Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι φωτογραφιες το αδικουν πολυ ασχημα. Οταν το χα δει ελεγα ειναι αισχος αλλα θα το παιρνα για την μεγαλη οθονη καθως εχω επενδυσει χρημα σε ios κ macOs κ δεν ηθελα να ξαναρχισω κατι αλλο. Οταν το δα απο κοντα πρωτη φορα επαθα πλακα. Η οθονη ειναι ολα τα λεφτα για μενα,ολα φαινονται ομορφοτερα κ τα bezels του προσωπικα με ικανοποιουν μια χαρα στη εμπειρια θεασης. Σιγουρα το καλυτερο iphone που βγαλαν ποτε. Αν εδιναν κ μεγαλυτερη μπαταρια νομιζω θα τα σβηνε ολα κ ας εχει 1gb ram

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι φωτογραφιες το αδικουν πολυ ασχημα. Οταν το χα δει ελεγα ειναι αισχος αλλα θα το παιρνα για την μεγαλη οθονη καθως εχω επενδυσει χρημα σε ios κ macOs κ δεν ηθελα να ξαναρχισω κατι αλλο. Οταν το δα απο κοντα πρωτη φορα επαθα πλακα. Η οθονη ειναι ολα τα λεφτα για μενα,ολα φαινονται ομορφοτερα κ τα bezels του προσωπικα με ικανοποιουν μια χαρα στη εμπειρια θεασης. Σιγουρα το καλυτερο iphone που βγαλαν ποτε. Αν εδιναν κ μεγαλυτερη μπαταρια νομιζω θα τα σβηνε ολα κ ας εχει 1gb ram

 

Εγώ όταν το είδα από φωτός είπα σίγουρα ότι είναι πιο ωραίο από το 5. Αλλά μέχρι εκεί...δεν ενθουσιάστηκα. Όταν το είδα όμως από κοντά και ειδικά όταν το έπιασα στο χέρι μου είπα οκ....ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ! Ειδικά η οθόνη όπως είπες αλλά και το πάχος του...δεν το περίμενα με τίποτα τόσο λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη φαινεται κολλημενη στο γυαλι πραγματικα. Η οθονη του 5s ηταν ενα επιπεδο πιο χαμηλα νομιζω. Επισης πιο ευκολη πληκτρολογηση. Η καμερα ειναι ιδια αλλα λογω της μεγαλης οθονης φαινεται πιο ωραιο το αποτελεσμα.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη φαινεται κολλημενη στο γυαλι πραγματικα. Η οθονη του 5s ηταν ενα επιπεδο πιο χαμηλα νομιζω. Επισης πιο ευκολη πληκτρολογηση. Η καμερα ειναι ιδια αλλα λογω της μεγαλης οθονης φαινεται πιο ωραιο το αποτελεσμα.

 

Τώρα που είπες κάμερα, όταν το ακουμπάς σε επιφάνεια κάθεται καλά? Επειδή προεξέχει λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ακουμπαω μπαλατζαρει ελαχιστα αλλα δεν θα σε ενοχλησει κ θα το δεις,δεν ειναι κ βαρκα. Εβαλα την δερματινη θηκη απ την πρωτη μερα αλλα συνεχως θελω να την βγαζω κ να το πιανω γυμνο,ειναι τρομερη αισθηση κ η οθονη του ειναι ποου ανωτερη απ το αναμενομενο. Φταινε κ τα πιο μικρα bezels γιαυτο.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ακουμπαω μπαλατζαρει ελαχιστα αλλα δεν θα σε ενοχλησει κ θα το δεις,δεν ειναι κ βαρκα. Εβαλα την δερματινη θηκη απ την πρωτη μερα αλλα συνεχως θελω να την βγαζω κ να το πιανω γυμνο,ειναι τρομερη αισθηση κ η οθονη του ειναι ποου ανωτερη απ το αναμενομενο. Φταινε κ τα πιο μικρα bezels γιαυτο.

 

Ωραία τότε, μια χαρά. Αυτό με προβληματίζει κι εμένα σχετικά με τη θήκη. Μ' αρέσει πιο πολύ χωρίς αλλά φοβάμαι μη γλιστράει εύκολα και φάει καμιά σούπα και μετά :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τότε, μια χαρά. Αυτό με προβληματίζει κι εμένα σχετικά με τη θήκη. Μ' αρέσει πιο πολύ χωρίς αλλά φοβάμαι μη γλιστράει εύκολα και φάει καμιά σούπα και μετά :cry:

 

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα αλλά καλό είναι να το έχεις σε θήκη, είναι ακριβή συσκευή, για να την αγοράζεις κάθε μέρα :(

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα αλλά καλό είναι να το έχεις σε θήκη, είναι ακριβή συσκευή, για να την αγοράζεις κάθε μέρα :(

 

Έχεις δίκιο φίλε μου. Τόσα λεφτά δίνουμε οπότε πρέπει να το προσέχουμε σαν τα μάτια μας...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τότε, μια χαρά. Αυτό με προβληματίζει κι εμένα σχετικά με τη θήκη. Μ' αρέσει πιο πολύ χωρίς αλλά φοβάμαι μη γλιστράει εύκολα και φάει καμιά σούπα και μετά :cry:

 

 

Αν μου επιτρέψεις μία συμβουλή, να πάρεις οπωσδήποτε θήκη και μάλιστα κάποια με ικανοποιητική ελαστικότητα κρούσης, γιατί το θέμα δεν είναι το αν θα σου πέσει η συσκευή αλλά το πότε. Και όπως καταλαβαίνεις, αλουμίνιο συν μεγάλη και κυρτή οθόνη σε περίπτωση πτώσης είναι πραγματικά εκρηκτικός συνδυασμός. ;)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το σχετικό βίντεο για την αντοχή της οθόνης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρησει οταν το συνδεσεισ στον υπολογιστη φορτιζει πιο γρηγορα απο τον φορτιστη στο ρευμα᾽??
Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το σχετικό βίντεο για την αντοχή της οθόνης

 

Ας δοκίμαζε ο πιτσιρίκος να τρίψει με το δάκτυλο ή πανάκι έναν κόκκο άμμου στην οθόνη να έβλεπε αν έχει αντοχή ή όχι. ;)

Το γυαλί χαράζεται πανεύκολα με ανάλογης ή μεγαλύτερης σκληρότητας υλικά, όπως διαμάντι, γυαλί ή άλλα κρυσταλλικά πυριτικά όπως άμμος, σκόνη κλπ, όχι με μαχαίρια και κλειδιά.

 

 

Εχετε παρατηρησει οταν το συνδεσεισ στον υπολογιστη φορτιζει πιο γρηγορα απο τον φορτιστη στο ρευμα᾽??

 

Εξαρτάται από τη δυνατότητα παροχής ρεύματος (Α) του USB port. Κάποια μπορούν να παράσχουν περισσότερο, κάποια άλλα πχ passive hubs λιγότερο, με ανάλογη επίπτωση στο χρόνο φόρτισης.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ας δοκίμαζε ο πιτσιρίκος να τρίψει με το δάκτυλο ή πανάκι έναν κόκκο άμμου στην οθόνη να έβλεπε αν έχει αντοχή ή όχι. ;)

Το γυαλί χαράζεται πανεύκολα με γυαλί ή άλλα κρυσταλλικά πυριτικά όπως άμμος, σκόνη κλπ, όχι με μαχαίρια και κλειδιά.

Τι να πω, πάντως δεν νομίζω να είναι χειρότερο από το προηγούμενο μοντέλο. Καλύτερο ίσως όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, πάντως δεν νομίζω να είναι χειρότερο από το προηγούμενο μοντέλο. Καλύτερο ίσως όχι.

 

 

Μια χαρά είναι αν προσέχεις τα βασικά, απλά κάποιοι χρήστες, και όχι μόνον iPhone, ακούν Gorilla Glass και τα συναφή και φαντάζονται κάτι το εξωτικό και ανέγγιχτο από γρατζουνιές. Θαύματα δεν γίνονται και ας παρουσιάζονται συχνά σε reviews ως τέτοια... :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Εχω επιλεγμενο το πεδιο του 4G ωστοσο στην οθονη εμφανιζεται μονο το εικονιδιο του 3G. Εχει να κανει με τη μη διαθεσιμοτητα στην περιοχη μου 4G (αν και μενω στο κεντρο της Αθηνας), η εχω κανει κατι λαθος με τη συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Εχω επιλεγμενο το πεδιο του 4G ωστοσο στην οθονη εμφανιζεται μονο το εικονιδιο του 3G. Εχει να κανει με τη μη διαθεσιμοτητα στην περιοχη μου 4G (αν και μενω στο κεντρο της Αθηνας), η εχω κανει κατι λαθος με τη συσκευη?

 

Αδύνατον να μη πιάνει στο κέντρο, κάνε το εξής ρυθμίσεις->δεδομένα->κινητό δίκτυο δεδομένων->και πατα επαναφορά ρυθμίσεων. Μετά κάνε μια επανεκκίνηση. Αν δεν γίνει πάρε στον πάροχο!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Εχω επιλεγμενο το πεδιο του 4G ωστοσο στην οθονη εμφανιζεται μονο το εικονιδιο του 3G. Εχει να κανει με τη μη διαθεσιμοτητα στην περιοχη μου 4G (αν και μενω στο κεντρο της Αθηνας), η εχω κανει κατι λαθος με τη συσκευη?

 

Ή με την περιοχή και το σήμα στη συγκεκριμένη θέση έχει να κάνει, ή δεν έχει ενεργοποιήσει το 4G ο πάροχός σου για τη σύνδεσή σου. Αν για παράδειγμα είσαι σε Cosmote, δοκίμασε να στείλεις το μήνυμα 4G στο 1333 και θα ενεργοποιηθεί. Καλού κακού, και μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου μετά το μήνυμα, για να ξανακατεβάσει τα νέα 4G settings :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Εχω επιλεγμενο το πεδιο του 4G ωστοσο στην οθονη εμφανιζεται μονο το εικονιδιο του 3G. Εχει να κανει με τη μη διαθεσιμοτητα στην περιοχη μου 4G (αν και μενω στο κεντρο της Αθηνας), η εχω κανει κατι λαθος με τη συσκευη?

Για να λειτουργήσει το 4G θα πρέπει να ενεργοποιηθεί από τον πάροχο για τη κάθε σύνδεση ξεχωριστά και εφόσον αυτή πληρεί κάποιες προϋποθέσεις.

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήγα σήμερα και είδα το 6 και δε μου άρεσε σε σχέση με το 5s που έχω τώρα. Υπερβολικά λεπτό (για μένα το 5s έχει το ιδανικό πάχος για συσκευή) και το υλικό κατασκευής στο λευκό δε φαίνεται τόσο πιοτικό όσο θα περίμενα! Τέλος νομίζω είναι αρκετά μεγάλο!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω θεωρω οτι αυτο που ονομαζεται απτη ποιοτητα κατασκευης, αυτο δηλαδη που κανει ενα βιομηχανικο προϊον να φαινεται "ποιοτικο" (χωρις απαραιτητα να ειναι) υπολειπεται τοσο σε σχεση με το 5 αλλα κι σε σχεση με το 4.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι εντελώς υποκειμενικό... Εμένα μου δημιοργεί η συσκευή ακριβώς την αντίθετη άποψη... Το θεωρώ ό,τι πιο όμορφο, ποιοτικο και μεστό έχει κατασκευαστεί μέχρι σήμερα. Όταν το έπιασα στα χέρια μου τοσο το 6 , όσο και το πλας , που το δουλεύω κιόλας, έμεινα άναυδος από την ομορφιά του και την ποιότητά του... Πιστεύω ότι οι άνθρωποι που το σχεδίασαν είναι από άλλο πλανήτη. Οι φωτογραφίες το αδικούν πάρα πολύ. ..... Γούστα ειναι αυτά... Edited by ramnoz
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτή τη στιγμή εχω το 5s και εχω παραγγείλει το 6 στα 64GB από expansys. Την Παρασκευή το πήρε ένας φίλος μου που είναι τρελός με τα iPhone και το κατάλαβα οτι δεν εντυπωσιάστηκε, γιατι στην ουσία μια οθόνη αλλάζει και η σχεδίαση. Μετά σκεφτόμουν οτι το 5s ειναι μια χαρά, η σχεδίαση ειναι άψογη και η οθόνη ικανοποιητική. Οποτε θα μπορούσα να περιμένω άνετα το iPhone 6s, ας πούμε, που εκεί πιστεύω η οθόνη θα ειναι ίδια με του 6 αλλα θα αλλαξουν τελείως τα specs, οποτε θα αξίζει να το πάρεις σίγουρα!!! Σκεφτόμουν να ακυρώσω την παραγγελία, αλλα μου κάνει κάτι κολλήματα τωρα τελευταία το κινητο, αυτός ειναι ο μόνος λόγος που θέλω να το αλλάξω. Αυτή ειναι η προσωπική μου άποψη για όποιον θέλει να το πάρει και ακόμα το σκέφτεται!!! Edited by gadget19

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του 6 ειναι απλα πολυ καλυτερη απο αυτην του 5, οποτε αν μονο αυτο ειναι κριτηριο, συνιστω ανεπιφυλακτα την αγορα του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...