Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια επισυμανση εκανα και μετα ενα σχολιο με εικονες ωστε να δεις οτι δεν ηθελα να σε προσβαλω!!!!Αλλα μαλλον εσυ εχεις το προβλημα χαρακτηρα και "αρπαζεις" σαν τσακμακι!!!Χαλαρωσε μεγαλε!!! Edited by athanaso77

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σαν τι θέμα να έχεις;

Το software, ούτως ή άλλως, είναι το ίδιο σε όλες τις συσκευές.

Το hardware επίσης. Η μόνη διαφορά είναι οι υποστηριζόμενες μπάντες του LTE.

Δεν θα έχεις κανένα θέμα.

Λογικά έχεις το μοντέλο A1549. Σωστά;

 

το 1549GSM Τ-mobile 128 GB πήρα και εγώ από Αμερική (απο online app store) 919 USD=720 ευρώ και δεν είχε το clip για αφαίρεση SIM και είχε SIM t-mobile!!!!!!!!!!!!!

Μένει να το παραλάβω χέρι χέρι για να επιβεβαιώσω οτι θα δουλεύει Ελλαδα

Edited by argic
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι θέμα να έχεις;

Το software, ούτως ή άλλως, είναι το ίδιο σε όλες τις συσκευές.

Το hardware επίσης. Η μόνη διαφορά είναι οι υποστηριζόμενες μπάντες του LTE.

Δεν θα έχεις κανένα θέμα.

Λογικά έχεις το μοντέλο A1549. Σωστά;

 

Ολοσωστα! Α1549! Αρα κοιμαμαι ησυχος με την αγορα μου κ κυριως με βεβαιη εγγυηση. Ευχαριστω φιλε!:)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Sim t mobile έχει από Αμερική αν είναι ξεκλείδωτο ? συγνώμη που ρωτάω αλλά επειδή είμαι άσχετος , πως θα λειτουργεί η Καρτα από έλληνα πάροχο? υπάρχει προεγκατεςτημενη Καρτα t-mobile στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Sim t mobile έχει από Αμερική αν είναι ξεκλείδωτο ? συγνώμη που ρωτάω αλλά επειδή είμαι άσχετος , πως θα λειτουργεί η Καρτα από έλληνα πάροχο? υπάρχει προεγκατεςτημενη Καρτα t-mobile στο κινητό?

Η συσκευή της T-mobile, τώρα στην αρχή, είναι ξεκλείδωτη. Ωστόσο, η συσκευη έρχεται με μια κάρτα SIM ήδη τοποθετημένη στην αντίστοιχη υποδοχή, ενώ η συσκευασία δεν περιέχει το σιδεράκι εξαγωγής της SIM. Φυσικά αυτό δεν σε εμποδίζει από το να χρησιμοποιήσεις το κινητό σε οποίο GSM δίκτυο θέλεις. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι να αφαιρέσεις την κάρτα SIM της T-mobile και να τοποθετήσεις αυτή του δικτύου της αρεσκείας σου. Τη SIM μπορείς να την αφαιρέσεις με τη βοήθεια ενός συνδετήρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το 1549GSM Τ-mobile 128 GB πήρα και εγώ από Αμερική (απο online app store) 919 USD=720 ευρώ και δεν είχε το clip για αφαίρεση SIM και είχε SIM t-mobile!!!!!!!!!!!!!

Μένει να το παραλάβω χέρι χέρι για να επιβεβαιώσω οτι θα δουλεύει Ελλαδα

Στο επιβεβαιώνω εγώ που το δουλεύω ήδη 1 βδομάδα. Όντως έρχεται χωρίς σιδερακι, με κάρτα T-Mobile μέσα την οποία την έβγαλα, έβαλα της Cosmote και όλα δούλεψαν ρολόι. Και 4G και τα πάντα. Είναι penta-band το τηλέφωνο. Δουλεύει και στο φεγγάρι don't worry. Το μόνο που με προβληματίζει και δεν μπορώ να συνηθίσω είναι το μέγεθος. Μου τη σπάει αφάνταστα που πρέπει να χρησιμοποιώ και τα δυο χέρια. Μιλάω και το απλό 6αρι.

Edited by konstantinos_bei
Link to comment
Share on other sites

Στο επιβεβαιώνω εγώ που το δουλεύω ήδη 1 βδομάδα. Όντως έρχεται χωρίς σιδερακι, με κάρτα T-Mobile μέσα την οποία την έβγαλα, έβαλα της Cosmote και όλα δούλεψαν ρολόι. Και 4G και τα πάντα. Είναι penta-band το τηλέφωνο. Δουλεύει και στο φεγγάρι don't worry. Το μόνο που με προβληματίζει και δεν μπορώ να συνηθίσω είναι το μέγεθος. Μου τη σπάει αφάνταστα που πρέπει να χρησιμοποιώ και τα δυο χέρια. Μιλάω και το απλό 6αρι.

 

σας ευχαριστώ όλους για τις διευκρινήσεις. Προχώρησα στην αγορά του μετά από τις αναφορές ότι όντως βάζεις ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ SIM και λειτουργεί κανονικά. Μικρό σχόλιο: μου κάνει εντύπωση πάντως η αφαίρεση του pin για την εξαγωγή της SIM. Μου το έλεγε ο φίλος μου από Αμερική που το παρέλαβε και δεν τον πίστευα!!!!!! καλορίζικο σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!! Εχει πάρει κάποιος κάποια θήκη από τις παρακάτω ;

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=iphone+6+case+spigen

Ψάχνω κάποια λεπτή και ανθεκτική ..

Επίσης γνωρίζεται αν ειναι γνήσιες ;

Γιατί διάβασα σχόλιο χρήστη το οποίο έλεγε ότι ψώνισε από το συγκεκριμένο site θήκη η όποια δεν ήταν γνήσια ..

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!! Εχει πάρει κάποιος κάποια θήκη από τις παρακάτω ;

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=iphone+6+case+spigen

Ψάχνω κάποια λεπτή και ανθεκτική ..

 

Για ουσιαστική προστασία, ή απλά πίσω ψιλογρατζουνιές και εμφάνιση;

Γιατί για το πρώτο, μόνον μια θήκη ποιοτικού ημιεύκαμπτου TPU μπορεί να βοηθήσει δίχως σημαντική αύξηση πάχους.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Για ουσιαστική προστασία, ή απλά πίσω ψιλογρατζουνιές και εμφάνιση;

Γιατί για το πρώτο, μόνον μια θήκη ποιοτικού ημιεύκαμπτου TPU μπορεί να βοηθήσει δίχως σημαντική αύξηση πάχους.

 

Το δεύτερο !!

Δεν θέλω κατι το οποίο να κάνει το τηλέφωνο άσχημο .. :O

Συνήθως δεν χρησιμοποιώ ..

Αγοράζω και τις αφαιρώ σχεδόν απευθείας ..

Αλλά στο συγκεκριμένο θέλω να βάλω ..

Μου αρέσει η γνήσια αλλά δεν μου αρέσει που στο κάτω μέρος δεν το προστατεύει ..

Δεν μου αρέσει αισθητικά ..

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο !!

Δεν θέλω κατι το οποίο να κάνει το τηλέφωνο άσχημο .. :O

Συνήθως δεν χρησιμοποιώ ..

Αγοράζω και τις αφαιρώ σχεδόν απευθείας ..

Αλλά στο συγκεκριμένο θέλω να βάλω ..

Μου αρέσει η γνήσια αλλά δεν μου αρέσει που στο κάτω μέρος δεν το προστατεύει ..

Δεν μου αρέσει αισθητικά ..

 

Σε καταλαβαίνω. Ούτε εμένα μου είναι συμπαθείς οι θήκες, αλλά κρίνονται άκρως απαραίτητες καθώς η κακή στιγμή δεν είναι ποτέ μακριά. :)

Η θήκη της Apple, δερμάτινη ή σιλικόνης, για τον λόγο που προανάφερες είναι ανεπαρκής. Μπορεί η Apple να αφήνει ανοιχτό το κάτω μέρος με στόχο την χρήση docking αλλά δεν είναι προστασία αυτή.

 

Προσωπικά, από το πρώτο μου 2G μέχρι και σήμερα στο 6, παρά τις αναρίθμητες θήκες που αγόρασα, μόνον κάποιες TPU μπόρεσα να αντέξω ως εμφάνιση και εργονομία, προστατεύοντας ταυτόχρονα τη συσκευή. Αγαπημένες μου εδώ και χρόνια οι πάντα αξιόπιστες iSkin Solo (που για 6 δεν βγήκαν ακόμη αλλά αναμένονται από μέρα σε μέρα) και οι Incipio NGP.

 

Οι Spigen που είδες, και συγκεκριμένα οι hybrid, συμπαθητικές μου φάνηκαν από κοντά, αλλά λίγα πράγματα κάνουν σε περίπτωση πτώσης, έστω μικρής. Εκτός βέβαια και αν αυτό δεν είναι άμεση προτεραιότητα, πράγμα κατανοητά φυσικά.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω. Ούτε εμένα μου είναι συμπαθείς οι θήκες, αλλά κρίνονται άκρως απαραίτητες καθώς η κακή στιγμή δεν είναι ποτέ μακριά. :)

Η θήκη της Apple, δερμάτινη ή σιλικόνης, για τον λόγο που προανάφερες είναι ανεπαρκής. Μπορεί η Apple να αφήνει ανοιχτό το κάτω μέρος με στόχο την χρήση docking αλλά δεν είναι προστασία αυτή.

 

Προσωπικά, από το πρώτο μου 2G μέχρι και σήμερα στο 6, παρά τις αναρίθμητες θήκες που αγόρασα, μόνον κάποιες TPU μπόρεσα να αντέξω ως εμφάνιση και εργονομία, προστατεύοντας ταυτόχρονα τη συσκευή. Αγαπημένες μου εδώ και χρόνια οι πάντα αξιόπιστες iSkin Solo (που για 6 δεν βγήκαν ακόμη αλλά αναμένονται από μέρα σε μέρα) και οι Incipio NGP.

 

Οι Spigen που είδες, και συγκεκριμένα οι hybrid, συμπαθητικές μου φάνηκαν από κοντά, αλλά λίγα πράγματα κάνουν σε περίπτωση πτώσης, έστω μικρής. Εκτός βέβαια και αν αυτό δεν είναι άμεση προτεραιότητα, πράγμα κατανοητά φυσικά.

 

Όμορφες ειναι !! Πιο πολυ η δεύτερη !!

Την Τρίτη θα παραλάβω την συσκευή και θέλω να κάνω την παραγγελία τώρα για να μου ερθει κοντά με την συσκευή ..

Αυτές που μου πρότεινες δεν ειναι διαθέσιμες κάπου άμεσα από ότι βλέπω ..

Γενικά από όσο έχω ψάξει δεν εχει αρκετές θήκες μέχρι στιγμής ..

Τουλάχιστον του γούστου μου ! :p

Η spigen μου αρέσουν γιατί ειναι κομψές δεν μεγαλώνουν τόσο τις συσκευές ..

Ήμουν έτοιμη να παραγγείλω μια από το συγκεκριμένο site αλλά ένα αρνητικό σχόλιο χρήστη με κόλλησε ..

Εσύ ποια θήκη χρησιμοποιείς τώρα ;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου αρέσουν πολύ της Apple. Οι δερμάτινες είναι όμορφες και στα δυο μοντέλα.

 

Σε iPhone 6 Plus πάντως έχω παρατηρήσει πως δεν υπάρχουν πολλές επιλογές ακόμη, ενώ στο iPhone 6 δεν υπάρχει θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ποια θήκη χρησιμοποιείς τώρα ;

 

Την Incipio NGP (από expansys). Οπτικά είναι ουδέτερη, προσθέτει ελάχιστα σε πάχος, αλλά προστατεύει πολύ καλά τη συσκευή ενώ μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις και από το παρελθόν, σε παλαιότερα iPhone μου. Το σημαντικότερο, δεν γρατζουνάει εύκολα τη συσκευή, κάτι που το 90% των θηκών δυστυχώς το κάνουν.

 

Πάντως εμένα μου αρέσουν πολύ της Apple. Οι δερμάτινες είναι όμορφες και στα δυο μοντέλα.

Πολύ όμορφες αλήθεια, και εξαιρετικά ποιοτικές, αλλά αυτό το ανοιχτό κάτω μέρος γμτ μου τα χαλάει εντελώς.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κατι άλλο αν αγοράσω επιπλέον χώρο στο iCloud μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές φωτογραφίες κτλ από την συσκευή για να μην φορτώνω την μνήμη της συσκευής η καμία σχέση ; (Ίσως ειναι χαζή ερώτηση αλλά .. )
Link to comment
Share on other sites

i think you can!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κατι άλλο αν αγοράσω επιπλέον χώρο στο iCloud μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές φωτογραφίες κτλ από την συσκευή για να μην φορτώνω την μνήμη της συσκευής η καμία σχέση ; (Ίσως ειναι χαζή ερώτηση αλλά .. )

 

Φωτογραφίες φυσικά όπως και όλα τα έγγραφα (word, excel, pdf κλπ). Εφαρμογές όχι και να τρέχουν από το iCloud :)

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες φυσικά όπως και όλα τα έγγραφα (word, excel, pdf κλπ). Εφαρμογές όχι και να τρέχουν από το iCloud :)

 

Μπορώ δηλαδή να τα μεταφέρω λίγο πριν γεμίσει η μνήμη του τηλεφώνου και μετα να τα διαγράψω απο την συσκευή ; Θα υπάρχουν στο iCloud; Μπορώ να τα μεταφέρω απο το iCloud και σε pc ;:O:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ δηλαδή να τα μεταφέρω λίγο πριν γεμίσει η μνήμη του τηλεφώνου και μετα να τα διαγράψω απο την συσκευή ; Θα υπάρχουν στο iCloud; Μπορώ να τα μεταφέρω απο το iCloud και σε pc ;:O:rolleyes:

 

Στο Pc μπορείς να τα μεταφέρεις συνέοντας τη συσκευή σου, μέσω iCloud μπορείς να έχεις πρόσβαση εκεί, αν κατάλαβα καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Στο Pc μπορείς να τα μεταφέρεις συνέοντας τη συσκευή σου, μέσω iCloud μπορείς να έχεις πρόσβαση εκεί, αν κατάλαβα καλά :)

 

Καλά κατάλαβες ...:rolleyes: Ευχαριστώ πολυυυυυυ!!!!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλους για τις διευκρινήσεις. Προχώρησα στην αγορά του μετά από τις αναφορές ότι όντως βάζεις ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ SIM και λειτουργεί κανονικά. Μικρό σχόλιο: μου κάνει εντύπωση πάντως η αφαίρεση του pin για την εξαγωγή της SIM. Μου το έλεγε ο φίλος μου από Αμερική που το παρέλαβε και δεν τον πίστευα!!!!!! καλορίζικο σε όλους

Μη σου κάνει εντύπωση.

Συσκευασίες που περιέχουν συσκευές (είτε κλειδωμένες είτε όχι) συγκεκριμένου δικτύου, ποτέ δεν περιείχαν το εργαλειάκι εξαγωγής της κάρτας SIM, τουλάχιστον στις ΗΠΑ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μη σου κάνει εντύπωση.

Συσκευασίες που περιέχουν συσκευές (είτε κλειδωμένες είτε όχι) συγκεκριμένου δικτύου, ποτέ δεν περιείχαν το εργαλειάκι εξαγωγής της κάρτας SIM, τουλάχιστον στις ΗΠΑ.

 

thx

όσο ζω μαθαίνω....

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως βρήκα bug... όσοι έχετε iphone 6, έχετε ηχητική ειδοποίηση στα νέα sms/imessage;

Εγώ όχι. Δεν με ειδοποιεί ηχητικά

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα παρελαβα το iphone 6 το 64αρι σε space gray.Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες οθονη τελεια,αποκρυση τελεια αλλα ενω πηγα να κανω ενημερωση την 8.0.2 μεσω υπολογιστη μου εβγαλε οτι ηταν 1.95 γιγα κουφω σταματαω την ενημερωση και το αποσυνδεω απο τον υπολογιστη και το βαζω on air απο το κινητο να κανει την ενημερωση και μου βγαζει οτι η ενημερωση ειναι 73,1mb τωρα ξερει καποιος την ηταν αυτο και αν το εχει κανει σε κανενα.Για την ιστορια το κινητο αγοραστηκε απο expansys και ειναι Σουηδικο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα παρελαβα το iphone 6 το 64αρι σε space gray.Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες οθονη τελεια,αποκρυση τελεια αλλα ενω πηγα να κανω ενημερωση την 8.0.2 μεσω υπολογιστη μου εβγαλε οτι ηταν 1.95 γιγα κουφω σταματαω την ενημερωση και το αποσυνδεω απο τον υπολογιστη και το βαζω on air απο το κινητο να κανει την ενημερωση και μου βγαζει οτι η ενημερωση ειναι 73,1mb τωρα ξερει καποιος την ηταν αυτο και αν το εχει κανει σε κανενα.Για την ιστορια το κινητο αγοραστηκε απο expansys και ειναι Σουηδικο.

Πάντα έτσι γίνεται. Από το itunes κατεβάζει όλο το αρχείο της αναβάθμισης ενώ OTA κατεβάζει μόνο τα απαραίτητα αρχεία για την αναβάθμιση τα οποία φυσικά είναι πολύ μικρότερα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...