Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα αυτά είναι θεωρητικά.

Στην τεχνολογία αγαπητέ μου φίλε, δεν υπάρχουν θεωρητικά σωστά και πρακτικά λάθος. Δεν είναι κομπογιανιτισμός! :)

 

Εγώ μιλώ με βάση αυτό που αισθάνομουν στο χέρι μου χρησιμοποιωντας χωρίς θήκη το 5s με 3g και μάλιστα με πολύ δυνατό σήμα.

Ή αλήθεια είναι μια. Όταν ο επεξεργαστής ακουμπά πάνω στο αλουμίνιο πάχους όσο 3 φύλλα αλουμινόχαρτου, μεταφέρει αυτούσια την θερμοκρασία.

Με ολοκληρωμένα θερμοκρασίας λειτουργίας 70C και τήξης 95C αυτό ακριβώς είναι το ζητούμενο αν δεν θέλουμε άλλα προβλήματα, η καλύτερη δηλαδή, αμεσότερη διάχυση κ απαγωγή της θερμότητας.

Όταν έχουμε unibody εξ ολοκλήρου μεταλλικό, δεν υπάρχει κανείς λόγος να μην απάγεται η θερμότητα διαχεόμενη.

 

Όσο για την αυτονομία, ας έβαζε μεγαλύτερη μπαταρία.

Και εγώ θα ήθελα μεγαλύτερη μπαταρία, όπως και κάθε λογικός άνθρωπος. Αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός, πως δεν υπάρχει συσκευή με αυτές τις επιδόσεις και ταυτόχρονα τέτοια αυτονομία με μόλις 1800mAh. Βλέπεις, 20nm και A8 core είναι αυτό, pure optimized native, όχι τίποτα VM bloat ;)

 

Όσο για τα bench είδαμε στην πράξη τι κάνει το i6 συγκρινόμενο με συσκευές 7μηνου.

Θα αστειεύεσαι βέβαια :D Εδώ σε κάθε review έχει εξαφανίσει από προσώπου γης κάθε δήθεν ναυαρχίδα, ενώ ακόμη και αυτό το 5s πρωτοστατεί στο σύνολο σχεδόν των συγκριτικών επιδόσεων.

 

Ακόμα και στο browsing όταν έγινε η σύγκριση με chrome ήταν πιο γρήγορο το Μ8.

Μ' αρέσει, που ενώ έχεις iPhone κάνεις πως δεν ξέρεις πως ο iOS chrome είναι κακοκατασκευασμένο σκουπίδι, δεκάδες φορές βαρύτερος κ αργότερος από το Safari. Για σύγκρινε το Safari με το Android chrome, και οχι στο iPhone 6 αλλά ακόμη και στο 5s και θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι! :)

 

Όχι δεν με πείθει το νέο iPhone πέρα από την κάμερα και την οθόνη.

 

Λογικό. Σεβαστές οι επιλογές και οι προτεραιότητες καλέ μου φίλε.

Προσωπικά, αυτό που κυρίως πείθει εμένα και από εποχής 2g έχω ως βασική συσκευή iPhone, δεν είναι ούτε η Apple που ουδόλως συμπαθώ, ούτε το iPhone ως συσκευή, αλλά το iOS το οποίο ποιοτικά κ χρηστικά απέχει παρασάγγας από την όποια εναλλακτική.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ποιο μοντέλο λειτουργεί στα ελληνικά δίκτυα; Πιθανόν να το αγοράσω από Αγγλία. Λογικά κατα τον Νοέμβρη θα υπάρχουν και χωρίς συμβόλαιο. Από οτι είδα πρέπει να είναι το Α1586.

A1586

 

 

Καλησπερα.μου εστειλαν ενα iphone 6 απο Αμερικη.το δοκιμασα το κινητο δουλευει μια χαρα γραφει και 4g οποτε θα πιανει λογικα:O

Λετε να εχω καποιο αλλο θεμα αργοτερα η ολα ειναι κομπλε σαν να ηταν ελληνικο;

Περα απο αποδειξεις αυτα τα ξερω.

Εφόσον δεν είναι κλειδωμένο και συνδέεται με το 4G δίκτυο, σαν τι πρόβλημα να έχεις;

Service στην Infoquest, τα γνωστά...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα χθες απο expansys silver 64αρι σημερα το στειλανε οποτε δευτερα η τριτη θα ειμαι στην παρεα..
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα χθες απο expansys silver 64αρι σημερα το στειλανε οποτε δευτερα η τριτη θα ειμαι στην παρεα..

 

καλώς να το δεχθείς :)

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα χθες απο expansys silver 64αρι σημερα το στειλανε οποτε δευτερα η τριτη θα ειμαι στην παρεα..

 

 

Με το καλό να το δεχτείς, και το silver είναι κουκλί. Αλήθεια, καμιά θηκούλα πήρες μαζί; Γιατί γλυστράει σαν σαπούνι. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους, απαραιτητη η θήκη. Γλιστράει σαν το πρώτο iPhone.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους, απαραιτητη η θήκη. Γλιστράει σαν το πρώτο iPhone.

 

 

Και χειρότερα μη σου πω, ελέω διαστάσεων... :)

Περιμένω πως και πως να κυκλοφορήσει καμία από τις αγαπημένες μου στο παρελθόν θήκες, αν και η NGP της Incipio που πήρα έτσι ως πρώτη είναι συμπαθέστατη.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

καλώς να το δεχθείς :)

Ευχαριστω πολυ...

Με το καλό να το δεχτείς, και το silver είναι κουκλί. Αλήθεια, καμιά θηκούλα πήρες μαζί; Γιατί γλυστράει σαν σαπούνι. :)

Επειδη δεν μου αρεσουν οι θηκες παραγγειλα απο ebay κατι σιλικονουχες 0.3mm επειδη ειναι πολυ λεπτες. Αν δω οτι μπορω να το χειριστω και δεν μου γλυστραει θα το αφησω χωρις θηκη...

Οι συσκευες απο expansys απ οτι καταλαβα ειναι απο Σουηδια Γαλλια Αγγλια και Ιταλια. Ευχομαι να μην εχω κανενα θεμα με το 4g γιατι το δικο μου ειναι απο Σουηδια απ οτι ειδα με το ΙΜΕΙ

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ...

 

Επειδη δεν μου αρεσουν οι θηκες παραγγειλα απο ebay κατι σιλικονουχες 0.3mm επειδη ειναι πολυ λεπτες. Αν δω οτι μπορω να το χειριστω και δεν μου γλυστραει θα το αφησω χωρις θηκη...

Οι συσκευες απο expansys απ οτι καταλαβα ειναι απο Σουηδια Γαλλια Αγγλια και Ιταλια. Ευχομαι να μην εχω κανενα θεμα με το 4g γιατι το δικο μου ειναι απο Σουηδια απ οτι ειδα με το ΙΜΕΙ

Και εγω απο expansys το παραγγειλα λες να εχουμε θεμα με το 4g,αληθεια με το ιμει πως το ειδες για να το δω και εγω.Aκυρο το βρηκα απο που ειναι και μου το στελνει το expansys απο Σουηδια ειναι ελπιζω να μην εχω κανα προβλημα. Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευες απο expansys απ οτι καταλαβα ειναι απο Σουηδια Γαλλια Αγγλια και Ιταλια. Ευχομαι να μην εχω κανενα θεμα με το 4g γιατι το δικο μου ειναι απο Σουηδια απ οτι ειδα με το ΙΜΕΙ

 

 

Δεν θα υπάρξει πρόβλημα, όλων των χωρών τα iPhones έχουν πλήρη υποστήριξη για όλες ανεξαιρέτως τις μπάντες και τα πρωτόκολλα.

Τι το περάσαμε, για τίποτα oneplus ή κάποιες άλλες "ναυαρχίδες" που τους λείπει μέχρι και η κεραία της band 20 (800mhz); ;)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

24 Οκτώβρη και δεν μπορω να περιμενωωω. Ταυτοχρονα και Yosemite και δεν ειμαι καθολου καλα. Το 5s μενει στην γυναικα αρα στην οικογένεια. Χρυσό iphone 6 64gb με την καφε δερματινη θηκη της apple. 725 το βρισκω απο apple store εδω,νομιζω δεν υπαρχει φθηνοτερα σε ευρωπαικη χωρα. Δεν παιρνουν οι μερες για να δω αν λυγιζει τελικα (:P)

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

24 Οκτώβρη και δεν μπορω να περιμενωωω. Ταυτοχρονα και Yosemite και δεν ειμαι καθολου καλα. Το 5s μενει στην γυναικα αρα στην οικογένεια. Χρυσό iphone 6 64gb με την καφε δερματινη θηκη της apple. 725 το βρισκω απο apple store εδω,νομιζω δεν υπαρχει φθηνοτερα σε ευρωπαικη χωρα. Δεν παιρνουν οι μερες για να δω αν λυγιζει τελικα (:P)

 

Στην Σουηδια εχει 700 :p

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Στην Σουηδια εχει 700 :p

 

πφφφ. Μου το χαλασες πριν προλάβω καν να το ριξω το ποστ. Απο Σουηδια το πηρες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν λιγο το έλεγξα φιλε μου, στη σουηδια στο apple store έχει 7395 σουηδικες κορωνες δηλαδη 815 ευρω τα 64gb ενώ Ελβετία 725. Σχεδον 100 ευρω κατω :D Μαλλον μπερδευτικες με το 16αρι μοντελο.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν είναι κλειδωμένο και συνδέεται με το 4G δίκτυο, σαν τι πρόβλημα να έχεις;

Service στην Infoquest, τα γνωστά...

 

Απλή ερωτηση αν γνωριζεις-- το 6αρακι μου ειναι απο αμερικη (t-mobile) ξεκλειδωτο κ φυσικα εχει κ 4g (ευτυχως :) ). Απλα αν τυχον, ελπιζω βεβαια πως οχι, συμβει κατι στο τηλεφωνο μου ειπες οτι καλυπτομαι κανονικα απο infoquest? πχ στο μολ η αρβατο που μου αντικατεστησε περυσι το 5s -ελληνικο- δεν θα μπορεσει να το αντικαταστησει το 6αρι;; Κ γενικα πεσμου αν γνωριζεις τι προβλημα μπορω να αντιμετωπισω στο service αν τυχον παθει κατι το 6αρακι μου;; Ευχαριστω εκντων προτερων :)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

πφφφ. Μου το χαλασες πριν προλάβω καν να το ριξω το ποστ. Απο Σουηδια το πηρες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν λιγο το έλεγξα φιλε μου, στη σουηδια στο apple store έχει 7395 σουηδικες κορωνες δηλαδη 815 ευρω τα 64gb ενώ Ελβετία 725. Σχεδον 100 ευρω κατω :D Μαλλον μπερδευτικες με το 16αρι μοντελο.

 

Μην λεμε οτι θελουμε!!!!Σουηδια εχει 812 ευρω το 6 το 64αρι

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Μην λεμε οτι θελουμε!!!!Σουηδια εχει 812 ευρω το 6 το 64αρι

 

Aυτο ειδα κ γω. Οταν ανακοινώθηκε με χαρα ειδα πως το πιο φθηνο στην ευρωπη ηταν στην Ελβετία οπου κ μένω τον μισο χρόνο. Πήγε να με τρομαξει ο φιλος λιγο με τους Σουηδούς :P Παντως ειναι εμμετος να το βλεπεις τοσο φθηνά για τους Ελβετούς που τα βγάζουν για πλακα αυτα τα χρηματα. 749 το 16αρι στην ελλαδα με μισθούς 600 ευρω.. Στην Αγγλία 679 γερμανια Βέλγιο 699 Ελβετία 625 τα 16gb

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν μας αναγκαζουν να το παρουμε!!!!Οποιος δεν τα εχει απλα δεν τα δινει!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Το ότι στις χωρες που ο κοσμος είναι ευκαταστατος το δίνουν 50 με 100 ευρω φθηνοτερα απο δω που ο κοσμος πειναει ειναι αξιο σχολιασμου για μενα. Διαβαζα πως στην Βραζιλια ενα iphone κοστιζει περιπου οσο 2 στην Μ Βρετανία.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Το ότι στις χωρες που ο κοσμος είναι ευκαταστατος το δίνουν 50 με 100 ευρω φθηνοτερα απο δω που ο κοσμος πειναει ειναι αξιο σχολιασμου για μενα. Διαβαζα πως στην Βραζιλια ενα iphone κοστιζει περιπου οσο 2 στην Μ Βρετανία.

 

Προφανως γιατι εκει που ειναι ευκαταστατος ειναι και πιο παραγωγικος, και αν το πουλησουν ακριβα θα φτιαξουν δικα τους. Εκει που ο κοσμος δεν παραγει κατι δεν εχεις πολλες επιλογες, ειδικα οταν πας με 2-3 μεσαζοντες.

 

Παντως και στην Ελλαδα μερικα ηλεκτρονικα δινονται σε πολυ καλες τιμες (πιο φθηνα απο πολλες χωρες), αλλα δεν υπαρχει ποικιλια.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Απλή ερωτηση αν γνωριζεις-- το 6αρακι μου ειναι απο αμερικη (t-mobile) ξεκλειδωτο κ φυσικα εχει κ 4g (ευτυχως :) ). Απλα αν τυχον, ελπιζω βεβαια πως οχι, συμβει κατι στο τηλεφωνο μου ειπες οτι καλυπτομαι κανονικα απο infoquest? πχ στο μολ η αρβατο που μου αντικατεστησε περυσι το 5s -ελληνικο- δεν θα μπορεσει να το αντικαταστησει το 6αρι;; Κ γενικα πεσμου αν γνωριζεις τι προβλημα μπορω να αντιμετωπισω στο service αν τυχον παθει κατι το 6αρακι μου;; Ευχαριστω εκντων προτερων :)

Στο αντικατέστησε επειδή ήταν ελληνικό. Η arvato δεν αναλαμβάνει συσκευές που δεν είναι ελληνικής εισαγωγής. Αυτό το κάνει η επίσημη αντιπρόσωπος Apple προϊόντων η οποία είναι η Infoquest.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο αντικατέστησε επειδή ήταν ελληνικό. Η arvato δεν αναλαμβάνει συσκευές που δεν είναι ελληνικής εισαγωγής. Αυτό το κάνει η επίσημη αντιπρόσωπος Apple προϊόντων η οποία είναι η Infoquest.

 

Ευχαριστω πολυ christ. Παντα κατατοπιστικοτατος. Αρα με infoquest (αχρηαστοι να ειναι :D ). Καποιο αλλο θεμα που μπορει να αντιμετωπισουμε με τα εξ αμερικης iphone γνωριζεις; Ευχαριστωωω

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

πφφφ. Μου το χαλασες πριν προλάβω καν να το ριξω το ποστ. Απο Σουηδια το πηρες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν λιγο το έλεγξα φιλε μου, στη σουηδια στο apple store έχει 7395 σουηδικες κορωνες δηλαδη 815 ευρω τα 64gb ενώ Ελβετία 725. Σχεδον 100 ευρω κατω :D Μαλλον μπερδευτικες με το 16αρι μοντελο.

Ναι μπερδευτικα... Το πηρα απο expansys αλλα ειναι απο Σουηδια το αγορασα 870

Μην λεμε οτι θελουμε!!!!Σουηδια εχει 812 ευρω το 6 το 64αρι

 

Δεν το εκανα επιτηδες αλλα ηταν απλα ενα λαθος..

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ christ. Παντα κατατοπιστικοτατος. Αρα με infoquest (αχρηαστοι να ειναι :D ). Καποιο αλλο θεμα που μπορει να αντιμετωπισουμε με τα εξ αμερικης iphone γνωριζεις; Ευχαριστωωω

Σαν τι θέμα να έχεις;

Το software, ούτως ή άλλως, είναι το ίδιο σε όλες τις συσκευές.

Το hardware επίσης. Η μόνη διαφορά είναι οι υποστηριζόμενες μπάντες του LTE.

Δεν θα έχεις κανένα θέμα.

Λογικά έχεις το μοντέλο A1549. Σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπερδευτικα... Το πηρα απο expansys αλλα ειναι απο Σουηδια το αγορασα 870

 

 

Δεν το εκανα επιτηδες αλλα ηταν απλα ενα λαθος..

 

το ξερω!!!!:lol::lol::D:D:D:D

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

το ξερω!!!!:lol::lol::D:D:D:D

 

Και ειναι τοσο αστειο ε? Η ειναι ο χαρακτηρας σου ετσι?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...