Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, ακούω κλήσεις στο κινητό και δεν τις βλέπω στη λίστα των κλήσεων. Πρέπει να πάω σε επαναφορά ή υπάρχει άλλος τρόπος να το διορθώσω;

 

Στάλθηκε από το S168 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΤΑ βίντεο δεν τα αναπαραγει με ακριβή αλφαβητικη σειρά γιατί; Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα,

λατοπιν συνομιλιας με την microsoft μπηκα στο support b2x μου ζητηθηκε το imei του lumia 640 xl που εψω αγορασει κανονικα απο πλαισιο και βλεπω εκπληκτος imei b;ack listed ???

γνωριζετε κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούσε πριν;

 

το εχω δωσει εδω και 20 ημερες για service με προβλημα στις sim και θα πηγαινε εξωτερικο.

περιμενω να με ειδοποιησουν και μπηκα στο b2x να δω με το imei αν υπαρχει εξελιξη και πηρα αυτο το μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι στο σέρβις τότε μάλλον άλλαξαν πλακέτα και θα έχεις νέο ΙΜΕΙ .
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι στο σέρβις τότε μάλλον άλλαξαν πλακέτα και θα έχεις νέο ΙΜΕΙ .

εκλεισα ενα μηνα στο service και ουδεν νεοτερο, σε τηλ μου απαντησαν οτι θα με ενημερωσουν !!!

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλες εσύ Ουγγαρία ή το πήγες κάπου και αυτοί το έστειλαν;

Όταν είχα στείλει εγώ Ουγγαρία με b2x tracking number , ήρθε Κούριερ σπίτι το πήρε και το ξανά έφερε σε μια βδομάδα. Δεν το φτιάξανε βέβαια γιατί είχε λέει υγρασία η πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλες εσύ Ουγγαρία ή το πήγες κάπου και αυτοί το έστειλαν;

Όταν είχα στείλει εγώ Ουγγαρία με b2x tracking number , ήρθε Κούριερ σπίτι το πήρε και το ξανά έφερε σε μια βδομάδα. Δεν το φτιάξανε βέβαια γιατί είχε λέει υγρασία η πλακέτα.

 

το εδωσα σε καταστημα που μου υποδειξαν απο microsoft support και μου ειπαν οτι θα παει εξωτερικο. την περασμενη εβδομαδα βρηκα το imei σε blacklist , προσπαθω να βγαλω ακρη

Link to comment
Share on other sites

το εδωσα σε καταστημα που μου υποδειξαν απο microsoft support και μου ειπαν οτι θα παει εξωτερικο. την περασμενη εβδομαδα βρηκα το imei σε blacklist , προσπαθω να βγαλω ακρη

 

Υπάρχει κάποιο site που βλέπεις τα IMEI αν είναι σε blacklist ή σε ενημέρωσαν έτσι από το B2X?

Αν είναι το δεύτερο, ελπίζω να έχεις εύκαιρα τα παραστατικά αγοράς του για καλό και για κακό.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο site που βλέπεις τα IMEI αν είναι σε blacklist ή σε ενημέρωσαν έτσι από το B2X?

Αν είναι το δεύτερο, ελπίζω να έχεις εύκαιρα τα παραστατικά αγοράς του για καλό και για κακό.

 

για να κανεις εγγραφη στο b2x δινεις imei και εκει διαβαζω blacklisted. το τηλ ειναι νομιμα αγορασμενο απο πλαισιο. οπως εγραψε ενας φιλος παραπανω εχει γινει αλλαγη motherboard εγω ομως δεν εχω ενημερωση.

και αλλοι αναφςρουν οτι εκαναν 3-4 εβδομαδες στο σερβις / για αυτο ρωταω αν εχει αλλος αναλογη εμπειρια

Link to comment
Share on other sites

για να κανεις εγγραφη στο b2x δινεις imei και εκει διαβαζω blacklisted. το τηλ ειναι νομιμα αγορασμενο απο πλαισιο. οπως εγραψε ενας φιλος παραπανω εχει γινει αλλαγη motherboard εγω ομως δεν εχω ενημερωση.

και αλλοι αναφςρουν οτι εκαναν 3-4 εβδομαδες στο σερβις / για αυτο ρωταω αν εχει αλλος αναλογη εμπειρια

 

Δυστυχώς για την παρούσα περίπτωση δεν έχω εμπειρία να σου πω για να σε βοηθήσω.

Είχα τέτοια εμπειρία αλλά πριν τα δώσει όλα στην B2X.

 

Ενημέρωση θα έχεις -δυστυχώς- όταν το λάβεις.

Εκεί μάλλον θα δοθεί και το αντίστοιχο χαρτί του τί έγινε- γιατί κλπ. :rolleyes:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

το έδωσα σε κατάστημα που μου υπόδειξαν από microsoft support και μου είπαν ότι θα πάει εξωτερικό. την περασμένη εβδομάδα βρήκα το imei σε blacklist , προσπαθώ να βγάλω άκρη

Έχεις κανένα νέο από το σέρβις ;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα νέο από το σέρβις ;

τους πηρα χθες εγω και αφου τσεκαραν το imei μου ειπαν οτι ειναι σε κατασταση ελεγχου της εγγυησης και θα εστελναν email να δουν τι γινεται γιατι οντως εχουν περασει πολλες μερες. ????

επισης νολις διαβασα οτι το νεο update fall creators δεν θα ειναι διαθεσιμο για lumia 640 640xl οποτε αν μου ζητησουν και κανα 100 βλεπω να πηγαονω σε mate 9 . τες πα πρωτιστο για την αγορα πρεπει να ειναι για μενα το aftersalew...

Edited by harris67
Link to comment
Share on other sites

Πότε το είχες πάρει το κινητό;

 

νοεμβριο του 2015 μου το ειχαν προτεινει απο καταστημα και το πηρα

Link to comment
Share on other sites

Οπότε έχεις μερικές μέρες ακόμα εγγύηση.

Να τους ξανά ενοχλήσεις στο σέρβις γιατί κάτι μλκίες θα έχουν κάνει. Να έχεις και την απόδειξη μαζί που γράφει το imei

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΔΕΝ δίνεις λεφτά όσο είσαι στην εγγύηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την νέα έκδοση μπορείς να την βάλεις μέσω insider preview , όπως το έχω κάνει ήδη εγώ.

Link to comment
Share on other sites

τους πηρα χθες εγω και αφου τσεκαραν το imei μου ειπαν οτι ειναι σε κατασταση ελεγχου της εγγυησης και θα εστελναν email να δουν τι γινεται γιατι οντως εχουν περασει πολλες μερες. ????

επισης νολις διαβασα οτι το νεο update fall creators δεν θα ειναι διαθεσιμο για lumia 640 640xl οποτε αν μου ζητησουν και κανα 100 βλεπω να πηγαονω σε mate 9 . τες πα πρωτιστο για την αγορα πρεπει να ειναι για μενα το aftersalew...

 

Μην πληρωσεις τιποτα,την Fall creators την περνας κανονικα όπως ειπε το παιδι πριν και εισαι μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και τους δυο , οταν ερθει στα χερια μου θα ζητησω συμβουλες για το πως θα κανω αυτο με το update.

συνεχεια λοιπον στην αναμονη

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Εδώ και 1-2 εβδομάδες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα , που δεν ξέρω αν οφείλεται στο hardware ή στο λειτουργικό ...

 

Χωρίς προειδοποίηση και χωρίς κάποιον εμφανή λόγο , εμφανίζεται το logo των windows για δευτερόλεπτα και στην συνέχεια ζητάει pin των 2 sim.

Όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν κανονικά σαν να μην έχει συμβεί τίποτα.

 

Εχω κάνει και επαναφορά τηλεφώνου , χωρίς καμία επιπλέον εφαρμογή πέραν των υποχρεωτικών, αλλά δεν άλλαξε κάτι. Μιλάμε για 2-5 εμφανίσεις του φαινομένου την ημέρα.

(Εκδοση : 1703 10.0.15063.674)

 

Φτάσαμε στο τέλος;

Το τηλέφωνο το πήρα για δοκιμή πριν 2 χρόνια και από τότε δεν το έχω αποχωριστεί .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Εδώ και 1-2 εβδομάδες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα , που δεν ξέρω αν οφείλεται στο hardware ή στο λειτουργικό ...

 

Χωρίς προειδοποίηση και χωρίς κάποιον εμφανή λόγο , εμφανίζεται το logo των windows για δευτερόλεπτα και στην συνέχεια ζητάει pin των 2 sim.

Όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν κανονικά σαν να μην έχει συμβεί τίποτα.

 

Εχω κάνει και επαναφορά τηλεφώνου , χωρίς καμία επιπλέον εφαρμογή πέραν των υποχρεωτικών, αλλά δεν άλλαξε κάτι. Μιλάμε για 2-5 εμφανίσεις του φαινομένου την ημέρα.

(Εκδοση : 1703 10.0.15063.674)

 

Φτάσαμε στο τέλος;

Το τηλέφωνο το πήρα για δοκιμή πριν 2 χρόνια και από τότε δεν το έχω αποχωριστεί .

Εμένα αυτό το έκανε λόγο μπαταρίας. Μόλις την άλλαξα σταμάτησε. Για το 950xl μου βέβαια. Δεν ξέρω αν έχεις το ίδιο πρόβλημα κι εσύ. Αν δεν άλλαξες μπαταρία σ' αυτά τα δύο χρόνια που το έχεις, ίσως ήρθε η ώρα.

Χωρίς να είμαι σίγουρος αν είναι αυτό το πρόβλημά σου!

Υποθέτω....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Εδώ και 1-2 εβδομάδες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα , που δεν ξέρω αν οφείλεται στο hardware ή στο λειτουργικό ...

 

Χωρίς προειδοποίηση και χωρίς κάποιον εμφανή λόγο , εμφανίζεται το logo των windows για δευτερόλεπτα και στην συνέχεια ζητάει pin των 2 sim.

Όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν κανονικά σαν να μην έχει συμβεί τίποτα.

 

Εχω κάνει και επαναφορά τηλεφώνου , χωρίς καμία επιπλέον εφαρμογή πέραν των υποχρεωτικών, αλλά δεν άλλαξε κάτι. Μιλάμε για 2-5 εμφανίσεις του φαινομένου την ημέρα.

(Εκδοση : 1703 10.0.15063.674)

 

Φτάσαμε στο τέλος;

Το τηλέφωνο το πήρα για δοκιμή πριν 2 χρόνια και από τότε δεν το έχω αποχωριστεί .

Τι σιμ έχεις; σε what's up + cu που έχω δεν έχω θέμα. Δοκίμασε να τις βάλεις ανάποδα δηλαδή την 1 στην 2 θέση και την 2 στην 1.

Αν έχεις ακόμα θέμα, δοκίμασε μια μια, να δεις μήπως χάλασε κάποια σιμ.

Μπαταρία αν είσαι κοντά στην Κόρινθο θα μπορούσαμε να δοκιμάσουμε γιατί έχω δυο κινητά ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα μην τα εχει φτύσει κάποια απο τις sim ,κοίτα μήπως υπάρχει οξείδωση η υγρασία στις υποδοχες η και στις ίδιες τις κάρτες.Δοκίμασε να κανεις αλλαγή όπως είπε πιο πανω ο φίλος η να δουλέψεις το κινητό μόνο με μια σιμ σε μια υποδοχή κ εναλλάξ.Ετσι θα δεις αν φταίει κάποια κάρτα η κάποια υποδοχή.θα σου πάρει ομως δυο τρεις μέρες εξαρτάται ...
Link to comment
Share on other sites

Οι sim ειναι καινουργιες. Η μπαταρια δεν δειχνει "κουρασμενη" , αλλα και ποτε δεν ξερεις.

Θα κανω ξανα αλλαγη θεσης και θα το παρακολουθησω.

Ειδομεν...

 

(ευχαριστω για τις απαντησεις - προτασεις)

 

Για οτι νεοτερο θα σας ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι μαζί με το 640xl, λόγω μπαταρίας.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...