Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά οι κάτοχοι ας μας αφήνουν εντυπώσεις για την κάμερα και την μπαταρία του ειδικά(αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο) βγάζει την μέρα με χρήση λογική στο 3g;

Κουράστηκα με το trollarisma φτάνει τόσο, παντού βλέπω έναν πλάστη...και σχόλια για το τι παραπάνω κάνει η συσκευή από τον προκάτοχό του δεν βλέπω.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια βοήθεια. ..πήρα από Γερμανία το iphone 6 64gb..Θέλω να ξέρω αν παίρνει την ίδια κάρτα που έχω το απλό iphone 5....δλδ αν παίρνει την νανο Σιν γιατί ρώτησα εδώ και δεν ξέρουν και ο φίλος μου Γερμανία έχει 5 αιφον και δεν μπόρεσε να βάλει την κάρτα νανο. ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι κάτοχοι ας μας αφήνουν εντυπώσεις για την κάμερα και την μπαταρία του ειδικά(αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο) βγάζει την μέρα με χρήση λογική στο 3g;

Κουράστηκα με το trollarisma φτάνει τόσο, παντού βλέπω έναν πλάστη...και σχόλια για το τι παραπάνω κάνει η συσκευή από τον προκάτοχό του δεν βλέπω.

 

Είναι πολύ νωρίς φίλε μου να σχολιάσουμε την μπαταρία. Εγώ π.χ. πρώτη φορά το φόρτισα χθες το βράδυ πριν πέσω. Τη νύχτα το βάζω airplane mode και το πρωί στις 08:00 σηκώνομαι. Ως τώρα είμαι στο 80%. Συνολικά 2 ώρες το είχα 3G και τις υπόλοιπες Wi-Fi. Κάτι λίγα SMS, Viber και 5-6 κλήσεις. Plus το μισό γραφείο που το πρωί όλοι ήθελαν να δουν το "αξιοθέατο" και μόλις το ξεκλείδωνα ο καθένας το έπιανε και άνοιγε ότι ήθελε. Ασφαλές συμπέρασμα όμως εγώ προσωπικά θα βγάλω μετά τους 3 πρώτους κύκλους της μπαταρίας. Δηλαδή στις πρώτες εργάσιμες της ερχόμενης εβδομάδας που θα έχω και meeting εκτός γραφείου και θα δοκιμαστεί καλύτερα η αντοχή του.

 

Παιδιά μια βοήθεια. ..πήρα από Γερμανία το iphone 6 64gb..Θέλω να ξέρω αν παίρνει την ίδια κάρτα που έχω το απλό iphone 5....δλδ αν παίρνει την νανο Σιν γιατί ρώτησα εδώ και δεν ξέρουν και ο φίλος μου Γερμανία έχει 5 αιφον και δεν μπόρεσε να βάλει την κάρτα νανο. ..

 

Την ίδια παίρνει φίλε μου!

http://support.apple.com/kb/HT5554

Edited by Idomeneas80

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι κάτοχοι ας μας αφήνουν εντυπώσεις για την κάμερα και την μπαταρία του ειδικά(αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο) βγάζει την μέρα με χρήση λογική στο 3g;

Κουράστηκα με το trollarisma φτάνει τόσο, παντού βλέπω έναν πλάστη...και σχόλια για το τι παραπάνω κάνει η συσκευή από τον προκάτοχό του δεν βλέπω.

 

Οι κάτοχοι έχουν αρχίσει να γράφουν, αλλά άμα δεν τα διαβάζουμε, ρωτάμε τα ίδια και τα ίδια.

Όσο για το σχόλιο σου για troll, προσπάθησε να καταλάβεις την διαφορά του χιούμορ και της πλάκας με το troll και μετά θα είσαι μια χαρά.

Εάν βλέπεις παντού έναν πλάστη, μάλλον δεν κοιτάζεις στο σωστό φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα ειχα ειδοποιηση απο expansys για την προπαραγγελεια που ειχα κανει μου ζητησαν καποια στοιχεια επιπλεον για να προχωρηση η παραγγελια και τωρα περιμενω να γινει ship το 64αρι space gray:)
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ νωρίς φίλε μου να σχολιάσουμε την μπαταρία. Εγώ π.χ. πρώτη φορά το φόρτισα χθες το βράδυ πριν πέσω. Τη νύχτα το βάζω airplane mode και το πρωί στις 08:00 σηκώνομαι. Ως τώρα είμαι στο 80%. Συνολικά 2 ώρες το είχα 3G και τις υπόλοιπες Wi-Fi. Κάτι λίγα SMS, Viber και 5-6 κλήσεις. Plus το μισό γραφείο που το πρωί όλοι ήθελαν να δουν το "αξιοθέατο" και μόλις το ξεκλείδωνα ο καθένας το έπιανε και άνοιγε ότι ήθελε. Ασφαλές συμπέρασμα όμως εγώ προσωπικά θα βγάλω μετά τους 3 πρώτους κύκλους της μπαταρίας. Δηλαδή στις πρώτες εργάσιμες της ερχόμενης εβδομάδας που θα έχω και meeting εκτός γραφείου και θα δοκιμαστεί καλύτερα η αντοχή του.

 

 

 

Την ίδια παίρνει φίλε μου!

http://support.apple.com/kb/HT5554

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πριν λιγο μου εστειλε μαιλ το expansys οτι τα στοιχεια μου επεξεργαστηκαν επιτυχως και οτι εντος 7ημερων που θα το εχουν σε αποθεμα θα μου αποσταλει:)για να δουμε.
Link to comment
Share on other sites

ευτυχής κάτοχος του 6!!!!!! :D:D φυσικά δεν θα το βάλω στην μπροστά μου τσέπη :X:lol:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το απόγευμα επιτέλους στα χέρια μου! Όμορφη συσκευή αλλά τώρα που είχα συνηθίσει το μέγεθος του 5S αυτό που φαίνεται μεγάλο. Επίσης και τα εικονίδια με τρομάζουν ως μέγεθος. Φταίει το ότι προηγουμένως με το JB και το Sprigntomize τα είχα μόλις στο 70% του κανονικού μεγέθους. Περισσότερες εντυπώσεις στη συνέχεια!

 

Φίλε μου το παράγγειλες από εξωτερικό ή το πήρες από κανέναν που το είχε φέρει ο ίδιος με σκοπό να βγάλει το νοίκι του από ένα τηλέφωνο και μόνο; Έχω δει κάτι απίστευτες τιμές, λες και θα πάθουμε τίποτα αν περιμένουμε να έρθει κανονικά στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το παράγγειλες από εξωτερικό ή το πήρες από κανέναν που το είχε φέρει ο ίδιος με σκοπό να βγάλει το νοίκι του από ένα τηλέφωνο και μόνο; Έχω δει κάτι απίστευτες τιμές, λες και θα πάθουμε τίποτα αν περιμένουμε να έρθει κανονικά στην Ελλάδα...

 

Apple Αγγλίας φίλε! Εννοείται θα δεις διάφορα φρούτα τον πρώτο καιρό να διδάσκουν και να ζητούν χρυσό. Άλλωστε υπάρχουν άτομα έτοιμα να ξοδέψουν.

 

Προσωπικό παράδειγμα: Όταν βγήκε το 5 είχαμε φέρει με συνάδελφο 2 κομμάτια. Πουλήσαμε το ένα σε τότε ξένο ποδοσφαιριστή μεγάλης Κυπριακής ομάδας για 1150€. Μιλάμε για συσκευή που μας κόστισε 690€ να τη φέρουμε Κύπρο από Αγγλία μαζί με το courier. Κι αυτό γιατί απλά μας τα έπρηζε o παίχτης ότι το θέλει. Και μόνος του όρισε την τιμή. Ξεκίνησε από 800 κι όσο του λέγαμε όχι ανέβαινε. Η τελική συμφωνία έγινε στο ημίχρονο όπου στα αποδυτήρια απειλούσε ότι δε θα μπει να παίξει στο Β μέρος αν δεν του το δώσουμε. Τρελοί υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν. Δυστυχώς δεν παίζει πια στην Κύπρο ο παίχτης... :)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θέλω να μου το στείλουν από την Αμερική έχουν βγει ακόμη τα ξεκλειδωτα για Ευρώπη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτες εντυπώσεις θετικές! Μου αρέσει πολύ σαν συσκευή. Κι ευτυχώς δεν μετανιώνω για την επιλογή του μαύρου. Βέβαια αύριο θα παραλάβει συνάδελφος το άσπρο και θα κάνω την τελική σύγκριση. Δεν γλιστράει όπως διάβασα τις προηγούμενες μέρες σε κάποια σχόλια. Εγώ που είμαι σχετικά κοντός (1,73) το κρατάω άνετα στο ένα χέρι. Έβαλα και το swype keyboard που είναι προσωπική λατρεία. Δουλεύει άψογα. Όμως στους κωδικούς σε πηγαίνει αυτόματα στο μαμά πληκτρολόγιο (για λόγους ασφαλείας). Την κάμερα δεν την δοκίμασα ακόμη. Ωραίο πράγμα η μεγάλη χωρητικότητα. Το φορτώνω ότι θέλω και είναι λες και είναι άδειο. για την μπαταρία από βδομάδας. Θα το αφήσω να κάνει τους πρώτους κύκλους φόρτισης και μετά θα κρίνω. Κωνσταντίνε φωτογραφίες αύριο με το φως της ημέρας...

 

Φίλε μου δουλεύει και με ελληνικά το swype keyboard ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δουλεύει και με ελληνικά το swype keyboard ;

 

Για την ώρα όχι. Σύντομα ελπίζω... :)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Από expansys οι συσκευές έχουν ευρωπαϊκό φορτιστή ή τον 3pin που έχουν οι αγγλικές? Σκέφτομαι να το παραγγείλω από εκεί. Είναι τσιμπημένη η τιμή αλλά αν περιμένω κανα δυο μήνες να το πάρω από Ελλάδα θα πιάσει λιγότερα το 5s που έχω τώρα καθώς συνέχεια πέφτει η τιμή...
Link to comment
Share on other sites

Πηρα χθες το iphone 6 64g και παρατηρησα το εξης.καλα περαν του οτι μου φαινεται λιγο μεγαλουτσικο ενω δεν ειναι το plus, σε καποιες συγκεκριμενες εφαρμογες πχ instagram και facebook δεν εχει την καθαροτητα του iphone 5s. Και το καταλαβα συγκρινοντας τα.το εχει παρατηρησει καποιος αλλος αυτο; Κατα τ αλλα μηνυματα,μενου κτλ ειναι ολα οπως παντα.
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Πηρα χθες το iphone 6 64g και παρατηρησα το εξης.καλα περαν του οτι μου φαινεται λιγο μεγαλουτσικο ενω δεν ειναι το plus, σε καποιες συγκεκριμενες εφαρμογες πχ instagram και facebook δεν εχει την καθαροτητα του iphone 5s. Και το καταλαβα συγκρινοντας τα.το εχει παρατηρησει καποιος αλλος αυτο; Κατα τ αλλα μηνυματα,μενου κτλ ειναι ολα οπως παντα.

 

Απ λοτι γνωρίζουμε οι εφαρμογές έχουν μεγαλώσει για να ταιρίαζουν στην οθόνη του τηλεφώνου αλλά από το σύστημα. Δεν είναι νομίζω η εφαρμογή γραμμένη γι αυτό το τηλέφωνο γι αυτό μάλλον σου φαίνεται έτσι.

Θα μας πει και σίγουρα κάποιος που ξέρει αλλά κάτι τέτοιο θυμάμαι είχα ακούσει την ημέρα της παρουσίασης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πηρα χθες το iphone 6 64g και παρατηρησα το εξης.καλα περαν του οτι μου φαινεται λιγο μεγαλουτσικο ενω δεν ειναι το plus, σε καποιες συγκεκριμενες εφαρμογες πχ instagram και facebook δεν εχει την καθαροτητα του iphone 5s. Και το καταλαβα συγκρινοντας τα.το εχει παρατηρησει καποιος αλλος αυτο; Κατα τ αλλα μηνυματα,μενου κτλ ειναι ολα οπως παντα.

πρεπει να παρουν αναβαθμιση για τις νεες αναλυσεις στην οθονη.

Μολις γινει αυτο δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

 

βεβαια αναβαθμιση για 2 κινητα πρεπει να παρει,επρεπε ηδη να εχει παρει αλλα λεμε τωρα

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Ευχομαι αυτο που λετε γιατι καπου διαβασα πως γενικοτερα το ´´μικρο ´´ θα εχει χαμηλοτερη αναλυση... :O
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Ευχομαι αυτο που λετε γιατι καπου διαβασα πως γενικοτερα το ´´μικρο ´´ θα εχει χαμηλοτερη αναλυση... :O

 

Ότι το 6 έχει μικρότερη ανάλυση από το plus, έχει. Τα ppi όμως είναι ίδια με το 4, 4s, 5, 5s (326) οπότε αυτό που παρατηρείς ειναι λόγω του scaling up. Γι ασύκγριση, το plus έχει 401 ppi, αν και λόγω "retina" υποτίθεται ότι οι διαφορές δεν είναι αντιληπτές από το μάτι)

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Φαντασου πως σε αυτες τις εφαρμογες που ειπα η διαφορα ειναι τεραστια.σαν να βλεπω δηλ το φειμπουκ απο το 5s και το φειμπουκ απο 3gs.. Τοσο πιο θολο μου φαινεται... Σαν να διαβαζεις απο το αιπαντ μινι 1 που δεν ειχε ρετινα ενα πραγμα...

Τι εννοεις scaling up?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις scaling up?

 

Εφαρμογές που δεν έχουν γίνει optimised για iPhone 6 και 6 plus γίνονται scaled up από το iOS (όχι zoomed ακριβώς αλλά κάτι άντίστοιχο, όπως και πχ content που δεν είναι 4Κ γίνεται upscaled σε 4Κ τηλεοράσεις). Πάντως η διαφορά δεν θα έπρεπε να ήταν τόσο μεγάλη, απότι έχω διαβάσει τουλάχιστον. Δεν ξέρω προσωπικά γιατί περιμένω το 6 την επόμενη βδομάδα.

 

Πάντως σίγουρα δεν είναι θέμα ανάλυσης της οθόνης αλλά των συγκεκριμένων εφαρμογών το οποίο θα διορθωθεί με μελλοντικά updates

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

ας πω τις εντυπωσεις μου

Να προσθεσω που μπηκα στο apple store για να αγορασω.

 

Για το plus απλα να πω ειναι κακασχημο,φαινεται η μεγαλη κινεζικη απομιμηση του 6 και δεν εχει καμμια αρμονια σαν μεγεθος/οθονη/διαστασεις.Ουτε καν ασχολουμαι.

 

Για το 6...το ειδα και στα 3 χρωματα.Το μαυρο ομορφο αλλα πολυ απροσωπο,φαινοταν σαν κατι το φθηνο σε σχεση με τα αλλα δυο.

ειμαστε στα ορια του μινιμαλισμου και του αδιαφορου...

Το χρυσαφι ειναι ομορφο αλλα το πισω μερος δεν τον βοηθαει με τις γραμμες και την καμερα

Για μενα το πιο ομορφο παραμενει το ασπρο τελικα! ειναι αυτο που κρυβει καπως την απλουστευμενη σχεδιαση και με το νικελακι στο home button αλλα και το ολο συνολο δειχνει ενα κλικ πιο πανω.

Αρχιζω να χρησιμοποιω τις εφαρμογες,ναι οντως πολλες δεν εχουν παρει αναβαθμιση .

Αν πατε να αλλαξετε wallpaper θα δειτε στο scrolling κανει lag..

Στο χερι το κινητο καθεται πανεμορφα.

Μετα ομως απο 30 λεπτα που το σκαλιζα καταλαβα οτι ,προσωπικα,δεν μου κανει το λειτουργικο.Βαριεμαι να παταω το home button,το βρησκω αναχρονιστικο.Επισης γελασα πολυ με τα αστεια widgets στο notifications..

μεχρι το jailbreak θα περασει καιρος.

 

Αυτο ηταν αρκετο για να παραχωρησω την προκρατηση μου που ειχα κανει για ενα 6/64gb .

εμεινα με το πορτοφολι στο χερι :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρώθηκε ο πρώτος (και πλήρης) κύκλος της μπαταρίας. Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος. Το σύνολο των ποσοστών στην εικόνα δεν αθροίζουν 100% διότι υπήρχαν κι άλλες εφαρμογές με μικρότερο ποσοστό που δε χωρούσαν στην οθόνη όταν πήρα το print screen. Ο κύκλος έγινε όλος σε iOS 8. Μετά το τέλος της φόρτισης θα περάσω την 8.0.2.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα,ξερει κανενας από αυτους που το εχουν αγορασει τι δεικτη ακτινοβολιας εχει (SAR).
Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρώθηκε ο πρώτος (και πλήρης) κύκλος της μπαταρίας. Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος. Το σύνολο των ποσοστών στην εικόνα δεν αθροίζουν 100% διότι υπήρχαν κι άλλες εφαρμογές με μικρότερο ποσοστό που δε χωρούσαν στην οθόνη όταν πήρα το print screen. Ο κύκλος έγινε όλος σε iOS 8. Μετά το τέλος της φόρτισης θα περάσω την 8.0.2.

 

εντυπωσιακος χρονος!

βεβαια χρησιμοποιεις αποκλειστικα τις εφαρμογες που εχει ηδη το κινητο μεσα ,τις ΟΕΜ και μολις 2 εξωτερικες...

επισης δεν μας ειπες αν χρησιμοποιεις μονο wifi.Oxi τιποτε αλλο αλλα εγω πανω απο 5,5 ωρες χρηση αντε 6,5 δεν εχω δει

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...