Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εκανα σημερα προπαραγγελια απο το expansys το 64αρι σε space gray στα 883 ευρω μαζι με τα εξοδα μεταφορας αντε να δουμε ποτε θα το εχουν διαθεσιμο να μου το στειλουν παντως αν το αργησουν πολυ και το εχουν σε ημερομηνια περιπου οταν ερθει στην Ελλαδα θα το ακυρωσω να το παρω απο εδω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να και το review του DisplayMate για τις οθόνες των νέων iPhone.

 

 

"Based on our extensive Lab tests and measurements, the iPhone 6 Plus is the Best performing Smartphone LCD display that we have ever tested."

 

"Both new iPhones provide a very accurate sRGB and Rec.709 Color Gamut that is used in virtually all current consumer content for digital cameras, HDTVs, the internet, and computers, including photos, videos, and movies. So it’s necessary for high color accuracy. We measured a nearly perfect 99 percent sRGB Color Gamut for the iPhone 6 and 101 percent for the iPhone 6 Plus, both impressively accurate.

In order to produce high Absolute Color Accuracy a display also needs an accurate (pure logarithmic power-law) Intensity Scale, and an accurate White Point. The new iPhones both have very accurate Intensity Scales with a Gamma of 2.22, however, they both have a Slightly Bluish White Point, with a Color Temperature of about 7,300K, which is still (marginally) Very Good, and also somewhat better than the iPhone 5.

In our detailed Lab tests the measured Absolute Color Accuracy for the for the iPhone 6 is 2.6 JNCD, and for the iPhone 6 Plus 3.1 JNCD."

 

"To be usable in high ambient light a display needs a dual combination of high screen Brightness and low screen Reflectance – the iPhone 6 and 6 Plus have both. They each provide over 550 cd/m2 (Luminance, which is a measure of Brightness sometimes called nits), among the brightest that we have ever measured for a Smartphone, and considerably higher than the Full HD LCD Smartphones that we tested in 2013."

 

"The screen Reflectance for both new iPhones is 4.6 percent, close to the lowest value we have ever measured, and also considerably lower than the same Full HD LCD Smartphones.

Our Contrast Rating for High Ambient Light quantitatively measures screen visibility under bright Ambient Light – the higher the better. As a result of their high Brightness and low Reflectance, the iPhone 6 and 6 Plus have a Contrast Rating for High Ambient Light of 121, among the highest that we have ever measured (and also the same as the much smaller iPhone 5)."

 

"The iPhone 6 and iPhone 6 Plus are the current Best Mobile LCD Displays and the Galaxy S5 and Galaxy Note 4 are the current Best Mobile OLEDs Displays."

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

για το 6αρι υπολογίζω 740-750 τελική τουλάχιστον στα 16 GB αν και ιδανική λύση φαντάζει το 64 Gb, αλλά στα 840-850. Αστρονομικές τιμές και αναρωτιέμαι για πόσα χρόνια συμβόλαιο και σε ποιο πρόγραμμα θα "δέσουν" τους υποψήφιους κατόχους.

 

στο θέμα της τιμής στάθηκα τυχερός γιατι το αγόρασα online απο το applestore της Αγγλίας.

Δεν θα έδινα τόσα πολλά χρήματα στην Ελλάδα.

Ασε που πάντα στην αρχή δίνουν συσκευές μονον με νεα συμβόλαια. Σκέτες συσκευές απο μέσα/τέλη Νοεμβρίου.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Αμερική 649+local tax~9%=~547 ευρω

Αγγλία 539 GBP (incl VAT)=676 ευρώ

Ελβετία 759 (incl vat)=630 ευρώ

Γερμανία (inc VAT)= 699 ευρώ

Νικητής με διαφορά η USA (ισοτιμίες xe.com στις 17/9/2014)

 

εισαι σιγουρος οτι βγαινει τοσο?νομιζω μονο στην california ειναι το 9%

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για βοστωνη πρεπει να ειναι7% μαλλον,39 δολλαρια

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι βγαινει τοσο?νομιζω μονο στην california ειναι το 9%

 

Arizona 8,75

washington 5,75

τελικη διαφορα= κέρδος ~11 ευρώ.

εξαρτάται από την Πολιτεία που έχεις γνωστό!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Arizona 8,75

washington 5,75

τελικη διαφορα= κέρδος ~11 ευρώ.

εξαρτάται από την Πολιτεία που έχεις γνωστό!!!!!!

 

γεγονος!νομιζα ηταν included παντως,μου κανει εντυπωση που το κοτσαρουν μετα.παλι καλα ειναι,μιλαμε για 200 κατω απο εδω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει ατομο usa δεν το συζηταμε εφοσον αντεχει η τσεπη......

 

καλοριζικο Φιλλιπε.....ειπαμε ο κουμπαρας εχει αρχισει και παιρνει αξια :D

 

περιμενω τα εδω καταστηματα να δω τι εκπληξεις θα εχουμε

Link to comment
Share on other sites

σε χρηση με LTE το κινητο καιει...

επισης πιανει usage time με μικτη χρηση περιπου 6 ωρες,κερδιζει δηλαδη μιση ωρα αντε μαξ 1 ωρα σε σχεση με το 5s.

ενας χρηστης κλασσικος μετα τις 19.00 θα ψαχνει για πριζα.

Στο χερι ειναι πανεμορφο και καθεται τελεια

 

Προσοχη στις πρωτες παρτιδες με τα pixels που σε πολλα κινητα υπαρχουν καμμενα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Άρα όσοι έχουμε το 5 και κοιτάμε για το 6, το 6 plus μου φαίνεται too big, θα δούμε διαφορά στην απόδοση γενικά αλλά και στην διάρκεια της μπαταρίας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Άρα όσοι έχουμε το 5 και κοιτάμε για το 6, το 6 plus μου φαίνεται too big, θα δούμε διαφορά στην απόδοση γενικά αλλά και στην διάρκεια της μπαταρίας.

 

Ναι Κωνσταντίνε, θα πρέπει να το φορτίσεις στις 8pm πλέον αντί στις 7pm :lol::lol::lol:

Πέρα από την πλάκα, θέλει θήκη asap γιατί γλιστράει σαν τρελό!

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κωνσταντίνε, θα πρέπει να το φορτίσεις στις 8pm πλέον αντί στις 7pm :lol::lol::lol:

Πέρα από την πλάκα, θέλει θήκη asap γιατί γλιστράει σαν τρελό!

Σε κόλλησαν οι Άγγλοι το χιούμορ τους; :p:p

Όταν το πάρω θα σου πω αν θα θέλει φόρτιση στις 7 ή 8 :lol::lol::lol:

 

Και πως το ξέρεις Βασιλάκη αγόρι μου ότι θέλει θήκη; Πήρες κανένα μήπως; Γιατί άλλα μας έλεγες την Κυριακή...

Εντάξει έτσι μας έλεγαν και για το 5/5s αλλά εγώ μια χαρά το έχω χωρίς θήκη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Άρα όσοι έχουμε το 5 και κοιτάμε για το 6, το 6 plus μου φαίνεται too big, θα δούμε διαφορά στην απόδοση γενικά αλλά και στην διάρκεια της μπαταρίας.

 

αναλογα την χρηση θα δεις διαφορα +15/20% ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και πως το ξέρεις Βασιλάκη αγόρι μου ότι θέλει θήκη; Πήρες κανένα μήπως; Γιατί άλλα μας έλεγες την Κυριακή...

Εντάξει έτσι μας έλεγαν και για το 5/5s αλλά εγώ μια χαρά το έχω χωρίς θήκη.

 

Πήγα και τα είδα απο κοντά το Σάββατο :) Θέλω να έχω γνώμη δική μου και να μη κράζω 'αδικα... (έ λοιπόν και να μην πήγαινα να τα δώ, εάν θα τα έκραζα θα ήμουν 100% σωστός!:lol::lol::lol:)

Άμα σου λέω οτι γλυστράει, γλυστράει...:D

Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μου χέρια όχι... Μου θύμισε το grip του Μ8.

 

εχει το grip του iPhone2g...

σαπουνι!

 

:lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη στις πρωτες παρτιδες με τα pixels που σε πολλα κινητα υπαρχουν καμμενα.

 

Με δεδομενο οτι στο 6 Plus υπηρχε περιορισμενη διαθεσιμοτητα, οι περισσοτερες περιπτωσεις με καμμενα pixels ειναι στο iPhone 6. Ευτυχως διαβαζω οτι γινεται αμεση αντικατασταση σε διαφορα forums. Θα περιμενω τη δευτερη φουρνια. :happy:

 

Ναι Κωνσταντίνε, θα πρέπει να το φορτίσεις στις 8pm πλέον αντί στις 7pm :lol::lol::lol:

Πέρα από την πλάκα, θέλει θήκη asap γιατί γλιστράει σαν τρελό!

 

Πρεπει να εχει την ιδια αισθηση με το αλουμινιο του πρωτου iPhone. Η μοναδικη συσκευη που εφυγε απο τα χερια μου και συναντησε πατωμα! Ωστοσο, ακομη λειτουργει σε καθημερινη χρηση! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη στις πρωτες παρτιδες με τα pixels που σε πολλα κινητα υπαρχουν καμμενα.Ωχ μη μου λετε για καμενα pixel:cry:γιατι το εχω παραγγειλει απο εξωτερικο και αν μου τυχει την εκατσα και μονο που το σκεφτομαι μπλεξιμο αντε να το στελνεις παλι πισω,γνωριζουμε σε τι βαθμο ειναι το συγκεκριμενο προβλημα γιατι αν ειναι σε μεγαλο βαθμο να την ακυρωσω και να περιμενω οταν ερθει Ελλαδα τουλαχιστον οτι τυχει να μπορεσω να το ρυθμησω εδω,αν και πιστευω τωρα που το σκεφτομαι οτι οι πρωτες παρτιδες εφυγαν εδω μιλαμε για 10μυρια συσκευες πουλησε τοσο ατυχος θα ειμαι. Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην τρελένεσαι...:) Edited by mirrorofsorrow
Αφαίρεση λανθασμένης παράθεσης

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κοιταξτε το παρακατω video και δειτε ποιοτητα της συσκευης. Η καμερα του τελικα ειναι τρομερη! Βαλτε 1080p αναλυση και full screen!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κοιταξτε το παρακατω video και δειτε ποιοτητα της συσκευης. Η καμερα του τελικα ειναι τρομερη! Βαλτε 1080p αναλυση και full screen!

 

 

γραφει κατι edit στην περιγραφη αλλα δεν πιστευω οτι θα επηρεασαν πολυ το αποτελεσμα (δεν τα κατεχω αυτα...)

Παντως πραγματικα πολυ ωραιο βιντεο.

Και ναι.θελει 1080p και full screen

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

το ελληνικο expansys ειναι αξιοπιστο;

γνωριζετε μηπως τι γινεται με θεματα doa και εγγυησης;

Link to comment
Share on other sites

Με ρωταει ενα φιλαρακι στη δουλεια αν αξιζει να το παρει και του ειπα ναι.Τωρα ομως βλεπω κατι καινουργιο για μενα.Ξερει κανεις αν ειναι αληθεια αυτο?

 

http://www.defencenet.gr/defence/item/%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B5-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%BB%CE%AC%CF%84%CF%84%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-iphone-6-plus-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%AD%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CE%BE%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%82

Link to comment
Share on other sites

Με ρωταει ενα φιλαρακι στη δουλεια αν αξιζει να το παρει και του ειπα ναι.Τωρα ομως βλεπω κατι καινουργιο για μενα.Ξερει κανεις αν ειναι αληθεια αυτο?

 

http://www.defencenet.gr/defence/item/%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B5-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%BB%CE%AC%CF%84%CF%84%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-iphone-6-plus-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%AD%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CE%BE%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%82

 

Νομίζω πως όταν αγοράζεις μία συσκευή των 800€ δεν την βάζεις στην κ@λότσεπη και κάθεσαι πάνω, και μάλιστα για αρκετές ώρες, μου φαίνεται παράλογο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...