Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μεν αλλά. Δεν είναι ότι καλύτερο για την μπαταρία σου.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε δεν θα το πάρω και εγω το ρίσκο !!

Κατι παραπάνω γνωρίζεται εσείς !!!:rolleyes:

Κατι ακόμα !

Δεν μου δουλεύει το iMessage ενώ το εχω ενεργοποιήσει ..

Υπάρχει κάπου κάποια άλλη ρύθμιση που μου διαφεύγει ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρισκομαι σε τεραστιο διλημα!!!

Iphone 6 η' iphone 6+ ??????

Μολις εδωσα το Note 3 που ειχα.Γενικα δεν ειχα προβλημα με το μεγεθος αν και ηθελε σχεδον στο 90% των λειτουργιων 2 χερια.Απλα δεν το εβρισκα και πολυ ευχρηστο!!!Πηγαινα παραλια μονο με το ενα απο τα 2 κινητα μου (blackberry) και το Note 3 εμενε σπιτι!!!Στις βραδινες εξοδους τις περισσοτερες φορες το αφηνα σπιτι.Δεν και τοσο ευχρηστο στο να βγαζεις καθημερινες φωτο,αμεσα και γρηγορα.Γενικα ψιλοκουραστηκα!!!

Τωρα καταρχην σκεφτηκα την οθονη των 4,7" αλλα με φοβιζει λιγακι το θεμα της μπαταριας!!Θα βγαζει ανετα μια ημερα???

Ο λογος της μπαταριας αλλα και το μεγεθος των 5,5" οθονης με εβαλαν σε δευτερες σκεψεις αμαρτωλες!!!Αλλα βεβαιως με τρομαζει το μεγεθος,το οποιο ειναι μεγαλυτερο ακομα και απο του Note 3!!!:mad:

Βεβαια η μπαταρια ειναι ενα τεραστιο ++++++++

Τι λετε???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρισκομαι σε τεραστιο διλημα!!!

Iphone 6 η' iphone 6+ ??????

Μολις εδωσα το Note 3 που ειχα.Γενικα δεν ειχα προβλημα με το μεγεθος αν και ηθελε σχεδον στο 90% των λειτουργιων 2 χερια.Απλα δεν το εβρισκα και πολυ ευχρηστο!!!Πηγαινα παραλια μονο με το ενα απο τα 2 κινητα μου (blackberry) και το Note 3 εμενε σπιτι!!!Στις βραδινες εξοδους τις περισσοτερες φορες το αφηνα σπιτι.Δεν και τοσο ευχρηστο στο να βγαζεις καθημερινες φωτο,αμεσα και γρηγορα.Γενικα ψιλοκουραστηκα!!!

Τωρα καταρχην σκεφτηκα την οθονη των 4,7" αλλα με φοβιζει λιγακι το θεμα της μπαταριας!!Θα βγαζει ανετα μια ημερα???

Ο λογος της μπαταριας αλλα και το μεγεθος των 5,5" οθονης με εβαλαν σε δευτερες σκεψεις αμαρτωλες!!!Αλλα βεβαιως με τρομαζει το μεγεθος,το οποιο ειναι μεγαλυτερο ακομα και απο του Note 3!!!:mad:

Βεβαια η μπαταρια ειναι ενα τεραστιο ++++++++

Τι λετε???

 

Εγω ειχα παρει το note 3 για ενα μηνα.. Φοβερη συσκευη αλλα αυτο το μεγεθος δεν με βολευε καθολου. Τωρα που πηρα το 6αρι προσπαθω να συνηθισω την οθονη η οποια μου φαινεται μικρη αλλα η συσκευη ειναι σε καλο μεγεθος και πολυ λεπτη. Βεβαια θα προτιμουσα να ηταν ποιο μικρη συσκευη να ειχε μικροτερα bezel. Τωρα η μπαταρια με το note δεν εχει καμια σχεση αλλα αυτο ειναι αναλογα την χρηση που του κανεις.. Πχ εμενα το note με εβγαζε μεχρι το βραδυ ανετα με βαρια χρηση που κανω το iphone αν και εκανα μια φορτιση μονο μου εβγαλε λιγο παραπανω απο μιση μερα.. Αλλα αυτο ειναι αναλογα την χρηση που κανεις σε αλλου χρηστες βγαζει ανετα την μερα απ οτι εχω διαβασει..

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν θα το πάρω και εγω το ρίσκο !!

Κατι παραπάνω γνωρίζεται εσείς !!!:rolleyes:

Κατι ακόμα !

Δεν μου δουλεύει το iMessage ενώ το εχω ενεργοποιήσει ..

Υπάρχει κάπου κάποια άλλη ρύθμιση που μου διαφεύγει ;

Έχεις σύνδεση δεδομένων για να λειτουργήσουν τα imessages; Ο παραλήπτης έχει ενεργοποιημένα τα imessages; Έχει data ή wifi ώστε να μπορείς να δεχτεί imessage;

 

Εμένα λειτουργούν μια χαρά. Για κάνε ένα off/on τον διακόπτη των imessage και δοκίμασε ξανά.

 

παιδια βρισκομαι σε τεραστιο διλημα!!!

Iphone 6 η' iphone 6+ ??????

Μολις εδωσα το Note 3 που ειχα.Γενικα δεν ειχα προβλημα με το μεγεθος αν και ηθελε σχεδον στο 90% των λειτουργιων 2 χερια.Απλα δεν το εβρισκα και πολυ ευχρηστο!!!Πηγαινα παραλια μονο με το ενα απο τα 2 κινητα μου (blackberry) και το Note 3 εμενε σπιτι!!!Στις βραδινες εξοδους τις περισσοτερες φορες το αφηνα σπιτι.Δεν και τοσο ευχρηστο στο να βγαζεις καθημερινες φωτο,αμεσα και γρηγορα.Γενικα ψιλοκουραστηκα!!!

Τωρα καταρχην σκεφτηκα την οθονη των 4,7" αλλα με φοβιζει λιγακι το θεμα της μπαταριας!!Θα βγαζει ανετα μια ημερα???

Ο λογος της μπαταριας αλλα και το μεγεθος των 5,5" οθονης με εβαλαν σε δευτερες σκεψεις αμαρτωλες!!!Αλλα βεβαιως με τρομαζει το μεγεθος,το οποιο ειναι μεγαλυτερο ακομα και απο του Note 3!!!:mad:

Βεβαια η μπαταρια ειναι ενα τεραστιο ++++++++

Τι λετε???

Για εμένα προσωπικά είναι μεγάλο το 6 plus και δεν θα μπορούσα να το βολευτώ και ας έχει καλύτερη οθόνη ή μεγαλύτερη μπαταρία. Αυτά που δίνει το 6plus δεν είναι τόσο απαραίτητα για εμένα ώστε να το διαλέξω. Απ' όσο διαβάζω η μπαταρία του 6 βγάζει μια μέρα σχετικά άνετα αλλά αυτό δεν μπορεί να στο πει κανείς απόλυτα γιατί εξαρτάται από την χρήση του καθενός.

 

Πολλά παιδιά που έχουν το 6 plus λένε ότι το βολεύεσαι αμέσως και ας είναι μεγάλο σε διαστάσεις αλλά είναι υποκειμενικό αυτό.

 

Ζύγισε τα + και - δες το και από κοντά αν μπορείς και διάλεξε. Ότι και να σου πούμε εμείς θα σε βοηθήσουμε μέχρι ενός σημείου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρισκομαι σε τεραστιο διλημα!!!

Iphone 6 η' iphone 6+ ??????

Μολις εδωσα το Note 3 που ειχα.Γενικα δεν ειχα προβλημα με το μεγεθος αν και ηθελε σχεδον στο 90% των λειτουργιων 2 χερια.Απλα δεν το εβρισκα και πολυ ευχρηστο!!!Πηγαινα παραλια μονο με το ενα απο τα 2 κινητα μου (blackberry) και το Note 3 εμενε σπιτι!!!Στις βραδινες εξοδους τις περισσοτερες φορες το αφηνα σπιτι.Δεν και τοσο ευχρηστο στο να βγαζεις καθημερινες φωτο,αμεσα και γρηγορα.Γενικα ψιλοκουραστηκα!!!

Τωρα καταρχην σκεφτηκα την οθονη των 4,7" αλλα με φοβιζει λιγακι το θεμα της μπαταριας!!Θα βγαζει ανετα μια ημερα???

Ο λογος της μπαταριας αλλα και το μεγεθος των 5,5" οθονης με εβαλαν σε δευτερες σκεψεις αμαρτωλες!!!Αλλα βεβαιως με τρομαζει το μεγεθος,το οποιο ειναι μεγαλυτερο ακομα και απο του Note 3!!!:mad:

Βεβαια η μπαταρια ειναι ενα τεραστιο ++++++++

Τι λετε???

Μα καλά, δίνεις το ΝΟΤΕ επειδή είναι μεγάλο και δεν σε βολεύει και σκέφτεσαι για το 6+???

Για να σου δώσω να καταλάβεις το 6+ είναι πιο μεγάλο και από το ΝΟΤΕ 4 (στο μήκος).

Θα σου πρότεινα να πας και να δεις και τα 2 και να αποφασίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, δίνεις το ΝΟΤΕ επειδή είναι μεγάλο και δεν σε βολεύει και σκέφτεσαι για το 6+???

Για να σου δώσω να καταλάβεις το 6+ είναι πιο μεγάλο και από το ΝΟΤΕ 4 (στο μήκος).

Θα σου πρότεινα να πας και να δεις και τα 2 και να αποφασίσεις.

Δεν εδωσα το note λογω μεγεθους,απλα το εδωσα γιατι κυριως κουραστικα απο την αηδια που λεγεται android!!!!Οποτε μπορεις να πεις οτι το εδωσα λογω iphone 6!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Δεν εδωσα το note λογω μεγεθους,απλα το εδωσα γιατι κυριως κουραστικα απο την αηδια που λεγεται android!!!!Οποτε μπορεις να πεις οτι το εδωσα λογω iphone 6!!!

 

6αρι φιλε κ βρισκεις την υγεια σου! Εκτος αν θες να μην το πας πουθενα το 6+. Πιστευω οτι πιο βολικο κ ευχρηστο. Οσο για την μπαταρια σε ολα μετραει κ η χρηση. Παντως εγω απο το 5s στο 6αρι ειδα βελτιωση σε θεμα μπαταριας κανοντας ακριβως τα ιδια πραγματα. Καλη αγορα :)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εχω καταβασει την εφαρμογη audiko για ringtones και εχω κατεβασει αρκετους ηχους δεν εμφανιζονται ομως πουθενα δηλαδη δεν ειναι στους ηχους αποθηκευμενοι οταν πηγαινω στις ρυθμισεις ξερει κανεις τι γινεται να μου πει.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εχω καταβασει την εφαρμογη audiko για ringtones και εχω κατεβασει αρκετους ηχους δεν εμφανιζονται ομως πουθενα δηλαδη δεν ειναι στους ηχους αποθηκευμενοι οταν πηγαινω στις ρυθμισεις ξερει κανεις τι γινεται να μου πει.

 

Για κοιτα μηπως πρεπει να το συγχρονισεις με itunes. Τα περισσοτερα τετοια app εχουν λιγο μπερδεμα γιατι θελουν itunes κ συγχρονισμο αφου τα κατεβασεις στον υπολογιστη σου. Λογικα η εφαρμογη θα σιυ γραφει παντως πως γινεται. Ολες γραφουν. Μην μπερδευεσαι με αντροιντ. Εκει τα κατεβαζεις κ παιζουν.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εχω καταβασει την εφαρμογη audiko για ringtones και εχω κατεβασει αρκετους ηχους δεν εμφανιζονται ομως πουθενα δηλαδη δεν ειναι στους ηχους αποθηκευμενοι οταν πηγαινω στις ρυθμισεις ξερει κανεις τι γινεται να μου πει.

 

http://www.macobserver.com/tmo/article/create-ringtones-from-your-itunes-library-and-add-them-to-your-iphone

 

με τις οδηγιες απο αυτο το λινκ εφτιαξα ringtone και το περασα για δοκιμη στο ipad

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Μπορώ να φορτίσω την συσκευή με τον φορτιστη του iPad Air ?

 

Μπορείς, καθώς τα iPhone 6 και 6 Plus υποστηρίζουν fast charging. Ενδεχομένως, με τακτική χρήση φόρτισης με αυτό το τροπο, να μειωθεί η απόδοση της μπαταρίας μετά απο μήνες. Ωστόσο επανέρχεται πάλι στην ίδια απόδοση χρησιμοποιώντας τον φορτιστή που φέρει η συσκευασία.

 

Πώς μέσω του ΙΜΕΙ μπορούμε να μάθουμε για ποιά χώρα προοριζόταν το iPhone;

 

http://theiphonewiki.com/wiki/Model_Regions

Edited by energetic
Πρόσθεση απαντησης

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταιος και καταιδρωμενος ειδα επιτελους απο κοντα το 6αρι κ το επεξεργάστηκα για κάνα τεταρτάκι. Συμπερασματα... Δεν θα ξανακραξω σχεδίαση προιοντος αν δεν το δω με τα ματια μου απο κοντα. Ειναι απιστευτα λεπτό και ελαφρυ για την 4.7 οθόνη. Οι γραμμες πισω δεν με ενοχλησαν στο space gray που το είδα (αν κ στο χρυσο που το θελω εγώ ειναι ενα θεμα) Αψογη χρηση και με ενα χέρι αφου το reachability ειναι υποδειγματικό. Η οθόνη φαινεται ξεκολλημενη απ την συσκευή κ αρκετα πιο εξω απ οσα ειχαμε συνηθησει στα 5αρια,σαν αυτοκολλητο ειναι. Τα κουμπιά του επισης πολυ ποιοτικα στο πατημα.Η οθονη δεν ειναι πολυ καλυτερη απ το 5s σαν ανάλυση, για να λεμε την αλήθεια ειναι ακριβως το ίδιο σε μεγενθυνση. Ενθουσιαστηκα ασχημα με το ποσο λεπτο ειναι κ φοβαμαι λιγο να βαλω την original δερματινη γιατι φοβάμαι μηπως το παχυνει αρκετά. Ολο το wow factor ειναι το ποσο λεπτο το εκαναν.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα αυτή την θήκη!

http://www.case-mate.com/iPhone-6-Cases/Case-Mate-iPhone-6-Slim-Tough-Case.asp

Εχει πάρει κάποιος της συγκεκριμένης εταιρίας θήκη ;

Ειναι η πρώτη φορά που παίρνω ! :o

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μπορουσα να τα δω απο κοντα!!!!!!Λημνο βρισκομαι οποτε ειναι αδυνατο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα καλά, δίνεις το ΝΟΤΕ επειδή είναι μεγάλο και δεν σε βολεύει και σκέφτεσαι για το 6+???

Για να σου δώσω να καταλάβεις το 6+ είναι πιο μεγάλο και από το ΝΟΤΕ 4 (στο μήκος).

Θα σου πρότεινα να πας και να δεις και τα 2 και να αποφασίσεις.

 

μακαρι να μπορουσα να τα δω απο κοντα!!!!!!Λημνο βρισκομαι οποτε ειναι αδυνατο!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μπορουσα να τα δω απο κοντα!!!!!!Λημνο βρισκομαι οποτε ειναι αδυνατο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μακαρι να μπορουσα να τα δω απο κοντα!!!!!!Λημνο βρισκομαι οποτε ειναι αδυνατο!!!

 

Το 6αρι να φανταστεις ειναι σε υψος ελαχιστα πιο μικρο απο το galaxy s5. Ταχω βαλει διπλα διπλα!! Εχει πιο μικρη βεβαια οθονη (4.7-λογικο) απο το s5 αλλα λογω bezels το φτανει σε υψος.

Το 6+ ειναι μεγαλυτερο απο το note! Κ αυτα τα εβαλα διπλα διπλα. Οποτε εσυ αποφασισεις οτι γουσταρεις!:)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα αυτή την θήκη!

http://www.case-mate.com/iPhone-6-Cases/Case-Mate-iPhone-6-Slim-Tough-Case.asp

Εχει πάρει κάποιος της συγκεκριμένης εταιρίας θήκη ;

Ειναι η πρώτη φορά που παίρνω ! :o

 

Ωραία θηκούλα, εγω δεν ξερω ακομα αν θα του βάλω θηκη μου αρεσει παρα πολυ οπως ειναι και πιστευω οτι θα χασει με την θηκη , οταν την παραλαβεις μας λες πως ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θηκούλα, εγω δεν ξερω ακομα αν θα του βάλω θηκη μου αρεσει παρα πολυ οπως ειναι και πιστευω οτι θα χασει με την θηκη , οταν την παραλαβεις μας λες πως ειναι.

 

Την στιγμή που την παράγγειλα το μετάνιωσα να σου πω την αλήθεια γιατί γενικά προτιμώ τις συσκευές ειδικά τα iPhone χωρίς θήκη αλλά δεν ξέρω αυτό μου φαίνεται ότι γλιστράει πιο πολύ από όλα τα αλλά ... Παρόλα αυτά βέβαια με βλέπω να την βάζω και να την βγάζω απευθείας ..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το 6αρι να φανταστεις ειναι σε υψος ελαχιστα πιο μικρο απο το galaxy s5. Ταχω βαλει διπλα διπλα!! Εχει πιο μικρη βεβαια οθονη (4.7-λογικο) απο το s5 αλλα λογω bezels το φτανει σε υψος.

Το 6+ ειναι μεγαλυτερο απο το note! Κ αυτα τα εβαλα διπλα διπλα. Οποτε εσυ αποφασισεις οτι γουσταρεις!:)

 

ευχαριστω!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!

 

Εδω ειμαστε να βοηθαμε οταν γνωριζουμε! Καλοριζικο οτι κιαν αποφασισεις :)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες! Καμμια καλη θηκη της προκοπης εκτος απο αυτες τις PURO που εχουν πατροναριστει πριν βγει το 6αρακι μας κ αφηνει οοοολη την καμερα εξω υπαρχει ή να στραφω προς ebay πλευρα (που μαλιστα τοχω κανει ηδη κ εχω παραγγειλει καποιες αλλα σε 20 μερες που θα σκασουν μυτη πιο ζει κ ποιος πεθαινει!!!)

Επισης με τις ζελατινες που εχω αγορασει (απο public) βλεπω οτι υπαρχει κενο γυρω γυρω κ μονο ακριβως στην οθονη προστατευει! (σε αντιθεση με τα 5S, 5, 4S κτλ) που ηταν αψογες!! Καμμια καλη ιδεα κ για τα δυο???:O

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

οι spigen εχει απο τις καλυτερες θηκες!! μποερεις να βρεις και μαιμουδες :P στο ebay ομως!! αναλογα ποσα λεφτα θες να διαθεσεις!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...