Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα Δημήτρη! Χρησιμοποίησα κι άλλες εφαρμογές αλλά για λίγο χρόνο κι έτσι δε φαίνονται στη λίστα διότι είχαν ακόμη μικρότερο ποσοστό επί του συνόλου. Μέσα σε εκείνες υπήρχαν και εξωτερικές, όχι μόνο ΟΕΜ. Τώρα σχετικά με το 3G και το Wi-Fi, υπολόγισε ότι από το σύνολο των 41 ωρών stand by για περίπου 13 ώρες η συσκευή ήταν σε airplane mode (όσο κοιμόμουν τις δύο νύχτες), για περίπου 8 ώρες λειτουργούσε με 3G (στις 2 από αυτές και με bluetooth ενωμένο στο αυτοκίνητο να παίζει μουσική) και τις υπόλοιπες 20 ώρες ήταν σε Wi-Fi είτε σπίτι, είτε στο γραφείο. Τέλος τα location services συνεχώς ανοιχτά.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο iPhone έτσι όπως μετράει δεν μπόρεσα ποτέ να εκτιμήσω τον πραγματικό χρόνο χρήσης.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως γίνεται να μην κτυπά έξι κινητό και iPad ταυτόχρονα όταν σε καλούν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως γίνεται να μην κτυπά το κινητό και iPad ταυτόχρονα όταν σε καλούν;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως γίνεται να μην κτυπά έξι κινητό και iPad ταυτόχρονα όταν σε καλούν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως γίνεται να μην κτυπά το κινητό και iPad ταυτόχρονα όταν σε καλούν;

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις face time και τσέκαρε την λειτουργία να μην κάνει αυτή την δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες τιμες στην Κύπρο'public 899 ευρώ Stephanis 879ευρω για το 16gb. Τιμες για όσους βιαζονται. Αναμονή λοιπον για Χριστούγεννα,κανονική τιμή και επιδότηση.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες τιμες στην Κύπρο'public 899 ευρώ Stephanis 879ευρω για το 16gb. Τιμες για όσους βιαζονται. Αναμονή λοιπον για Χριστούγεννα,κανονική τιμή και επιδότηση.

 

Υπάρχουν και οι Θεοί στην electroline που ζητούν 949€...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το έχουν πάρει μπορούν να μας πούν πώς βλέπουν την ένταση του ήχου από τα ακουστικά(με ενδιαφέρει περισσότερο) σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα ?

 

Καλή σας μέρα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και οι Θεοί στην electroline που ζητούν 949€...

 

Στην Αγγλία έχει 670 ευρώ. Κόβεις και αεροπορικό ειςητηριο και σου έρχεται πιο φθηνά.αυτο με το ς πάντως παραμένει στο λεξικό.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις παρατηρησει οτι τα ακουστικα δεν μπαινουν ευκολα στην υποδοχη;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος είναι όντως καλύτερος (δυνατότερος) του 5s και τα ακουστικά μπαίνουν κανονικά, δεν πρόσεξα αλλαγή.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω δεν εχω θεμα με ακουστικα....και μπαταρια για τις αναγκεσ μου τελεια...εχω βγαλει και 2 μερες με την χρηση που κανω. 8+ ωρες χρηση μου εβγαλε
|iPhone X 64GB| Macbook |
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:D

Θέλει μια φίλη μου να πάρει το 6 από το apple store στη Νέα Υόρκη μπορεί κάποιος να μου πει ποιο μοντέλο πρέπει να αγοράσει ώστε να λειτουργεί εδώ στην Ελλάδα ????:O

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, τελικα μπορεςα και πηγα στο μαγαζι και το ειδα. Πολυ λεπτο, μου αρεσε το δακτυλιδι της καμερας, αλλα τεραστια bezels. Oθονη πολυ φωτεινη, αποδεκτο PPI αν και δεν συγκρινετε με οθονες 1080. Θα ελεγα γενικη αιςθηςη οτι ειναι λιγο παντοφλα. Μαλλον θα επρεπε να ειναι παχυτερο με μεγαλυτερη μπαταρια.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει δυνατοτητα να το παρω απο το apple store της Αγγλιας και να μου το στειλουν Ελλαδα η' οχι???Θελει καποια διαδικασια??

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:D

Θέλει μια φίλη μου να πάρει το 6 από το apple store στη Νέα Υόρκη μπορεί κάποιος να μου πει ποιο μοντέλο πρέπει να αγοράσει ώστε να λειτουργεί εδώ στην Ελλάδα ????:O

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:D

 

Γενικά από US θέλει προσοχή. Απ' όσο έχω ακούσει ακόμα δεν πωλούνται iPhone unlocked αλλά μόνο contract free το οποίο σημαίνει ότι μπορεί να είναι ακόμα κλειδωμένα στον αντίστοιχο πάροχο. Οι απόψεις διίστανται όμως οπότε ψάξτο ή/και πες στη φίλη σου να ρωτήσει ή να δοκιμάσει επί τόπου με άλλη SIM (αν έχει).

 

Όσο περί συμβατότητας, στην Ευρώπη πωλείται το μοντέλο ΑΙ 586 το οποίο στην Αμερική πωλείται μόνο από τη Sprint (κλειδωμένο). Αυτό της AT&T και T-Mobile (AI 549 - προσοχή, το GSM μοντέλο όχι το CDMA!) στην Ελλάδα θα δουλεύει κανονικά καθώς Cosmote/Vodafone χρησιμοποιούν LTE band 3, αλλά ενδέχεται να μην δουλέυει αλλού στην Ευρώπη ή μελλοντικά σε δίκτυα FDD-LTE. Αυτό βέβαια ισχύυει μόνο για 4G (LTE), για 3G δεν έχεις πρόβλημα.

 

Οπότε, αν σε ενδιαφέρει μόνο το 3G πάρε οποιοδήποτε GSM μοντέλο αρκεί να σιγουρέψεις ότι είναι ή μπορεί να γίνει unlocked.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια υπαρχει δυνατοτητα να το παρω απο το apple store της Αγγλιας και να μου το στειλουν Ελλαδα η' οχι???Θελει καποια διαδικασια??

 

Οποιοδήποτε Apple store στέλνει ΜΟΝΟ σε διεύθυνση στην αντίστοιχη χώρα, οπότε θα χρειαστείς κάποιο φίλο/γνωστό να κάνει το μεσάζοντα.

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω παραγγειλει το 64αρι το space gray απο το expansys εχω δωσει κανονικα ολα τα στοιχεια μου για να προχωρησει η παραγγελια αλλα καθε μερα βλεπω οτι αλλαζει η διαθεσιμοτητα ποτε την μια μερα λεει το σαιτ 7μερες ποτε 4μερες αρχιζει και με κουραζει η ολη υποθεση,εχει παραγγειλει καποιος αλλος απο εκει η αν εχει παραλαβει,υποψιν η παραγγελια μου εχει γινει απο τις 22 Σεπτεμβριου.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά από US θέλει προσοχή. Απ' όσο έχω ακούσει ακόμα δεν πωλούνται iPhone unlocked αλλά μόνο contract free το οποίο σημαίνει ότι μπορεί να είναι ακόμα κλειδωμένα στον αντίστοιχο πάροχο. Οι απόψεις διίστανται όμως οπότε ψάξτο ή/και πες στη φίλη σου να ρωτήσει ή να δοκιμάσει επί τόπου με άλλη SIM (αν έχει).

 

Όσο περί συμβατότητας, στην Ευρώπη πωλείται το μοντέλο ΑΙ 586 το οποίο στην Αμερική πωλείται μόνο από τη Sprint (κλειδωμένο). Αυτό της AT&T και T-Mobile (AI 549 - προσοχή, το GSM μοντέλο όχι το CDMA!) στην Ελλάδα θα δουλεύει κανονικά καθώς Cosmote/Vodafone χρησιμοποιούν LTE band 3, αλλά ενδέχεται να μην δουλέυει αλλού στην Ευρώπη ή μελλοντικά σε δίκτυα FDD-LTE. Αυτό βέβαια ισχύυει μόνο για 4G (LTE), για 3G δεν έχεις πρόβλημα.

 

Οπότε, αν σε ενδιαφέρει μόνο το 3G πάρε οποιοδήποτε GSM μοντέλο αρκεί να σιγουρέψεις ότι είναι ή μπορεί να γίνει unlocked.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οποιοδήποτε Apple store στέλνει ΜΟΝΟ σε διεύθυνση στην αντίστοιχη χώρα, οπότε θα χρειαστείς κάποιο φίλο/γνωστό να κάνει το μεσάζοντα.

 

[quote name=αλλά ενδέχεται να μην δουλέυει αλλού στην Ευρώπη ή μελλοντικά σε δίκτυα FDD-LTE. Αυτό βέβαια ισχύυει μόνο για 4G (LTE), για 3G δεν έχεις πρόβλημα.

 

[/quote]

 

θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω για το LTE, δεδομένου ότι στην Ευρώπη ΣΗΜΕΡΑ, τα δίκτυα χρησιμοποιούν τις 3,7,20 σε FDD πλήν της FYROM. Για το μέλλον μάλλον εννοούσες TDD-LTE στις 38, 40, 42 που το 549 δεν υποστηρίζει

 

Για το unlocked ή όχι, αγόρασα από to USA app store το 128 GB T-Mobile [iPhone 6 128GB Space Gray (GSM) ] στα 919.47 USD (300 ευρώ φθηνότερα από Ελλάδα) και παραδίδεται από ΚΙΝΑ κατευθείαν σε USA διεύθυνσή μου (Scheduled Delivery: Friday, 10/03/2014, By End of Day). Κομματάκι δύσκολο να έχει από την Κίνα την κάρτα της T-mobile!!!!!

 

Shanghai, China 09/29/2014 9:00 P.M. Arrival Scan

ZhengZhou, China 09/29/2014 8:00 P.M. Departure Scan

09/29/2014 6:43 P.M. Location Scan

09/29/2014 4:57 P.M. Origin Scan

China 09/29/2014 4:21 A.M. Order Processed: Ready for UPS

Edited by argic
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω θα εχει καρτα T mobile μεσα. Είναι ξεκλέιδωτο;

 

από ότι λένε ναι.

 

1. Ι bought the iphone 6 tmobile version online and picked it up in the apple store. I had my at&t sim card and told the apple store rep to let me test it and that I didn't want to activate service with tmobile. It worked right out of the box!

2. Tmobile model will work on Verizon. I just pulled out the sim from my work Verizon Iphone 5S and put it into Tmobile unlocked version that i purchased from Apple Store

3. okay I understand if you purchase tmobile iphone 6 from T-Mobile it will be locked to t mobile. if you buy tmobile iphone 6 from apple store it comes unlocked and will work for Verizon

 

αρα το "κλειδί" είναι η αγορά από apple

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω παραγγειλει το 64αρι το space gray απο το expansys εχω δωσει κανονικα ολα τα στοιχεια μου για να προχωρησει η παραγγελια αλλα καθε μερα βλεπω οτι αλλαζει η διαθεσιμοτητα ποτε την μια μερα λεει το σαιτ 7μερες ποτε 4μερες αρχιζει και με κουραζει η ολη υποθεση,εχει παραγγειλει καποιος αλλος απο εκει η αν εχει παραλαβει,υποψιν η παραγγελια μου εχει γινει απο τις 22 Σεπτεμβριου.

 

Και σε μένα το ίδιο. Σημερινή ενημέρωση που είχα, είναι ότι έχουν παραλαβή στις 3/10.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία στις 26/9 και παρέλαβα σήμερα, χωρίς κανένα πρόβλημα, iPhone 6 16 GB :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...