Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μας αφορα όμως η νεα εκδοση, μαλλον δωρακι για οσους εχουν παλιες συσκευες είναι

Αν μας αφορά λέει... :p

Διορθώνει πλήθος bugs σε 6 & 6+, και επιπλέον βελτιώνει σημεία όπου παρατηρούνταν κάποια performance issues!

 

ΥΓ: Να δούμε πότε επιτέλους θα διορθώσουν και το πρόβλημα του πληκτρολογίου με το "σίγμα". Δύο χρόνια τώρα στέλνω bug reports, μα η Apple μας γράφει κανονικά...

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μας αφορα όμως η νεα εκδοση, μαλλον δωρακι για οσους εχουν παλιες συσκευες είναι

 

Έπρεπε να της δώσουν ενα τίτλο. Άσχετα που λέει για παλιές συσκευές εγώ την πέρασα και βλεπω να εχει διάφορες στο παρασκήνιο. Δηλαδή κάποια lags που είχα βλεπω δεν υπάρχουν. Επίσης δουλεύει κάπως πιο άνετα το τηλέφωνο μου πλέον

Iphone 5.

Σε όλες τις συσκευές έχουν κάνει διορθώσεις μην κοιτάς τι λέει ο τίτλος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω σε ipad mini retina και iphone 6 δεν εχω δει καμμια διαφορα περα απ το οτι μ αφηνει 200-300mb περισσοτερο ελευθερο χωρο απο πριν. Τι θεματα ειχες δηλαδη στο 6αρι κ στα διορθωσε; Εγω στο ipad ετρωγα καποια κολληματα με το orientation της συσκευης που εμπαινε λαθος καποιες φορες κ ειχα κ καποια lags που δεν διορθωθηκαν οπως ειδα αφου την ωρα που γραφω αυτο το ποστ μου λαγκαρε παλι κ επισης οταν το ανοιξα πρωτη φορα μετα το update μου λαγκαρε,. Βεβαια δεν το περασα με restore κτλ αλλα OTA οποτε μπορει γιαυτο να μην καθαρισε. Μακαρι να φτιαξαν καπως κ την μπαταρια στο 6αρι. Παντως στο mac που χθες μας δωσαν το update βλεπω πολυ καλυτερη διαχειρηση της ram

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην δυσάρεστη θέση να πω πως το 3 εβδομάδων iPhone 6, παρουσίασε πρόβλημα εχτές και οτι έχω ξενερώσει ταμαλα.. Συγκεκριμένα, Μετά απο ενα ψιλό lug που έβλεπα στο πληκτρολόγιο διάβασα κάπου οτι με επαναφορά ρυθμίσεων το πρόβλημα διορθώνεται. Κι ετσι έκανα.. Μονο που που όταν ξανά άναψε το iPhone άρχισε να κάνει INFINITY LOOP και ενδιάμεσα πέταγε κόκκινη οθόνη.. ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε καμία άποψη γι αυτό εδώ?Να δουλευει στο 6αρι? Μη πεταξω τα λεφτα αδικα...

drippler.com/drip/sandisk-makes-60-usb-drive-lightning-connector-your-iphone

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω βρει κάπου συγκεκριμένα, ήθελα να ρωτήσω πρώτα μήπως το γνωρίζετε και αν δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση πριν τσιμπήσω το χρυσό σε 2 εβδομάδες. Στο skroutz.gr έχω δει να έχουν EU και US μοντέλα. Δηλαδή αν πάρο το US από εγγύηση τι γίνετε? Επειδή φαντάζομαι το EU θα μπορώ να το πάρο και σε επίσημο αντιπρόσωπο της Apple στην Κύπρο όπου μένω ενώ φαντάζουμε το US θα πρέπει να το στυλο πίσω στο κατάστημα στην Ελλάδα?
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα...

 

Επειδή είμαι σχετικά καινούργιος με το iphone θα ήθελα να ρωτήσω δύο πραγματάκια

1. Έχω ένα φάκελο στο pc μου π.χ. 1GB που περιέχει αρχεία Excel, Word, power Point καθώς και φωτογραφίες. Μ<πορώ να τον περάσω με κάποιο τρόπο στο iphone?

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή πρόγραμμα (όπως καποιο File Manager ή File Explorer σε Android) να μπορώ να βλέπω τα αρχεία της συσκευής Iphone?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα...

 

Επειδή είμαι σχετικά καινούργιος με το iphone θα ήθελα να ρωτήσω δύο πραγματάκια

1. Έχω ένα φάκελο στο pc μου π.χ. 1GB που περιέχει αρχεία Excel, Word, power Point καθώς και φωτογραφίες. Μ<πορώ να τον περάσω με κάποιο τρόπο στο iphone?

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή πρόγραμμα (όπως καποιο File Manager ή File Explorer σε Android) να μπορώ να βλέπω τα αρχεία της συσκευής Iphone?

 

Τα πάντα συγχρονίζονται ΜΟΝΟ μέσω iTunes φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα...

 

Επειδή είμαι σχετικά καινούργιος με το iphone θα ήθελα να ρωτήσω δύο πραγματάκια

1. Έχω ένα φάκελο στο pc μου π.χ. 1GB που περιέχει αρχεία Excel, Word, power Point καθώς και φωτογραφίες. Μ<πορώ να τον περάσω με κάποιο τρόπο στο iphone?

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή πρόγραμμα (όπως καποιο File Manager ή File Explorer σε Android) να μπορώ να βλέπω τα αρχεία της συσκευής Iphone?

 

iOS doesn't handle external storage natively, offloading and syncing of files is handled by a separate app (e.g. iFiles) through iTunes.

 

Tουτέστιν, για να μετακινήσεις από και προς το PC αρχεία υπάρxει το iTunes (πηγαίνεις στη συσκευή σου, μετά στα apps κατεβαίνεις στοτέλος της σελίδας και εκεί υπάρχουν όλες οι εφαρμογές (πχ. media players, browsers κλπ.) που σου επιτρέπουν μετακίνηση ή αντιγραφή αρχείων από και προς.

 

Φυσικά για μεταφορές αρχείων τύπου android υπάρχει πάντα η δυνατότητα native και στο iphone, εφόσον έχεις προηγουμένως κάνεις jailbreak στη συσκευή σου.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα...

 

 

 

Επειδή είμαι σχετικά καινούργιος με το iphone θα ήθελα να ρωτήσω δύο πραγματάκια

 

1. Έχω ένα φάκελο στο pc μου π.χ. 1GB που περιέχει αρχεία Excel, Word, power Point καθώς και φωτογραφίες. Μ<πορώ να τον περάσω με κάποιο τρόπο στο iphone?

 

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή πρόγραμμα (όπως καποιο File Manager ή File Explorer σε Android) να μπορώ να βλέπω τα αρχεία της συσκευής Iphone?

 

 

1. Dropbox. Onedrive. Τις φωτογραφίες επίσης μπορείς και από το iTunes.

2. Μπορείς αλλά πρέπει να κάνεις jb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα...

 

Επειδή είμαι σχετικά καινούργιος με το iphone θα ήθελα να ρωτήσω δύο πραγματάκια

1. Έχω ένα φάκελο στο pc μου π.χ. 1GB που περιέχει αρχεία Excel, Word, power Point καθώς και φωτογραφίες. Μ<πορώ να τον περάσω με κάποιο τρόπο στο iphone?

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή πρόγραμμα (όπως καποιο File Manager ή File Explorer σε Android) να μπορώ να βλέπω τα αρχεία της συσκευής Iphone?

 

Το πρώτο είναι πολύ εύκολο, μπορείς και μέσω iTunes πηγαίνοντας στην εφαρμογή εγγράφων όπως Documents, τα πρόσφατα Microsoft office apps κλπ. Αλλά και από iCloud μέσω της εφαρμογής Documents. Για το δεύτερο υπάρχουν πολλές και αξιόπιστες στο app store που μπορείς να βρεις!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε περίπου θα σταθεροποιηθει η τιμή και σε ποια? Σκέφτομαι να αγοράσω μάλλον το 64αρη αλλά παρατηρώ μια πτώση στο skroutz.
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε περίπου θα σταθεροποιηθει η τιμή και σε ποια? Σκέφτομαι να αγοράσω μάλλον το 64αρη αλλά παρατηρώ μια πτώση στο skroutz.

 

Συγκριτικά με περυσι, η πτώση ειναι 50-70 ευρω παρακάτω. Στις γιορτες θα εχει το 16αρι κατω απο 600€. Οι μεγαλυτερες εκδόσεις ομως θα απέχουν πολυ απ την τιμη του 16giga.

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση πριν τσιμπήσω το χρυσό σε 2 εβδομάδες. Στο skroutz.gr έχω δει να έχουν EU και US μοντέλα. Δηλαδή αν πάρο το US από εγγύηση τι γίνετε? Επειδή φαντάζομαι το EU θα μπορώ να το πάρο και σε επίσημο αντιπρόσωπο της Apple στην Κύπρο όπου μένω ενώ φαντάζουμε το US θα πρέπει να το στυλο πίσω στο κατάστημα στην Ελλάδα?

Γνωρίζει κάπιος κάτι? Ευχαριστώ

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάπιος κάτι? Ευχαριστώ

 

Όποιαδήποτε αγορά γίνει εκτός παρόχων εγγύηση ση συσκευή σας παρέχεται από την iSquare. Αχρείαστη να είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

Όποιαδήποτε αγορά γίνει εκτός παρόχων εγγύηση ση συσκευή σας παρέχεται από την iSquare. Αχρείαστη να είναι. :)

Να σε ρωτήσω κάτι εγκυκλοπαιδικα μια και είσαι ο κατάλληλος: Στις συσκευές γενικά της apple που είναι "Ελληνικες" ξέρω ότι σε περίπτωση βλάβης και για όσο διάστημα είναι εντος εγγυησης,δεν επισκευαζουν την συσκευή στο επίσημο service αλλά την αντικαθιστουν με καινούρια (μου άλλαξαν πρόσφατα το ipad και το γνωρίζω).Σε αυτές που είναι "παραεισαγωγης" ισχύει το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι εγκυκλοπαιδικα μια και είσαι ο κατάλληλος: Στις συσκευές γενικά της apple που είναι "Ελληνικες" ξέρω ότι σε περίπτωση βλάβης και για όσο διάστημα είναι εντος εγγυησης,δεν επισκευαζουν την συσκευή στο επίσημο service αλλά την αντικαθιστουν με καινούρια (μου άλλαξαν πρόσφατα το ipad και το γνωρίζω).Σε αυτές που είναι "παραεισαγωγης" ισχύει το ίδιο?

 

Ναι ισχύει το ίδιο και οι συσκευές του εξωτερικού αντικαθίστανται με refurbrized :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει το ίδιο και οι συσκευές του εξωτερικού αντικαθίστανται με refurbrized :)

Σε ευχαριστώ, το είχα απορία :)

 

Με την ευκαιρία μια και πήρα ένα iphone 6 για τον γιο μου (KILLER146 ως myphone member) αυτές τις μέρες,εφτιαξε 2 lockscreen wallpapers για το iphone που μου αρεσαν κι εμενα και θέλησε να τις μοιραστει μαζί σας. Αν σας αρέσουν είναι εδώ http://www.mediafire.com/folder/o5kway32a9hmo

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 6αρι καινούργιο τελικά στα 630 ελληνικό... Δεν μπορούσα να περιμενω να πέσουν οι τιμές

 

Έχει έκδοση 8.0.2 μέσα. Μπορώ να περάσω την 8.1 Για να το κάνω jailbreak? Γιατί η τελευταία είναι η 8.1.1 δεν μπορείς....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 6αρι καινούργιο τελικά στα 630 ελληνικό... Δεν μπορούσα να περιμενω να πέσουν οι τιμές

 

Έχει έκδοση 8.0.2 μέσα. Μπορώ να περάσω την 8.1 Για να το κάνω jailbreak? Γιατί η τελευταία είναι η 8.1.1 δεν μπορείς....

 

Αν επιτρέπεται... απο που το πήρες σε αυτήν την τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 6αρι καινούργιο τελικά στα 630 ελληνικό... Δεν μπορούσα να περιμενω να πέσουν οι τιμές

 

Έχει έκδοση 8.0.2 μέσα. Μπορώ να περάσω την 8.1 Για να το κάνω jailbreak? Γιατί η τελευταία είναι η 8.1.1 δεν μπορείς....

 

Καλορίζικο φίλε μου, λογικά από skroutz τόσο κάτω!!! Αν κανεις αναβάθμιση θα πας κατευθείαν 8.1.1 όποτε δε μπορείς να κανείς ακόμα jb, υπομονή!!!:happy:

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 6αρι καινούργιο τελικά στα 630 ελληνικό... Δεν μπορούσα να περιμενω να πέσουν οι τιμές

 

Έχει έκδοση 8.0.2 μέσα. Μπορώ να περάσω την 8.1 Για να το κάνω jailbreak? Γιατί η τελευταία είναι η 8.1.1 δεν μπορείς....

 

Η 8.0.2 δεν γίνεται jailbreak ? Η 8.1 σταμάτησε ηδη να υπογράφεται από απλ ;

Link to comment
Share on other sites

Η 8.0.2 δεν γίνεται jailbreak ? Η 8.1 σταμάτησε ηδη να υπογράφεται από απλ ;

 

 

Η 8.1 δεν έχει σταματήσει να υπογράφεται ακόμα, αλλά μάλλον λιγοστεύει ο χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...