Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ενημέρωση 8.1.1 εχει επηρεάσει κανέναν σας σε οτι αφορά τη σταθερότητα του WiFi; Γιατί εγώ έχω κάτι θεματάκια απο τότε που την έβαλα, και σήμερα διαβασα οτι υπάρχει γενικά κάποιο θέμα με την συγκεκριμένη αναβάθμιση στο θέμα του WiFi!!!

Και στο δικό μου ενώ ειναι συνδεδεμένο κανονικά δεν δουλεύει το wifi ....

πάμε για την 8.1.2 για να στρώσει...

Ενωειται πως πριν δεν ειχα κανενα θεμα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανένα απολύτως πρόβλημα στο δικό μου,το wifi σταθερο και δυνατο.
Link to comment
Share on other sites

και εγω με 8.1.1 και δουλευει αψογα!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά....και εγώ νόμιζα ότι έχει κάποιο ελάττωμα και ο δικό μου αλλά έκανα μια δοκιμή και σε άλλα WIFI και δεν υπήρχε θέμα....στο σπίτι μου δουλεύανε κανονικά και το 5 αρι iPhone και το android και ο υπολογιστής και μόνο το iPad κόλλαγε ...έφερα τεχνικό σπίτι να δει το router και έφταιγε αυτό....τώρα πως γίνεται δεν κατάλαβα ...πάντως μετά τις ρυθμίσεις στο router μου όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου έστρωσε και πάει σφαίρα όπως παλιά. Επίσης παιδιά και η μπαταρία του τελικά έχει βελτίωση με την 8.1.1

Όλα καλά λοιπόν

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι όλα τα λεφτά ;)

 

Edit: το ματιασα,κάηκε ο φορτιστής, αει σιχτηρ πια, ότιApple έχω πάρει κάτι θα μου στραβωνε...

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να ανεβάσω την ένταση των ακουστικών δεν με αφήνει και στις ρυθμίσεις δεν έχω ενεργοποιημένο τον περιορισμό του ήχου....

http://i62.tinypic.com/5nruwn.jpg

http://i57.tinypic.com/2432aoj.jpg

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να ανεβάσω την ένταση των ακουστικών δεν με αφήνει και στις ρυθμίσεις δεν έχω ενεργοποιημένο τον περιορισμό του ήχου....

http://i62.tinypic.com/5nruwn.jpg

http://i57.tinypic.com/2432aoj.jpg

 

ούτε από το κέντρο ελέγχου σε αφήνει;

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω... Θέλω να πάρω ένα 6αράκι αλλά λέω να περιμένω μέχρι τις 15 του μήνα να πέσει ακόμα περίπου 30 ευρώ για να επενδύσω το 30άρι σε μια καλή θήκη :) Λέτε ενόψει εορτών να ξεστοκάρουν όλα τα σκρουτζομάγαζα όπως καλή ώρα και οι πάροχοι και να βρω συσκευή μετά την Πρωτοχρονιά;
Link to comment
Share on other sites

Σε αγορά iPhone 6 64 ή 128 gb ενδέχεται να έχω το πρόβλημα με την εσωτερική μνήμη ( tlc ) ; Και στα δυο μοντέλα παρουσιάστηκε το πρόβλημα ;
Link to comment
Share on other sites

Ok από το κέντρο ελέγχου με άφησε και ξεμπλόκαρε

 

Να ξέρεις γενικά πως πρόσβαση στη φωνή έχεις από 3 πλευρές, πλήκτρα - Κέντρο Ελέγχου - Ρυθμίσεις >'Ηχοι

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως κατεβάζω σε ένταση τον ήχο του πληκρολογιου?

Όταν γράφω η ένταση στο πάτημα τον πλήκτρων είναι ενοχλητική... Αντίθετα στο plus που Επίσης έχω είναι νορμάλ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε αγορά iPhone 6 64 ή 128 gb ενδέχεται να έχω το πρόβλημα με την εσωτερική μνήμη ( tlc ) ; Και στα δυο μοντέλα παρουσιάστηκε το πρόβλημα ;

 

Πρόβλημα στη μνήμη παρουσιάζει το iPhone 6 64GB και το iPhone 6 Plus 128GB!!!

 

Παιδιά πως κατεβάζω σε ένταση τον ήχο του πληκρολογιου?

Όταν γράφω η ένταση στο πάτημα τον πλήκτρων είναι ενοχλητική... Αντίθετα στο plus που Επίσης έχω είναι νορμάλ...

 

Ο ήχος ρυθμίζεται απο τα πλήκτρα αριστερά, δεν εχει δικό του ρυθμιστή. Όσο εχεις την ένταση ήχου θα εχεις και των πλήκτρων, ειδάλλως τον βγάζεις τελείως απο τις ρυθμίσεις ήχου!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στη μνήμη παρουσιάζει το iPhone 6 64GB και το iPhone 6 Plus 128GB!!!

 

Το iPhone 6 128 gb έχει το καλό τύπο μνήμης ( mlc) ;

 

Εν τω μεταξύ έχω βρει και ένα 64 gb σε καλή τιμή και επιφυλάσσομαι να το πάρω λόγω αυτού.

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone 6 128 gb έχει το καλό τύπο μνήμης ( mlc) ;

 

Εν τω μεταξύ έχω βρει και ένα 64 gb σε καλή τιμή και επιφυλάσσομαι να το πάρω λόγω αυτού.

 

Ναι, σε αυτο δεν εχει γίνει αναφορά. Κι εγω αυτο έχω!!!:D

Νταξει αν δε θες να ρισκάρεις θα πάρεις ή 16 ή 128!!! Βλέπεις τι χρήση κανεις και αποφασίζεις!!!

Edited by gadget19

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε αυτο δεν εχει γίνει αναφορά. Κι εγω αυτο έχω!!!:D

Νταξει αν δε θες να ρισκάρεις θα πάρεις ή 16 ή 128!!! Βλέπεις τι χρήση κανεις και αποφασίζεις!!!

 

Τότε μάλλον πάω για 128 !

 

Διαβασα οτι υπάρχει ένα πρόγραμμα για ελεγχο

 

http://www.pgyer.com/IOKitBrowser

 

Αφού το βάλεις βγάζει πληροφορίες για το τηλέφωνο σε στυλ Explorer :

 

Ακολουθείς αυτή τη διαδρομή :

 

 

Root > N61AP > AppleARMPE > arm-io > AppleT7000IO > ans > AppleA7IOPV1 > AppleCSI > asp > ASPStorage

 

Κάτω από τον κατάλογο children

 

Και βλέπεις τι μνήμη έχεις.

 

default-bits-per-cell = 3 is TLC

default-bits-per-cell = 2 is MLC

 

Το έκανα στο 5ς και μου έβγαλε mlc

Edited by souftasuk
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έπιασα πρώτη φορά και έπαθα πλάκα!

Όπως είπα θέλω να το πάρω γύρω στις 15 του μήνα, υπάρχει μήπως περίπτωση να εξαφανιστεί το στοκ από όλα τα σκρουτζομάγαζα ή είναι λίγο απίθανο; :p

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έπιασα πρώτη φορά και έπαθα πλάκα!

Όπως είπα θέλω να το πάρω γύρω στις 15 του μήνα, υπάρχει μήπως περίπτωση να εξαφανιστεί το στοκ από όλα τα σκρουτζομάγαζα ή είναι λίγο απίθανο; :p

 

Λιγο απίθανο ειναι μην εχει εξαφανιστεί μέχρι τότε!!!:p Αφού θα το παρεις που θα το παρεις, παρτο τωρα να εισαι σίγουρος!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Λιγο απίθανο ειναι μην εχει εξαφανιστεί μέχρι τότε!!!:p Αφού θα το παρεις που θα το παρεις, παρτο τωρα να εισαι σίγουρος!!!

 

Μακάρι να μπορούσα :)

Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον πάω για 128 !

 

Διαβασα οτι υπάρχει ένα πρόγραμμα για ελεγχο

 

http://www.pgyer.com/IOKitBrowser

 

Αφού το βάλεις βγάζει πληροφορίες για το τηλέφωνο σε στυλ Explorer :

 

Ακολουθείς αυτή τη διαδρομή :

 

 

Root > N61AP > AppleARMPE > arm-io > AppleT7000IO > ans > AppleA7IOPV1 > AppleCSI > asp > ASPStorage

 

Κάτω από τον κατάλογο children

 

Και βλέπεις τι μνήμη έχεις.

 

default-bits-per-cell = 3 is TLC

default-bits-per-cell = 2 is MLC

 

Το έκανα στο 5ς και μου έβγαλε mlc

 

Σε 128 άρι γνωστού μου που έκανα έλεγχο βγήκε tlc.

Κρίμα. Α ρε Απλ. Τα 16 είναι πολύ λιγα

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις TLC ΝΑΝΤ μνήμες είναι μικροσκοπικό και είναι κύριος στα 128gb μοντέλα. Στα 64gb είναι πολύ λιγότερος ο αριθμός. Αν σκοπεύετε για 64gb μην αγχώνεστε οι πιθανότητες είναι μικροσοπικες και η έκδοση 8.1.1 φαίνεται να διορθώνει καπως το πρόβλημα μέσο του software.
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα :)

 

Πέφτει 2 ευρω την μερα. Στις 25 του αλλου μηνα θα ειναι 60€ κατω. Περίμενε λιγάκι, η φετινή εικονα του iphone ειναι οτι πεφτει περισσότερο από καθε αλλη χρονιά.

 

Πάντως ειναι το πιο όμορφο iphone

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά με τις μνήμες ρε παιδιά. Δεν το έχω καταλάβει. Αν μπορεί κάποιος ας μας γράψει δύο λόγια για την διαφορά μεταξύ tlc and mlc.

Ευχαριστω πολυ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Συνοπτικά υπάρχουν τρεις τύποι μνήμης NAND flash:

  1. SLC- Single Layer Cell
    • Lowest density (1 bit per cell)
    • Fastest read and write speeds
    • Higher cost
    • Higher endurance (~100.000 write/erase cycles per cell)
    • A good fit for industrial grade devices

[*]MLC- Multi Layer Cell

  • Higher density (2 bits per cell)
  • Slower read and write speeds
  • Lower cost
  • Lower endurance (~10.000 write/erase cycles per cell)
  • A good fit for consumer products

[*]TLC- Three Layer Cell

  • Highest density (3 bits per cell)
  • Slowest read and write speeds
  • Lowest cost (Best price point)
  • Lowest endurance (~5.000 program/erase cycles per cell)
  • A good fit for low-end basic products

 

 

SLC (Single Level Cell) NAND was the original NAND architecture and still is made today due to its much higher endurance over the MLC and TLC NAND discussed later. A SLC NAND cell has only two states - a high or a low. For this reason it's the simplest to set to a certain state and the retrieve the content since it can only be a 0 or 1.

 

MLC (Multi Level Cell) NAND was invented to double the amount of data stored in the same area of silicon on the wafer. This significantly lowers the cost of storing data on a MLC component versus a SLC part. The tradeoff for the lower cost of MLC NAND is less reliability and 10-20 times less endurance cycles (the number of times you can erase/write to the NAND cell).

 

TLC (Tri Level Cell) NAND takes the MLC concept one step further. By creating more states in the memory cell, you can effectively store 3 bits per cell. Again, the tradeoff is significantly less endurance/write cycles and less reliability than even the MLC components. See figure below.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...