Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα τηλέφωνο σε φίλο που έχει το nokia care στη Λάρισα.

Θα του το πάω το απόγευμα. Μάλλον κόλλησε μου είπε.

 

Εσύ μόνος σου το επανέφερες;;;

Edited by georgefocus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα τηλέφωνο σε φίλο που έχει το nokia care στη Λάρισα.

Θα του το πάω το απόγευμα. Μάλλον κόλλησε μου είπε.

 

Εσύ μόνος σου το επανέφερες;;;

 

o φιλος σου, θα τρεξει το προγραμμα που αναφερει κι ο φιλος παραπανω.

ξεκινωντας, βαλε το κινητο να φορτιζει με κανονικη φορτιστη πρίζας.

επισης, αν εχεις καρτα μνημης, αφαιρεσε την εστω για να σωσεις οτι ειχες μεσα σε αυτην.

 

επειτα, γραψε στο google "windows device recovery tool" και κατεβασε το προγραμμα, από μια επισημη σελιδα της microsoft.

στη συνεχεια, τρέξε το προγραμμα που κατεβασες, συνδεοντας το κινητο στον υπολογιστη.

αν δεν "βρει" το κινητο σου., εχει επιλογη το προγραμμα το ιδιο να πατησεις "cannot find my device" (στα αριστερα της οθονης οπως κοιτας το προγραμμα).

 

θα σου προτεινει το ιδιο το προγραμμα να κρατησεις πατημενο το κουμπι ενεργοποιησης μαζι με το κουμπι μειωσης της εντασης του κινητου, εως οτου δονηθει για να στο ανιχνευσει.

 

αν ολα πανε καλα, το προγραμμα θα δει το κινητο σου, θα βρει το πιο προσφατο λογιμσικο γι αυτο, θα στο κατεβασει και θα στο εγκαταστησει.

ημουν αρκετα αναλυτικος πιστευω.

 

με λιγη τυχη θα το αναστησεις μονος σου.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα 10αρια δεν θα περάσει ;;;

 

Ναι τα δέκα θα περάσει.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα δέκα θα περάσει.....

 

Με το recovery tool τα 8,1 θα περάσει. Μετά θα κάνει την αναβάθμιση στα 10 με τον σύμβουλο αναβάθμισης.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι παιδια στο θεμα της μπαταριας μου!Εξακολουθει να φορτιζει μεχρι 80-81% και μαλιστα νομιζω οτι αργει πολυ!Απο 19% το εβαλα και εκανε 3-3,5 ωρες να παει στο 81%!!Ομως να πω οτι κατα τ αλλα κραταει φυσιολογικα σε χρηση!Αν ειχε προβλημα,δε θα επρεπε να ξεφορτιζει γρηγορα?Να πω επισης οτι εχει τα 10αρια και ειναι 1,5 χρονου.Επισης εχει εγγυηση απο Γερμανο αλλα βαριεμαι να τρεχω.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι παιδια στο θεμα της μπαταριας μου!Εξακολουθει να φορτιζει μεχρι 80-81% και μαλιστα νομιζω οτι αργει πολυ!Απο 19% το εβαλα και εκανε 3-3,5 ωρες να παει στο 81%!!Ομως να πω οτι κατα τ αλλα κραταει φυσιολογικα σε χρηση!Αν ειχε προβλημα,δε θα επρεπε να ξεφορτιζει γρηγορα?Να πω επισης οτι εχει τα 10αρια και ειναι 1,5 χρονου.Επισης εχει εγγυηση απο Γερμανο αλλα βαριεμαι να τρεχω.

Τη φορτιζες συχνα σε αυτοκινητο;

Και μη βαριεσαι να τρεχεις αν δεν ειναι θεμα μπαταριας μη περιμενεις να ληξει η εγγυηση

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τη φορτιζες συχνα σε αυτοκινητο;

Και μη βαριεσαι να τρεχεις αν δεν ειναι θεμα μπαταριας μη περιμενεις να ληξει η εγγυηση

 

Κοιτα,το πηρα μεταχειρισμενο και δε μπορω να ξερω τετοιες λεπτομερειες!Και τελικα το πηγα στο σερβις της νοκια εδω στη Θεσ/νικη και δε βρηκαν κατι!Μου ειπαν οτι αν κραταει η μπαταρια κανονικα,δεν εχει προβλημα!Για περισσοτερα μου ειπαν αν θελω να το στειλω Αθηνα,αλλα θα κανει περιπου 2 βδομαδες να ερθει πισω και ετσι το πηρα πισω...Θα κοιταξω παλι να κανω τη διαδικασια και ενα hard reset στη τελικη και βλεπω...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,το πηρα μεταχειρισμενο και δε μπορω να ξερω τετοιες λεπτομερειες!Και τελικα το πηγα στο σερβις της νοκια εδω στη Θεσ/νικη και δε βρηκαν κατι!Μου ειπαν οτι αν κραταει η μπαταρια κανονικα,δεν εχει προβλημα!Για περισσοτερα μου ειπαν αν θελω να το στειλω Αθηνα,αλλα θα κανει περιπου 2 βδομαδες να ερθει πισω και ετσι το πηρα πισω...Θα κοιταξω παλι να κανω τη διαδικασια και ενα hard reset στη τελικη και βλεπω...

Το είχες το πρόβλημα αυτό και πριν τη Creator ή τώρα το απέκτησες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το είχες το πρόβλημα αυτό και πριν τη Creator ή τώρα το απέκτησες;

 

 

 

Με την creator το πήρα!' Δέκα μέρες το χω.Το έχω στη φόρτιση τώρα και περιμένω αν θα πάει 100%.Αν δε πάει θα κάνω επαναφορά και βλέπω...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με την creator το πήρα!' Δέκα μέρες το χω.Το έχω στη φόρτιση τώρα και περιμένω αν θα πάει 100%.Αν δε πάει θα κάνω επαναφορά και βλέπω...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Μα η Creator ήρθε 2 Μαΐου, πως γίνετε αυτο; Πριν 10 μέρες Απρίλιος ήταν ακόμη! :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με το recovery tool τα 8,1 θα περάσει. Μετά θα κάνει την αναβάθμιση στα 10 με τον σύμβουλο αναβάθμισης.

 

Προχθές το έκανα σε ενα 640, πέρασε απευθείας τα 10....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Προχθές το έκανα σε ενα 640, πέρασε απευθείας τα 10....

 

Έχει αλλάξει αυτό; Εγώ με το recovery tool γύριζα το 640 από τα 10 στα 8,1 όταν είχα προβλήματα. Υποτίθεται οτι επαναφέρει το κινητό στην αρχική του κατάσταση όπως βγήκε από το εργοστάσιο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μα η Creator ήρθε 2 Μαΐου, πως γίνετε αυτο; Πριν 10 μέρες Απρίλιος ήταν ακόμη! :confused:

 

 

 

Δίκιο έχεις!! Θυμάμαι που έκανε μια αναβάθμιση στα χέρια μου,αλλά δε κατάλαβα ότι ήταν αυτή!!Χαχαχα.Άρα το πήρα με την αμέσως προηγούμενη.Νομίζω ότι στις 29/4 το παρατήρησα.Δοκίμασα και με άλλον ίδιο φορτιστή και τα ίδια.Πάντως έκανα επαναφορά και τίποτα!!Μήπως να δοκίμαζα να γύριζα σε προηγούμενη έκδοση;Σε ποια όμως και πως;Edit:Τελικα ξαναεκανα επαναφορα με το recovery tool και μου περασε τα 8.1!!Γιατι καποιος φιλος λιγο πιο πανω λεει οτι περασε κατευθειαν τα 10αρια!!Τεσπα,δε το ξαναδοκιμασα γιατι αποφασισα να το δωσω.Εξαλλου με δυσκολεψαν πολυ τα windows.Και εχουν πολλες ελλειψεις σε σχεση με τον ανταγωνισμο.Απλα εγω το πηρα για πιο οικονομικο,αλλα δε βαριεσαι.Καλυτερα να δωσω κανα 30-40 ευρω παραπανω και να παρω κατι λιγο καλυτερο σε android... :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις!! Θυμάμαι που έκανε μια αναβάθμιση στα χέρια μου,αλλά δε κατάλαβα ότι ήταν αυτή!!Χαχαχα.Άρα το πήρα με την αμέσως προηγούμενη.Νομίζω ότι στις 29/4 το παρατήρησα.Δοκίμασα και με άλλον ίδιο φορτιστή και τα ίδια.Πάντως έκανα επαναφορά και τίποτα!!Μήπως να δοκίμαζα να γύριζα σε προηγούμενη έκδοση;Σε ποια όμως και πως;Edit:Τελικα ξαναεκανα επαναφορα με το recovery tool και μου περασε τα 8.1!!Γιατι καποιος φιλος λιγο πιο πανω λεει οτι περασε κατευθειαν τα 10αρια!!Τεσπα,δε το ξαναδοκιμασα γιατι αποφασισα να το δωσω.Εξαλλου με δυσκολεψαν πολυ τα windows.Και εχουν πολλες ελλειψεις σε σχεση με τον ανταγωνισμο.Απλα εγω το πηρα για πιο οικονομικο,αλλα δε βαριεσαι.Καλυτερα να δωσω κανα 30-40 ευρω παραπανω και να παρω κατι λιγο καλυτερο σε android... :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Το έδωσα τελικά...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε πως δεν θέλουμε να γίνει αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση τον windows 10.

Πως επιλέγουμε να μη γίνεται αυτό ;;;

 

Πριν λίγο πήρα ειδοποίηση για αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση και για να γίνει αυτό πρέπει να κάνω επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε πως δεν θέλουμε να γίνει αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση τον windows 10.

Πως επιλέγουμε να μη γίνεται αυτό ;;;

 

Πριν λίγο πήρα ειδοποίηση για αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση και για να γίνει αυτό πρέπει να κάνω επανεκκίνηση.

Αν δεν κάνεις, δεν θα γίνει η αναβάθμιση αν δεν θέλεις!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια μια ερωτηση. Μου ηλθε ενημερωση για αναβαθμιση στην τελευται εκδοση. Ξεκιναει η διαδικασια αλλα σταματαει γιατι θελει περιπου 1 γιγα ακομα χωρο. Το ωραιο ειναι οτι τα αρχεια συστηματος κτλ ειναι πανω 5,7 γιγα (απο τα οποια δεν μπορω να σβησω κατι)ενω εφαρμογες ειναι 483ΜΒ που δεν σβηνονται .

Τι μπορω να κανω για να απελευθερωσω εστω και προσωρινα χωρο, να γινει η αναβαθμιση και μετα να επαναφερω τα σβησμενα?

Link to comment
Share on other sites

Το ξεφορτώθηκα και γω...μετά ΚΑΙ την creators update βαρέθηκα τα κολλήματα! Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Το ξεφορτώθηκα και γω...μετά ΚΑΙ την creators update βαρέθηκα τα κολλήματα!

 

Πραγματικά μπράβο σου, είναι δύσκολο να αποχωριστείς κάτι στο οποίο έχεις επενδύσει χρήμα και χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά πρέπει να είμαι πολύ τυχερός. Το κινητό δεν μου έχει κολλήσει ούτε μια φορά, ΔΕΝ μου έχει κάνει ποτέ επανεκκίνηση ύστερα από 23 μήνες χρήσης. Παιχνίδια δεν παίζω, αλλά έχω 70 εφαρμογές εγκατεστημένες ,3 λογαριασμούς email , 900 ονόματα στις επαφές με ένα σωρό στοιχεία κ.λ.π. Το μόνο πρόβλημα στο λειτουργικό που είχα είναι ότι δεν μου διάβαζε τα επισυναπτόμενα αρχεία στα email, τώρα κατά 90% δεν μου το κάνει, και το δεύτερο πρόβλημα που είναι κοινό για όλους μας είναι το store. Καμία σχέση με το android. Εντάξει δεν το μηδενιζω αλλά η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. Λίγες εφαρμογές είναι ίδιες ποιοτικά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά πρέπει να είμαι πολύ τυχερός. Το κινητό δεν μου έχει κολλήσει ούτε μια φορά, ΔΕΝ μου έχει κάνει ποτέ επανεκκίνηση ύστερα από 23 μήνες χρήσης. Παιχνίδια δεν παίζω, αλλά έχω 70 εφαρμογές εγκατεστημένες ,3 λογαριασμούς email , 900 ονόματα στις επαφές με ένα σωρό στοιχεία κ.λ.π. Το μόνο πρόβλημα στο λειτουργικό που είχα είναι ότι δεν μου διάβαζε τα επισυναπτόμενα αρχεία στα email, τώρα κατά 90% δεν μου το κάνει, και το δεύτερο πρόβλημα που είναι κοινό για όλους μας είναι το store. Καμία σχέση με το android. Εντάξει δεν το μηδενιζω αλλά η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. Λίγες εφαρμογές είναι ίδιες ποιοτικά.

 

Τα 8.1 έχεις ακόμα; :lol::p

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...