Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα κοληματα που αναφερονται αφορουν το iphone 6+ 128gb και οχι το μικρο.Αν και πολυ αμφιβαλλω οτι προκειτε για προβλημα,μαλλον για wanna be problem προκειται!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις σημερα ενεργοποιησα και εγω το νεο μου 6αρι... Ειναι οντως εκπληκτικο. Ερχομαι απο το 5, οποτε οι διαφορες ειναι σημαντικες ως τωρα.

 

Ξερει κανεις καμια εφαρμογη ειτε μεσω υπολογιστη ειτε μεσω app store που να μπορω να μεταφερω τα μηνυματα μου απο το 5 στο 6; Δε θελω να τα μεταφερω μεσω itunes, γιατι στο 5αρι ειχα κανει jailbreak, και δε θελω να μεταφερω και ολα τα υπολοιματα στη νεα συσκευη. Φωτο και επαφες περαστηκαν ολα απο την αρχη, αλλα τα sms; Εχουμε κατι κατα νου; Εχω βρει κατι εφαρμογες μεσω υπολογιστη αλλα ή ειναι πολυ ακριβες ή δεν κανουν ακριβως αυτη τη δουλεια.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ΠαιδιΑ υπάρχει τρόπος να ελέγξω αν οι φωτογραφίες μου έχουν όντως ανεβεί στο iCloud γιατί ενώ συνδέομαι συχνά με wifi (τότε ανεβαίνουν) δε μπορώ να επιβεβαιώσω ότι έχουν ανεβεί!
Link to comment
Share on other sites

Αν τις βλέπεις στο φάκελο photo stream τότε προφανώς έχουν ανέβει.

 

Επίσης μπορείς στο Windows PC σου να εγκαταστήσεις το iCloud κι έτσι θα τις έχεις σε ειδικό φάκελο εκεί και θα βλέπεις αν έχουν ανέβει...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

τα κοληματα που αναφερονται αφορουν το iphone 6+ 128gb και οχι το μικρο.Αν και πολυ αμφιβαλλω οτι προκειτε για προβλημα,μαλλον για wanna be problem προκειται!!!

Το ίδιο θέμα έχουν και μερικά iPhone 6 64GB, γιατί χρησιμοποιούν τον ίδιο τύπο μνήμης.

 

Μολις σημερα ενεργοποιησα και εγω το νεο μου 6αρι... Ειναι οντως εκπληκτικο. Ερχομαι απο το 5, οποτε οι διαφορες ειναι σημαντικες ως τωρα.

 

Ξερει κανεις καμια εφαρμογη ειτε μεσω υπολογιστη ειτε μεσω app store που να μπορω να μεταφερω τα μηνυματα μου απο το 5 στο 6; Δε θελω να τα μεταφερω μεσω itunes, γιατι στο 5αρι ειχα κανει jailbreak, και δε θελω να μεταφερω και ολα τα υπολοιματα στη νεα συσκευη. Φωτο και επαφες περαστηκαν ολα απο την αρχη, αλλα τα sms; Εχουμε κατι κατα νου; Εχω βρει κατι εφαρμογες μεσω υπολογιστη αλλα ή ειναι πολυ ακριβες ή δεν κανουν ακριβως αυτη τη δουλεια.

Εφαρμογή δεν υπάρχει αλλά για δοκίμασε αυτό που αναφέρει το παρακάτω link http://www.macworld.co.uk/how-to/iphone/transfer-text-messages-from-one-iphone-another-3525410/

 

ΠαιδιΑ υπάρχει τρόπος να ελέγξω αν οι φωτογραφίες μου έχουν όντως ανεβεί στο iCloud γιατί ενώ συνδέομαι συχνά με wifi (τότε ανεβαίνουν) δε μπορώ να επιβεβαιώσω ότι έχουν ανεβεί!

Έχεις ενεργοποιήσει το icloud library beta; Αν όχι τότε μέσα στις φωτογραφίες θα έχεις το Camera roll (άλμπουμ κάμερας), το photo stream (η ροή μου) και ότι άλλα άλμπουμ έχεις περάσει μέσω itunes. Για να δεις αν ανεβαίνουν οι φωτογραφίες σου στο icloud θα πρέπει αυτές που έχεις στο camera roll να υπάρχουν και στο photo stream.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ εχθές απόγευμα από skroutzομάγαζο το χρυσό 16άρι, Ιρλανδικό με κανονικό φορτιστή :D

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ εχθές απόγευμα από skroutzομάγαζο το χρυσό 16άρι, Ιρλανδικό με κανονικό φορτιστή :D

 

καλορίζικο δεν θα σε απογοτεύσει :)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα έχουν και μερικά iPhone 6 64GB, γιατί χρησιμοποιούν τον ίδιο τύπο μνήμης.

δηλαδη τα 128αρια plus και τα 64αρια τα απλα εχουν αυτον τον τυπο και οχι τα 128αρια τα 6αρια???!!!Δυσκολο μου φαινεται!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τα 128αρια plus και τα 64αρια τα απλα εχουν αυτον τον τυπο και οχι τα 128αρια τα 6αρια???!!!Δυσκολο μου φαινεται!!

Και όμως έτσι έχουν γράψει όσα άρθρα έχω διαβάσει γι αυτό το θέμα. Μερικά από τα iPhone 6 64Gb και iPhone 6 plus 128GB έχουν τον ίδιο τύπο μνήμης ο οποίος παρουσίασε αυτό το "πρόβλημα". Αυτά έχω διαβάσει και αυτά σου λέω, τώρα αν κάτι από αυτά δεν στέκει δεν μπορώ να το ξέρω.

 

Και το διάβασα πολλές φορές επειδή και εγώ περιμένω να αγοράσω το 6 plus 64Gb και ήθελα να ξέρω τι γίνεται.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ΠαιδιΑ υπάρχει τρόπος να ελέγξω αν οι φωτογραφίες μου έχουν όντως ανεβεί στο iCloud γιατί ενώ συνδέομαι συχνά με wifi (τότε ανεβαίνουν) δε μπορώ να επιβεβαιώσω ότι έχουν ανεβεί!

 

 

 

Οι φωτογραφίες σου είναι προσβάσιμες από τη διεύθυνση beta.icloud.com εκεί θα δεις τι έχεις ανεβάσει, μπορείς να τις ταξινομήσεις και να να ανεβάσεις φωτογραφίες από PC ή Mac. Έχε υπόψιν σου πως είναι ακόμη beta μορφή η iCloud Photo Library και δέχεται για uploding μόνο JPG αρχεία προς το παρόν :)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ εχθές απόγευμα από skroutzομάγαζο το χρυσό 16άρι, Ιρλανδικό με κανονικό φορτιστή :D

 

που ξερεις οτι ειναι Ιρλανδικο; Εχω πηρα το Plus απο το expansys με κανονικο φορτιστη και σε ενα site που εβαλα το email εγραφε sweden αλλα εσυ απο που το ειδες; :rolleyes:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

που ξερεις οτι ειναι Ιρλανδικο; Εχω πηρα το Plus απο το expansys με κανονικο φορτιστη και σε ενα site που εβαλα το email εγραφε sweden αλλα εσυ απο που το ειδες; :rolleyes:

 

Επειδή κι εγω περιμένω το iPhone 6 128GB Silver από το ελληνικό expansys μπορεί η συςκευη να ειναι ιρλανδική, σουηδική, ή άλλης χώρας; Οτι κάτσει; Μπορεί δηλαδη και ελληνική!!! Πρώτη φορά αγοράζω από εκει και δε ξερω πως ειναι τα πράγματα!!!;)

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγω περιμένω το iPhone 6 128GB Silver από το ελληνικό expansys μπορεί η συςκευη να ειναι ιρλανδική, σουηδική, ή άλλης χώρας; Οτι κάτσει; Μπορεί δηλαδη και ελληνική!!! Πρώτη φορά αγοράζω από εκει και δε ξερω πως ειναι τα πράγματα!!!;)

 

To πιο πιθανό να είναι Ιρλανδική με πρίζα ελληνική καθώς και η δική μου που την αγόρασα από το ίδιο on line κατάστημα Ιρλανδική ήταν! :)

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις αν μπορείτε να βοηθήσετε γιατί σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω.

 

1. Μέσα στο σπίτι μου έχω πρόβλημα λήψης σήματος. Έχω το τηλέφωνο πάντα σε 2g, έχω οριακά λήψη για μηνύματα, αλλά όταν μιλάω κολλάω στο παράθυρο.

Το 3g άλλες φορές πιάνει οριακά, άλλες φορές καθόλου.

Με το iPhone που δεν έχει επιλογή για 2g μόνο θα έχω θέμα; θα ψάχνεται όλη την ώρα για 3g, με ότι αυτό συνεπάγεται;

 

2. Υπάρχει τρόπος να περάσω στον κατάλογο του iPhone τις επαφές μου που έχω στο Gmail;

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις αν μπορείτε να βοηθήσετε γιατί σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω.

 

1. Μέσα στο σπίτι μου έχω πρόβλημα λήψης σήματος. Έχω το τηλέφωνο πάντα σε 2g, έχω οριακά λήψη για μηνύματα, αλλά όταν μιλάω κολλάω στο παράθυρο.

Το 3g άλλες φορές πιάνει οριακά, άλλες φορές καθόλου.

Με το iPhone που δεν έχει επιλογή για 2g μόνο θα έχω θέμα; θα ψάχνεται όλη την ώρα για 3g, με ότι αυτό συνεπάγεται;

 

2. Υπάρχει τρόπος να περάσω στον κατάλογο του iPhone τις επαφές μου που έχω στο Gmail;

 

Για το πρώτο σου ερώτημα θα μπορούσες να μας πεις τι δίκτυο έχεις; Wind Cosmote Vodafone?

Μόνο η Wind εχει επιλογή για 2G επειδή δεν εχει 4G δίκτυο.

Με τις άλλες 2 θα έχεις θέμα με την μπαταρία καθώς θα εχει μεγαλύτερη κατανάλωση αφού θα δίνει ρεύμα για να πιάσει σήμα.

Το δεύτερο ναι υπάρχει τρόπος και πολυ εύκολος δεν θα έχεις θέμα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

.............. Υπάρχει τρόπος να περάσω στον κατάλογο του iPhone τις επαφές μου που έχω στο Gmail;

 

Ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό

http://hellasproject.com/2013/04/02/carddav-and-caldav-for-contacts-calenaders-instead-of-exchange-activesync-from-google-gmail/

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω.

Σε 2g δεν ζοριζεται να πιάσει σήμα. Το θέμα είναι μην προσπαθεί συνέχεια να πιάσει 3g

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες σου είναι προσβάσιμες από τη διεύθυνση beta.icloud.com εκεί θα δεις τι έχεις ανεβάσει, μπορείς να τις ταξινομήσεις και να να ανεβάσεις φωτογραφίες από PC ή Mac. Έχε υπόψιν σου πως είναι ακόμη beta μορφή η iCloud Photo Library και δέχεται για uploding μόνο JPG αρχεία προς το παρόν :)

 

 

Άρα ουι υπάρχει στο φάκελο κάμερα είναι ότι υπάρχει στη συσκευή ενώ στη ροη φωτο μου είναι στο Ίντερνετ; Ισχύει ότι εκεί μένουν μόνο για 30 μέρες; Μπορώ να τις σώσω online στο cloud μόνιμα και πως;

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω.

Σε 2g δεν ζοριζεται να πιάσει σήμα. Το θέμα είναι μην προσπαθεί συνέχεια να πιάσει 3g

 

Βάζεις στο σπίτι σου μια συσκευή της Cosmote και έχεις 5 γραμμές σήμα (3G) ακατέβατα! ;)

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις αν μπορείτε να βοηθήσετε γιατί σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω.

 

1. Μέσα στο σπίτι μου έχω πρόβλημα λήψης σήματος. Έχω το τηλέφωνο πάντα σε 2g, έχω οριακά λήψη για μηνύματα, αλλά όταν μιλάω κολλάω στο παράθυρο.

Το 3g άλλες φορές πιάνει οριακά, άλλες φορές καθόλου.

Με το iPhone που δεν έχει επιλογή για 2g μόνο θα έχω θέμα; θα ψάχνεται όλη την ώρα για 3g, με ότι αυτό συνεπάγεται;

 

2. Υπάρχει τρόπος να περάσω στον κατάλογο του iPhone τις επαφές μου που έχω στο Gmail;

 

1. νομίζω πως μπορείς να απευθυνθείς στον πάροχό σου και να ζητήσεις εσωτερικό ενισχυτή σήματος.. ααα δωρεάν :)

 

2. Φυσικά και μπορείς να συγχρονίσεις gmail account με iPhone, κι όχι μόνο μπορείς να βρεις πολλές google εφαρμογές για iOS :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι υπάλληλος στον όμιλο έχω υπαλληλικο συμβόλαιο, άρα δεν πληρώνω πάγιο, άρα δεν μπορώ να πάρω κοψοχρονια τον ενισχυτή σήματος.

Επίσης το ρουτερ είναι στον πάνω όροφο και απ'οσο ξέρω ο ενισχυτής σήματος έχει σχετικά περιορισμένη εμβέλεια.

Τεσπα σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πραγματικά πάντως δε μπορώ να καταλάβω τι θα πείραζε την Apple να δώσει την επιλογή για 2g έτσι κι αλλιώς. Λες κι αν έχεις 4g δεν πρόκειται να βρεθείς ποτέ σε μέρος που θα θες το 2g μόνο;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι υπάλληλος στον όμιλο έχω υπαλληλικο συμβόλαιο, άρα δεν πληρώνω πάγιο, άρα δεν μπορώ να πάρω κοψοχρονια τον ενισχυτή σήματος.

Επίσης το ρουτερ είναι στον πάνω όροφο και απ'οσο ξέρω ο ενισχυτής σήματος έχει σχετικά περιορισμένη εμβέλεια.

Τεσπα σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πραγματικά πάντως δε μπορώ να καταλάβω τι θα πείραζε την Apple να δώσει την επιλογή για 2g έτσι κι αλλιώς. Λες κι αν έχεις 4g δεν πρόκειται να βρεθείς ποτέ σε μέρος που θα θες το 2g μόνο;

 

 

Ειναι ζητημα της εταιρις που σου παρεχει δικτιο αρα και τις ρυθμισεις του, και οχι της συσκευης.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

προβληματιζομαι σχετικα με το ποιο απο τα 2 να επιλεξω. Η χρηση που κανω στο τηλεφωνο ειναι καμια 20αρια τραγουδια και καμια 100 φωτογραφιες. δεν ξερω αν μου χρειαζονται τα 64gb. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι τι γινεται με τις εφαρμογες. υπαρχει περιπτωση να εω προβλημα; δεν με ενδιαφερουν τα παιχνιδια. ποσες περιπου εφαρμογες χωρανε στα 16 και στο μελλον τι γινεται με αναβαθμισεις, μηπως μου τελειωσει η μνημη;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

 

προβληματιζομαι σχετικα με το ποιο απο τα 2 να επιλεξω. Η χρηση που κανω στο τηλεφωνο ειναι καμια 20αρια τραγουδια και καμια 100 φωτογραφιες. δεν ξερω αν μου χρειαζονται τα 64gb. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι τι γινεται με τις εφαρμογες. υπαρχει περιπτωση να εω προβλημα; δεν με ενδιαφερουν τα παιχνιδια. ποσες περιπου εφαρμογες χωρανε στα 16 και στο μελλον τι γινεται με αναβαθμισεις, μηπως μου τελειωσει η μνημη;;;

 

 

Για εμενα, 16 αρι ιδιως αν τραβας και φωτο ή βιντεο, ειναι ελαχιςτο...

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

προβληματιζομαι σχετικα με το ποιο απο τα 2 να επιλεξω. Η χρηση που κανω στο τηλεφωνο ειναι καμια 20αρια τραγουδια και καμια 100 φωτογραφιες. δεν ξερω αν μου χρειαζονται τα 64gb. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι τι γινεται με τις εφαρμογες. υπαρχει περιπτωση να εω προβλημα; δεν με ενδιαφερουν τα παιχνιδια. ποσες περιπου εφαρμογες χωρανε στα 16 και στο μελλον τι γινεται με αναβαθμισεις, μηπως μου τελειωσει η μνημη;;;

 

Τα 16GB δε φτάνουν, οι φωτογραφίες και τα βίντεο εχουν μεγάλη ανάλυση οποτε πιάνουν και μεγάλο χώρο. Μετα θα εχεις και μουσική, σίγουρα θα εχουν και εφαρμογές, αντε και κανα παιχνιδάκι. Θα σου δεσμεύουν αρκετό χώρο. Και σε επικείμενη μεγάλη αναβάθμιση θα σου λεει σβήσε δεδομένα για να κανεις update. Στο 16αρι σου αφήνει 12GB, δε θα σου φτάσουν!!! 64αρι χωρίς σκέψη!!!:rolleyes:

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...