Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως η διαθεσιμότητα του iPhone 6 σε Cosmote-Germano είναι τραγική... Ακόμα περιμένω ένα 64GB... :ninja:

 

64αρια δύσκολα βρίσκεις. Βέβαια βρήκα σε μερικά καταστήματα ΟΤΕ αλλα εκει δε κάνουν με δόσεις σε πιστωτική αλλα σε λογαριασμό ΟΤΕ. Εγω επειδή περίμενα πολυ καιρό το 64αρι από το expansys και δεν ερχόταν, πηρα το 128 που το είχε άμεσα!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η διαθεσιμότητα του iPhone 6 σε Cosmote-Germano είναι τραγική... Ακόμα περιμένω ένα 64GB... :ninja:

 

Κανονική διαθεσιμότητα θα υπάρχει από τα μέσα Νοεμβρίου.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κανονική διαθεσιμότητα θα υπάρχει από τα μέσα Νοεμβρίου.

 

 

Και πως θα την βγάλουμε ως τότε; :)

Link to comment
Share on other sites

Κανονική διαθεσιμότητα θα υπάρχει από τα μέσα Νοεμβρίου.

Αργότερα θα εξομαλυνθεί η αγορά, το Δεκέμβριο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αν γνωρίζετε ή αν το χετε ψάξει... handsfree ή ΒΤ ακουστικά είναι καλύτερα να πάρω για το 128αρι μου ??? :worry:

 

Το ρωτάω από πλευράς υγείας και ακτινοβολίας. :X

 

Διαβάζω ακόμη και μέσα εδώ στο forum για τα ψηλότερα SAR όρια που έχει το 6αρι σε σχέση με κάθε άλλο smartphone (μόλις 0,01 πριν το απαγορευτικό 1,60 ακτινοβολία) και έχω κάπως φρικάρει. :cry:

 

Ξέρω ότι πάντα υπήρχε θέμα με το υψηλό SAR στα iphones (θυμάμαι 0,99 στο 4s) και γενκά δεν έκοψε αυτό κανέναν από να τα αναδείξει ως το πιο δημοφιλές smartphone στον πλανήτη, αλλά αυτό το 1,59 πλέον... είναι σαν να θέλει να μας εκδικηθεί απ' τον τάφο ο πάλαι ποτέ καρκινοπαθής Steve Jobs... :p

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αν γνωρίζετε ή αν το χετε ψάξει... handsfree ή ΒΤ ακουστικά είναι καλύτερα να πάρω για το 128αρι μου ??? :worry:

 

Το ρωτάω από πλευράς υγείας και ακτινοβολίας. :X

 

Διαβάζω ακόμη και μέσα εδώ στο forum για τα ψηλότερα SAR όρια που έχει το 6αρι σε σχέση με κάθε άλλο smartphone (μόλις 0,01 πριν το απαγορευτικό 1,60 ακτινοβολία) και έχω κάπως φρικάρει. :cry:

 

Ξέρω ότι πάντα υπήρχε θέμα με το υψηλό SAR στα iphones (θυμάμαι 0,99 στο 4s) και γενκά δεν έκοψε αυτό κανέναν από να τα αναδείξει ως το πιο δημοφιλές smartphone στον πλανήτη, αλλά αυτό το 1,59 πλέον... είναι σαν να θέλει να μας εκδικηθεί απ' τον τάφο ο πάλαι ποτέ καρκινοπαθής Steve Jobs... :p

 

Γενικά αν ανησυχείς για το SAR καλύτερα είναι να έχεις ΒΤ. Αλλά το iPhone 6 έχει 0.99, όχι 1.59, το διόρθωσε το myphone!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αν ανησυχείς για το SAR καλύτερα είναι να έχεις ΒΤ. Αλλά το iPhone 6 έχει 0.99, όχι 1.59, το διόρθωσε το myphone!!!

 

To 1.59 συνεχίζει να το λέει και εδώ στο myphone. Είναι η τιμή για το simultaneous transmission, δλδ ανοικτά μαζί cellular data, wifi και ΒΤ.

 

Εγώ βασικά, όταν είχα το 4, σπάνια έως ποτέ δεν είχα ανοικτό το ΒΤ (μιλάω με το τηλέφωνο στο αυτί) και όταν είχα wifi (router του σπιτιού) τα δεδομένα τα είχα κλειστά (γιατί οι χρεώσεις της κινητής πάντα καραδοκούν :lol: ) και, γενικά, όταν είμαι εκτός πρώτα ψάχνω για ασύρματο ιντερνετ και μόνο αν δεν βρίσκω κανα hotspot, μόνο τότε ανοίγω τα data για να πάρω ίντερνετ από την κινητή.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

To 1.59 συνεχίζει να το λέει και εδώ στο myphone. Είναι η τιμή για το simultaneous transmission, δλδ ανοικτά μαζί cellular data, wifi και ΒΤ.

 

Εγώ βασικά, όταν είχα το 4, σπάνια έως ποτέ δεν είχα ανοικτό το ΒΤ (μιλάω με το τηλέφωνο στο αυτί) και όταν είχα wifi (router του σπιτιού) τα δεδομένα τα είχα κλειστά (γιατί οι χρεώσεις της κινητής πάντα καραδοκούν :lol: ) και, γενικά, όταν είμαι εκτός πρώτα ψάχνω για ασύρματο ιντερνετ και μόνο αν δεν βρίσκω κανα hotspot, μόνο τότε ανοίγω τα data για να πάρω ίντερνετ από την κινητή.

 

Ακριβώς, ο καθένας πιστεύω εχει ανοιχτό οτι χρειάζεται, κυρίως και λόγο μπαταρίας, που ειναι το μέγα πρόβλημα μας. Το BT εγω ποτε μου δε το εχω ανοίξει, και επίσης ή wifi ή data θα εχεις ενεργά όταν τα χρειάζεσαι. Το ίδιο υψηλές τιμές μπορεί να εχει κάθε συσκευή αν εχεις τα πάντα ανοιχτά. Άρα το στάνταρ ειναι 0,99 , δηλαδη κανονικές τιμές!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, ο καθένας πιστεύω εχει ανοιχτό οτι χρειάζεται, κυρίως και λόγο μπαταρίας, που ειναι το μέγα πρόβλημα μας. Το BT εγω ποτε μου δε το εχω ανοίξει, και επίσης ή wifi ή data θα εχεις ενεργά όταν τα χρειάζεσαι. Το ίδιο υψηλές τιμές μπορεί να εχει κάθε συσκευή αν εχεις τα πάντα ανοιχτά. Άρα το στάνταρ ειναι 0,99 , δηλαδη κανονικές τιμές!!!

Να συγκρίνουμε όμως και με άλλα κινητά όταν είναι όλα ανοιχτά πόσο sar έχουν... Όχι ότι μας συμφέρει...και αλλά κινητά δεν έχουν τόσο υψηλά ποσοστά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι μας συμφέρει. Βγήκε ένα κείμενο από το πουθενά για να πει ότι έχει υψηλό sar το iphone 6/ 6 plus και έχει γίνει για ακόμα μια φορά ντόρος για το τίποτα λες και δεν ξέραμε ότι όλα τα iphones είχαν υψηλό sar.

 

Άσχετα με το κινητό που λειτουργεί ο καθένας όταν ο χρήστης μιλάει πολλές ώρες στο τηλέφωνο πρέπει να έχει ακουστικά ή BT, αυτό είναι κανόνας και όσων είναι η δουλειά τους το να μιλάνε πολύ στο τηλέφωνο έχουν ένα από τα 2. Κανένας χρήστης δεν γίνεται να μιλάει για ώρες στο τηλέφωνο και ταυτόχρονα να το κρατάει συνέχεια στο χέρι, κάποια στιγμή θα πρέπει να τα έχει και ελεύθερα τα χέρια του.

 

Κανένας εγκέφαλος δεν κάηκε από το sar και για αυτό υπάρχουν τα ακουστικά και τα ΒΤ για όσους μιλάνε με τις ώρες όποια συσκευή και αν έχουν ασχέτως μάρκας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να συγκρίνουμε όμως και με άλλα κινητά όταν είναι όλα ανοιχτά πόσο sar έχουν... Όχι ότι μας συμφέρει...και αλλά κινητά δεν έχουν τόσο υψηλά ποσοστά...

 

Γιατι να συγκρινουμε αλλα κινητα με το iphone εδω vs ειναι το τοπικ? Ξερουμε ποσο sar εχει δεν χρειαζεται να το συγκρινουμε με καποιο αλλο μοντελο.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι μας συμφέρει. Βγήκε ένα κείμενο από το πουθενά για να πει ότι έχει υψηλό sar το iphone 6/ 6 plus και έχει γίνει για ακόμα μια φορά ντόρος για το τίποτα λες και δεν ξέραμε ότι όλα τα iphones είχαν υψηλό sar.

 

Άσχετα με το κινητό που λειτουργεί ο καθένας όταν ο χρήστης μιλάει πολλές ώρες στο τηλέφωνο πρέπει να έχει ακουστικά ή BT, αυτό είναι κανόνας και όσων είναι η δουλειά τους το να μιλάνε πολύ στο τηλέφωνο έχουν ένα από τα 2. Κανένας χρήστης δεν γίνεται να μιλάει για ώρες στο τηλέφωνο και ταυτόχρονα να το κρατάει συνέχεια στο χέρι, κάποια στιγμή θα πρέπει να τα έχει και ελεύθερα τα χέρια του.

 

Κανένας εγκέφαλος δεν κάηκε από το sar και για αυτό υπάρχουν τα ακουστικά και τα ΒΤ για όσους μιλάνε με τις ώρες όποια συσκευή και αν έχουν ασχέτως μάρκας.

 

Κάνει τότε ένα ψάξιμο στο νετ και δες για το σαρ... Εκτός αν όλα τα site ειναι από το πουθενά.... Τώρα για κάποιον που μιλάει πολλές ώρες εννοείται για χρήση και Bluetooth, handfree ...απλά τώρα αν καίγεται ο εγκέφαλος από το σαρ νομίζω ότι αυτές οι μονάδες κάτι δείχνουν. Δεν νομίζω να βγήκαν από το μυαλό ορισμένων ανθρώπων...απλά θα ήταν καλό κάποια στιγμή να παραδεχτούμε και κάποιες αλήθειες. Διαφορετικά μάλλον αποδέχεστε τότε ότι και οι κεραίες για παράδειγμα κινητής τηλεφωνίας είναι μια χαρά... Αλλά δεν θέλουμε και Καμιά ούτε στη ταράτσα του σπιτιού μας ούτε να είναι κοντά μας..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι να συγκρινουμε αλλα κινητα με το iphone εδω vs ειναι το τοπικ? Ξερουμε ποσο sar εχει δεν χρειαζεται να το συγκρινουμε με καποιο αλλο μοντελο.

 

Αν κατάλαβες ότι κάνω σύγκριση μάλλον κατάλαβες λάθος.το μέγεθος απλά είναι απλά υψηλό... Για άλλους είναι αποτρεπτικο για άλλους πάλι όχι...

Link to comment
Share on other sites

Κάνει τότε ένα ψάξιμο στο νετ και δες για το σαρ... Εκτός αν όλα τα site ειναι από το πουθενά.... Τώρα για κάποιον που μιλάει πολλές ώρες εννοείται για χρήση και Bluetooth, handfree ...απλά τώρα αν καίγεται ο εγκέφαλος από το σαρ νομίζω ότι αυτές οι μονάδες κάτι δείχνουν. Δεν νομίζω να βγήκαν από το μυαλό ορισμένων ανθρώπων...απλά θα ήταν καλό κάποια στιγμή να παραδεχτούμε και κάποιες αλήθειες. Διαφορετικά μάλλον αποδέχεστε τότε ότι και οι κεραίες για παράδειγμα κινητής τηλεφωνίας είναι μια χαρά... Αλλά δεν θέλουμε και Καμιά ούτε στη ταράτσα του σπιτιού μας ούτε να είναι κοντά μας..

Ξέρω που γράφτηκε η είδηση.

 

Άλλο το sar άλλο οι κεραίες που αναφέρεις, δεν είναι το ίδιο πράγμα ούτε έχουν την ίδια ένταση στην παραγωγή ακτινοβολίας.

 

Γίνεται ντόρος επειδή είναι είδηση apple και πουλάει κλικ. Και το Z3 έχει sar 1,49 (αν θυμάμαι καλά) αλλά δεν έγινε πουθενά ντόρος ούτε έγινε ολόκληρο άρθρο.

 

Κάποια στιγμή πρέπει να παραδεχτούμε ότι δεν είναι όλα κλικ και ούτε χρειάζεται να γίνεται η τρίχα τριχιά όταν κάποια είδηση έχει σχέση με την apple. Έχει καταντήσει κουραστικό και γραφικό.

 

Και συμφωνήσαμε ότι όποιος μιλάει πολλές ώρες στο τηλέφωνο χρησιμοποιεί ακουστικά ή ΒΤ.

 

Αυτά.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω που γράφτηκε η είδηση.

 

Άλλο το sar άλλο οι κεραίες που αναφέρεις, δεν είναι το ίδιο πράγμα ούτε έχουν την ίδια ένταση στην παραγωγή ακτινοβολίας.

 

Γίνεται ντόρος επειδή είναι είδηση apple και πουλάει κλικ. Και το Z3 έχει sar 1,49 (αν θυμάμαι καλά) αλλά δεν έγινε πουθενά ντόρος ούτε έγινε ολόκληρο άρθρο.

 

Κάποια στιγμή πρέπει να παραδεχτούμε ότι δεν είναι όλα κλικ και ούτε χρειάζεται να γίνεται η τρίχα τριχιά όταν κάποια είδηση έχει σχέση με την apple. Έχει καταντήσει κουραστικό και γραφικό.

 

Και συμφωνήσαμε ότι όποιος μιλάει πολλές ώρες στο τηλέφωνο χρησιμοποιεί ακουστικά ή ΒΤ.

 

Αυτά.

Για οποιαδήποτε εταιρεία ισχύει... Είτε Apple είτε sony... Είναι κάποια στοιχεία που άλλοι τα λαμβάνουν υπόψη και για αυτό άλλωστε βγήκαν. Και δε το λέει ένα site αλλά πολλά. Είναι παράμετροι που για άλλους είναι αποτρεπτικοι για να αγοράσουν οποιαδήποτε συσκευή.

Τώρα επειδή έχει να κάνει με την Apple και γίνεται είδηση ο καθένας μπορεί να κρίνει ποιο από αυτά που λέγονται είναι σωστά και ποια όχι... Αυτά και από εμένα μη κουράζουμε άλλο το νήμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα τηλέφωνα που δεν ειναι πλαστικά ειναι λογικό να έχουν μεγάλο δείκτη.

Η κεραία εχει ακτινοβολία γιατί το αλουμίνιο εμποδίζει το σήμα περισσότερο απο το πλαστικό ετσι έχουμε και μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

Βλέπεις κάτι πλαστικά Samsung να έχουν sar 3-4 φορές μικρότερο απο αλλα επώνυμα αλουμινίου.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ειναι με ολες τις εταιρειες και τα κινητα...και το νοτε 4 εχει υψηλο sar..αν δεν κανω λαθος 1,20 ...και η sammy εχει τα χαμηλοτερα συνηθως...αρα οτι εχει να κανει με την apple πουλαει και το ξερεις και εσυ πολυ καλα...το θεμα ειναι μετα απο ολο αυτο τον ντορο στο αλλο τοπικ..γιατι ηρθες εσυ εδω??

 

Κάνουν πόλεμο στην Apple γιαυτό βγάλανε υψηλό Sar! Είναι κλειδωμένο δηλαδή για τους ios User το thread? Είσαι ωραίος...δεν σημαίνει ότι όποιος μπαίνει σε άλλο thread ότι κάνει troll. Ξεκολλατε πλέον...και να ξέρεις επίσης ότι έχει το αδερφάκι το 6αρι οπότε μη βγάζεις έτσι συμπεράσματα επειδή βλέπεις το δικό μου avatar...

Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Ήρεμα παιδιά :) Κουβέντα κάνουμε, δεν τσακωνόμαστε ούτε έχουμε να χωρίσουμε κάτι. Και ο @hgemwn είπε την γνώμη του και εγώ είπα την γνώμη μου και τι πιστεύω και ο καθένας κάνει το ίδιο. Δεν χρειάζεται να γράφουμε επιθετικά.

 

Αν θέλουμε να μιλήσουμε για το sar σε σχέση με άλλες συσκευές τότε θα χρησιμοποιήσουμε το αντίστοιχο θέμα, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403901.

 

Εδώ απλά μιλάμε για το iPhone 6 και μόνο. Αν ξεκινήσουμε τις συγκρίσεις με άλλες συσκευές τότε σίγουρα θα βγούμε εκτός θέματος.

 

Ευχαριστώ :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 128άρι περίπου 10 μέρες και χθες μου έβγαλε το πρώτο κόλλημα (κι ελπίζω το τελευταίο)! Εκεί που δυνάμωνα τον ήχο των ακουστικών μου, κόλλησε και συνέχιζε να δυναμώνει μόνο του κι ας πατούσα το down volume (κοινώς δεν "άκουγε"). Απλά το έκλεισα και μετά επανήλθε φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

Τέλος τα περί SAR και NOTE 4.

 

Συνεχίζουμε στο θέμα μας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τέλος τα περί SAR και NOTE 4.

 

Συνεχίζουμε στο θέμα μας.

'Ετσι μπράβο, κοντέψαμε να τρελαθούμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, φεύγει αύριο ο κουμπάρος μου για Αμερική και ψήθηκε να αγοράσει το 6. Με ρώτησε ποιο μοντέλο πρέπει να αναζητήσει ώστε να παίζει Ελλάδα -Κύπρο. Είναι το παρακάτω σωστό;

 

A1549: North American GSM (AT&T)/CDMA (Verizon) - Apple Store Unlocked Device

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι.

Αν το πάρει από Apple Store (πράγμα που θα πρέπει να κάνει αν δεν θέλει να μπλέκει με ξεκλειδώματα κτλ.), αυτό το μοντέλο θα είναι ούτως ή άλλως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε την έκδοση 128GB από το 6αρι έχετε κολλήματα στη συσκευή; Είχα διαβάσει ένα άρθρο ο,τι κρασάρει, ισχύει αυτό σε κανέναν σας;:confused:

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω 128 gold δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα μεχρι στιγμης σε ενα μηνα που το εχω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...