Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάλι μαζί με το 640xl, λόγω μπαταρίας.

Τι εννοείς; σου χάλασε η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προχθές έκλεισε πολύ απότομα το κεφάλαιο Windows phone για μένα καθώς μου κλέψανε το 640XL μου. :(

Πλέον αναγκαστικά γύρισα σε Android αλλά πραγματικά στεναχωρήθηκα καθώς ήμουν πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση του τηλεφώνου με τα τελευταία updates όπου όλα δούλευαν όπως έπρεπε.

Το είχα σχεδόν 2 χρόνια στην κατοχή μου και ήμουν αποφασισμένος να το κρατήσω για όσο αντέξει αλλά δυστυχώς... :cry:

 

Τέσπα.

Είπα τον πόνο μου. :(

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι μια χαρά κι εχω κι δυο.

 

Μπας και βγάζει μέρα...

Μέχρι την έλευσή του Nokia 2...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι μια χαρά κι εχω κι δυο.

 

Μπας και βγάζει μέρα...

Και εγώ έχω άλλα δυο 640χλ εφεδρικά γιατί δεν υπάρχουν ανταλλακτικά :D

Link to comment
Share on other sites

Προχθές έκλεισε πολύ απότομα το κεφάλαιο Windows phone για μένα καθώς μου κλέψανε το 640XL μου. :(

Πλέον αναγκαστικά γύρισα σε Android αλλά πραγματικά στεναχωρήθηκα καθώς ήμουν πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση του τηλεφώνου με τα τελευταία updates όπου όλα δούλευαν όπως έπρεπε.

Το είχα σχεδόν 2 χρόνια στην κατοχή μου και ήμουν αποφασισμένος να το κρατήσω για όσο αντέξει αλλά δυστυχώς... :cry:

 

Τέσπα.

Είπα τον πόνο μου. :(

Ποστάραμε την ίδια ώρα.

Κατ αρχήν λυπάμαι για τι γεγονός. Κάποια στιγμή θα είναι αδύνατη η κλοπή , αλλα στο μελλον.

Νομίζω μπορείς να το μπλοκάρεις.

 

Δουλεύουν κάποια πράγματα, αλλά όταν ξέρεις ότι κάτι θα πεθάνει είναι αλλιώς.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ποστάραμε την ίδια ώρα.

Κατ αρχήν λυπάμαι για τι γεγονός. Κάποια στιγμή θα είναι αδύνατη η κλοπή , αλλα στο μελλον.

Νομίζω μπορείς να το μπλοκάρεις.

 

Δουλεύουν κάποια πράγματα, αλλά όταν ξέρεις ότι κάτι θα πεθάνει είναι αλλιώς.

 

Ευχαριστώ καταρχήν.

Η κλοπή καλώς ή κακώς δεν συμβαίνει μόνη της, συνήθως φταίμε κ μείς είτε με την αφηρημάδα μας είτε πολλές φορές με την χαζομάρα μας.

Το κινητό το «κτυπάω» από την πρώτη στιγμή στο outlook accounts για να το κάνω reset αλλά το εμφανίζει μόνιμα εκτός δικτύου.

Τέσπα, ήταν να μη γίνει, έληξε τώρα. :)

 

Το ότι θα πέθαινε κάποια στιγμή το λειτουργικό ειλικρινά δεν με απασχολούσε πλέον καθώς έκλεινα ήδη τα 2 χρόνια και αν έβγαζα άλλο 1 ή 2 ακόμα θα ήμουν οκ.

Εκτός από την έλλειψη κάποιων εφαρμογών που δεν με πολυέκαιγαν είχα όλα όσα ήθελα.

Κάνωντας έναν απολογισμό έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένως από το λειτουργικό.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια μια γρηγορη ερωτηση. Μετα την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου του τηλεφωνου , πανω αριστερα διπλα απο την ενδειξη του σηματος μου βγαζει δυο κυματοειδεις παραλληλες γραμμες.

Ξερει καποιος τι ειναι αυτες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει γραμμές, αν μπορείς screenshot.

 

Παιδιά το έστησα το κινητό εξ αρχής. Η κάμερα πολύ καλή. Αν μου βγάζει μέρα το κρατάω.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια μια γρηγορη ερωτηση. Μετα την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου του τηλεφωνου , πανω αριστερα διπλα απο την ενδειξη του σηματος μου βγαζει δυο κυματοειδεις παραλληλες γραμμες.

Ξερει καποιος τι ειναι αυτες?

 

Μήπως το έχεις μόνο στη δόνηση ;;;

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήχο με δόνηση. Οι γραμμές είναι τελικά 3και μάλλον αναφέρονται στη δονηση όταν την απενεργοποιώ φεύγουν

Εμ αυτό σου έλεγα κι εγώ πιο πάνω... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.έχω 1.5 χρόνο το κινητό με 8.1 .προχθές έκανα hard reset και έκτοτε το στο viber δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις έχω βγάλει μπαταρίες έχω κάνει soft reset τίποτα.Δεν μου το εμφανίζει ούτε στις ενέργειες για να του βάλω ήχο ειδοποίηση.μπορεί κανείς να βοηθήσει ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να βάλεις τα δεκάρια;

 

Μιλάμε παιδιά η αυτονομία είναι πολύ καλή. Από τις 6.38 το πρωι και τώρα είμαι στο 35%, ενώ έχω ενεργοποιημενη και την glance όχι συνέχεια, την περιστροφη και την αυτόματη φωτεινότητα.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το δίκαρτο και έχω ένα θεματάκι.

 

Όταν μιλάω στο πρώτο αριθμό και με καλούν στον δεύτερο ακούν μηνυμα πως ο συνδρομητής είναι απενεργοποιημένος.

 

Αυτό το παρατηρώ και γω καθώς ενώ μιλάω στη μία γραμμή δεν λαμβάνω την κλήση στην άλλη γραμμή.

 

Τι πρέπει να δω στις ρυθμίσεις ;;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όλα τα δικαρτα αυτό κάνουν. Όταν μιλάς στο ένα δεν μπορείς να δεχτείς κλήση στο άλλο νούμερο. Απλώς να έχεις ειδοποίηση.

 

 

Παιδια τώρα είμαι στο 20% από τις 6.38 το πρωί δεν το πιστεύω...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να μου το επιβεβαιώσει κάποιος άλλος ;;

 

Διότι νόμιζα πως γινόταν το αντίθετο όταν μίλαγα και με καλούσαν στην άλλη γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τα dual stand by που είναι η πλειονότητα. Και το 640XL. Το μόνο που μπορείς να έχεις με κάποιο τρόπο ειδοποίηση. Ή να κάνεις περιαγωγη το ένα στο άλλο, πάντα με την ανάλογη χρέωση.

 

Υπάρχουν και τα dual active. Δεν ξέρω κανένα...

 

Τελικά το κινητό έμεινε από μπαταρία κατά τις 10.40μμ.

Δηλαδή μια πλήρη μέρα, απίστευτο.

 

Τώρα θέλω να εγκαταστήσω το dead trigger 2, κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Σήμερα από τις 7 το πρωι είμαστε στο 38% πολύ καλά.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

απο 25/9 εως σημερα το τηλ αποστελλει 2 μην (sms ) την ιδια παντα ωρα 23.43 , 12.02 στον ιδιο παντα αριθμο εξωτερικου προφανως (358408033295). ωραια κατι μας ειπες τωρα .

εδω και ενα μηνα χρησιμοποιω ως συσκευη ενα νοκια εργιστασιακο χωρις κωδικο μοντελου που μου το εδωσαν να κανω την δουλεια μου σχετικα παλιο .

ακομα λοοιπον και σε αυτην την συσκευη οπου εβαλα την καρτα συνεχιζει η ιδια κατασταση οπου αντιλαμβανομαι οτι δεν ειναι απο ρυθμιση που εχω κανει στο 640 μου.

πηρα τον παροχο και μου πουλαει λιγο τρελλα ο εκπροσωπος.

καμια ιδεα κανεις ? τροποι αντιμετωπισεις ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το δίκαρτο και έχω ένα θεματάκι.

 

Όταν μιλάω στο πρώτο αριθμό και με καλούν στον δεύτερο ακούν μηνυμα πως ο συνδρομητής είναι απενεργοποιημένος.

 

Αυτό το παρατηρώ και γω καθώς ενώ μιλάω στη μία γραμμή δεν λαμβάνω την κλήση στην άλλη γραμμή.

 

Τι πρέπει να δω στις ρυθμίσεις ;;

Ψάξου λίγο με την λειτουργία "smart dual SIM" που έχουν τα wp.

 

Χοντρικά ενεργοποίησε προώθηση από την sim1 στη Sim2, όταν θα είναι "απενεργοποιημένο/κατειλημμένο" ΚΑΙ το αντίστροφο από την 2 στην 1. Έτσι όταν θα σε καλούν στην 1 και θα μιλάς με την 2, η 1 που είναι "κλειστή" θα προωθεί την κλήση στην 2.

 

ΠΡΟΣΟΧΉ όμως γιατί υπάρχει χρέωση αν το σηκώσεις. Είναι σα να καλείτε από τη 1 την 2 κτλ.

 

Σόρρυ αν σας μπερδεψα, αλλά δε γίνεται πιο απλά.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έκανα επαναφορά από υπολογιστή σε ένα 640 σε 8.1 να δω πως θα πάει στην τελευταία έκδοση μέχρι τώρα.

Η σειρά στα 10 είναι

10586.107

14393.1066

15063.297

15063.674 και τέλος για το 640 επίσημα.

Και μετά μόνο με φαστ

1709 15254.1

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα νέο από το σέρβις ;

 

τελικα το παρελαβα την δευτερα αλλαξαν πλακετα και το παρελαβα χωρις κανενα κοστος.

τωρα δυστυχως προσπαθω να το ξαναστησω και μετα απο προσπαθειες αναβαθμισης κολλαει στο 61% ατην προσπαθεια να κανει update στην 14393.1066 φευγει απο το 61 συο 100. μετα προετοιμασια εγκαταστασης και τελος παρουσιαστηκε προβλημα.

ξεχασα οτι μου το εδωσαν με windows denim ....

καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

τελικα το παρελαβα την δευτερα αλλαξαν πλακετα και το παρελαβα χωρις κανενα κοστος.

τωρα δυστυχως προσπαθω να το ξαναστησω και μετα απο προσπαθειες αναβαθμισης κολλαει στο 61% ατην προσπαθεια να κανει update στην 14393.1066 φευγει απο το 61 συο 100. μετα προετοιμασια εγκαταστασης και τελος παρουσιαστηκε προβλημα.

ξεχασα οτι μου το εδωσαν με windows denim ....

καμια ιδεα ?

Άμα είσαι Κόρινθο θα το βλέπαμε από κοντά :D

Αυτό πρέπει να είναι πρόβλημα αποθηκευτικού χώρου, θέλει τουλάχιστον 1,40gb χώρο άδειο στο κινητό.

Το 4g έχεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πρέπει να σου άλλαξαν και το ΙΜΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι Κόρινθο θα το βλέπαμε από κοντά :D

Αυτό πρέπει να είναι πρόβλημα αποθηκευτικού χώρου, θέλει τουλάχιστον 1,40gb χώρο άδειο στο κινητό.

Το 4g έχεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πρέπει να σου άλλαξαν και το ΙΜΕΙ

 

oxi 3 g , to mhnyma lauoyw einai 800f081f που μαλλον λειπει κατι .

κορινθο βρισκομαι συχνα στειλε pm

Link to comment
Share on other sites

oxi 3 g , to mhnyma lauoyw einai 800f081f που μαλλον λειπει κατι .

κορινθο βρισκομαι συχνα στειλε pm

Κοίτα πόσο χώρο έχεις ελεύθερο. Πρέπει να είναι τουλάχιστον 1,40gb

Την έχω πατήσει και ξέρω :D

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πόσο χώρο έχεις ελεύθερο. Πρέπει να είναι τουλάχιστον 1,40gb

Την έχω πατήσει και ξέρω :D

 

καλημερα εχω πανω απο 2 g.

πως κανεις αναβαθμιση απο υπολογισυη ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...