Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι;;;;οι αγορασμενες μου εφαρμογες πχ navigon θα παιζουν το ιδιο καλα στην νεα μεγαλυτερη οθονη;;;;;

Λογικά θα πρέπει να αναβαθμιστούν έτσι ώστε να υποστηρίζουν όλη και τις οθόνες/αναλύσεις των 5/5c/5s αλλά και των 6/6 plus. Όπως έγινε και με την μετάβαση από τις 3,5" στις 4".

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχουν μεγάλη διάφορα η αναλύσεις ο επεξεργαστής αυτός δεν μασάει σε τέτοια.

Ram μπορεί και 1,5 να έχει. Σε κανε νέα σειρά βάζει παραπάνω.

Το 4 είχε 512.

Το 5 είχα 1024

Το 6 λίγο δύσκολα 2048 μάλλον κάπου στα μισά πιστεύω θα είμαστε.

Πιστεύω ομως μια χαρά δουλεύει δεν έχει θέμα η ram.

Το 6 έχει 1GB RAM και το 6+ έχει 2GB

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Nα ξεκαθαρίσουμε πωε χωρίς κάρτα η οποία να έχει εκδοθεί στην Αμερική, δεν μπορείς να κάνεις αγορά. Τώρα εάν σου επιτρέπει αγορά χωρίς σύνδεση είναι factory unlocked, ειδάλλως είναι κλειδωμένη στον πάροχο που θα επιλέξεις. Το ξεκλείδωμα σε νέες συσκευές κλειδωμένες σε πάροχο, είναι σχεδόν αδύνατο από όσο γνωρίζω :)

Δεν εχει σημασία που εχει εκδοθεί η κάρτα. Η διεύθυνση παράδοσης μονο και το ip που θα γίνει η παραγγελία να ειναι στην Αμερικη:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασία που εχει εκδοθεί η κάρτα. Η διεύθυνση παράδοσης μονο και το ip που θα γίνει η παραγγελία να ειναι στην Αμερικη:)

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ελληνική κάρτα; Αυτό δεν το γνώριζα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ελληνική κάρτα; Αυτό δεν το γνώριζα :)

Αντίστοιχα και στο Αγγλικό Apple store. :) εκανε προ παραγγελία η κορη μου που μένει Λονδινο με την κάρτα μου εχθες:)

Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχα και στο Αγγλικό Apple store. :) εκανε προ παραγγελία η κορη μου που μένει Λονδινο με την κάρτα μου εχθες:)

 

καλώς να το δεχθείς τότε, τι αναμονή δίνει το UK store; :)

Link to comment
Share on other sites

καλώς να το δεχθείς τότε, τι αναμονή δίνει το UK store; :)

Η κορη μου το πήρε για τον εαυτο της:p Θελω να το δω απο κοντα πριν αποφασίσω τι θα πάρω:) θα την ρωτήσω και θα σας ενημερώσω:) παντως πήρε το 6 στα 64gb. Η διάφορα τιμής ηταν μικρή απο το 16

Link to comment
Share on other sites

Η κορη μου το πήρε για τον εαυτο της:p Θελω να το δω απο κοντα πριν αποφασίσω τι θα πάρω:) θα την ρωτήσω και θα σας ενημερώσω:) παντως πήρε το 6 στα 64gb. Η διάφορα τιμής ηταν μικρή απο το 16

 

Ναι πλέον στην τιμή των 32 GB που δεν υπάρχει πλέον δίδονται τα 64 GB μία έξυπνη κίνηση της Apple :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Plus είναι σίγουρα 2GB ram? και αν ναι πιστεύετε αξίζει να προτιμηθεί σε σχέση με το μικρότερο με βάση μόνο αυτό το κριτήριο ή δεν είναι και τόσο σημαντικό κατά την γνώμη σας? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασία που εχει εκδοθεί η κάρτα. Η διεύθυνση παράδοσης μονο και το ip που θα γίνει η παραγγελία να ειναι στην Αμερικη:)

 

Ούτε η IP παίζει ρόλο. Εγώ έκανα παραγγελία με Κυπριακή κάρτα και Κυπριακή IP. Απλά έβαλα διεύθυνση φίλου μου στο Λονδίνο για την παράδοση.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η IP παίζει ρόλο. Εγώ έκανα παραγγελία με Κυπριακή κάρτα και Κυπριακή IP. Απλά έβαλα διεύθυνση φίλου μου στο Λονδίνο για την παράδοση.

Delivery time ποτε σας έδωσαν?

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εγώ. Παρασκευή 10:10 έκανα την παραγγελία και 19/9 έχω edlivery στο Λονδίνο.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εσύ όμως έχεις και delivery date 29/9, δηλαδή 10 μέρες μετά. Οπότε προφανώς δεν έχει γίνει καν και η χρέωση στην κάρτα σου. Έχεις λάβει μήνυμα χρέωσης;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εσύ όμως έχεις και delivery date 29/9, δηλαδή 10 μέρες μετά. Οπότε προφανώς δεν έχει γίνει καν και η χρέωση στην κάρτα σου. Έχεις λάβει μήνυμα χρέωσης;

 

 

Όχι ακόμη δεν έχουν δεσμευτεί χρήματα από την κάρτα μου.

Link to comment
Share on other sites

πολλες ανακριβειες γραφουν για τις τιμες

 

στη αυστραλια το 6αρι 16γιγα εχει 869 δολλαρια αυστραλιας ητοι 608 ευρω το 5s το δεκεμβριο το ειχα παρει 520 ευρω ξεκλειδωτο σε apple store

 

εδω ειμαστε ουγκαντα με τους χαμηλοτερους μισθους και ακουω τιμες εξωπραγματικες για τα δεδομενα μας

 

δεν πειραζει σε 1 χρονο που θα κατεβω θα το τσιμπησω και θα εχουμε και τα σχολια θετικα και αρνητικα μεχρι τοτε

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σημερα έγινε η χρέωση στην κάρτα μου. Την Παρασκευή απλώς είχε δεσμευτεί το πόσο. Αυτό που ανακάλυψα ειναι οτι έφαγα και μια έξτρα χρέωση 3% του συνολικού ποσού της αγοράς η οποία ειναι η προμήθεια της Visa επειδή η κάρτα μου έκανε συναλλαγή σε νόμισμα διαφορετικό από εκείνο της χώρας στην οποία εκδόθηκε. Μίλησα και με τέσσερις ακόμη φίλους και όλοι έπαθαν το ίδιο.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις πιςτωτικες κάρτες πληρωμής στο Αμερικανικό store ισχύει αυτό που λέει ο DINFUN de facto. Με ελληνική MasterCard και ελληνική visa δεν πέρναγε με τίποτα. Μόνο American express και παράδοση φυσικά σε αμερικανική διεύθυνση. Γενικά αξίζει απο US Store. Ειναι τουλάχιστον 20% πιο φθηνά απο εδω. Τουλάχιστον με τα σημερινά δεδομένα της ισοτιμίας USD/EUR. Το iphone 6 gold 64Gb μου ήρθε συνολικά €580. Ελλάδα μην το περιμένετε κάτω απο €700.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης όσοι αγοράσαμε το contract free ας κρατάμε μικρό καλάθι σχετικά με το κατα ποσο unlocked θα ειναι. Διαβάζω και τα δυο ενδεχόμενα απο διαφορά fora

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις πιςτωτικες κάρτες πληρωμής στο Αμερικανικό store ισχύει αυτό που λέει ο DINFUN de facto. Με ελληνική MasterCard και ελληνική visa δεν πέρναγε με τίποτα. Μόνο American express και παράδοση φυσικά σε αμερικανική διεύθυνση. Γενικά αξίζει απο US Store. Ειναι τουλάχιστον 20% πιο φθηνά απο εδω. Τουλάχιστον με τα σημερινά δεδομένα της ισοτιμίας USD/EUR. Το iphone 6 gold 64Gb μου ήρθε συνολικά €580. Ελλάδα μην το περιμένετε κάτω απο €700.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης όσοι αγοράσαμε το contract free ας κρατάμε μικρό καλάθι σχετικά με το κατα ποσο unlocked θα ειναι. Διαβάζω και τα δυο ενδεχόμενα απο διαφορά fora

 

Στο αμερικάνικο Apple Store αναφέρει ως παράδειγμα τη χρήση με T-Mobile card. Η συμφωνία της Apple έχει γίνει με την at&t και τη Verizon.

Link to comment
Share on other sites

Στο αμερικάνικο Apple Store αναφέρει ως παράδειγμα τη χρήση με T-Mobile card. Η συμφωνία της Apple έχει γίνει με την at&t και τη Verizon.

That's good news :-)

Link to comment
Share on other sites

σε τι νομισμα εγινε η συναλλαγη??δολλαριο η λιρα αγγλιας ???

 

Σε λίρες Αγγλίας. Η κάρτα παρότι δεν είναι Αγγλική πέρασε απλά έφαγα έξτρα το 3% της Visa...

Edited by Idomeneas80

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

ειναι και αυτο ενα θεμα οταν πας σε αλλο νομισμα συναλλαγης (νταβατζιλικι των τραπεζων)

 

θα ελεγα να βρει ενας ενα φτηνο εισητηριο και να παει να φερει 10 οσο αστειο και αν ακουγεται:D

 

675 euro στην αγγλια το 16αρι χωρις τελωνειακες διατυπωσεις αν σταλει ταχυδρομκα ενω απο αμερικη αυστραλια μπορει να κολλησουν και να εχουν επιπλεον κοστος

 

501 euro στην αμερικη το 16αρι

 

605 euro στην αυστραλια το 16αρι

Edited by kostasbmw
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...