Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

windows 10

Σε ποιά έκδοση των 10αριών εννοεί. Πχ η τελευταία επίσημη στην creator είναι η 10.15063.540....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έκδοση έχω.

Τώρα κάνει λήψη της εφαρμογής και εκεί που παει να ολοκληρωθεί βγάζει το παρακάτω μήνυμα.

 

 

wp_ss_20170824_0001.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έκδοση έχω.

Τώρα κάνει λήψη της εφαρμογής και εκεί που παει να ολοκληρωθεί βγάζει το παρακάτω μήνυμα.

 

 

wp_ss_20170824_0001.png

Σε μένα πάντως που δοκίμασα, κατέβηκε κανονικά η εφαρμογή! Στη μνήμη της συσκευής.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι οι εκδόσεις

https://changewindows.org/rings/mobile

Στη μνήμη της συσκευής να γίνει η εγκατάσταση. Έχει αναβάθμιση το στόρι. Πάντως σε λίγες μέρες θα βγει και νέα έκδοση λειτουργικού.

Edited by cameranek
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι οι εκδόσεις

https://changewindows.org/rings/mobile

Στη μνήμη της συσκευής να γίνει η εγκατάσταση. Έχει αναβάθμιση το στόρι. Πάντως σε λίγες μέρες θα βγει και νέα έκδοση λειτουργικού.

Την 1511 ποιά κινητά την πάιρνουν ακόμα;

Εγώ νόμιζα μόνο η 1607 και η 1703 είχαν μείνει! :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ok με την κάρτα . Μορφοιποιηση ήθελε.

Κάποις εφαρμογές που ήταν στην κάρτα φυσικά χάθηκαν.

Τις βρίσκω πάλι στο store και μου βγάζει επιλογή επανεγκατάσταση..το επιλέγω αλλά κατεβάζει λίγα KB και μετά κολλάει βγάζοντας ειδοποιηση : δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση θα προσπαθήσουμε αργότερα.

Βασικά viber instagram με ενδιαφέρει.

 

Τι φταίει ;;;

 

πηγαινε απο ολες οι ρυθμισεις > εφαρμογες >εφαρμογες και δυνατοτητες και δες αν υπαρχουν αυτες που σου βγαζουν σφαλμα εδω (στη λιστα αυτη παρατηρησε αν υπαρχουν μερικες που δεν εχουν γνωστο σου ονομα εφαρμογης, αν τις βλεπεις εδω πατησε πανω και κανε απεγκατασταση οχι μετακινηση ). εμενα ετσι λειτουργησε κανονικα και επαψε να μου βγαζει σφαλμα στα updates απο το store

Link to comment
Share on other sites

Την 1511 ποιά κινητά την πάιρνουν ακόμα;

Εγώ νόμιζα μόνο η 1607 και η 1703 είχαν μείνει! :confused:

Το 620 και το 520 έχουν μείνει στην 1511

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η σύζυγος έχει την συγκεκριμένη συσκευή και παρουσίασε το εξής πρόβλημα: με οποιονδήποτε φορτιστή και αν έβαζε για την φόρτιση έβγαζε μήνυμα ότι η φόρτιση είναι αργή και την παρέπεμπε σε παράθυρο βοήθειας που πρότεινε σαν λύση να χρησιμοποιούμε τον αυθεντικό φορτιστή της microsoft. Φυσικά η συσκευή δεν περιελάμβανε καν φορτιστή. Anyway, ευτυχώς η συσκευή ήταν εντός εγγύησης ( αγορασμενη από μαγαζί στο scroutz), δυστυχώς όμως δεν υπάρχει επίσημο service εντός χώρας. Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το κατάστημα μας παρέπεμψαν να φανταστείτε σε παλιό nokia care κατάστημα! Αναγκαστικά το πήγαμε στον Γερμανό ο οποίος μας ενημέρωσε ότι σε περίπτωση μη δυνατότητας επισκευής του κινητού θα μας χρεώσει με τα μεταφορικά έξοδα των 9€. Αυτό είναι νόμιμο; Δεν υποτίθεται ότι ο έλεγχος της συσκευής για την βλάβη και την αποκατάσταση είναι δωρεάν;και φυσικά η λύση που προτάθηκε είναι η αναβάθμιση του λογισμικού.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η σύζυγος έχει την συγκεκριμένη συσκευή και παρουσίασε το εξής πρόβλημα: με οποιονδήποτε φορτιστή και αν έβαζε για την φόρτιση έβγαζε μήνυμα ότι η φόρτιση είναι αργή και την παρέπεμπε σε παράθυρο βοήθειας που πρότεινε σαν λύση να χρησιμοποιούμε τον αυθεντικό φορτιστή της microsoft. Φυσικά η συσκευή δεν περιελάμβανε καν φορτιστή. Anyway, ευτυχώς η συσκευή ήταν εντός εγγύησης ( αγορασμενη από μαγαζί στο scroutz), δυστυχώς όμως δεν υπάρχει επίσημο service εντός χώρας. Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το κατάστημα μας παρέπεμψαν να φανταστείτε σε παλιό nokia care κατάστημα! Αναγκαστικά το πήγαμε στον Γερμανό ο οποίος μας ενημέρωσε ότι σε περίπτωση μη δυνατότητας επισκευής του κινητού θα μας χρεώσει με τα μεταφορικά έξοδα των 9€. Αυτό είναι νόμιμο; Δεν υποτίθεται ότι ο έλεγχος της συσκευής για την βλάβη και την αποκατάσταση είναι δωρεάν;και φυσικά η λύση που προτάθηκε είναι η αναβάθμιση του λογισμικού.
Μου το έκανε κάποιο καιρό το 735 που είχα. Του έκανα ένα soft reset και έστρωσε.

 

Δοκίμασε άρχισα να του κάνεις μια επανεκκίνηση την στιγμή που φορτίζει.

 

Αν τώρα το έχεις πολύ καιρό ίσως και η μπαταρία τα φτύνει.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα με το 830. Με ένα soft διορθώνονταν! 2 χρόνια που το είχα, μπαταρία δεν άλλαξα ποτέ πάντως.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα με το 830. Με ένα soft διορθώνονταν! 2 χρόνια που το είχα, μπαταρία δεν άλλαξα ποτέ πάντως.
Ναι να και σε μένα η μπαταρία του 735 άριστη μετά από παραπάνω από 2 χρόνια. Θέμα software καθαρά.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με μια επανεκκίνηση την στιγμή που φορτίζει στρώνει. Γενικά μια επανεκκίνηση κάθε μια δυο μέρες καλό του κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Έχω την συσκευή προσωρινά, έως ότου φτιάξω το Blackberry

 

Δεν έχω χρόνο να διαβάσω τα πάντα

 

Στο πληκτρολόγιο στα μηνύματα αλλά και στις εφαρμογές:

 

1. Δε βλέπω πώς μπορώ να βάλω το T9

2. Όταν πατάω να γράψω, το πληκτρολόγιο ανεβαίνει ψηλά και καλύπτει αυτό που γράφω, οπότε στην ουσία δεν βλέπω καν τα λάθη μου κτλ. Υπάρχει τρόπος να βγαίνει κανονικά;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά κουράστηκα με τα windows, αλλάζω τηλέφωνο άμεσα ακόμα και αν δεν έχω τα χρήματα να πάρω κάποιο με καλή κάμερα.

 

Το λειτουργικό το λάτρεψα στα 8, αλλά στα 10 με παίδεψε πολύ, κάθε πρώτη Τριτη του μήνα δεν ξέρω πως θα δουλεύει το τηλέφωνο.

 

Με την τελευταία αναβάθμιση κάθε τέσσερις φωτογραφίες έγραφε 'Αποθήκευση' χωρίς να αποθηκεύει και έπρεπε να γίνει restart για να ξανατραβήξεις φωτογραφία. Η ποιότητα των φωτογραφιών τραγική, αποφάσισε ξαφνικά να τις αποθηκεύει στην χαμηλότερη ανάλυση. Και όλα αυτά στις Αυγουστιάτικες διακοπές, στην Κέρκυρα που πήγα για πρώτη φορά.

 

Τα παρακάνω μου τα ξανάκανε πριν 4-5 αναβαθμίσεις, μετά έστρωσε σε επόμενη αναβάθμιση, και ενώ δήλωνα υπερ-ευχαριστημένος για το πως δουλεύει το τηλέφωνο με την αναβάθμιση πριν την τελαυταία, ξαφνικά στις διακοπές μου μουλάρωσε. Δεν μιλάω για να δημοσιεύσω φωτογραφία στο facebook, αυτά είναι επιστημονική φαντασία.... Στο viber με την τρίτη τέταρτη προσπάθεια να στείλω καμιά φωτογραφιούλα και αν... Ά, και κάτι τελευταίο, πως μπορεί να είναι κάποιος ευχαριστημένος με το τηλέφωνο του όταν δεν μπορεί να ελέγξει αξιόπιστα τις αναπάντητες κλήσεις του?

 

Ευχαριστώ, microsoft, η υπομονή μου μετά από 2 χρόνια τελείωσε.

 

Τα γράφω εδώ γιατί τα χαρακτηριστικό των windows είναι ότι τα 950 τρέχουν υπέροχα, τα 640 κουκουρούκου, και ότι δύο ίδια τηλέφωνα με την ίδια έκδοση λειτουργικού θα παρουσιάσουν διαφορετικές δυσλειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά κουράστηκα με τα windows, αλλάζω τηλέφωνο άμεσα ακόμα και αν δεν έχω τα χρήματα να πάρω κάποιο με καλή κάμερα.

 

Το λειτουργικό το λάτρεψα στα 8, αλλά στα 10 με παίδεψε πολύ, κάθε πρώτη Τριτη του μήνα δεν ξέρω πως θα δουλεύει το τηλέφωνο.

 

Με την τελευταία αναβάθμιση κάθε τέσσερις φωτογραφίες έγραφε 'Αποθήκευση' χωρίς να αποθηκεύει και έπρεπε να γίνει restart για να ξανατραβήξεις φωτογραφία. Η ποιότητα των φωτογραφιών τραγική, αποφάσισε ξαφνικά να τις αποθηκεύει στην χαμηλότερη ανάλυση. Και όλα αυτά στις Αυγουστιάτικες διακοπές, στην Κέρκυρα που πήγα για πρώτη φορά.

 

Τα παρακάνω μου τα ξανάκανε πριν 4-5 αναβαθμίσεις, μετά έστρωσε σε επόμενη αναβάθμιση, και ενώ δήλωνα υπερ-ευχαριστημένος για το πως δουλεύει το τηλέφωνο με την αναβάθμιση πριν την τελαυταία, ξαφνικά στις διακοπές μου μουλάρωσε. Δεν μιλάω για να δημοσιεύσω φωτογραφία στο facebook, αυτά είναι επιστημονική φαντασία.... Στο viber με την τρίτη τέταρτη προσπάθεια να στείλω καμιά φωτογραφιούλα και αν... Ά, και κάτι τελευταίο, πως μπορεί να είναι κάποιος ευχαριστημένος με το τηλέφωνο του όταν δεν μπορεί να ελέγξει αξιόπιστα τις αναπάντητες κλήσεις του?

 

Ευχαριστώ, microsoft, η υπομονή μου μετά από 2 χρόνια τελείωσε.

 

Τα γράφω εδώ γιατί τα χαρακτηριστικό των windows είναι ότι τα 950 τρέχουν υπέροχα, τα 640 κουκουρούκου, και ότι δύο ίδια τηλέφωνα με την ίδια έκδοση λειτουργικού θα παρουσιάσουν διαφορετικές δυσλειτουργίες.

Πραγματικά. Στα 640/XL τα Windows 10 έδωσαν διπλή προσωπικότητα. Ή του ύψους ή του βάθους δηλαδή!

Μ' αρέσει που λέγανε ότι φτιάχτηκαν τα 10 πάνω στα 640 και τα μόνα που είχαν τόσα προβλήματα ήταν αυτά!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Έχω την συσκευή προσωρινά, έως ότου φτιάξω το Blackberry

 

Δεν έχω χρόνο να διαβάσω τα πάντα

 

Στο πληκτρολόγιο στα μηνύματα αλλά και στις εφαρμογές:

 

1. Δε βλέπω πώς μπορώ να βάλω το T9

2. Όταν πατάω να γράψω, το πληκτρολόγιο ανεβαίνει ψηλά και καλύπτει αυτό που γράφω, οπότε στην ουσία δεν βλέπω καν τα λάθη μου κτλ. Υπάρχει τρόπος να βγαίνει κανονικά;

 

Ευχαριστώ

 

Το 2 άκυρο, δικό μου λάθος

το Τ9 ακόμα δε μπορώ να το βρω. Στις ρυθμίσεις πληκτρολογιου, στα Ελληνικά, όταν κάνω προσπάθεια για αναβάθμιση text suggestions αποτυγχάνει και το status είναι attention required

Link to comment
Share on other sites

Το 2 άκυρο, δικό μου λάθος

το Τ9 ακόμα δε μπορώ να το βρω. Στις ρυθμίσεις πληκτρολογιου, στα Ελληνικά, όταν κάνω προσπάθεια για αναβάθμιση text suggestions αποτυγχάνει και το status είναι attention required

T9 δεν υπάρχει στα Windows. Απλά σου βγάζει τις λέξεις πάνω από το πληκτρολόγιο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά το κινητό και δοκίμασα πάλι να εγκαταστήσω τις εφαρμογές.

Πάλι μου έβγαζε σφάλμα.

Βγάζω απλά την κάρτα sd και ξαναδοκίμασα και η εφαρμογή εγκαταστάθηκε σωστά.

Ίσως αν το έκανα αυτό πριν δεν θα χρειαζόταν να κάνω την επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι παρουσιάζει «πρόβλημα» η αναβάθμιση εφαρμογών όταν αυτές έχουν μεταφερθεί στην SD.

Το πρόσεξα με τα word,excel,powerpoint, κλπ όπου παρόλο που σε αφήνει να τις μεταφέρεις στη sd όταν μετά προσπαθήσει να τις αναβαθμίσει κολλάει με error.

Αν τις μεταφέρεις πάλι στην εσωτερική μνήμη και δοκιμάσεις αναβάθμιση τότε προχωράει κανονικά και ολοκληρώνεται χωρίς θέματα.

Δεν το κάνει με όλα τα προγράμματα βέβαια, κάποια αναβαθμίζονται χωρίς θέματα.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να τα προτείνω σε κανέναν....

rl]

 

Εννοείται πως όχι. Γνωστός μου ήθελε να πάρει το lumia 535 και του είπα φυσικά να μην τολμήσει. Χειρίζομαι και Android και windows ταυτόχρονα και ειλικρινά δυστυχώς δεν υπάρχει σύγκριση στην εμπειρία χρήσης των εφαρμογών.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να τα προτείνω σε κανέναν....

 

wp_ss_20170904_0001.jpg

Και να ηθελες να προτεινεις μηπως υπαρχουν και συσκευες εκει εξω? Χαχαχα

Εννοείται πως όχι. Γνωστός μου ήθελε να πάρει το lumia 535 και του είπα φυσικά να μην τολμήσει. Χειρίζομαι και Android και windows ταυτόχρονα και ειλικρινά δυστυχώς δεν υπάρχει σύγκριση στην εμπειρία χρήσης των εφαρμογών.

 

Σαφεστατα οχι..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά. Στα 640/XL τα Windows 10 έδωσαν διπλή προσωπικότητα. Ή του ύψους ή του βάθους δηλαδή!

Μ' αρέσει που λέγανε ότι φτιάχτηκαν τα 10 πάνω στα 640 και τα μόνα που είχαν τόσα προβλήματα ήταν αυτά!!!

Φαντάσου ότι στα 730/735 έτρεχαν καλύτερα. Ωστόσο πολλά από τα θέματα που αναφέρει είναι γενικά. Κρίμα για ένα τόσο καλό λειτουργικό που είχε τα φόντα αλλά η στασιμότητα το άφησε πολύ πίσω.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...