Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι σίγουρα κινεζιες...

 

καλά με τον όρο κινεζιές εννοώ μή sony κινεζιές :p , χειρότερης ποιότητας κινεζιές από αυτές που βάζει η sony με άλλα λόγια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ φίλε Karthan7, το μόνο που με προβληματίζει είναι αν αυτές οι οθόνες είναι αυθεντικές γιατί εκτός από την ποιότητα απεικόνισης φοβάμαι και για unresponsive touch κλπ σε περίπτωση κινεζιάς,

Δεν ειναι γνησιες. Μπορει να πεσεις σε προβληματικη οθονη. Αν εχει προβλημα μπορεις να ζητησεις πληρη ή μερικη επιστροφη χρηματων.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος μου λοιπόν η επίσημη απάντηση της Sony είναι:

 

 

 

Όπου το χαμηλότερο δυνατό κόστος επισκευής είναι 240€ ενώ καινούριο αυτή τη στιγμή κάνει 275€. Επίσης όσον αφορά την στεγανότητα του κινητού, παρόλο που διαφημίστηκε ως κινητό που παίρνει φωτογραφίες κάτω από γλυκό νερό, αργότερα το "γύρισε" και πλέον δηλώνει:

 

 

 

Οπότε το συμπέρασμα είναι ότι η SONY δεν είναι αξιόπιστη όσον αφορά το after sales service της και εγώ προσωπικά θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά πριν αγοράσω smartphone με αυτή την επωνυμία.

αυτο με το κιτρινισμα στο dock το εχω και εγω στο εντελως ξεβαθο ωστοσο και δεν φαινεται παρα σε λευκο φοντο ,ωστοσο το πηρα για service για αλλαγη οθονης αλλα εμενα επειδη το χα ρουταρισμενο το αρνηθηκαν . οπως τα λες και αρουταριστο παλι κατι θα εβρισκαν να πουνε για να μην με καλυψουν,εγω προσωπικα θα το δωσω και δεν θα ξανασχοληθω με sony και ειχα παρει και το dual ....

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αξίζει ακόμα αυτό ή το Z3 Compact για αγορά;; Μιλάω για καινούριο πάντα από skroutzομάγαζο.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αξίζει ακόμα αυτό ή το Z3 Compact για αγορά;; Μιλάω για καινούριο πάντα από skroutzομάγαζο.

 

Μονο αν σε ενδιαφέρει η διαρκεια της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αξίζει ακόμα αυτό ή το Z3 Compact για αγορά;; Μιλάω για καινούριο πάντα από skroutzομάγαζο.

Καλύτερα το Ζ3,μεταλλικό πλαίσιο και 3gb ram

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μονο αν σε ενδιαφέρει η διαρκεια της μπαταρίας.

 

...και το μέγεθος. :rolleyes:

 

Σε γενικές γραμμές πάντως θα πρότεινα αγορά πλέον από τη σειρά 5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πηρα σημερα ενα Ζ3 στα 120 ευρωπουλα,και δειχνει μεχρι τωρα μεσα εξω αψογο,2-3 μικροσκοπικες αμυχες περιμετρικα.

φοραγε την Ν και εκανα με το pc companion "επισκευη" και γυρισε στην 6.0.1 :D

Παιζει να υπαρχει καμμια παρανομια στην συσκευη η κατι αλλο(πχ κλεμενο)και πως μπορω να το μαθω?

περαν του τηλεφωνου εχω και τον αριθμο μηχανης του πωλητη που φανηκε σωστος και απο εκει που το βρηκα εχει πολυ καλες κριτικες.

Λογικα ειναι εντος εγγυσης αφου κυκλοφορησε αρχες 2015,σωστα?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα ενα Ζ3 στα 120 ευρωπουλα,και δειχνει μεχρι τωρα μεσα εξω αψογο,2-3 μικροσκοπικες αμυχες περιμετρικα.

φοραγε την Ν και εκανα με το pc companion "επισκευη" και γυρισε στην 6.0.1 :D

Παιζει να υπαρχει καμμια παρανομια στην συσκευη η κατι αλλο(πχ κλεμενο)και πως μπορω να το μαθω?

περαν του τηλεφωνου εχω και τον αριθμο μηχανης του πωλητη που φανηκε σωστος και απο εκει που το βρηκα εχει πολυ καλες κριτικες.

Λογικα ειναι εντος εγγυσης αφου κυκλοφορησε αρχες 2015,σωστα?

 

Μπες στο support της sony δωσε το imei και θα δεις για εγγυήσεις και ολα;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε ότι έχει εγγυση μέχρι 29/12/2016

Τίποτα άλλο.

Δηλαδή είναι οκ και καθαρό το τηλεφωνο?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το κινητο να το ξεπλυνω μεσα σε νερο, κατι που το κανω συχνα.

Μην πολυλογω το κινητο εσβησε μετα απο λιγο.

Περιμενα και το ανοιξα μετα απο ωρα.Εκει που ειχα σημα και ολα οκ, ξαφνικα το κινητο αρχισε να καιει και να μην εχει σημα και το εκλεισα.

Περιμενα λιγο και πηγα να το ανοιξω αλλα τιποτα.

Ανοιξα τα καπακια του και ειδα λιγο υγρασια μεσα, εβγαλα σιμ και καρτα μνημης και το αφησα να στεγνωσει μπας και το σωθει.

Και τωρα βλεπω οτι εχει ξεκολλησει μπροστα η οθονη.

Υπαρχει περιπτωση να το καλυπτει η εγγυηση;;

Εχει τυχει σε κανεναν αλλο;;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το κινητο να το ξεπλυνω μεσα σε νερο, κατι που το κανω συχνα.

Μην πολυλογω το κινητο εσβησε μετα απο λιγο.

Περιμενα και το ανοιξα μετα απο ωρα.Εκει που ειχα σημα και ολα οκ, ξαφνικα το κινητο αρχισε να καιει και να μην εχει σημα και το εκλεισα.

Περιμενα λιγο και πηγα να το ανοιξω αλλα τιποτα.

Ανοιξα τα καπακια του και ειδα λιγο υγρασια μεσα, εβγαλα σιμ και καρτα μνημης και το αφησα να στεγνωσει μπας και το σωθει.

Και τωρα βλεπω οτι εχει ξεκολλησει μπροστα η οθονη.

Υπαρχει περιπτωση να το καλυπτει η εγγυηση;;

Εχει τυχει σε κανεναν αλλο;;

 

Ξεκολλημενη οθόνη πάνω δεξιά είχα εγώ και μου την άλλαξαν στην εγγύηση. Έπρεπε να το βάλεις σε μπολ με ρύζι κατευθείαν μπας και άλλα αφού είχε ξεκολλημενη οθόνη μάλλον δεν θα σώζοταν και πάλι... Ίσως λόγο ξεκολλημενης οθόνης το καλύψουν αρκεί να μην έχει χτυπήματα το κινητό διότι θα πατήσουν εκεί και θα το βγάλουν off.

Επίσης θέλω να πω ότι όσο παλιωνει το κινητό και το βλέπει ο ήλιος, το κρύο κλπ τόσο η εσωτερική κόλλα και οι "φλατζες" που έχει χαλάνε, θα σας έλεγα να μην το βάζετε πια στο νερό για ξέπλυμα.

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και τωρα βλεπω οτι εχει ξεκολλησει μπροστα η οθονη.

 

Στηρίξου σε αυτό για να σε καλύψει η εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά τα z3 δεν βγήκαν και τόσο αδιάβροχα.. 2 συσκευές μου έχουν αλλάξει στην arvato γι' αυτόν τον λόγο. Τα παράπονα επίσης σε αυτό το topic είναι πολύ περισσότερα από τα άλλα μοντέλα..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 2 φορές ξεκόλλησε η οθόνη χωρίς να το βάλω σε νερό..Κάθε φορά σέρβις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πηγα σημερα στην Omnitech.

Εψαχναν απο εξω να βρουν με το ζορι σημαδι οτι το εχω χτυπησει.

Θα με ενημερωσουν λενε σε μια δυο μερες.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σαν σκεψη να μπει στο νερο.εδω action κάμερες παθαινουν διαφορα απο τις βουτιες.τουλαχιστον μια sj4000 έχει 60 ευρω.χαλαλι.το κινητο που εχει 270 ευρω και σερβις με εκαψες αμαρτια...

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλα τα Sony που είχα στην κατοχή μου (ultra, z2) κ δυο ζ3 τα έχω βουτηξει άπειρες φορές κ θάλασσα και πισίνα κ συνεχιζω ακόμα. Νομίζω είναι θέμα τύχης κ αστοχιας το αν θα σου πάρει ποτέ νερό η όχι.
Link to comment
Share on other sites

Λέω να.αγοράσω ενα Z3 dual στα 200€ με 6 μήνες εγγύηση. Αξίζει η το βλέπετε ακριβό? Είναι συχνό φαινόμενο να βγάζει προβλήματα στο hardware μετα απο κάποιο καιρό? Να φοβάμαι για βλάβη εκτός εγγύησης? Επίσης οι οποιεσδήποτε επισκευές του είναι σχετικα φθηνές ξ ακριβές?

Ευχαριστώ εκ των πρότερων

Link to comment
Share on other sites

Λίγη εγγύηση απομένει για μια τσιμπιμενη θα έλεγα τιμή...150 εφόσον είναι σε άψογη κατάσταση για να περιορίσεις σχετικά το Ρίσκο...δεν ξέρω αν καλύπτεται και από εγγύηση το dual μοντέλο...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φιλε μου. Σε άψογη κατάσταση δεν είναι πάντως. Έχει 2 σημαδακια. Τώρα λέω να συνεχίσω να το σκέφτομαι για κάτι άλλο. Γενικά ψαχνω κάτι μέχρι 5.2 ιντσες, dual sim, microsd αν έχει 16gb εσωτερική, και πάνω απο όλα να μην κολλάει. Γι αυτό κοιτάζω παλιές ναυαρχίδες. Θα έπαιρνα.το lg g3 dual αλλά έχει 5.5 οθονη και δεν μπορω τόσο μεγαλο κινητό. Έχεις να προτεονεις κάτι τέτοιο μέχρι τα 200?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φιλε μου. Σε άψογη κατάσταση δεν είναι πάντως. Έχει 2 σημαδακια. Τώρα λέω να συνεχίσω να το σκέφτομαι για κάτι άλλο. Γενικά ψαχνω κάτι μέχρι 5.2 ιντσες, dual sim, microsd αν έχει 16gb εσωτερική, και πάνω απο όλα να μην κολλάει. Γι αυτό κοιτάζω παλιές ναυαρχίδες. Θα έπαιρνα.το lg g3 dual αλλά έχει 5.5 οθονη και δεν μπορω τόσο μεγαλο κινητό. Έχεις να προτεονεις κάτι τέτοιο μέχρι τα 200?

Καλύτερα να απευθυνθείς στο νήμα "Αναζήτηση Συσκευής" για να πάρεις πληρέστερες απαντήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαστε στο περιστατικο που μου ξεκολλησε η οθονη,ευτυχως τελικα μου το επισκευαζουν αλλα ειμαι σε αναμονη ανταλακτικου.

Επειδη ειμαι ομως 8 μερες χωρις κινητο αγορασα ενα Xiaomi Redmi Note 3.

 

Για το παιδι που ηθελε να παρει μεταχειρισμενο και λιγα σημαδακια, να προσεξει γιατι κατα την παραλαβη της συσκευης στο σερβις κοιτανε αν εχεις σημαδια που "μπορει να προκαλεσαν τη βλαβη" και να σε βγαλουν εκτος εγγυησης.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...