Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερετε κανενα screen protector που καλυπτει ολο το μπροστινο μερος, οχι μονο την οθονη ισα ισα και να αφηνει κενα?

Και καποιο back protector που να βγαινει σε ενα κομματι που καλυπτει ολο το πισω μερος, και οχι κομματακια κομματακια?

Εχω παρει ηδη τρεις διαφορετικους screen και back protectors αλλα δεν καλυπτουν ολο το κινητο.

Ετσι ειναι ολοι για το 6?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερετε κανενα screen protector που καλυπτει ολο το μπροστινο μερος, οχι μονο την οθονη ισα ισα και να αφηνει κενα?

Και καποιο back protector που να βγαινει σε ενα κομματι που καλυπτει ολο το πισω μερος, και οχι κομματακια κομματακια?

Εχω παρει ηδη τρεις διαφορετικους screen και back protectors αλλα δεν καλυπτουν ολο το κινητο.

Ετσι ειναι ολοι για το 6?

http://www.bestskinsever.com/iphone-6-skins

https://www.ghost-armor.com/product/details/apple-iphone-6

http://www.zagg.com/invisibleshield/apple-iphone-6-cases-screen-protectors-covers-skins-shields

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, το πρωτο φαινεται καλο και σε λογικη τιμη.

Μια ερωτηση ακομη, στο apple maps οταν πατουσα να με παει απο το Α στο Β και πατουσα start μου εδειχνε την διαδρομη στο επιπεδο του δρομου. Οχι με κτιρια διπλα οπως το google earth, σκετο τον δρομο στον οποιο βρισκομουν, σαν να περπαταει μαζι μου, τετοια αισθηση. Δεν ξερω πως λεγετε γιαυτο το περιγραφω ετσι.

Τωρα μπορω και βλεπω την διαδρομη μονο πανοραμικα και δεν με βοηθαει καθολου.

Τι πρεπει να πατησω για να μου δειχνει την διαδρομη ετσι?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, το πρωτο φαινεται καλο και σε λογικη τιμη.

Μια ερωτηση ακομη, στο apple maps οταν πατουσα να με παει απο το Α στο Β και πατουσα start μου εδειχνε την διαδρομη στο επιπεδο του δρομου. Οχι με κτιρια διπλα οπως το google earth, σκετο τον δρομο στον οποιο βρισκομουν, σαν να περπαταει μαζι μου, τετοια αισθηση. Δεν ξερω πως λεγετε γιαυτο το περιγραφω ετσι.

Τωρα μπορω και βλεπω την διαδρομη μονο πανοραμικα και δεν με βοηθαει καθολου.

Τι πρεπει να πατησω για να μου δειχνει την διαδρομη ετσι?

Απλά επέλεξε το 3D. Είναι κάτω αριστερά αν θυμάμαι καλά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, με μια γρήγορη ερωτησούλα δίχως να θέλω νας κουράσω. :)

 

Βρίσκομαι σε αναζήτηση νέας συσκευής, (σίγουρα το iphone είναι ανάμεσα στις επιλογές μου) και το μόνο που θέλω να σας ρωτήσω είναι απλά εαν εσείς οι ήδη κάτοχοι αντιμετωπίζεται κάποιο πρόβλημα με το 1gb ραμ στο multitasking και αν πιστεύετε ότι θα αντέξει το κινητό με ομαλή χρήση τα επόμενα 2 χρόνια τουλάχιστον.

Το ρωτάω αυτό, καθώς δεν αγοράζω συσκευή κάθε χρόνο, και θέλω να λειτουργεί χωρίς να laggαρει.

 

Γενικότερα, υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πριν το αγοράσω;

 

Υ.Γ Χρόνια κάτοχος android, τον τελευταίο χρόνο μόνο με ένα iphone 4s.

 

Το ευχαριστώ μου, αυτονόητο...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, με μια γρήγορη ερωτησούλα δίχως να θέλω νας κουράσω. :)

 

Βρίσκομαι σε αναζήτηση νέας συσκευής, (σίγουρα το iphone είναι ανάμεσα στις επιλογές μου) και το μόνο που θέλω να σας ρωτήσω είναι απλά εαν εσείς οι ήδη κάτοχοι αντιμετωπίζεται κάποιο πρόβλημα με το 1gb ραμ στο multitasking και αν πιστεύετε ότι θα αντέξει το κινητό με ομαλή χρήση τα επόμενα 2 χρόνια τουλάχιστον.

Το ρωτάω αυτό, καθώς δεν αγοράζω συσκευή κάθε χρόνο, και θέλω να λειτουργεί χωρίς να laggαρει.

 

Γενικότερα, υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πριν το αγοράσω;

 

Υ.Γ Χρόνια κάτοχος android, τον τελευταίο χρόνο μόνο με ένα iphone 4s.

 

Το ευχαριστώ μου, αυτονόητο...

 

Καλη σου μέρα!!! Λοιπόν αυτο με τη RAM που έγινε σάλος όταν βγήκε το 6, ναι μεν ειναι χαμηλή η RAM για την εποχή μας αλλα ουδέποτε κολλουσε πουθενά, μπορεις άνετα να κατεβάσεις πολλά apps, να τα τρέχεις συγχρόνως και να μη καταλαβαίνει Χριστο. Δυο χρόνια ειναι λίγα που λες, αν το προσεχεις παραπάνω θα σου βγάλει. Δε υπάρχει κατι ιδιαίτερο που πρεπει να προσέξεις. Σκέψου καλα μόνο ποια έκδοση θα παρεις, τι σου χρειάζεται σε χώρο μνήμης. Πλέον το 64αρι επιλέγουν οι περισσότεροι. Αυτα, αν εχεις απορίες εδω είμαστε!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλη σου μέρα!!! Λοιπόν αυτο με τη RAM που έγινε σάλος όταν βγήκε το 6, ναι μεν ειναι χαμηλή η RAM για την εποχή μας αλλα ουδέποτε κολλουσε πουθενά, μπορεις άνετα να κατεβάσεις πολλά apps, να τα τρέχεις συγχρόνως και να μη καταλαβαίνει Χριστο. Δυο χρόνια ειναι λίγα που λες, αν το προσεχεις παραπάνω θα σου βγάλει. Δε υπάρχει κατι ιδιαίτερο που πρεπει να προσέξεις. Σκέψου καλα μόνο ποια έκδοση θα παρεις, τι σου χρειάζεται σε χώρο μνήμης. Πλέον το 64αρι επιλέγουν οι περισσότεροι. Αυτα, αν εχεις απορίες εδω είμαστε!!!

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. :)

 

Τα δύο χρόνια που γράφω εννοώ να δουλεύει εσωτερικά απροβλημάτιστα, δηλαδή με δύο επόμενες αναβαθμίσεις να μη σέρνεται και παρουσιάζει lag λόγω ραμ κυρίως, γιατί ο επεξεργαστής του πιστεύω δεν μασάει.

Εξωτερικά, καθότι είμαι ψείρας με τα πράγματά μου, είναι σίγουρο ότι θα είναι άθικτο.

 

Αλήθεια, στο safari πως ανταποκρίνεται εαν έχει π.χ 4-5 tabs ανοιχτά;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, στο safari πως ανταποκρίνεται εαν έχει π.χ 4-5 tabs ανοιχτά;

 

Οπως και στο air2 που εχει 2 g ram!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. :)

 

Τα δύο χρόνια που γράφω εννοώ να δουλεύει εσωτερικά απροβλημάτιστα, δηλαδή με δύο επόμενες αναβαθμίσεις να μη σέρνεται και παρουσιάζει lag λόγω ραμ κυρίως, γιατί ο επεξεργαστής του πιστεύω δεν μασάει.

Εξωτερικά, καθότι είμαι ψείρας με τα πράγματά μου, είναι σίγουρο ότι θα είναι άθικτο.

 

Αλήθεια, στο safari πως ανταποκρίνεται εαν έχει π.χ 4-5 tabs ανοιχτά;

Καλέ μου φίλε Ηρακλή μιας και θέλεις να πας προς iPhone μεριά να σου πω ότι το εργαλείο είναι απροβλημάτιστο τόσο από θέμα ram οσο και από θέματα lag.Ποιοτικότατο με ξεκούραστη για τα μάτια οθόνη, πραγματικά πολύ καλή κάμερα, απροβλημάτιστη λειτουργία στην οποία ειλικρινά με έχει εντυπωσιάσει το ποσό άνετα εκτελεί βαριές εφαρμογές και παιχνίδια που τα αντίστοιχα σε android απαιτούν καρατουμπανο συσκευές και πάλι,σε ορισμένες περιπτώσεις...!!!!Όσο για την μπαταρία, απλά δεν πέφτει δίπλα του καμία ναυαρχίδα άλλης εταιρείας.Μην σε προβληματίζει η ραμ, δουλεύει αλλιώς το ios και δεν έχει καμία σχέση στην πράξη με το μνημοκτονο android.Το μόνο αρνητικό είναι ότι « αυτά που ήξερες και εκανες στο android» τα ξεχνάς ;)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. :)

 

Τα δύο χρόνια που γράφω εννοώ να δουλεύει εσωτερικά απροβλημάτιστα, δηλαδή με δύο επόμενες αναβαθμίσεις να μη σέρνεται και παρουσιάζει lag λόγω ραμ κυρίως, γιατί ο επεξεργαστής του πιστεύω δεν μασάει.

Εξωτερικά, καθότι είμαι ψείρας με τα πράγματά μου, είναι σίγουρο ότι θα είναι άθικτο.

 

Αλήθεια, στο safari πως ανταποκρίνεται εαν έχει π.χ 4-5 tabs ανοιχτά;

 

Στις δυο επόμενες δε θα εχει κανενα θεμα. Γνωρίζουμε οτι η υποστήριξη της Apple ειναι σίγουρη και η κάθε αναβάθμιση που θα δώσει θα ανταποκρίνεται στην εκάστοτε συσκευή. Στο iOS 8, η τελευταία αναβάθμιση του 4s, είχε θεματάκια στην αρχή αλλα πλέον ρολάρει πολυ καλα για συσκευή με χαμηλά specs!!! Το 6αρι θα ειναι εντάξει για τις μελλοντικές αναβαθμίσεις!!! Τωρα που είπες για το Safari δοκίμασα και άνοιξα ταυτόχρονα 13 σελίδες και ηταν άψογο!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Οπως και στο air2 που εχει 2 g ram!

 

Καλό αυτό. Εσύ φαντάζομαι πως έχεις και τα δύο, μπορείς να μου/μας πεις σε τι διαφέρουν στην εκτέλεση των εφαρμογών;

Καλέ μου φίλε Ηρακλή μιας και θέλεις να πας προς iPhone μεριά να σου πω ότι το εργαλείο είναι απροβλημάτιστο τόσο από θέμα ram οσο και από θέματα lag.Ποιοτικότατο με ξεκούραστη για τα μάτια οθόνη, πραγματικά πολύ καλή κάμερα, απροβλημάτιστη λειτουργία στην οποία ειλικρινά με έχει εντυπωσιάσει το ποσό άνετα εκτελεί βαριές εφαρμογές και παιχνίδια που τα αντίστοιχα σε android απαιτούν καρατουμπανο συσκευές και πάλι,σε ορισμένες περιπτώσεις...!!!!Όσο για την μπαταρία, απλά δεν πέφτει δίπλα του καμία ναυαρχίδα άλλης εταιρείας.Μην σε προβληματίζει η ραμ, δουλεύει αλλιώς το ios και δεν έχει καμία σχέση στην πράξη με το μνημοκτονο android.Το μόνο αρνητικό είναι ότι « αυτά που ήξερες και εκανες στο android» τα ξεχνάς ;)

 

Αγαπητέ Πάρη, αν είσαι μαθημένος με android (το ξέρεις κι εσύ άλλωστε!!!!) τότε ξέρεις ότι η ραμ παίζει βασικό ρόλο.

Εν ολίγοις, ο συνειρμός που κάνω είναι οτι το 4s που έχω τώρα ουσιαστικά δεν έχει multitasking και διερωτώμαι εάν στο i6 ουσιαστικά με 400mb ραμ παραπάνω είναι τόσο τεράστια η διαφορά (προς το καλύτερο) όσο διαβάζω απο εσάς και ακούω. Γιατί, με την λογική αυτή, φαντάζομαι πόσο καλύτερα θα ήταν εαν είχε 2gb.

 

Στις δυο επόμενες δε θα εχει κανενα θεμα. Γνωρίζουμε οτι η υποστήριξη της Apple ειναι σίγουρη και η κάθε αναβάθμιση που θα δώσει θα ανταποκρίνεται στην εκάστοτε συσκευή. Στο iOS 8, η τελευταία αναβάθμιση του 4s, είχε θεματάκια στην αρχή αλλα πλέον ρολάρει πολυ καλα για συσκευή με χαμηλά specs!!! Το 6αρι θα ειναι εντάξει για τις μελλοντικές αναβαθμίσεις!!! Τωρα που είπες για το Safari δοκίμασα και άνοιξα ταυτόχρονα 13 σελίδες και ηταν άψογο!!!

 

Πράγματι έτσι είναι, αλλα είναι πλεόν ολοφάνερο ότι σιγά-σιγά αρχίζει και βαραίνει κάπως το ios και καλό είναι να έχεις αποθέματα μνήμης. Έτσι, και για το ψυχολογικό...:p

 

'Οπως σωστά εχετε καταλάβει, εάν είχε διπλάσια ραμ θα το είχα πάρει χθες για να είχα και το κεφάλι μου ήσυχο....

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για να λέμε και του στραβου το δίκιο, η apple τσιγκουνευτηκε την μνήμη. Από εκεί και πέρα όμως δεν έχει και καμιά σχέση με την λειτουργία στο android.Πάντως το πιο καλό θα ήταν να πήγαινες σε ένα κάταστημα που το έχει και να ασχοληθείς λίγο μαζί του live ώστε να δεις τι γίνεται και αν εισαι ευχαριστημενος με αυτό που θα βλέπεις. Εγώ το έχω πάρει στον γιο μου γιατί για μένα όσο κι αν μου αρέσουν πολλά πράγματα σε αυτό, δυστυχώς δεν μπορώ να την παλέψω με ios συσκευες,γι αυτό δες μόνος σου και αποφάσισε αν ικανοποιει αυτά που θέλεις.(είναι και οι καιροί δύσκολοι για να πετάμε λεφτά...)
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό. Εσύ φαντάζομαι πως έχεις και τα δύο, μπορείς να μου/μας πεις σε τι διαφέρουν στην εκτέλεση των εφαρμογών;

 

iphone 5S/iphone 6/ipad air1/ipad air2

 

με την 8.1.1 και τα 4

 

οι καινουργιες συσκευες απλα φορτωνουν τις εφαρμογες λιγο πιο γρηγορα... καποια αλλη διαφορα δεν μπορω να παρατηρησω...

 

στις ιδιες εφαρμογες/παιχνιδια που εχουν καποιο bug, το βλεπω και στις 4 συσκευες!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δεί live αλλά για λίγο, θα το δουλέψω λίγο περισσότερο μπας και καταλήξω.:wacko:

Η αλήθεια είναι ότι μου λείπουν κάποιες λειτουργίες στο android αλλά με ενδιαφέρει περισσότερο που δεν αναλώνομαι σε custom roms, kernels etc.

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο πολύ. Ελπίζω να αποφασίσω σύντομα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος πρόβλημα στην δόνηση; Μέσα σε ένα μήνα δυο φορές ενώ απάντησα σε κλήση συνέχισε να δονείται και σταμάτησε μόνο με hard reset. Δεν ξέρω αν είναι θέμα sw ή hw. Ρώτησα στο istorm δεν ήξερε να μου απαντήσει.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Απλά επέλεξε το 3D. Είναι κάτω αριστερά αν θυμάμαι καλά.

 

Οταν παταω το 3D εμενα δεν μου βγαζει αυτο.

Αυτο που λεω πατουσες πανω σε ενα ανθρωπακι, και εδειχνε λες και βλεπει αυτα που βλεπω εγω

Link to comment
Share on other sites

Οταν παταω το 3D εμενα δεν μου βγαζει αυτο.

Αυτο που λεω πατουσες πανω σε ενα ανθρωπακι, και εδειχνε λες και βλεπει αυτα που βλεπω εγω

Εγώ για να μου δείχνει το πως κινούμε στον δρόμο ενεργοποιώ το 3D. Δεν έχω δει κάποια άλλη λειτουργία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος πρόβλημα στην δόνηση; Μέσα σε ένα μήνα δυο φορές ενώ απάντησα σε κλήση συνέχισε να δονείται και σταμάτησε μόνο με hard reset. Δεν ξέρω αν είναι θέμα sw ή hw. Ρώτησα στο istorm δεν ήξερε να μου απαντήσει.

Εμένα αυτο μου συνέβαινε στο 5s, τωρα στο 6αρι ευτυχώς δε μου εχει συμβεί κατι παρόμοιο!!!

 

Οταν παταω το 3D εμενα δεν μου βγαζει αυτο.

Αυτο που λεω πατουσες πανω σε ενα ανθρωπακι, και εδειχνε λες και βλεπει αυτα που βλεπω εγω

Αυτο δεν υπάρχει στους χάρτες της Apple, μόνο στους Google maps υπάρχει το street view(αν αυτο εννοείς). Βασικά υπάρχει μόνο στο εξωτερικό ακομα απο τους χάρτες της Apple!!!

Edited by gadget19

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτο μου συνέβαινε στο 5s, τωρα στο 6αρι ευτυχώς δε μου εχει συμβεί κατι παρόμοιο!!!

 

 

 

Κατάφερες και το διόρθωσες με κάποιο τροπο; Το εψαξες;

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερες και το διόρθωσες με κάποιο τροπο; Το εψαξες;

 

Οχι φίλε μου δυστυχώς δε βρήκα άκρη, 3 φορές το είχε πάθει και μετα κλασσικά hard reset!!!:confused:

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε μου δυστυχώς δε βρήκα άκρη, 3 φορές το είχε πάθει και μετα κλασσικά hard reset!!!:confused:

 

Σε ευχαριστω. Ξεκινάμε με set up as new και βλέπουμε.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτο μου συνέβαινε στο 5s, τωρα στο 6αρι ευτυχώς δε μου εχει συμβεί κατι παρόμοιο!!!

 

 

Αυτο δεν υπάρχει στους χάρτες της Apple, μόνο στους Google maps υπάρχει το street view(αν αυτο εννοείς). Βασικά υπάρχει μόνο στο εξωτερικό ακομα απο τους χάρτες της Apple!!!

 

Το street view της google νομιζω δειχνει και κτιρια διπλα και πως ειναι ο δρομος. Στο εξωτερικο βρισκομαι.

Link to comment
Share on other sites

Το street view της google νομιζω δειχνει και κτιρια διπλα και πως ειναι ο δρομος. Στο εξωτερικο βρισκομαι.

 

Ακριβώς, το street view δείχνει σα να εισαι εσυ εκει, αλλα η δυνατότητα αυτη ειναι της Google στις περισσότερες χώρες. Οι TomTom της Apple υποστηρίζουν λιγότερες χώρες. Μπορεις να το δεις αν ξεζουμαρεις, Θα εχει ενα άσπρο κυκλακι με τη λέξη 3D μεσα!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

1 εβδομάδα πριν την αγορά άλλαξα γνώμη και παο για το 64gb αντί το 16αρι. skroutz είναι 810ευρ, το βρίσκω κάπου πιο φτηνά?
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...