Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντα έτσι γίνεται. Από το itunes κατεβάζει όλο το αρχείο της αναβάθμισης ενώ OTA κατεβάζει μόνο τα απαραίτητα αρχεία για την αναβάθμιση τα οποία φυσικά είναι πολύ μικρότερα.
Το θεμα ειναι οτι και αυτα τα 73 mb που το εχω βαλει ΟΤΑ τωρα λεει οτι θελει 1 ωρα ακομα για να κατεβει το αρχειο ενω ενα ipod touch 5 γενιας που εχω μου την ειχε κανει την αναβαθμηση σε χρονο μηδεν και ηταν τα ιδια mb 73 δηλαδη.Παντως μεσω υπολογιστη δεν λεει γιατι μπορει να κατεβαζει ολοκληρο το αρχειο αλλα και 72 ωρες που ελεγε να ολοκληρωθει το κατεβασμα:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον σημερα παρελαβα το iphone 6 το 64αρι σε space gray.Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες οθονη τελεια,αποκρυση τελεια αλλα ενω πηγα να κανω ενημερωση την 8.0.2 μεσω υπολογιστη μου εβγαλε οτι ηταν 1.95 γιγα κουφω σταματαω την ενημερωση και το αποσυνδεω απο τον υπολογιστη και το βαζω on air απο το κινητο να κανει την ενημερωση και μου βγαζει οτι η ενημερωση ειναι 73,1mb τωρα ξερει καποιος την ηταν αυτο και αν το εχει κανει σε κανενα.Για την ιστορια το κινητο αγοραστηκε απο expansys και ειναι Σουηδικο.

 

καλοριζικο φιλε μου.

απο που το πηρες αν επιτρεπεται ?

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου.

απο που το πηρες αν επιτρεπεται ?

Το πηρα απο το expansys παραγγελια ειχα κανει απο 22 Σεπτεμβριου και το παρελαβα σημερα:)τωρα οσον αφορα με την αναβαθμηση που ελεγα πριν ολοκληρωθηκε ΟΤΑ φυσικα και ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο το expansys παραγγελια ειχα κανει απο 22 Σεπτεμβριου και το παρελαβα σημερα:)τωρα οσον αφορα με την αναβαθμηση που ελεγα πριν ολοκληρωθηκε ΟΤΑ φυσικα και ολα καλα.

 

ενταξει εγω που το παραγγειλα 3 οκτωβριου εχω ακομα αρα....:p

Link to comment
Share on other sites

ενταξει εγω που το παραγγειλα 3 οκτωβριου εχω ακομα αρα....:p

 

Να ρωτήσω κάτι; Στο έχουν κάνει shipping ή ακόμη; Γιατί παράγγειλα ένα της κυρίας μου την πρώτη του μήνα, έγινε "Shipped" στις 3 Οκτωβρίου, μου έστειλαν UPS tracking αλλά έκτοτε αγνοείται η τύχη του καθώς στη σελίδα της η UPS δεν δείχνει ούτε καν να το έχει παραλάβει. :mad:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Στο έχουν κάνει shipping ή ακόμη; Γιατί παράγγειλα ένα της κυρίας μου την πρώτη του μήνα, έγινε "Shipped" στις 3 Οκτωβρίου, μου έστειλαν UPS tracking αλλά έκτοτε αγνοείται η τύχη του καθώς στη σελίδα της η UPS δεν δείχνει ούτε καν να το έχει παραλάβει. :mad:

 

οχι ειμαι ακομα σε αναμονη αποθεματος...

Link to comment
Share on other sites

οχι ειμαι ακομα σε αναμονη αποθεματος...
Παντως να ξερεις επειδη ημουν και εγω σε αναμονη αποθεματος και ολο αλλαζε τους πηρα ενα τηλεφωνο και τους ειπα οτι ειχα κανει την παραγγελια απο τις 22-9 με την πιστωτικη μου καρτα αμεσως μολις εκλεισα το τηλεφωνο μετα απο λιγο εγινε ship και ολα αυτα την περασμενη εβδομαδα για αυτο κανε ενα τηλεφωνο στο expansys δεν εχεις να χασεις τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παντως να ξερεις επειδη ημουν και εγω σε αναμονη αποθεματος και ολο αλλαζε τους πηρα ενα τηλεφωνο και τους ειπα οτι ειχα κανει την παραγγελια απο τις 22-9 με την πιστωτικη μου καρτα αμεσως μολις εκλεισα το τηλεφωνο μετα απο λιγο εγινε ship και ολα αυτα την περασμενη εβδομαδα για αυτο κανε ενα τηλεφωνο στο expansys δεν εχεις να χασεις τιποτα.

 

 

Από την ώρα που έγινε ship, μήπως θυμάσαι πόσες μέρες έκανε να το δείξει μετακινούμενο το tracking και σε πόσες παρέλαβες τελικά;

 

Γιατί αυτή η expansys και δη το call center της είναι για κλωτσιές! :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Από την ώρα που έγινε ship, μήπως θυμάσαι πόσες μέρες έκανε να το δείξει μετακινούμενο το tracking και σε πόσες παρέλαβες τελικά;

 

Γιατί αυτή η expansys και δη το call center της είναι για κλωτσιές! :)

Κοιταξε αν σου εχει γινει ship μετα απο μια μερα θα εμφανισθει ο αριθμος φορτωτικης της dhl οπως εγινε και με εμενα ενω ειχε γινει ship την επομενη μερα εμφανιστηκε ο αριθμος φορτωτικης και αυτο συνεβη γιατι υπηρχε φορτος εργασιας στην dhl και ειχαν προβλημα και παρελαβα σημερα γιατι μεσολαβησε σαββατοκυριακο αλλιως 3 εργασιμες ημερες το πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αν σου εχει γινει ship μετα απο μια μερα θα εμφανισθει ο αριθμος φορτωτικης της dhl οπως εγινε και με εμενα ενω ειχε γινει ship την επομενη μερα εμφανιστηκε ο αριθμος φορτωτικης και αυτο συνεβη γιατι υπηρχε φορτος εργασιας στην dhl και ειχαν προβλημα και παρελαβα σημερα γιατι μεσολαβησε σαββατοκυριακο αλλιως 3 εργασιμες ημερες το πολυ.

 

Σ' ευχαριστώ αδελφέ. Εμένα μου το έστειλαν με UPS και τελικά σήμερα ενημερώθηκε το tracking τους δείχνοντας πως ταξιδεύει κατά εδώ.

Ευτυχώς, γιατί η σύζυγος μου το δήλωσε, αν αργήσει θα πάρει το δικό μου.... :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Παντως να ξερεις επειδη ημουν και εγω σε αναμονη αποθεματος και ολο αλλαζε τους πηρα ενα τηλεφωνο και τους ειπα οτι ειχα κανει την παραγγελια απο τις 22-9 με την πιστωτικη μου καρτα αμεσως μολις εκλεισα το τηλεφωνο μετα απο λιγο εγινε ship και ολα αυτα την περασμενη εβδομαδα για αυτο κανε ενα τηλεφωνο στο expansys δεν εχεις να χασεις τιποτα.

 

Ακριβώς το ίδιο συνέβη και σε εμένα,κάθε 2 μέρες άλλαζε η ημερομηνία παραλαβής και κάθε φορα που έπαιρνα τηλέφωνο μου έλεγαν και διαφορετικό πράγμα.Μέχρι που χθές μιλάω και μου λένε για Παρασκευη,και το απόγευμα μου έρχεται mail ότι έγινε ship!!Ότι να ναι!Είχα πληρώσει με κατάθεση στο λογαριασμό τους.Αυτο που κατάλαβα είναι πως η εταιρία(expansys) έχει μια λογική στον τρόπο που λειτουργεί,απλά αυτοί που είναι εκπρόσωποι τους Ελλάδα δεν την έχουν πολυκαταλάβει για να την εξηγούν και σε μας.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια είναι οτι η τηλεφωνικη επικοινωνια με το expansys ειναι λιγο μπερδεμένη ιστορία , εχω μιλησει μαζι τους 5-6 φορές για θεματα παραγγελιών και οι μισές φορές ήταν με άγγλους η αλλες με ελληνες, το τηλεφωνικό κεντρο ειναι εκτός Ελλαδας.
Link to comment
Share on other sites

Με τους Άγγλους του call center τους μια χαρά βρίσκαμε άκρη. Με εκείνον τον Έλληνα, Μάριο νομίζω τον λένε, δεν μπόρεσα να συνενοηθώ ποτέ. Αρλούμπες έλεγε, τίποτα δεν ήξερε και στο τέλος πάντα ίσχυε το αντίθετο. Μιλάμε για έναν εντελώς ανόητο άνθρωπο...
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το πρωι λευκο ασημι 64αρι απο Σουηδια ειναι Α1586 και 4g κομπλε.

Πανεμορφο και φοβερη αισθηση στο χερι προς το παρον ειμαι πολυ ενθουσιασμενος...

Επειδη δεν με βολευε το note δεν προκειτε να παρω plus και αυτο μεγαλο ειναι

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το πρωι λευκο ασημι 64αρι απο Σουηδια ειναι Α1586 και 4g κομπλε.

Πανεμορφο και φοβερη αισθηση στο χερι προς το παρον ειμαι πολυ ενθουσιασμενος...

Επειδη δεν με βολευε το note δεν προκειτε να παρω plus και αυτο μεγαλο ειναι

φιλε ποτε το παραγγειλες και μετα απο ποσες μερες το πηρες???Γιατι το apple store στη Στοκχολμη λεει για 1 μηνα παραδοση μετα!!!:(

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

φιλε ποτε το παραγγειλες και μετα απο ποσες μερες το πηρες???Γιατι το apple store στη Στοκχολμη λεει για 1 μηνα παραδοση μετα!!!:(

 

Το παραγγειλα απο expansys την πεμπτη και μου ηρθε σημερα το οτι ειναι απο Σουδια το καταλαβα απο το ΙΜΕΙ της συσκευης.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Παντως να ξερεις επειδη ημουν και εγω σε αναμονη αποθεματος και ολο αλλαζε τους πηρα ενα τηλεφωνο και τους ειπα οτι ειχα κανει την παραγγελια απο τις 22-9 με την πιστωτικη μου καρτα αμεσως μολις εκλεισα το τηλεφωνο μετα απο λιγο εγινε ship και ολα αυτα την περασμενη εβδομαδα για αυτο κανε ενα τηλεφωνο στο expansys δεν εχεις να χασεις τιποτα.

 

πηρα σημερα και μιλησα κλασσικα οπως λενε και τα παιδια με αυτον τον μαριο και μου ειπε ζητουμε συγγνωμη και κατι τετοια που αλλαζει συνεχεια η ημερομηνια αλλα τους καθυστερησε ο προμηθευτης και μπλα μπλα...και οτι πιστευει σε 3-4 μερες να το εχω..

για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα και μιλησα κλασσικα οπως λενε και τα παιδια με αυτον τον μαριο και μου ειπε ζητουμε συγγνωμη και κατι τετοια που αλλαζει συνεχεια η ημερομηνια αλλα τους καθυστερησε ο προμηθευτης και μπλα μπλα...και οτι πιστευει σε 3-4 μερες να το εχω..

για να δουμε.

 

Αυτός ο Μάριος τα έχει λίγο μπερδεμένα,ίσως η κοπελίτσα(Μιλένα αν δεν κάνω λάθος) τα λέει λίγο πιο ξεκάθαρα.Τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα,οπότε νομόζω καλύτερα όποιος καλεί να ζητά αυτή καλύτερα μπας και βγάλει άκρη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

Έχετε βάλε screen protector στην συσκευή ;

Απο το κατάστημα που θα το πάρω μου είπαν να βάλω screen protector glass ..

Εχει βάλει κάποιος ;

Συνήθως σε όλες τις συσκευές βάζω ματ .

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Παιδιά η δική μου γνώμη που το έχω 2 βδομάδες πάει πολύ καλά σε όλα. ...όμορφο καλή μπαταρία σου βγάζει άνετα 1 μέρα που τα έχω όλα ανοικτά και είμαι on line σε fb mail viper Skype whatsapp και το σκαλιζω συνέχεια. ...είναι πολύ καλό κατ'εμε... Έχω βάλει και μια θήκη σιλικόνη πολύ λεπτή αλλά την έβγαλα δεν μαρεσει όπως είναι μαρεσει περισσότερο. ..βίντεο πολύ πιο καλό από τα προηγούμενα και φώτο σε σχέση νυχτερινής λήψης ..γενικά δεν το χω αφήσει λεπτό. ..Αυτά τα λίγα. . :-)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα,ξερει κανενας από αυτους που το εχουν αγορασει τι δεικτη ακτινοβολιας εχει (SAR).

 

Στο όριο... http://www.saferemr.com/2014/09/iphone-6-sar-radiation-levels-and.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Μπορώ να φορτίσω την συσκευή με τον φορτιστη του iPad Air ?

Λένε γενικά ότι δεν κάνει να φορτίζεις iphone με τους φορτιστές ipad γιατί είναι πιο δυνατοί σε παροχή ρεύματος και καταστρέφει γρήγορα την μπαταρία του iphοne. Δεν νομίζω ότι είναι θέμα να έχεις 2 φορτιστές για τις συσκευές σου. Εγώ προσωπικά δεν θα έπαιρνα το "ρίσκο".

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...