Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που είχες τις επαφές σου αποθηκεύσει;

 

Master YODA, εσύ ;;; :lol::lol::lol:

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πάρει και creators' update το θηρίο (και μετά δεν θα ανοίγει τίποτα)...

Μπορεί όμως και να ανοίγει περισσότερα απ' όσα νομίζεις! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί ακόμα μου αρέσει το λειτουργικό.

Το μόνο που θα ήθελα είναι κάποιες εφαρμογές που δεν υπαρχουν αλλα δεν φταίει το λειτουργικό για αυτη την έλλειψη.Όσο δουλεύει το χρησιμοποιώ.

ΥΓ.να πω και γω την θεωρία μου της πεντάρας:χιλιάδες προγραμματιστές έχει η Microsoft γράψε εσύ τις εφαρμογές που "λείπουν" και βγαλτες στο store χωρίς αρχικό κόστος για την εκάστοτε εταιρεία.Να δεις το 1 ή 3 τοις εκατό πως αλλάζει προς τα πάνω.Οσοι δεν βγάζουν εφαρμογές για θέμα κοστους το κάνουν.Αν το βγαλεις(το κόστος) από την εξίσωση το "έσωσες" το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί ακόμα μου αρέσει το λειτουργικό.

Το μόνο που θα ήθελα είναι κάποιες εφαρμογές που δεν υπαρχουν αλλα δεν φταίει το λειτουργικό για αυτη την έλλειψη.Όσο δουλεύει το χρησιμοποιώ.

ΥΓ.να πω και γω την θεωρία μου της πεντάρας:χιλιάδες προγραμματιστές έχει η Microsoft γράψε εσύ τις εφαρμογές που "λείπουν" και βγαλτες στο store χωρίς αρχικό κόστος για την εκάστοτε εταιρεία.Να δεις το 1 ή 3 τοις εκατό πως αλλάζει προς τα πάνω.Οσοι δεν βγάζουν εφαρμογές για θέμα κοστους το κάνουν.Αν το βγαλεις(το κόστος) από την εξίσωση το "έσωσες" το λειτουργικό.

 

Εσυ λες ότι το facebook και το messenger είναι θεμα κοστους ?

Το (θηριο) το δοκιμαζω στην 63.2 και παει σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί ακόμα μου αρέσει το λειτουργικό.

 

Το μόνο που θα ήθελα είναι κάποιες εφαρμογές που δεν υπαρχουν αλλα δεν φταίει το λειτουργικό για αυτη την έλλειψη.Όσο δουλεύει το χρησιμοποιώ.

 

ΥΓ.να πω και γω την θεωρία μου της πεντάρας:χιλιάδες προγραμματιστές έχει η Microsoft γράψε εσύ τις εφαρμογές που "λείπουν" και βγαλτες στο store χωρίς αρχικό κόστος για την εκάστοτε εταιρεία.Να δεις το 1 ή 3 τοις εκατό πως αλλάζει προς τα πάνω.Οσοι δεν βγάζουν εφαρμογές για θέμα κοστους το κάνουν.Αν το βγαλεις(το κόστος) από την εξίσωση το "έσωσες" το λειτουργικό.

 

Έχω ένα φίλο που τώρα φτιάχνει μια εφαρμογή για θέματα διατροφής. Πολύ καλή και πρωτότυπη (Body Forge λέγεται) και πιθανόν θα πάει καλά.. Τον ρωτάω "θα την κανεις για WM?". Μου λέει "πρώτον ειναι παλούκι να την γράψω για WM και δεύτερον δεν εχει καθόλου ΚΟΙΝΟ"

 

Η ΜΣ έχει όπως λες προγραμματιστές, αλλά σίγουρα δεν έχουν τόσο ελεύθερο χρόνο για να συμπληρώσουν το store. Τους αξιοποιεί σε άλλα πράγματα!!

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προτείνω σε έναν γνωστό (μεγάλης ηλικίας αλλά με εξοικείωση στα smartphones) το 640XL γιατί θέλει μεγάλη οθόνη όπως μου είπε.

Μoυ ζήτησε όμως και σαν απαραίτητη προϋπόθεση να πέζουν οι Skype / Viber / WhatsApp.

 

Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ να πώ την αλήθεια οπότε για πέστε μου, έχουν τίποτε θέματα ;;;

Από όσο θυμάμαι π.χ. το Viber δεν δείχνει ειδοπιήσεις αν έχεις μνμ. (κάνω λάθος ;;; )

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προτείνω σε έναν γνωστό (μεγάλης ηλικίας αλλά με εξοικείωση στα smartphones) το 640XL γιατί θέλει μεγάλη οθόνη όπως μου είπε.

Μoυ ζήτησε όμως και σαν απαραίτητη προϋπόθεση να πέζουν οι Skype / Viber / WhatsApp.

 

Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ να πώ την αλήθεια οπότε για πέστε μου, έχουν τίποτε θέματα ;;;

Από όσο θυμάμαι π.χ. το Viber δεν δείχνει ειδοπιήσεις αν έχεις μνμ. (κάνω λάθος ;;; )

 

Στο δικό μου XL που αισίως κλείνει τα δύο χρόνια σε ένα μήνα και το έχω αναβαθμίσει σε wp10 από πέρυσι τον Μάρτη,και οι τρεις εφαρμογές δουλεύουν άψογα και οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά. Και οι τρεις έχουν βίντεο κλήση η οποία δουλεύει χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προτείνω σε έναν γνωστό (μεγάλης ηλικίας αλλά με εξοικείωση στα smartphones) το 640XL γιατί θέλει μεγάλη οθόνη όπως μου είπε.

Μoυ ζήτησε όμως και σαν απαραίτητη προϋπόθεση να πέζουν οι Skype / Viber / WhatsApp.

 

Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ να πώ την αλήθεια οπότε για πέστε μου, έχουν τίποτε θέματα ;;;

Από όσο θυμάμαι π.χ. το Viber δεν δείχνει ειδοπιήσεις αν έχεις μνμ. (κάνω λάθος ;;; )

 

Για τις εφαρμογες που ρωτησες..

Το skype ειναι καταπληκτικο και λειτουργει μια χαρα, βεβαια κανει κατι κουλα με τις βιντεοκλησεις καποιες φορες αλλα μετα απο updates φτιαχνονται..

Το Viber ειναι καλο γενικα..το χρησιμοποιω καθημερινα και δεν εχω καποιο θεμα με τις ειδοποιησεις, ειναι αξιολογο..απλα εχει μεινει πισω σε Updates και απο οτι εγινε γνωστο πριν μερες δεν θα παρει και αλλο..αρα δεν ξερεις τους επομενους μηνες τι μπορει να προκυψει.

To whats up ειναι το χειροτερο απο τα 3...θα κανεις την δουλεια σου αλλα η εφαρμογη ειναι πισω σε αρκετα πραγματα που σου κανουν την ζωη πιο δυσκολη.

 

Τωρα για το κινητο..

Μια χαρα ειναι για τα λεφτα του για την οθονη και την μπαταρια που σου προσφερει. Απλο λειτουργικο, ομορφο και ευκολο για καποιον μεγαλης ηλικιας που θα του κανει αυτη την στιγμη τα Βασικα πραγματα μια χαρα (σερφαρισμα-emails-βιντεακια-office-κλησεις).

Αλλα εχε κατι στο μυαλο σου μονο...πλεον καθημερινα εξαφανιζονται απο το store ακομα και σημαντικες εφαρμογες και δεν φαινεται να βελτιωνεται αυτο..κανεις δεν ξερει ποιες εφαρμογες θα σταματησουν την υποστηριξη και πότε..

Στο λεω αυτο μην ψαχνει ο ανθρωπος για κατι που χρειαζεται και δεν το βρισκει...αυτα..

Link to comment
Share on other sites

ο Πάνος έγραψε την αλήθεια όπως είναι και ίσως και λίγο αισιόδοξα.

Δεν χρειάζεται να πετάτε λάδι στην φωτιά όποιοι χαλιέστε,κάθε λίγο και λιγάκι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ο Πάνος έγραψε την αλήθεια όπως είναι και ίσως και λίγο αισιόδοξα.

Δεν χρειάζεται να πετάτε λάδι στην φωτιά όποιοι χαλιέστε,κάθε λίγο και λιγάκι.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Χαλαρώστε μερικοί εδώ μέσα. Μια χαρά τα έγραψε ο Πάνος.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Skype καλο αλλα κανει κατι κουλα

viber ναι μεν αλλα μας τελειωσε .

Whats up το χειροτερο απ όλα.

Το τηλ. είναι μονο για παπουδες (κανει τα βασικα μονο)

Με λιγα λογια μακρια απ το τηλεφωνο . Αυτό γραφτηκε.

Τιποτα απ αυτά δεν είναι αληθεια.

50 εφαρμογες εχω στο τηλ. και παει σφαιρα.(με 17μηνες χρησης)

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβες εσύ.

Καμία σχέση με αυτό που γράφτηκε.

Ο Πάνος απάντησε ακριβώς σε αυτό που ρώτησε το παλικάρι.

Έλεος με τις ανακρίβειες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Skype καλο αλλα κανει κατι κουλα

 

viber ναι μεν αλλα μας τελειωσε .

 

Whats up το χειροτερο απ όλα.

 

Το τηλ. είναι μονο για παπουδες (κανει τα βασικα μονο)

 

Με λιγα λογια μακρια απ το τηλεφωνο . Αυτό γραφτηκε.

 

Τιποτα απ αυτά δεν είναι αληθεια.

 

50 εφαρμογες εχω στο τηλ. και παει σφαιρα.(με 17μηνες χρησης)

 

Μη σας θιξουν το σπίτι αμέσως. Βασικά, το Viber ειναι επιεικώς άθλιο με αυτά που κανει και το skype μέχρι χθες δε μου έβγαζε εικόνα του συνομιλητή σε μένα. Σήμερα δε δοκιμασα :D

 

Βασικά εγώ σε κανέναν και ποτε δε ξαμαπροτεινω WP.. Δε θέλω να με βρίζουν μετά!

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Μη σας θιξουν το σπίτι αμέσως. Βασικά, το Viber ειναι επιεικώς άθλιο με αυτά που κανει και το skype μέχρι χθες δε μου έβγαζε εικόνα του συνομιλητή σε μένα. Σήμερα δε δοκιμασα :D

 

Βασικά εγώ σε κανέναν και ποτε δε ξαμαπροτεινω WP.. Δε θέλω να με βρίζουν μετά!

 

Sent from mTalk

 

Εγώ σαν χρήστης Windows Phone δεν είμαι ευχαριστημένος από καμία εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Με την τακτική της ΜΣ δε θα μπορούσαν...

 

Sent from mTalk

Με αλλαγή τακτικής θα μπορούσαν. ;) Αυτό εννοεί μάλλον!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγή τακτικής θα μπορούσαν. ;) Αυτό εννοεί μάλλον!

 

Το είπα αυτό σκεφτομενος πως η ΜΣ δεν προσπάθησε να "δέσει" τους πελάτες της στο mobile λειτουργικό της. Τι εννοώ... Για μένα είναι κορυφαίες στο είδος τους πολλές από τις native εφαρμογές της, όπως το OneNote, το OneDrive, το Ημερολόγιο, η Οικονομία (ειδικά αυτή είναι εξαιρετική), ο Καιρός, το πληκτρολόγιο κλπ...

 

Προσωπικά και μιλώντας για μένα, έχοντας δεθεί με αυτές τις εφαρμογές (βασικές για μένα) αν υπήρχαν μόνο στα WP, θα εμένα παρα τα οποία άλλα κενά στο store, γιατί αυτές χρησιμοποιώ κατά κόρον στην καθημερινότητα μου.

 

Όταν όμως σου δίνει την δυνατότητα να πας απέναντι και να έχεις τα ίδια πράγματα, προσπαθείς να βρεις την καλυτερη λύση και για τα άλλα κενά.

 

Αυτό το λέω ως καθαρά προσωπική άποψη και οπτική για το θέμα και εννοώ ότι η ΜΣ ίσως έχει επενδύσει περισσότερο στην παροχή υπηρεσιών, απ' ότι νομίζουμε

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα τα δεκαρια στο κινητό και δυστυχώς πλέον σέρνεται σε οτιδήποτε έχει να κάνει με το ίντερνετ. Το facebook app κρασαρει σχεδόν πάντα όταν ανοίγει ενώ και τόσο με τον edge όσο και με τον uc browser ειναι πρακτικά αδύνατον να σερφάρεις αφού καθυστερούν παρα πολύ να εμφανίσουν οποιαδήποτε σελίδα. Επιπλεον το outlook καθυστερει απιστευτα να κατεβασει/ανοιξει τα μαιλ.Τι στην ευχή, για πέταμα το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα τα δεκαρια στο κινητό και δυστυχώς πλέον σέρνεται σε οτιδήποτε έχει να κάνει με το ίντερνετ. Το facebook app κρασαρει σχεδόν πάντα όταν ανοίγει ενώ και τόσο με τον edge όσο και με τον uc browser ειναι πρακτικά αδύνατον να σερφάρεις αφού καθυστερούν παρα πολύ να εμφανίσουν οποιαδήποτε σελίδα. Επιπλεον το outlook καθυστερει απιστευτα να κατεβασει/ανοιξει τα μαιλ.Τι στην ευχή, για πέταμα το κινητό;

 

Για αρχη κανε ένα hardreset χωρις επαναφορά των προηγουμενων.

Για τα mail μπαινεις στην εφαρμογή πατας τις τρεις τελιτσες διαχειριση λογαριασμων-outlook-αλλαγη ρυθμισεων συγχρονισμου-με την αφοιξη των στοιχειων.

Το facebook πραγματικα εχει πρόβλημα. Απεγκατεστησε το και μπες από τον Edge όπως κανω και εγω πολύ ευκολα και γρηγορα.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη κανε ένα hardreset χωρις επαναφορά των προηγουμενων.

Για τα mail μπαινεις στην εφαρμογή πατας τις τρεις τελιτσες διαχειριση λογαριασμων-outlook-αλλαγη ρυθμισεων συγχρονισμου-με την αφοιξη των στοιχειων.

Το facebook πραγματικα εχει πρόβλημα. Απεγκατεστησε το και μπες από τον Edge όπως κανω και εγω πολύ ευκολα και γρηγορα.

 

 

 

Το hard reset θα χάσει τα δεδομένα όμως, έτσι δεν είναι? Όταν θα επανέλθει θα εχει τα 10ρια ή τα 8 με τα οποία ήρθε το κινητό όταν το αγορασα?

 

 

 

Όντως αισθητή η διαφορά του φβ με τον ετζ. Καμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...