Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή καλέ μου φίλε, προτιμάς έναν τετραπύρηνο χρονισμένο πχ στους 2.5GHz και ας είναι 32bit (έναντι 64 του iPhone) και μέχρι και 200% αργότερος σε κάθε bench test;

 

Επιπλέον, ξέρεις τι resource usage έχει ένα JVM που χρησιμοποιεί μια άλλη ναυαρχίδα με το native του iOS;

 

Δεν είναι ίδιοι επεξεργαστές ξέρεις της Apple και αυτοί που συναντάς σε άλλες ναυαρχίδες, ούτε η hardware αρχιτεκτονική ούτε η runtime, για να συγκρίνεις τα specifications τους. Φασόλια με κρεμμύδια δεν συγκρίνουμε μας έλεγαν στο δημοτικό αν θυμάσαι.

 

Μη με παρεξηγείς για το ύφος, εντελώς φιλικά τα γράφω, απλά έχω βαρεθεί αντί εποικοδομητικής κριτικής υπαρκτών μεμπτών του iPhone, να ανακυκλώνουμε ανόητες και εντελώς ανυπόστατες "ράδιο αρβύλες" που στα αυτιά ενός σχετικού ακούγονται κάπως! :)

 

 

Χωρίς να έχω ιδιαίτερες γνώσεις στο συγκεκριμένο θέμα, απλά έχω μια απορία.

Με βάση αυτά που γράφεις, εάν ας πούμε το i6 είχε τα specs του note 4 θεωρείς ότι θα είχε χειρότερες ή ισάξιες επιδόσεις με το πραγματικό;

Επειδή φαίνεστε τύπος που έχει γνώσεις επι του θέματος, για αυτό σε ρωτάω...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοείται δε παρεξηγώ τιποτα. Το κινητο αν δεν ήξερα τι εχει και οτι αυτα που εχει δεν επαρκούν δε θα το έπαιρνα ουτε εγω ουτε εσείς προφανώς. Κανένα παράπονο απο την Apple πάνω στο θεμα, εχει όσο πρεπει οτι πρεπει. Η Apple ξέρει τι κανει!!!

Το θέμα είναι η apple δεν βάζει απλός όσο πρέπει αλλά βάζει και για το μέλλον, με 64bit cpu, OS, app store, και τα specs του cpu/gpu το κινητό δεν θα έχει κωλύματα για 2-3 χρόνια το λιγότερο. Αυτό που λατρεύω στα iphones και iOS είναι όσο καιρό και να το έχεις, όσα apps και να έχεις πάλι τρέχει όπως όταν το άνοιξες από το κουτί. Έχω moto X με πεντακάθαρο android και όσο περνάει ο καιρός νιώθω να κολλάει περισσότερο.

Είναι γέλιο να ζητάς κάτι περισσότερο στα specs από μια iOS συσκευή. Είναι σαν να ζητάς 2000 ίππους σε ένα golf R.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι η apple δεν βάζει απλός όσο πρέπει αλλά βάζει και για το μέλλον, με 64bit cpu, OS, app store, και τα specs του cpu/gpu το κινητό δεν θα έχει κωλύματα για 2-3 χρόνια το λιγότερο. Αυτό που λατρεύω στα iphones και iOS είναι όσο καιρό και να το έχεις, όσα apps και να έχεις πάλι τρέχει όπως όταν το άνοιξες από το κουτί. Έχω moto X με πεντακάθαρο android και όσο περνάει ο καιρός νιώθω να κολλάει περισσότερο.

Είναι γέλιο να ζητάς κάτι περισσότερο στα specs από μια iOS συσκευή. Είναι σαν να ζητάς 2000 ίππους σε ένα golf R.

 

Και αυτό το έχω δει και σε mac υπολογιστές. Είναι τέλειο χαρακτηριστικό για το λειτουργικό, δεν βαραίνει και σχεδόν πάντα (εκτός και αν εξαιρέσεις κανένα βαρύ update όπως το ios 7 στο iphone4) είναι όλα φυσιολογικά και είναι λες και λειτουργούν το ίδιο όπως πρωτό άνοιξες την συσκευή. Εδώ φίλος μου αγόρασε νέο sony xperia επειδή το άλλο το παλιό το δικό του, τα έφτυσε. Τώρα ακριβώς τι του έκανε δεν ξέρω αλλά είχε χαλάσει και η οθόνη του και σε κάποιο σημείο του είχε βάλει και το τελευταίο update και το κινητό σερνόταν. Ε στα android νομίζω γίνεται ένας χαμός με όλες αυτές τις συσκευές και τα χ λειτουργικά. Αλλά δεν γράφω άλλα για να μην βρεθώ off-topic. :X

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ιδιαίτερες γνώσεις στο συγκεκριμένο θέμα, απλά έχω μια απορία.

Με βάση αυτά που γράφεις, εάν ας πούμε το i6 είχε τα specs του note 4 θεωρείς ότι θα είχε χειρότερες ή ισάξιες επιδόσεις με το πραγματικό;

Επειδή φαίνεστε τύπος που έχει γνώσεις επι του θέματος, για αυτό σε ρωτάω...

 

Εάν δεν σε πειράζει να πω κι εγώ την άποψη μου.

 

Η Apple προσθέτει hardware χαρακτηριστικά ανάλογα με τις ανάγκες του του software :)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ιδιαίτερες γνώσεις στο συγκεκριμένο θέμα, απλά έχω μια απορία.

Με βάση αυτά που γράφεις, εάν ας πούμε το i6 είχε τα specs του note 4 θεωρείς ότι θα είχε χειρότερες ή ισάξιες επιδόσεις με το πραγματικό;

Επειδή φαίνεστε τύπος που έχει γνώσεις επι του θέματος, για αυτό σε ρωτάω...

 

Εννοείται χειρότερες επιδόσεις στα περισσότερα (αν όχι όλα) benchtests όπως μπορείς να διαπιστώσεις και ο ίδιος παρακάτω.

 

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-Note-4-vs-Apple-iPhone-6_id3819

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=53568&stc=1&d=1417713139

 

Αυτό δεν σημαίνει ούτε πως το iPhone 6 είναι καλύτερο, ούτε πως το Note 4 είναι χειρότερο, είναι απλά διαφορετικές συσκευές, με διαφορετικό οικοσύστημα, διαφορετικό hardware και software, και αυτά πρέπει να είναι τα κριτήρια επιλογής. Βάσει αναγκών δηλαδή, και προτεραιοτήτων. Ο αγοραστής που θέλει Android (και αντέχει τις κατ'εμέ ανοησίες του TouchWiz και της Samsung) θα πάρει Note και πολύ καλά θα κάνει, και αυτός που θέλει iOS θα πάρει το iPhone 6.

 

Ο μόνος που αντικειμενικά είναι σχεδόν βέβαιο πως θα κάνει λάθος και με τις δύο επιλογές, είναι αυτός που δίχως σαφή προσανατολισμό οικοσυστήματος και γνώση του τι ισχύει και τι όχι, θα σπεύσει να αγοράσει "ότι έχει μεγαλύτερα specs" για να ικανοποιήσει το ανικανοποίητο "εγώ" του.

 

Θα τύχει για παράδειγμα καλέ μου φίλε, να πέσει σε κάποιο συγκριτικό επιδόσεων όπως το παραπάνω, και θα αναρωτιέται "γιατί γμτ ενώ εγώ έχω διπλάσιο χρονισμό, πυρήνες και RAM το iPhone με προσπερνά κατά κράτος"; Και θα ξύνει το κεφάλι του μη καταννοώντας πως ποτέ δεν συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα, έστω και αν έχουμε συνηθίσει τριγύρω μας όλοι να το κάνουν.

 

Στο ίδιο site υπάρχουν συγκριτικά κάθε κορυφαίας συσκευής με το iPhone 6 αλλά και μεταξύ τους. Για ρίξε μια ματιά, και βρες μου ένα οποιοδήποτε που δεν υπολείπεται του iPhone στις επιδόσεις. Δεν θα βρεις, δίχως αυτό να σημαίνει πως κάποιες εξ αυτών δεν είναι εξαιρετικές συσκευές. Δυστυχώς όμως ή ευτυχώς, δεν μπαίνουν όλα στη ζυγαριά, όταν πρόκειται για εντελώς διαφορετικές hardware αρχιτεκτονικές. Ντομάτες με ψάρια δεν συγκρίνουμε, ούτε στο μέγεθος, ούτε στο χρώμα ούτε στη γεύση! Και όσες ντομάτες και αν σου δώσουν, ψαρόσουπα δεν φτιάχνεις! :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται χειρότερες επιδόσεις στα περισσότερα (αν όχι όλα) benchtests όπως μπορείς να διαπιστώσεις και ο ίδιος.

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-Note-4-vs-Apple-iPhone-6_id3819

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=53568&stc=1&d=1417713139

 

Αυτό δεν σημαίνει ούτε πως το iPhone 6 είναι καλύτερο, ούτε πως το Note 4 είναι χειρότερο, είναι απλά διαφορετικές συσκευές, με διαφορετικό οικοσύστημα, διαφορετικό hardware και software, και αυτά πρέπει να είναι τα κριτήρια επιλογής. Βάσει αναγκών δηλαδή, και προτεραιοτήτων. Ο αγοραστής που θέλει Android (και αντέχει τις κατ'εμέ ανοησίες του TouchWiz και της Samsung) θα πάρει Note και πολύ καλά θα κάνει, και αυτός που θέλει iOS θα πάρει το iPhone 6.

 

Ο μόνος που αντικειμενικά είναι σχεδόν βέβαιο πως θα κάνει λάθος και με τις δύο επιλογές, είναι αυτός που δίχως σαφή προσανατολισμό οικοσυστήματος και γνώση του τι ισχύει και τι όχι, θα σπεύσει να αγοράσει "ότι έχει μεγαλύτερα specs" για να ικανοποιήσει το ανικανοποίητο "εγώ" του.

 

Στο ίδιο site υπάρχουν συγκριτικά κάθε κορυφαίας συσκευής με το iPhone 6 αλλά και μεταξύ τους. Για ρίξε μια ματιά, και βρες μου ένα οποιοδήποτε που δεν υπολείπεται του iPhone στις επιδόσεις. Δεν θα βρεις, δίχως αυτό να σημαίνει πως κάποιες εξ αυτών δεν είναι εξαιρετικές συσκευές. Δυστυχώς όμως ή ευτυχώς, δεν μπαίνουν όλα στη ζυγαριά, όταν πρόκειται για εντελώς διαφορετικές hardware αρχιτεκτονικές. Ντομάτες με ψάρια δεν συγκρίνουμε, ούτε στο μέγεθος, ούτε στο χρώμα ούτε στη γεύση! Και όσες ντομάτες και αν σου δώσουν, ψαρόσουπα δεν φτιάχνεις! :)

 

 

Συμφωνώ με τα γραφόμενά σου, όμως τα χαμηλότερα αποτελέσματα των άλλων συσκευών δεν μπορεί να συμβαίνουν επειδή τρέχουν android λογισμικό και όχι iOS; Δηλαδή, ένα iPhone με 3gb ram και snapdragon 805 (εντελώς τυχαία αναφέρω αυτά) και με βάση την ανάλυση του iphone θα σερνόταν λες;

Πραγματικά, μην παρεξηγηθώ, εκφράζω απορίες που θεωρώ πως κάτι άτομα ψαγμένα όπως εσείς μπορούν να λύσουν...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δες την διαφορά στις επιδόσεις που έχει το iPad Air 2 με τους 3 πυρήνες και τα 2 gb RAM με το iPhone 6. Φαντάσου λοιπόν αν βάζανε στο iPhone 6 έναν τετραπύρηνο με 3 gb ram (όχι τον 805 ας πούμε αλλά έναν της Apple AX) τότε θα είχαμε ένα κορυφαίο κινητό σε επιδόσεις για τα επόμενα 3 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Δες την διαφορά στις επιδόσεις που έχει το iPad Air 2 με τους 3 πυρήνες και τα 2 gb RAM με το iPhone 6. Φαντάσου λοιπόν αν βάζανε στο iPhone 6 έναν τετραπύρηνο με 3 gb ram (όχι τον 805 ας πούμε αλλά έναν της Apple AX) τότε θα είχαμε ένα κορυφαίο κινητό σε επιδόσεις για τα επόμενα 3 χρόνια.

 

Αυτο ακριβώς. Λογικά στο επόμενο iPhone θα υπάρχει ο αντίστοιχος AX και θα ειναι το κορυφαίο κινητο. Τρία χρόνια και βάλε σίγουρα. Παντως Apple ξέρει τι κανει, σου δίνει τωρα τη μεγάλη οθονη του χρόνου θα σου δώσει και μεγάλη RAM, παραχρόνου επεξεργαστεί. Άμα τα έδινε ολα τωρα μετα τι θα έβγαζε...;;;

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα γραφόμενά σου, όμως τα χαμηλότερα αποτελέσματα των άλλων συσκευών δεν μπορεί να συμβαίνουν επειδή τρέχουν android λογισμικό και όχι iOS; Δηλαδή, ένα iPhone με 3gb ram και snapdragon 805 (εντελώς τυχαία αναφέρω αυτά) και με βάση την ανάλυση του iphone θα σερνόταν λες;

 

Σε μεγάλο βαθμό όντως ευθύνεται το Android λόγω της VM αρχιτεκτονικής του αλλά αυτό κυρίως έχει να κάνει με τις απαιτήσεις σε RAM και όχι τόσο με το performance, όπου κύριος υπεύθυνος είναι ο A8. Αν και συγγενείς αρχιτεκτονικές με τους SD, έχουν τεράστιες διαφορές, πέραν των 64bits (A8). Σε καμία πάντως περίπτωση δεν θα έλεγα πως πχ με έναν SD805 θα σέρνονταν το iOS, μια χαρά επεξεργαστής είναι, A8 όμως δεν είναι

 

http://www.phonearena.com/news/Apple-iPhone-6-Apple-A8-performance-review-CPU-and-GPU-compared-to-the-best-Android-phones-out-there_id60932

 

Δες την διαφορά στις επιδόσεις που έχει το iPad Air 2 με τους 3 πυρήνες και τα 2 gb RAM με το iPhone 6. Φαντάσου λοιπόν αν βάζανε στο iPhone 6 έναν τετραπύρηνο με 3 gb ram (όχι τον 805 ας πούμε αλλά έναν της Apple AX) τότε θα είχαμε ένα κορυφαίο κινητό σε επιδόσεις για τα επόμενα 3 χρόνια.

Θα γίνει και αυτό σύντομα στο μέλλον, σίγουρα όμως όχι με το σημερινό AX. Βλέπεις ένα κινητό έχει να αντιμετωπίσει δύο αξεπέραστα θέματα ελέω μεγέθους. Θερμοκρασία και κατανάλωση.

Γενικότερα μιλώντας, το τι μελλοντικά θα κυκλοφορήσει λίγο μας απασχολεί σήμερα. Σίγουρα θα είναι καλύτερο από τα σημερινά iPhones, αλλά ακόμη και τότε, το μεθεπόμενο μοντέλο πάλι θα φαντάζει πολύ καλύτερο, και ούτω καθεξής...

 

Απολαμβάνουμε λοιπόν αυτό που σήμερα έχουμε, είτε iPhone λέγεται, είτε Samsung είτε ...Μήτσος! :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβώς. Λογικά στο επόμενο iPhone θα υπάρχει ο αντίστοιχος AX και θα ειναι το κορυφαίο κινητο. Τρία χρόνια και βάλε σίγουρα. Παντως Apple ξέρει τι κανει, σου δίνει τωρα τη μεγάλη οθονη του χρόνου θα σου δώσει και μεγάλη RAM, παραχρόνου επεξεργαστεί. Άμα τα έδινε ολα τωρα μετα τι θα έβγαζε...;;;

 

 

Άρα δεν έχει η συσκευή ότι πρέπει και όσο πρέπει όπως έγραψες σε προηγούμενο σχόλιο σου. Άρα, η Apple τελικά ξέρει ή δεν ξέρει τι κάνει;

Δεν σε πιάνω...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν έχει η συσκευή ότι πρέπει και όσο πρέπει όπως έγραψες σε προηγούμενο σχόλιο σου. Άρα, η Apple τελικά ξέρει ή δεν ξέρει τι κάνει;

Δεν σε πιάνω...

 

Για το δικό της συμφέρον ξέρει τι κανει. Για το δικό μας ετσι κι ετσι. Τέλος παντων, το κινητο ειναι μια χαρά, εγω με το 6αρι ειμαι ευχαριστημένος. Κανένα κόλλημα, ανταπεξέρχεται σε όλες τις καταστάσεις!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει τι κανει. Σου δίνει κάτι καλό αλλα φυσικά με κάποιες ελλείψεις που ομως δεν θα σε εμποδίσουν απλά θα σε κάνουν να πάρεις το επόμενο η το μεθεπόμενο και δεν θα πας σε άλλη εταιρεία
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για το δικό της συμφέρον ξέρει τι κανει. Για το δικό μας ετσι κι ετσι. Τέλος παντων, το κινητο ειναι μια χαρά, εγω με το 6αρι ειμαι ευχαριστημένος. Κανένα κόλλημα, ανταπεξέρχεται σε όλες τις καταστάσεις!!!

 

 

Ααα, απλά κατάλαβα πριν ότι εκφραζόσουν με θετική στάση προς την εταιρία ως καταναλωτής όσο αφορά το θέμα αυτό.

Τελικά, η σωστή ερώτηση που πρέπει να γίνει θεωρω πως είναι το κατα ποσο μπορεί-θέλει η Apple σε αυτά τα υψηλά επίπεδα τιμής που πουλάει να δώσει λίγο δυνατότερα specs, κι όχι η διαμάχη που γίνεται μεταξύ iOS-android.

Κλείνω εδώ.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, η σωστή ερώτηση που πρέπει να γίνει θεωρω πως είναι το κατα ποσο μπορεί-θέλει η Apple σε αυτά τα υψηλά επίπεδα τιμής που πουλάει να δώσει λίγο δυνατότερα specs

 

Ήδη σου δίνει το ακριβότερο σε κόστος ανάπτυξης και το ταχύτερο σε επιδόσεις smartphone SOC της αγοράς, συνδυασμένο με τον κορυφαίο movement coprocessor (M8), hardware cryptography coprocessor, την χαρακτηρισμένη ως κορυφαία από το διεθνές στάνταρ βαθμονόμησης επαγγελματικών οπτικών DxO Labs, camera, τον καλύτερο και 100% αξιόπιστο fingerprint sensor, την κορυφαία σύμφωνα με τη DisplayMate LCD της αγοράς, κορυφαία ποιότητα κατασκευής και το μοναδικό αυτή τη στιγμή συνδυασμό 64bit hw & sw της αγοράς smartphones.

 

Βεβαίως και να μιλήσουμε λοιπόν για το "κάτι παραπάνω", ποιος δεν θα το ήθελε άλλωστε, φτάνει όμως να θυμόμαστε πως ασχέτως τιμής, δεν υπάρχει συσκευή εκεί έξω που το δίνει, προσφέροντας ταυτόχρονα όλα τα παραπάνω! :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν έχει η συσκευή ότι πρέπει και όσο πρέπει όπως έγραψες σε προηγούμενο σχόλιο σου. Άρα, η Apple τελικά ξέρει ή δεν ξέρει τι κάνει;

Δεν σε πιάνω...

Η google λέει το android 5.0 είναι optimized για συσκευές με 512mb ram, το iOS θα έχει πρόβλημα στο μέλλον με 1gb σε iPhones? Αμφιβάλλω. Όσο τα iPhones παραμένουν μέχρι τα 1080p δεν θα έχουν την ανάγκη για πέραν του 1gb RAM εκτος και αν σε 1 χρόνο αλλάξει δραματικά το iOS κάτι που αμφιβάλλω βλέποντας το εδώ και 6 χρονια.

Έδωσε τα πάντα με το 6άρι απλός οι περισσότεροι fans του android θεωρούν μεγάλη αλλαγή τα πολλά GB στην RAM και GHZ στον CPU. Όπως ανέφερε και ο φίλος πιο πριν έχει κορυφαία κάμερα, κορυφαίο fingerprint scanner που η samsung δεν μπορεί να τελειοποίηση εδώ και πολύ καιρό, M8 που είναι ιδιετεριο feature που πολλοί δεν γνωρίζουν καν.....

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω με την σειρά μου πως με το ΑΧ που είπα, το Χ είναι αριθμητική μεταβλητή! Δηλαδή σε επόμενο επεξεργαστή Α9, Α10, Α11 !! Όχι το Χ που έχει ο επεξεργαστής του iPad!

 

Μας προσφέρει η Apple κορυφαίο επεξεργαστή και εμείς δεν τον θέλουμε μου φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και σε όλους

Έχω φάει τον κόσμο να βρω το 64άρι iPhone 6 σε μαύρο αλλά τζίφος. Ξέρει κανείς αν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο σε κανένα κατάστημα που να κάνει και δόσεις?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και σε όλους

Έχω φάει τον κόσμο να βρω το 64άρι iPhone 6 σε μαύρο αλλά τζίφος. Ξέρει κανείς αν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο σε κανένα κατάστημα που να κάνει και δόσεις?

Ευχαριστώ

 

Βρήκες και την έκδοση και το χρωμα που δεν έχουν καθόλου ζήτηση!!!:p Ε σιγά σιγά θα έχουν απόθεμα. Ξεκινά τηλέφωνα σε Γερμανό, media market, Κωτσόβολο, Vodafone, κλπ. Αλλιώς απο τα ηλεκτρονικά καταστήματα. Πες μας και σε ποια περιοχή εισαι μήπως βοηθησουμε!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες και την έκδοση και το χρωμα που δεν έχουν καθόλου ζήτηση!!!:p Ε σιγά σιγά θα έχουν απόθεμα. Ξεκινά τηλέφωνα σε Γερμανό, media market, Κωτσόβολο, Vodafone, κλπ. Αλλιώς απο τα ηλεκτρονικά καταστήματα. Πες μας και σε ποια περιοχή εισαι μήπως βοηθησουμε!!!

 

Ναι πράγματι ο συγκεκριμένος συνδυασμός είναι δύσκολος :) Πάντως έχω πάρει σε αρκετά καταστήματα αλλά δεν υπάρχει. Μένω νότια προάστεια Αθήνας

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το θέμα του clicky screen? Συγκεκριμένα να πατάς την οθόνη σε κάποιο μέρος της συσκευής και να ακούγεται ένα κλικάρισμα. Το είχα στο 5C και το έχουν αρκετοί στο 6. Για όνομα του θεού! Πανάκριβη συσκευή και έχουμε τέτοια θέματα;
Link to comment
Share on other sites

Λιγες ωρες με το 6αρι απο το πλας και η πρακτικοτητα ειναι χαοτικη :) πολυ πιο βολικο στο χερι και πιο ευκολο να το χειριστείς. Ελπιζω η μπαταρια να μην ειναι ΤΟΣΟ χαλια και να βγαζει την ημερα ανετα :)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το θέμα του clicky screen? Συγκεκριμένα να πατάς την οθόνη σε κάποιο μέρος της συσκευής και να ακούγεται ένα κλικάρισμα. Το είχα στο 5C και το έχουν αρκετοί στο 6. Για όνομα του θεού! Πανάκριβη συσκευή και έχουμε τέτοια θέματα;

Δόξα το Θεό δεν έχω τέτοιο θεμα με το δικό μου 6αρι, μόλις το τσέκαρα!!!

 

Λιγες ωρες με το 6αρι απο το πλας και η πρακτικοτητα ειναι χαοτικη :) πολυ πιο βολικο στο χερι και πιο ευκολο να το χειριστείς. Ελπιζω η μπαταρια να μην ειναι ΤΟΣΟ χαλια και να βγαζει την ημερα ανετα :)

Ακριβώς φίλε μου, δε συγκρίνεται η ευελιξία της συσκευής με το plus. Τη μέρα τη βγάζεις. Εγω με πολυ χρήση απο το πρωι, το βραδυ παει 20%

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Έχει κανείς το θέμα του clicky screen? Συγκεκριμένα να πατάς την οθόνη σε κάποιο μέρος της συσκευής και να ακούγεται ένα κλικάρισμα. Το είχα στο 5C και το έχουν αρκετοί στο 6. Για όνομα του θεού! Πανάκριβη συσκευή και έχουμε τέτοια θέματα;

 

Μόλις δοκίμασα και γω. .....κάτι λίγο άκουσα αλλά όχι συνέχεια. ...και με πολύ δυνατό πάτημα. ..ακόμη λίγο και θα βάζα το χέρι μέσα..... εσένα πολύ ακούγεται ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το θέμα του clicky screen? Συγκεκριμένα να πατάς την οθόνη σε κάποιο μέρος της συσκευής και να ακούγεται ένα κλικάρισμα. Το είχα στο 5C και το έχουν αρκετοί στο 6. Για όνομα του θεού! Πανάκριβη συσκευή και έχουμε τέτοια θέματα;

 

Aυτό που λες υπήρχε στα 5/5S και κυρίως στα ανακατασκευασμένα

Η οθόνη του 6 είναι εντελώς διαφορετική και είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατον να συμβεί.

 

...... και επειδή είμαι σίγουρος ότι θα το δοκιμάσετε οι περισσότεροι, να πω ότι δεν χρειάζεται να πατάτε την οθόνη με δύναμη :p

Edited by Jig
.......
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Aυτό που λες υπήρχε στα 5/5S και κυρίως στα ανακατασκευασμένα

Η οθόνη του 6 είναι εντελώς διαφορετική και είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατον να συμβεί.

 

...... και επειδή είμαι σίγουρος ότι θα το δοκιμάσετε οι περισσότεροι, να πω ότι δεν χρειάζεται να πατάτε την οθόνη με δύναμη :p

 

Καλημέρα,

Ειναι γεγονός ότι το αντιμετωπίζουν αρκετοί στα κουμπιά έντασης και κλειδώματος. Η αιτία έγκειται στο γεγονός ότι η συσκευή εχει περιμετρικά ορισμένα δοντάκια, όμως όχι στα παραπάνω σημεία, λόγω απουσίας επαρκούς χώρου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...