Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είμαι υπάλληλος στον όμιλο έχω υπαλληλικο συμβόλαιο, άρα δεν πληρώνω πάγιο, άρα δεν μπορώ να πάρω κοψοχρονια τον ενισχυτή σήματος.

Επίσης το ρουτερ είναι στον πάνω όροφο και απ'οσο ξέρω ο ενισχυτής σήματος έχει σχετικά περιορισμένη εμβέλεια.

Τεσπα σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πραγματικά πάντως δε μπορώ να καταλάβω τι θα πείραζε την Apple να δώσει την επιλογή για 2g έτσι κι αλλιώς. Λες κι αν έχεις 4g δεν πρόκειται να βρεθείς ποτέ σε μέρος που θα θες το 2g μόνο;

 

Με jailbreak και μια μικρή διαδικασία με I file ή ifunbox εμφανίζεται κανονικά η επιλογή εναλλαγής δικτύου σε iOS 8.1

 

 

Παιδιά εγώ έχω iPhone 5s και σκέφτομαι μετάβαση σε 6. Το μικρό μέγεθος ήταν σημαντικό πλεονέκτημα για μένα. Πως ειναι συγκριτικά το 6 στη καθημερινότητα. Σας δυσκόλεψε το μεγαλύτερο μέγεθος ;

Edited by souftasuk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σκέφτομαι μετάβαση σε 6. Το μικρό μέγεθος ήταν σημαντικό πλεονέκτημα για μένα. Πως ειναι συγκριτικά το 6 στη καθημερινότητα. Σας δυσκόλεψε το μεγαλύτερο μέγεθος ;

 

σε σχεση με το 5s ειναι λιγο δυσκολο στη συνηθεια, αλλα οχι κατι τρελλο! συνηθιζεται γρηγορα!

 

Γεια σε ολους,

προβληματιζομαι σχετικα με το ποιο απο τα 2 να επιλεξω. Η χρηση που κανω στο τηλεφωνο ειναι καμια 20αρια τραγουδια και καμια 100 φωτογραφιες. δεν ξερω αν μου χρειαζονται τα 64gb. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι τι γινεται με τις εφαρμογες. υπαρχει περιπτωση να εω προβλημα; δεν με ενδιαφερουν τα παιχνιδια. ποσες περιπου εφαρμογες χωρανε στα 16 και στο μελλον τι γινεται με αναβαθμισεις, μηπως μου τελειωσει η μνημη;;;

 

δες πανω κατω τι χωρο χρειαζεσαι! εμενα το 16ρι μου φτανει και περισσευει και 6,5 χωρος οπως βλεπω τωρα! μιας και δεν εχω παιχνιδια στο κινητο παρα μονο εφαρμογες! για παραδειγμα στο iPad τα 32 με εφταναν οριακα οποτε πηγα σε 64!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Και όμως έτσι έχουν γράψει όσα άρθρα έχω διαβάσει γι αυτό το θέμα. Μερικά από τα iPhone 6 64Gb και iPhone 6 plus 128GB έχουν τον ίδιο τύπο μνήμης ο οποίος παρουσίασε αυτό το "πρόβλημα". Αυτά έχω διαβάσει και αυτά σου λέω, τώρα αν κάτι από αυτά δεν στέκει δεν μπορώ να το ξέρω.

 

Και το διάβασα πολλές φορές επειδή και εγώ περιμένω να αγοράσω το 6 plus 64Gb και ήθελα να ξέρω τι γίνεται.

 

Για το ζήτημα έχω διαβάσει αυτό..

Και εγώ προσανατολίζομαι για τα 64Gb, αλλά δε ξέρω τι να κάνω τελικά.

Ούτε πότε θα ξέρουμε, ούτε πως θα ξέρουμε αν αυτό που παίρνουμε έχει αλλαχθεί..

stendor αν βρεις κάτι ενημέρωσε, αν κ προς το παρών 64Gb space gray δεν έχω βρει έτσι κ αλλιώς.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω iPhone 5s και σκέφτομαι μετάβαση σε 6. Το μικρό μέγεθος ήταν σημαντικό πλεονέκτημα για μένα. Πως ειναι συγκριτικά το 6 στη καθημερινότητα. Σας δυσκόλεψε το μεγαλύτερο μέγεθος ;

 

εγώ πήρα το 6 αλλά δε μπορώ να το συνηθήσω δυστυχώς και σε θέματα ταχύτητας σε καθημερινή χρήση δεν έχουν διαφορά δοκίμασα 2 διαφορετικές θήκες μπας και βολέψει γιατί είναι υπερβολικά λεπτό και πάλι δε με βολεύει. Σκεφτόμουν να πουλήσω το 5S αλλά ακόμα το κρατάω να δω τι θα κάνω με το 6 γιατί δε βολεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις τι περιπου εχεις στη συσκευη απο αποψη μνημης και ποσο σου μενει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε σχεση με το 5s ειναι λιγο δυσκολο στη συνηθεια, αλλα οχι κατι τρελλο! συνηθιζεται γρηγορα!

 

 

 

δες πανω κατω τι χωρο χρειαζεσαι! εμενα το 16ρι μου φτανει και περισσευει και 6,5 χωρος οπως βλεπω τωρα! μιας και δεν εχω παιχνιδια στο κινητο παρα μονο εφαρμογες! για παραδειγμα στο iPad τα 32 με εφταναν οριακα οποτε πηγα σε 64!

 

μηπως θα μπορουσες να μας πει τι εχεις μεσα στο τηλ απο αποψη μνημης και ποσο σου μενει;;; αν μπορεις ανεβασε ενα sceenshot!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις τι περιπου εχεις στη συσκευη απο αποψη μνημης και ποσο σου μενει;

 

οπως εγραψα εχω ελευεθρα 6,5!

 

550 φωτος

100 τραγουδια

εφαρμογες οπως φαινονται στα screenshots!

Edited by mavrios
τα καταφερα!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες 7 εφαρμογές τις χρειάζεσαι;

Εντάξει το Navigon.

Τα αλλα 6 ομως;

Αυτά ειναι που πρέπει να δεις αν δεν χρειάζεσαι τα αλλα ειναι και πολυ λίγα κιόλας.

Εγώ εχω 4gb μουσική και 1.3gb εικόνες.

Φαντάσου και εχω και 4gb free.

Νομίζω σβήσε κάτι απο τις Apple εφαρμογές.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το us μοντέλο έχει καμία διαφορά από το ευρωπαϊκό? Γιατι το βρήκα σε καλή τιμή. Τι να προσέξω?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το us μοντέλο έχει καμία διαφορά από το ευρωπαϊκό? Γιατι το βρήκα σε καλή τιμή. Τι να προσέξω?

 

 

Απλά να είναι unlocked. Στις μπάντες δεν υπάρχει διαφορά με τα ευρωπαϊκά.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα εχω ελευεθρα 6,5!

 

550 φωτος

100 τραγουδια

εφαρμογες οπως φαινονται στα screenshots!

Το iPhoto ενσωματώθηκε με τις φωτογραφίες. αφαίρεσε το

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Σήμερα δοκίμασα πρώτη φορά να βγάλω φωτογραφία σε κλειστό χώρο και με λίγο φως και βγαίνει ένα μαύρο πράγμα .

Το έβαλα δίπλα σε Galaxy s5 χώρις φλας και έβγαλε μια σχετικά πολύ καλή φωτογραφία και στο iPhone με φλας ήταν άθλια . Έτσι χάλια βγαίνει σε χαμηλό φωτισμό;;;

Link to comment
Share on other sites

Το iPhoto ενσωματώθηκε με τις φωτογραφίες. αφαίρεσε το

 

Γιατι?

 

Τις πρώτες 7 εφαρμογές τις χρειάζεσαι;

 

Νομίζω σβήσε κάτι απο τις Apple εφαρμογές.

 

Γιατι?

 

μηπως θα μπορουσες να μας πει τι εχεις μεσα στο τηλ απο αποψη μνημης και ποσο σου μενει;;; αν μπορεις ανεβασε ενα sceenshot!

 

Παιδες με ρωτησε ο χρηστης Lefoss τι εχω κ τι χωρος μενει! Δεν μου λειπει χωρος για να σβησω κατι!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Γιατι?

 

 

 

Γιατι?

 

 

 

Παιδες με ρωτησε ο χρηστης Lefoss τι εχω κ τι χωρος μενει! Δεν μου λειπει χωρος για να σβησω κατι!

 

Δεν χρειάζεσαι ελεύθερο δηλαδή;

Σου είπα να σβήσεις αν δεν χρειάζεσαι γιατι πιάνουν αρκετό χώρο σαν εφαρμογές το iMovie κ αυτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι ελεύθερο δηλαδή;

Σου είπα να σβήσεις αν δεν χρειάζεσαι γιατι πιάνουν αρκετό χώρο σαν εφαρμογές το iMovie κ αυτά

 

Οχι! Απλα με ρωτησε τι εχω κ τι χωρο πιανουν ;)

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Οχι! Απλα με ρωτησε τι εχω κ τι χωρο πιανουν ;)

 

Οκ έχεις δίκιο νόμιζα είχε τεθεί κάποιο θέμα ότι ήθελες κι άλλο ελεύθερο χώρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί

Το iPhoto έχει καταργηθεί ως εφαρμογή και οι λειτουργίες του έχουν ενσωματωθεί στις 'Φωτογραφίες'

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για αυτό το ζήτημα έχουμε κάτι;

Λέω να πάρω αύριο το 6 64Gb.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Κύπρο και γυρεύω το 6άρι στα 16gb(κάποτε είχα το 5 16gb και ποτε δεν γέμισα την μνήμη).

Η ερώτηση μου είναι υπάρχει κάπου καλύτερη τιμή εκτος του skroutz.gr? Εκεί το βρήκα 650ευρ, τέλεια τιμή αν το συγκρίνω με τα 750-800ευρ στην Κύπρο.

P.S. Σκοπεύω να το πάρο αρχές του Δεκέμβρη, λέτε να πέσει η τιμή του λιγάκι έως τότε?

Edited by koufos
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Είμαι Κύπρο και γυρεύω το 6άρι στα 16gb(κάποτε είχα το 5 16gb και ποτε δεν γέμισα την μνήμη).

Η ερώτηση μου είναι υπάρχει κάπου καλύτερη τιμή εκτος του skroutz.gr? Εκεί το βρήκα 650ευρ, τέλεια τιμή αν το συγκρίνω με τα 750-800ευρ στην Κύπρο.

P.S. Σκοπεύω να το πάρο αρχές του Δεκέμβρη, λέτε να πέσει η τιμή του λιγάκι έως τότε?

 

Αυτη ειναι η τιμή δύσκολα να βρεις πιο φθηνά.

Μέχρι τοτε σίγουρα θα πέσει λιγο ακόμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ ενός iPhone 6 128GB Space Grey, οι πρώτες εντυπώσεις είναι οι καλύτερες. Το μόνο που πρέπει να συνηθίσεις είναι η μεγάλη οθόνη όταν γράφεις. Ακόμα και η κάμερα που προεξέχει,και είχα λίγους ενδοιασμούς, τι βρίσκω πολύ ωραια!!! Καλορίζικο σε όλους μας!!!:D

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Από Samsung S4 πέρασα σε 5S και τώρα έχω αγοράσει το iphone 6 128GB από Αμερική. Να μεταφέρω τα σχόλια φίλης κατόχου 5S μόλις είδε με σβηστή οθόνη το τηλέφωνο. "Μπα....Samsung πήρες πάλι.....". No comment.....
Link to comment
Share on other sites

Μου την σπάζει που οποιον άντρα δω με χρυσό iphone να βλέπω τους άλλους να κοροϊδεύουν. Θυμάμαι όταν είχα αγοράσει ONE X άσπρο μου λέγανε όλοι τι βλακεία το άσπρο. Πλέον τα μισά κινητά είναι άσπρα.
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 8.1.1 :D:D:D
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας αφορα όμως η νεα εκδοση, μαλλον δωρακι για οσους εχουν παλιες συσκευες είναι

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...