Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή ringtone maker και να περάσεις από κει το τραγούδι που θέλεις και να το κάνεις ringtone!

 

Το εχω κανει ηδη φιλε μου,ευχαριστω!:) Ενα κουφο που ανακαλυψα ειναι οτι το βραδυ που το ειχα σε κατασταση πτησης,ενεργοποιουταν μονο το wifi καθε φορα που τυχαινε να δω την ωρα!Ενω οταν ειναι σε λειτουργια κανονικη δε το κανει!Τι μπορει να φταιει?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω κανει ηδη φιλε μου,ευχαριστω!:) Ενα κουφο που ανακαλυψα ειναι οτι το βραδυ που το ειχα σε κατασταση πτησης,ενεργοποιουταν μονο το wifi καθε φορα που τυχαινε να δω την ωρα!Ενω οταν ειναι σε λειτουργια κανονικη δε το κανει!Τι μπορει να φταιει?

Δεν το ξέρω αυτό. Ποτέ δεν άφησα τα Lumia μου (830, 950XL) σε κατάσταση πτήσης όλο το βραδυ!

Ίσως κάποια ρύθμιση στο WiFi να φταίει....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση? Εκανα προχθες αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση στο δικο μου (640 XL ) και της γυναικας μου (550). Μεχρι χθες ολα οκ. Σημερα το πρωι διαπιστωσα στο 640 να εχει διαγραψει πολλα απο την επιφανεια εργασιας.

Τα προγραμματα αυτα αν και φαινονται κανονικα στην sd δεν υπαρχουν στις εφαρμογες και φυσικα στην επιφανεια εργασιας.

Τι τρεχει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση? Εκανα προχθες αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση στο δικο μου (640 XL ) και της γυναικας μου (550). Μεχρι χθες ολα οκ. Σημερα το πρωι διαπιστωσα στο 640 να εχει διαγραψει πολλα απο την επιφανεια εργασιας.

Τα προγραμματα αυτα αν και φαινονται κανονικα στην sd δεν υπαρχουν στις εφαρμογες και φυσικα στην επιφανεια εργασιας.

Τι τρεχει?

 

Έκανες μια επανεκκίνηση;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται....

Το ωραιο ειναι οτι ολα τα χαμενα προγραμματα φαινονται κανονικα στην καρτα μνημης ως εγκατεστημενα κατα συνεπεια δεν μπορω να τα επανεγκαταστησω . Μια λυση θα ηταν να τα περασω στη μνημη του τηλεφωνου αλλα ηδη ειναι γεματη και αρα δε γινεται.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται....

Το ωραιο ειναι οτι ολα τα χαμενα προγραμματα φαινονται κανονικα στην καρτα μνημης ως εγκατεστημενα κατα συνεπεια δεν μπορω να τα επανεγκαταστησω . Μια λυση θα ηταν να τα περασω στη μνημη του τηλεφωνου αλλα ηδη ειναι γεματη και αρα δε γινεται.

Καμια ιδεα?

 

Τότε πήγαινε στο store και κατέβασε τις εφαρμογές που έχασες πάλι.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.Γιατί φορτίζει μέχρι 80-85% και όχι παραπάνω;Δείχνει να φορτίζει,αλλά δε πάει πιο πάνω!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.Γιατί φορτίζει μέχρι 80-85% και όχι παραπάνω;Δείχνει να φορτίζει,αλλά δε πάει πιο πάνω!

 

Άστο να κλείσει από μπαταρία και φόρτισέ το μετά. Αν το ξανά κάνει μάλλον είσαι για καινούρια. Με τον δικό του φορτιστή το φορτίζεις ή με άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Άστο να κλείσει από μπαταρία και φόρτισέ το μετά. Αν το ξανά κάνει μάλλον είσαι για καινούρια. Με τον δικό του φορτιστή το φορτίζεις ή με άλλον;

 

 

 

Με το δικό του.Για καινούργια δε νομίζω γιατί δε βλέπω φθορά.Κρατάει φυσιολογικά και μάλιστα πολύ.Μηπώς φταίει κάποια ρύθμιση;Εγώ δεν έκανα κάτι πάντως.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με το δικό του.Για καινούργια δε νομίζω γιατί δε βλέπω φθορά.Κρατάει φυσιολογικά και μάλιστα πολύ.Μηπώς φταίει κάποια ρύθμιση;Εγώ δεν έκανα κάτι πάντως.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Άστο τότε να ξεφορτίσει πλήρως και μετά δες αν το κάνει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Άστο τότε να ξεφορτίσει πλήρως και μετά δες αν το κάνει πάλι.

 

Ή να βγάλεις τη μπαταρία και να την ξαναβάλεις!

 

Θα δοκιμάσω.Σας ευχαριστώ.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Petran. Στην οθόνη επιλογής των ήχων κλήσης έχει έναν σύνδεσμο που σου ανοίγει link με οδηγίες, θα κατεβάσεις εφαρμογή από το store. Για το τελευταίο με τις φωτό πρέπει να επιλέξεις ο αποθηκευτικός χώρος της κάμερας να είναι η κάρτα SD και όχι η εσωτερική μνήμη που έχει τώρα. Κοίτα στις ρυθμίσεις.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Petran. Στην οθόνη επιλογής των ήχων κλήσης έχει έναν σύνδεσμο που σου ανοίγει link με οδηγίες, θα κατεβάσεις εφαρμογή από το store. Για το τελευταίο με τις φωτό πρέπει να επιλέξεις ο αποθηκευτικός χώρος της κάμερας να είναι η κάρτα SD και όχι η εσωτερική μνήμη που έχει τώρα. Κοίτα στις ρυθμίσεις.

 

 

 

Τα έχω τακτοποίησει ήδη αυτά φίλε μου. Σ ευχαριστώ. Το θέμα με τη μπαταρία μένει μόνο,το οποίο θα τω δω όταν το βάλω να ξαναφορτίσει...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε να περάσω την .251 αλλά ο χώρος δεν επαρκεί. Απεγκατέστησα ότι επιτρεπόταν να διαγραφεί ή να μεταφερθεί και πάλι μου λείπουν 130 ΜΒ. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω ώστε η εφαρμογή 'Αλληλογραφία και Ημερολόγιο' να μην πιάνει 210 ΜΒ που καταλαμβάνει τώρα? Δεν βρίσκω άλλον τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε να περάσω την .251 αλλά ο χώρος δεν επαρκεί. Απεγκατέστησα ότι επιτρεπόταν να διαγραφεί ή να μεταφερθεί και πάλι μου λείπουν 130 ΜΒ. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω ώστε η εφαρμογή 'Αλληλογραφία και Ημερολόγιο' να μην πιάνει 210 ΜΒ που καταλαμβάνει τώρα? Δεν βρίσκω άλλον τρόπο.

 

Κάνε ένα soft reset και δες.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα soft reset και δες.

 

επισης, μετακινησε ή διεγραψε τυχον "χαρτες" που μπορει να εχεις στην εσωτερικη μνημη και μετα την αναβαθμιση τους ξανακατεβαζεις, κατα προτιμηση στην καρτα μνημης.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε να περάσω την .251 αλλά ο χώρος δεν επαρκεί. Απεγκατέστησα ότι επιτρεπόταν να διαγραφεί ή να μεταφερθεί και πάλι μου λείπουν 130 ΜΒ. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω ώστε η εφαρμογή 'Αλληλογραφία και Ημερολόγιο' να μην πιάνει 210 ΜΒ που καταλαμβάνει τώρα? Δεν βρίσκω άλλον τρόπο.

 

το ιδιο αντιμετωπισα μεχρι που καμια εφαρμογη δεν μετακινουταν.

διαπιστωσα οτι οι επαφες επιαναν το μεγαλυτερο χωρο και απενεργοποιησα τον λογαριασμο μου ,

ετσι ανεκτησα 1, gb. προχωρησα στην αναβαθμιση και επανεγκατεστησα τον λογαριασμο μου . ολα πηγαν καλα και σημερα εγκαταστηθηκε και η 251 και παλι μου εμειναν ελευθερα γυρω στο 1 gb απο 520mb του παρελθοντος.

παντως δουλευει τελεια νομιζω τωρα .

νομιζω αυτη η λυση θα σου κοστισει λιγοτερο χρονο και σιγουρο αποτελεσμα μιας και οι επαφες επανερχονται αμμεσα απο το microsoft account

καλη επιτυχια

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα .

στην επεξεργασια των επαφων στο tag ονομα υπαρχει η επιλογη φωνητικη εγγραφη ονοματος .

γνωριζει κανεις περι τινος προκειται ?:!:

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο αντιμετωπισα μεχρι που καμια εφαρμογη δεν μετακινουταν.

διαπιστωσα οτι οι επαφες επιαναν το μεγαλυτερο χωρο και απενεργοποιησα τον λογαριασμο μου ,

ετσι ανεκτησα 1, gb. προχωρησα στην αναβαθμιση και επανεγκατεστησα τον λογαριασμο μου . ολα πηγαν καλα και σημερα εγκαταστηθηκε και η 251 και παλι μου εμειναν ελευθερα γυρω στο 1 gb απο 520mb του παρελθοντος.

παντως δουλευει τελεια νομιζω τωρα .

νομιζω αυτη η λυση θα σου κοστισει λιγοτερο χρονο και σιγουρο αποτελεσμα μιας και οι επαφες επανερχονται αμμεσα απο το microsoft account

καλη επιτυχια

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα .

στην επεξεργασια των επαφων στο tag ονομα υπαρχει η επιλογη φωνητικη εγγραφη ονοματος .

γνωριζει κανεις περι τινος προκειται ?:!:

Τι εννοείς στο tag όνομα; Δεν βλέπω πουθενά φωνητική εγγραφή ονόματος! :(

 

Edit: Ναι, τώρα το είδα! Από κάτω εχει και για το επώνυμο!

Μήπως είναι για φωνητική κλήση όπως παλιά; ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παλια προσπαθησα στο επιθεμα εβαζα αγγλικους τιτλους και καλουσα φωνητικα τις επαφες αυτες.

ειναι δυσκολο να το κανεις σε ελληνικο αρχειο.

αυτο που σκεφτομαι ειναι να βαλω λατινικα σε αυτα τα πεδια αλλα εχω 450 επαφες οποτε πρεπει να βρω χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα και ειδοποίηση για το χώρο αποθήκευσης πως εξαντλείται.

Τι κάνω ;;; Έχω την επιλογή οι εφαρμογές στην κάρτα και πάλι η μνήμη κοντεύει να γεμίσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάει να κάνει αναβαθμιση γυρίζουν τα δύο γρανάζια και μου βγάζει τη λυπημένη φατσούλα. Κλείνει πάει να κάνει το ίδιο γρανάζια και πάλι φατσούλα λυπημένη. Το κινητό δεν ανοίγει.

 

Τι κάνω ;;; Δεν μπορώ να το ανοίξω..έβγαλα μπαταρία ξαναβαλα και πάλι τα ίδια...

Edited by georgefocus
Link to comment
Share on other sites

Πάει να κάνει αναβαθμιση γυρίζουν τα δύο γρανάζια και μου βγάζει τη λυπημένη φατσούλα. Κλείνει πάει να κάνει το ίδιο γρανάζια και πάλι φατσούλα λυπημένη. Το κινητό δεν ανοίγει.

 

Τι κάνω ;;; Δεν μπορώ να το ανοίξω..έβγαλα μπαταρία ξαναβαλα και πάλι τα ίδια...

Πρέπει να έχεις μπαταρία το λιγότερο 40% για να κάνει αναβάθμιση!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάει να κάνει αναβαθμιση γυρίζουν τα δύο γρανάζια και μου βγάζει τη λυπημένη φατσούλα. Κλείνει πάει να κάνει το ίδιο γρανάζια και πάλι φατσούλα λυπημένη. Το κινητό δεν ανοίγει.

 

Τι κάνω ;;; Δεν μπορώ να το ανοίξω..έβγαλα μπαταρία ξαναβαλα και πάλι τα ίδια...

 

Δυστυχώς που το λέω αλλά πας για επαναφορά μέσω Windows recovery tool, ακριβώς το ίδιο μου έκανε πριν μερικές ημέρες σε ένα 640, μόνο έτσι το επανέφερα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...