Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο φίλε μου, λογικά από skroutz τόσο κάτω!!! Αν κανεις αναβάθμιση θα πας κατευθείαν 8.1.1 όποτε δε μπορείς να κανείς ακόμα jb, υπομονή!!!:happy:

Το πιο φτηνό που βρήκα στο skroutz είναι σχεδόν 650..

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα από αγγελία σε άλλο site. Μου είχαν πει και 590 Για 16αρι σφραγισμένο αλλά ήθελα space grey.

 

Λοιπόν αν κατεβάσω την 8.1 και την περάσω με Swift restore θα περαστεί? Είναι σίγουρο? Να περιμενω αν είναι σήμερα να κατέβει....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον υπογράφεται ακόμη, ναι μπορείς να το κάνεις αυτό που λες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το έκανα και το jailbreak. Αλλά με πήρε πολύ ώρα το restore. Πάνω από μιση ώρα.... :mad:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να περάσεις την 8.1

Κατεβάζεις το αρχείο απο το Ίντερνετ ψάχνοντας στο Google.

Συνδέεις την συσκευή στο iTunes

Κρατάς πατημένο το shift και πατάς με το ποντίκι το restore.

Βγαίνει ενα παράθυρο που επιλέγεις το αρχείο που είχες κατεβάσει.

Και μπαίνει η 8.1

Βέβαια θα σβηστούν όλα όσα έχεις μέσα αφού λέμε restore.

Όσο ακόμα υπογράφεται βέβαια απο μέρα σε μέρα θα σταματήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι πέρασα την 8.1 ευτυχώς την υπογραφουν ακόμα.

Αν θέλω να κάνω φορματ τώρα αυτό γίνεται μόνο με iTunes? Δηλαδή αν αργότερα θέλω να βγαλω το jailbreak αλλά να κρατήσω την 8.1 που έχω γίνεται ακόμα και αν σταματήσει να την υπογράφει η Apple η σε αυτή τη περίπτωση απλά κάνεις το restore με οποία έκδοση είναι η τελευταία?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ναι πέρασα την 8.1 ευτυχώς την υπογραφουν ακόμα.

Αν θέλω να κάνω φορματ τώρα αυτό γίνεται μόνο με iTunes? Δηλαδή αν αργότερα θέλω να βγαλω το jailbreak αλλά να κρατήσω την 8.1 που έχω γίνεται ακόμα και αν σταματήσει να την υπογράφει η Apple η σε αυτή τη περίπτωση απλά κάνεις το restore με οποία έκδοση είναι η τελευταία?

 

Κάνεις restore στην τελευταία έκδοση, καθώς μία επαναφορά μέσα από τη συσκευή σε jailbroken συσκευή, θα τη φέρει εκτός λειτουργίας.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις χειροτερη μπαταρια με 8.1.1; Απο 8,9 ωρες χρηση μ βγαζει τωρα 6μιση μολις με αναμονη 20κατι ωρες.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

http://cdn.bgr.com/2014/10/bgr-iphone-6-marked-2.jpg?w=624

http://cdn.bgr.com/2014/10/bgr-iphone-6-marked-1.jpg?w=624

http://bgr.com/2014/10/22/iphone-6-cases-plastic-strips-color-rubbing/

Έχει παρατήρηση κανεις κάτι ανάλογο, ειδικά με το χρυσό χρώμα?

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις χειροτερη μπαταρια με 8.1.1; Απο 8,9 ωρες χρηση μ βγαζει τωρα 6μιση μολις με αναμονη 20κατι ωρες.

 

Δεν μπορεις να καταλάβεις ετσι. Εμένα στην 8.1 έγραφε η χρήση χωρίς να πειράζω το τηλέφωνο άρα το 7-8-9 ωρες ηταν ψεύτικο σημαίνει οτι κάτι κολλούσε.

Δεν ειναι πάντα καλό οτι σου εμφανίζει πολλές ωρες εκεί στην χρήση.

Τώρα δεν μπορώ να πω για την 8.1.1 περίπου στα ίδια την βλεπω ομως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατήρηση κανεις κάτι ανάλογο, ειδικά με το χρυσό χρώμα?

 

 

Οτιδήποτε ανοιχτόχρωμο και ειδικά άσπρο μπαινοβγάζεις σε τσέπη τζην θα βάψει μπλε, είτε είναι τηλέφωνο, πορτοφόλι ή ...πουκάμισο! Αναμενόμενο και εντελώς λογικό φαινόμενο. Είμαι βέβαιος πως σου έχει συμβεί πολλές φορές, όπως άλλωστε και σε όλους μας.

 

Θα πρότεινα να μην αγχώνεσαι αδίκως με ότι ανοησία κυκλοφορεί στο web. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε ανοιχτόχρωμο και ειδικά άσπρο μπαινοβγάζεις σε τσέπη τζην θα βάψει μπλε, είτε είναι τηλέφωνο, πορτοφόλι ή ...πουκάμισο! Αναμενόμενο και εντελώς λογικό φαινόμενο. Είμαι βέβαιος πως σου έχει συμβεί πολλές φορές, όπως άλλωστε και σε όλους μας.

 

Θα πρότεινα να μην αγχώνεσαι αδίκως με ότι ανοησία κυκλοφορεί στο web. :)

Ρωτώ επειδή είχα ONE X ολόασπρο πλαστικό επί 1 χρόνο και ποτε δεν αλλαλξε χρώμα η κάτι, το είχα άπειρες ώρες μέσα σε τσέπη jeans

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Ρωτώ επειδή είχα ONE X ολόασπρο πλαστικό επί 1 χρόνο και ποτε δεν αλλαλξε χρώμα η κάτι, το είχα άπειρες ώρες μέσα σε τσέπη jeans

 

 

Πίστεψέ με, αν είχες jean που ξέβαφε για παράδειγμα στα ρούχα, θα είχε γίνει και το το ONE X σου γαλαζωπό, όπως γινόταν και ένα άσπρο Nexus που είχα εγώ και το καθάριζα καθημερινά με προπυλική αλκοόλη.

 

Παρεμπιπτόντως, το ίδιο ακριβώς συνέβαινε και σε κάθε ανοιχτόχρωμη θήκη που έτυχε κατά καιρούς να χρησιμοποιώ σε συσκευές μου.

 

Οι φυσικοί νόμοι βλέπεις, δεν κοιτούν τύπο συσκευής, αντικειμένου ή υλικού :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

βρήκανε θέμα να ασχοληθούν, οι γραμμές τις κεραίας είναι από πλαστικό, δεν είναι μέταλο ούτε εγκοπή. εάν το τζιν σου ξεβάφει ενδεχομένως να βάψει οποιαδήποτε συσκευή τοποθετηθεί στο παντελόνι αν τοποθετήσεις iPhone τότε θα βάψει το iPhone
Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση 8.1.1 εχει επηρεάσει κανέναν σας σε οτι αφορά τη σταθερότητα του WiFi; Γιατί εγώ έχω κάτι θεματάκια απο τότε που την έβαλα, και σήμερα διαβασα οτι υπάρχει γενικά κάποιο θέμα με την συγκεκριμένη αναβάθμιση στο θέμα του WiFi!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση 8.1.1 εχει επηρεάσει κανέναν σας σε οτι αφορά τη σταθερότητα του WiFi; Γιατί εγώ έχω κάτι θεματάκια απο τότε που την έβαλα, και σήμερα διαβασα οτι υπάρχει γενικά κάποιο θέμα με την συγκεκριμένη αναβάθμιση στο θέμα του WiFi!!!

 

Εγώ προσωπικά κανένα θέμα. Και επειδή κατι πηρε και εμενα τ'αφτί μου εχθες το δοκιμασα να ειναι ανοιχτο συνεχεια και δεν ειχα καποιο προβλημα ή αποσύνδεση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δει κανεις αυτό; Γίνεται αν πατήσεις 2 φορές το κουμπάκι αλλα σαν άγγιγμα. Οχι πάτημα κανονικο. Γιατί γίνεται; Κατεβαίνει η οθόνη αλλα δεν ξέρω τον λόγο. [ATTACH]52977[/ATTACH]
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Είναι το rechability και πρόκειται για μία λειτουργία των iphone 6 και 6 plus ώστε να μπορείς να χειρίζεσαι με το ένα χέρι την συσκευή. Ακουμπώντας δυο φορές το Touch ID, όλη η οθόνη κατεβαίνει ώστε να μπορείς να επιλέξεις τα εικονίδια που βρίσκονται στο πάνω μέρος αυτής.

 

Σχετικά: http://www.tekrevue.com/tip/reachability-iphone-6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δει κανεις αυτό; Γίνεται αν πατήσεις 2 φορές το κουμπάκι αλλα σαν άγγιγμα. Οχι πάτημα κανονικο. Γιατί γίνεται; Κατεβαίνει η οθόνη αλλα δεν ξέρω τον λόγο. [ATTACH]52977[/ATTACH]

Λέγεται reachability και γίνεται για να φτάσεις τις εφαρμογές που είναι πάνω πάνω. Ίσως να μην είναι τόσο χρήσιμο στο iPhone 6 αλλά στο 6 plus είναι πάρα πολύ χρήσιμο όταν το κρατάς με ένα χέρι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε... Μαλιστα... Και λεω τι στο καλο; Απο κατω ειναι για να δεις τις εφαρμογες. Απο πανω;;; Ευχαριστω πολυ!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

βρήκανε θέμα να ασχοληθούν, οι γραμμές τις κεραίας είναι από πλαστικό, δεν είναι μέταλο ούτε εγκοπή. εάν το τζιν σου ξεβάφει ενδεχομένως να βάψει οποιαδήποτε συσκευή τοποθετηθεί στο παντελόνι αν τοποθετήσεις iPhone τότε θα βάψει το iPhone

Ρωτώ επειδή το one x δεν είχε ποτε τέτοιο πρόβλημα ενώ είναι ΟΛΟ πλαστικό. Επίσης από προσωπική εμπειρία και 4 διαφορετικά jeans δεν μου έτυχε ποτε κάτι. Μου φαίνεται παράλογο ένα ακριβό κινητό να λερώνεται το πλαστικό του εύκολα. Άλλο η θήκη των 5euro και άλλο το πλαστικό σε ακριβό κινητό.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται παράλογο ένα ακριβό κινητό να λερώνεται το πλαστικό του εύκολα. Άλλο η θήκη των 5euro και άλλο το πλαστικό σε ακριβό κινητό.

 

 

Μάλλον δεν κατάλαβες το πνεύμα της απάντησής μου και του φίλου DINFUN. Δεν φταίει το οποιοδήποτε πλαστικό του iPhone, της θήκης ή το χαρτί του πακέτου τσιγάρων, αλλά το jean. Αν αυτό ξεβάφει, θα ξεβάψει επάνω σε ότι και αν τρίψεις επάνω του.

 

Θαύματα καλέ μου φίλε δεν γίνονται στην κοινή λογική, και αν πέσει μελάνι επάνω σου θα λερωθείς, είτε φοράς ρούχα από λαϊκή αγορά, είτε κοστούμι Βερσάτσε! :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα μία θήκη σιλικόνης της puro 0.3mm, γιατί τις πλαστικές τις ψιλοφοβάμαι μην γρατσουνίσουν το κινητό. μπροστά παρήγγειλα ένα tempered glass αν και δεν νομίζω να καλύψει όλη την οθόνη δεδομένου ότι στις άκρες είναι κάπως κυρτή.

γρατσουνίζεται γενικώς εύκολα το πίσω μέρος του κινητού? γενικώς στο συγκεκριμένο τηλέφωνο μου αρέσει η αίσθηση που αφήνει σκέτη η συσκευή στο χέρι, αλλά φοβάμαι την κάμερα που εξέχει...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες το πνεύμα της απάντησής μου και του φίλου DINFUN. Δεν φταίει το οποιοδήποτε πλαστικό του iPhone, της θήκης ή το χαρτί του πακέτου τσιγάρων, αλλά το jean. Αν αυτό ξεβάφει, θα ξεβάψει επάνω σε ότι και αν τρίψεις επάνω του.

 

Θαύματα καλέ μου φίλε δεν γίνονται στην κοινή λογική, και αν πέσει μελάνι επάνω σου θα λερωθείς, είτε φοράς ρούχα από λαϊκή αγορά, είτε κοστούμι Βερσάτσε! :)

 

Μα αν κάποιος εχει τζιν που ξεβαφει (της πλακας δηλαδη), ας αφησει το iphone και ας παρει κανα τζιν της προκοπης

Link to comment
Share on other sites

Μα αν κάποιος εχει τζιν που ξεβαφει (της πλακας δηλαδη), ας αφησει το iphone και ας παρει κανα τζιν της προκοπης

 

Ε μα ναι. Δώσαμε ένα σωρό λεφτά για το iPhone, σε ένα καλό τζιν θα κολλήσουμε!!!:p

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...