Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κατεβάσει την 8.1 στο 6αρι

Δεν έχω επιλογή μεταξύ 2g 4g κτλ

Στα ξένα forum είδα ότι είναι θέμα του παρόχου που θα δώσει κάποια στιγμή πακετο αναβάθμισης . Εγώ έχω Cosmote και δεν έχω λάβει κάτι σχετικό

Κανεις άλλος με Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω κατεβάσει την 8.1 στο 6αρι

Δεν έχω επιλογή μεταξύ 2g 4g κτλ

Στα ξένα forum είδα ότι είναι θέμα του παρόχου που θα δώσει κάποια στιγμή πακετο αναβάθμισης . Εγώ έχω Cosmote και δεν έχω λάβει κάτι σχετικό

Κανεις άλλος με Cosmote?

 

Κανείς δεν εχει λάβει μην ανησυχείς, κι εγώ cosmote έχω :)

Link to comment
Share on other sites

http://bgr.com/2014/10/22/iphone-6-cases-plastic-strips-color-rubbing/

 

απο τη μια λεω τι αλλο θα βρουν και απο την αλλη αναρωτιεμαι "ειναι τοσο ευαισθητο"?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

http://bgr.com/2014/10/22/iphone-6-cases-plastic-strips-color-rubbing/

 

 

 

απο τη μια λεω τι αλλο θα βρουν και απο την αλλη αναρωτιεμαι "ειναι τοσο ευαισθητο"?

 

 

Θεωρώ οτι έχουμε ξεπεράσει το όριο της υπερβολής πλέον. Η συσκευή απο οτι διαβάζω είναι εξαιρετική και βρίσκουν ανοησίες για να την μειώσουν.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι έχουμε ξεπεράσει το όριο της υπερβολής πλέον. Η συσκευή απο οτι διαβάζω είναι εξαιρετική και βρίσκουν ανοησίες για να την μειώσουν.
όταν την δειτε από κοντά και την ακουμπήσετε θα καταλάβετε γιατί τοσος πόλεμος... Απιστευτη συσκευή , κατά την άποψή μου σε συνεπαίρνει η εξωτερική της εμφάνιση... Κατι πρέπει να πουν για να την υποβαθμίσουν και φτάνουν και στην υπερβολή. Προφανώς θα έχει τα τρωτά της , όπως όλα , αλλά οχι κι έτσι...
Link to comment
Share on other sites

Εχω επιστρεψει λωζανη ψαχνω το 6αρι κ πουθενααα. Θα τρελαθω.. Ολα τελειωσαν απο παντου κ εμειναν μονο λιγα plus. Απο βδομαδα θα πεταχτω ζυριχη μπας κ βρω καλυτερη τυχη στο apple store. Εχω ξενερωσει τη ζωη μου. Αν δεν το βρω κ την αλλη βδομαδα θα το παραγγειλω απ το apple store αν κ μου δινει αναμονη 7-10 εργασιμες μερες για παραλαβη.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ connote έχω με 8.1 δεν έχω αλλά εμένα δουλεύει κανονικά και 4g και 3 g

 

Η εναλλαγή μεταξύ 3g και 4g υπάρχει. Δεν υπάρχει για 2g

Link to comment
Share on other sites

Η εναλλαγή μεταξύ 3g και 4g υπάρχει. Δεν υπάρχει για 2g

 

Μην περιμένετε να δείτε τις επιλογές 2G,3G,4G. Άλλο πράγμα εννοούσε η Apple και λόγω της φασαρίας που δημιουργηθηκε το ξεκαθαρίζει εδώ:

http://support.apple.com/kb/HT6553?viewlocale=en_US

 

  1. If your carrier supports LTE (might also be called 4G) but not VoLTE, you'll see this option:
    ■Enable LTE: allows cellular data use over the LTE network when available

 

  • If your carrier will support LTE (might also be called 4G) but hasn't rolled it out on the network yet, you'll see these options:
    ■LTE: allows cellular data use over the LTE network when available
    ■3G: allows cellular data use over the 3G network when available
    ■2G: allows cellular data use over the 2G network when available
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε να δείτε τις επιλογές 2G,3G,4G. Άλλο πράγμα εννοούσε η Apple και λόγω της φασαρίας που δημιουργηθηκε το ξεκαθαρίζει εδώ:

http://support.apple.com/kb/HT6553?viewlocale=en_US

 

  1. If your carrier supports LTE (might also be called 4G) but not VoLTE, you'll see this option:
    ■Enable LTE: allows cellular data use over the LTE network when available

 

  • If your carrier will support LTE (might also be called 4G) but hasn't rolled it out on the network yet, you'll see these options:
    ■LTE: allows cellular data use over the LTE network when available
    ■3G: allows cellular data use over the 3G network when available
    ■2G: allows cellular data use over the 2G network when available

 

Ευχαριστούμε trambakoulas. Τώρα έγινε κατανοητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να το παρω απο το skroutz και το εχω βρει αλλα λεει οτι ειναι us 3 pin. Δουλευει ή πρεπει να το ξεκλειδωσω;

 

το 3 pin αφορά την πρίζα, θα χρειαστείς εναν αντάπτορα. Επίσης θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις εάν είναι factory unlocked (το πιο πιθανό) αλλά καλό είναι να το διευκρινίσεις, μην βρεθείς προ εκπλήξεως. :)

Link to comment
Share on other sites

το 3 pin αφορά την πρίζα, θα χρειαστείς εναν αντάπτορα. Επίσης θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις εάν είναι factory unlocked (το πιο πιθανό) αλλά καλό είναι να το διευκρινίσεις, μην βρεθείς προ εκπλήξεως. :)

 

Ευχαριστώ για την αμεση απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να το παρω απο το skroutz και το εχω βρει αλλα λεει οτι ειναι us 3 pin. Δουλευει ή πρεπει να το ξεκλειδωσω;

 

το 3 pin αφορά την πρίζα, θα χρειαστείς εναν αντάπτορα. Επίσης θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις εάν είναι factory unlocked (το πιο πιθανό) αλλά καλό είναι να το διευκρινίσεις, μην βρεθείς προ εκπλήξεως. :)

 

και αν δουλεύει εδω κανονικα το 4g.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παιδιά είπα για πρώτη φορά να το αγοράσω από expansys. Οπότε στις 18/10 έκανα την παραγγελία μου, πλήρωσα μέσω τραπεζικού εμβάσματος και μετά περίμενα. Τηλεφωνούσα σχεδόν κάθε μέρα και καταλήξαμε να μου λέει η Μιλένα(τηλεφωνήτρια) ότι λόγο προβλήματος με τον προμηθευτή θα παραλάβουν στις 31/10. Απ' όσο ξέρω είναι και άλλοι που περιμένουν από 01/10. Τραγική τέτοια καθυστέρηση, ενώ έλεγα θα το πάρω πιο μπροστά απ' όταν έρθει στην Ελλάδα πλέον θα το φέρουν στις αποθήκες τους μαζί με τα επίσημα καταστήματα. Και επειδή δε μου ακούστηκε καλά η 31/10 ήθελα να κάνω ακύρωση της παραγγελίας για να πάρω πίσω τα χρήματά μου και να το πάρω από αλλού, έλα όμως που ψάχνοντας σχετικά με ακύρωση παραγγελίας στο expansys, διάβασα ότι αν έκανες κατάθεση χρημάτων(όπως εγώ) θα πάρεις πίσω τα χρήματα μετά από 30 μέρες :wacko: !!! Οπότε αναγκαστικά περιμένω από expansys, δε λέω κουβέντα και κάνω προσευχή να το φέρουν στις 31/10!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παιδιά είπα για πρώτη φορά να το αγοράσω από expansys. Οπότε στις 18/10 έκανα την παραγγελία μου, πλήρωσα μέσω τραπεζικού εμβάσματος και μετά περίμενα. Τηλεφωνούσα σχεδόν κάθε μέρα και καταλήξαμε να μου λέει η Μιλένα(τηλεφωνήτρια) ότι λόγο προβλήματος με τον προμηθευτή θα παραλάβουν στις 31/10. Απ' όσο ξέρω είναι και άλλοι που περιμένουν από 01/10. Τραγική τέτοια καθυστέρηση, ενώ έλεγα θα το πάρω πιο μπροστά απ' όταν έρθει στην Ελλάδα πλέον θα το φέρουν στις αποθήκες τους μαζί με τα επίσημα καταστήματα. Και επειδή δε μου ακούστηκε καλά η 31/10 ήθελα να κάνω ακύρωση της παραγγελίας για να πάρω πίσω τα χρήματά μου και να το πάρω από αλλού, έλα όμως που ψάχνοντας σχετικά με ακύρωση παραγγελίας στο expansys, διάβασα ότι αν έκανες κατάθεση χρημάτων(όπως εγώ) θα πάρεις πίσω τα χρήματα μετά από 30 μέρες :wacko: !!! Οπότε αναγκαστικά περιμένω από expansys, δε λέω κουβέντα και κάνω προσευχή να το φέρουν στις 31/10!!!

 

υπομονή, δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου το φέρουν, ενδεχομένως να καθυστερήσει λίγο παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΕXPANSYS TO ΠΡΗΓΓΕΙΛΑ 08/10 ΟΝΤΩΣ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΤΑ 16GB KAI ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ ΤΑ 128 GB MOY ΗΡΘΕ 22/10 ΑΠΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΗ ΣΑΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Ερώτηση !

Γνωρίσει κάποιος το παρακάτω κατάστημα ;

Φέρνει θήκες της spigen και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρεις κάποιος αν είναι γνήσιες ;

Είχα πάρει στο παρελθόν μια για το 5s αλλά δεν μου φάνηκε γνήσια .

Μην την πατήσω και με το 6αρι !

 

http://irepair.gr/?obj=home&gclid=CLr6ur2bz8ECFSXKtAodRBwAQA

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει την 8.1 στο 6αρι

Δεν έχω επιλογή μεταξύ 2g 4g κτλ

Στα ξένα forum είδα ότι είναι θέμα του παρόχου που θα δώσει κάποια στιγμή πακετο αναβάθμισης . Εγώ έχω Cosmote και δεν έχω λάβει κάτι σχετικό

Κανεις άλλος με Cosmote?

 

Για να απενεργοποιούμε το 3G βγήκε καινούρια version που λένε ότι λειτουργεί σε 8.1

 

version 2: http://install.diawi.com/H9kCD9

 

H version 1 δεν ξέρω αν λειτουργεί: http://unlockpro.ru/nano4g.html

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο πολυ κοπο κ νευρα κ αφου καταλαβα κ απ το apple store γενευης αλλα και ζυριχης πως μαλλον θα αργησω να δω 64αρι εκανα την κινηση απελπισιας κ οικονομιας κ πηρα το 16αρι σε χρυσο με την μπλε δερματινη θηκη της apple. Εκανα οικονομια στην τσεπη θα κανω κ στον χωρο. 3gb μου μειναν ελευθερα με οτι ειχα στο αλλο. Επιτελους ενας απο σας

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο πολυ κοπο κ νευρα κ αφου καταλαβα κ απ το apple store γενευης αλλα και ζυριχης πως μαλλον θα αργησω να δω 64αρι εκανα την κινηση απελπισιας κ οικονομιας κ πηρα το 16αρι σε χρυσο με την μπλε δερματινη θηκη της apple. Εκανα οικονομια στην τσεπη θα κανω κ στον χωρο. 3gb μου μειναν ελευθερα με οτι ειχα στο αλλο. Επιτελους ενας απο σας

 

Καλώς όρισες, ενδιαφέρον συνδυασμός το gold με το μπλε, το κρατάω για το apple watch :)

 

Μπορείς να ενοικιάσεις 25GB με 0,99$

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο πολυ κοπο κ νευρα κ αφου καταλαβα κ απ το apple store γενευης αλλα και ζυριχης πως μαλλον θα αργησω να δω 64αρι εκανα την κινηση απελπισιας κ οικονομιας κ πηρα το 16αρι σε χρυσο με την μπλε δερματινη θηκη της apple. Εκανα οικονομια στην τσεπη θα κανω κ στον χωρο. 3gb μου μειναν ελευθερα με οτι ειχα στο αλλο. Επιτελους ενας απο σας

 

Σίγουρα ήσουν λίγο ανυπόμονος :p Κι εγω που πάντα αγόραζα τα 16GB στα iPhone, πλέον δε γίνεται να παραμείνεις στο 16αρι, όπως είπες σου έμειναν μόνο 3GB. Η μια λύση είναι μετά από κανα μήνα να το πουλήσεις και να πάρεις 64αρι ή όπως ειπε ο DINFUN, με μια διόρθωση μόνο, να νοικιάσεις στο iCloud 20GB με 0,99€ και μετά εισαι άρχοντας!!! Κι εγω παρήγγειλα το 64αρι και περιμένω με ανυπομονησία!!! :D

Edited by DINFUN

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο πολυ κοπο κ νευρα κ αφου καταλαβα κ απ το apple store γενευης αλλα και ζυριχης πως μαλλον θα αργησω να δω 64αρι εκανα την κινηση απελπισιας κ οικονομιας κ πηρα το 16αρι σε χρυσο με την μπλε δερματινη θηκη της apple. Εκανα οικονομια στην τσεπη θα κανω κ στον χωρο. 3gb μου μειναν ελευθερα με οτι ειχα στο αλλο. Επιτελους ενας απο σας

 

Καταρχήν καλορίζικο!

 

Εύχομαι κι ελπίζω να μη σου χρειαστούν τα extra GB. Εγώ πάντως χθες χρειάστηκα να τραβήξω αρκετά και μεγάλα video και πολύ χάρηκα που έχω το 64άρι μοντέλο....

:)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια. Σιγουρα ειναι μικρο το 16αρι κ τωρα με σβησιμο καποιων εφαρμογων που χα χρονο να τις ανοιξω (αν τις ανοιξα κ ποτε) εφτασα στα 4gb. Παιχνιδια τυπου grand theft auto modern compact που πιανουν απο ενα,δυο gb δεν παιζω,βιντεο δεν τραβηξα ποτε ουτε στο 5s,μουσικη εχω το ipod,για ταινιες εχω το ipad. Aυτα που εχω ειναι παιχνιδακια τυπου badland,monument valey κτλ που δεν ειναι πολυ μεγαλα. Τραβαω πολλες φωτο ομως κ εχω πολλα album απ τα ταξιδια μου,εκει ειναι που με ανησυχει το 16αρι. Κωνσταντινε η αγορα iCloud που λες ειναι μονο για φωτογραφιες κ εγγραφα ετσι? Δηλαδη δεν μπορω να χω αποθηκευμενα κ κατεβασμενα παιχνιδια εκει. 0,99 για ενα χρονο κ αν περασει ο χρονος σβηνονται? Θελει συνεχως να σαι online αυτο κ γω πχ στο εξοχικο μου στην ελλαδα δεν βρισκω ουτε για δειγμα wifi και το 3g ειναι χαλια,στο χωριο μου δε βρισκω ουτε καν σημα για τηλεφωνο που λεει ο λογος. Γιαυτο δεν τα προτιμω τα iCloud. Παντως αν δεν σου κανει κοπο εξηγησε μου λιγο τι παιζει με τα 25gb για 0,99. Να το πουλησω gadget99 το αποκλειω,τερμα οι αγοραπωλησιες για φετος,μεσα σε 2 χρονια τους αφησα εγω η κοπελα μου κ η αδερφη μου πολλα χιλιαρικα,λεω να κατσω στα αυγα μου για λιγο :p Xρυσο με μπλε σκουρο ταιριαζει πολυ κ ειναι οσο πιο κυριλε γινεται στα ματια μου,ειναι σα να φοραει τα "καλα" του :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως ειναι οριακα παντοφλαρα για μενα. Καλοεμαθα με το μεγεθος του 5s κ την ευκολια που δινει το κρατημα με ενα χερι. Στο χερι ενιωθα πολυ πιο στιβαρο το 5s κ το χειριζομουν πολυ πιο ανετα. Σιγουρα θα το συνηθισω αν κ δεν νομιζω να φτασω το επιπεδο ανεσης που χα με το 5s. Ευχομαι ολοψυχα να μην το μεγαλωσουν ουτε μιση ιντσα στο 7αρι γιατι αν μεγαλωσει κ αλλο εγω μαλλον σταματαω εδω.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινε η αγορα iCloud που λες ειναι μονο για φωτογραφιες κ εγγραφα ετσι? Δηλαδη δεν μπορω να χω αποθηκευμενα κ κατεβασμενα παιχνιδια εκει. 0,99 για ενα χρονο κ αν περασει ο χρονος σβηνονται? Θελει συνεχως να σαι online αυτο κ γω πχ στο εξοχικο μου στην ελλαδα δεν βρισκω ουτε για δειγμα wifi και το 3g ειναι χαλια,στο χωριο μου δε βρισκω ουτε καν σημα για τηλεφωνο που λεει ο λογος. Γιαυτο δεν τα προτιμω τα iCloud. Παντως αν δεν σου κανει κοπο εξηγησε μου λιγο τι παιζει με τα 25gb για 0,99.

Τα 0,99€ είναι χρέωση για κάθε μήνα αλλά ανά πάσα στιγμή μπορείς να την ακυρώσεις και να επιστρέψεις στο δωρεάν πακέτο των 5GB. Στο icloud drive μπορείς να αποθηκεύσεις φωτογραφίες, βίντεο και γενικά κάθε είδους αρχείο. Είναι σαν να λέμε dropbox, google drive, κτλ. Στο icloud drive έχουν πρόσβαση και εφαρμογές που χρησιμοποιούνται για scan, για διαχείριση αρχείων κτλ. Π.χ. όπως είναι το scanbot και το documents 5.

 

Για να μεταφέρεις αρχεία μπορείς να το κάνεις είτε με το finder του macbook εφόσον είναι αναβαθμισμένο στο OS X Yosemite είτε από το iPhone με κάποια εφαρμογή όπως το documents 5.

 

Ναι χρειάζεται σύνδεση στο ίντερνετ για να συγχρονιστούν τα αρχεία στο icloud drive.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...