Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα φορτισα το Z3 με εναν φορτιστη samsung.

Φορτισε πολυ γρηγορα,μα πολύ γρηγορα!!!!!

:-)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Σημερα φορτισα το Z3 με εναν φορτιστη samsung.

Φορτισε πολυ γρηγορα,μα πολύ γρηγορα!!!!!

:-)

 

Ποιο φορτιστή ακριβώς; Αυτόν που ειναι και fast charger;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και στο xperia L έτσι έγινε. ..μετρά 3 χρόνια + χρήσης και λειτουργεί κανονικά απλά χάνει λίγο σε αίσθηση το μπουτον
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το power button; Στις αρχές ένιωθες ότι πατιέται τώρα δεν έχει αυτή την κλικ αίσθηση που είχε στις αρχες

Και στο δικό μου πριν ειχε χάσει την αισθηση. Το καταλαβα γιατι μου το αντικατεστησαν και το νεο κουμπί εχει παλι κλικ.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

 

Αύριο παραλαμβάνω το Ζ3 (δυστυχως μου κλέψανε το Ζ2 προχτες) και σκέφτομαι να το ROOTαρω.

 

ερωτηση 1./ ειναι η διαδικασία που περιγράφεται στο 1ο ποστ σωστή ή υπάρχει κάπου κάποια ενημερωμένη ωστε να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα

 

ερώτηση 2./ η ελληνική prerooted rom λειτουργεί όπως η original απο πλευράς ενημερώσεων κλπ?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το εχει ψιλό προσφορά στα 269 ευρω οπως βλέπω σε μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων.

http://www.skroutz.gr/s/5292680/Sony-Xperia-Z3-16GB.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχει ασχημη προσφορα, πολυ καλη τιμη ακομα και μετα απο 2 χρονια. Πηγα χθες σε μια αλυσιδα και προσεξα οτι το κουτι εγραφε Rev 7 πανω. εχετε καμμια ιδεα τι αλλαγες παιχτηκαν στις εκδοσεις αυτες?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τι σημαίνει αυτό ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@alextrela εσύ το χεις ζήσει για τα καλά... Τι λες αξίζει ακόμα και σήμερα ? Ναι καλή οθόνη εξαιρετική μπαταρία κι από ότι είδα στα review η κάμερα στο manual mode αποδίδει πολύ καλά. Ισχύει ?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ε ναι ισχυει, θα ελεγα οτι βασταει μια χαρα αν εξαιρεσεις την καμερα στο αυτοματο και την οθονη που μπλεδιζει λιγο. Κατα τα αλλα παιρνεις φοβερο ντιζαιν, διπλα ηχεια , SD, καλο επεξεργαστακο , 3 γιγα ραμ, αδιαβροχο, ειναι πληρης πακετακι
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Με τις βλακειες της lg έχω ως backup το Ζ για τα καλοκαιρινά βασανιστήρια το οποίο με την 5.1.1 έχει αποκτήσει μια τρομερή φρεσκάδα... Αν δεν έκανε αυτές τις πατάτες η lg θα το αντικαθιστουσα το τεσσαρι με το πέντε όμως δύσκολα κάποιος εμπιστεύεται πια την lg οπότε για να μην ανεβαίνω οικονομικά στο s7 edge σκέφτομαι και το Ζ 3 με την συμπαθητική τωρινή τιμή και με το ωραίο λευκό της οθόνης συν την μπαταρία του που είναι βράχος....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σχεδόν ενα 9μηνο με την συσκευη και απόλυτα ευχαριστημένος.

Μπαταρία τέρας,ποιοτητα κατασκευής top που δεν εχει να ζηλέψει τίποτε απο φετινά μοντέλα,οθόνη παρα πολυ καλή ειδικά φωτεινότητα,ζωντάνια,γωνιές θέασης άψογο.

 

Νομίζω η πληρέστερη πρόταση που έβγαλε η Sony εως σήμερα με feature που οταν τα έβγαζε η Sony άλλοι έπαιζαν με πλαστικά βότσαλα.

 

Μόνο σε κάμερα υστερεί οταν πέσει η νύχτα η σε χαμηλό φωτισμό η στα γραφικά όσοι παίζουν παιχνίδια και θέλουν τις υψηλότερες επιδόσεις.

 

Τα bezels χτυπάνε λίγο άσχημα βέβαια αλλα έχουμε δει και χειρότερα απο ανταγωνιστές.

 

Απο υλοποίηση λογισμικού άψογο με εξαιρετικό ρολαρισμα ομαλότητα και σταθερότητα(στην 4.4.4 που το άφησα)

 

Στα λεφτά του σήμερα το θεωρώ την πληρέστερη πρόταση.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν τα παιδιά ανέφεραν σχεδόν αποκλειστικά τα θετικά στοιχεία της συσκευής, που είναι πολλά είναι η αλήθεια, εγώ θα κάνω τον συνήγορο του διαβόλου και θα αναφέρω τα αρνητικά που έχω εντοπίσει μετά από σχεδόν 8 μήνες χρήσης.

 

Προφανώς θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες για την σχετικά μέτρια κάμερα. Εγώ φυσικά την χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά στο auto mode γιατί βαριέμαι και δεν ξέρω να παίζω με τις ρυθμίσεις και γενικά με καλύπτει. Στο manul φαντάζομαι θα μπορεί κάποιος να πετύχει καλύτερα αποτελέσματα. Τα ηχεία είναι μεν στερεοφωνικά και ποιοτικά θα 'έπρεπε όμως να είναι πιο δυνατά, ειδικά στον ήχο κλήσης. Εκεί που θα διαφωνήσω όμως με αρκετό κόσμο είναι η ποιότητα κατασκευής. Προφανώς και τα υλικά είναι premium και όμορφα, ενώ η εμφάνιση του είναι μιά χαρά. Παρόλα αυτά εγώ βλέπω πολύ άνετα να ξεβάφεται το μεταλλικό πλαίσιο, ενώ δυστυχώς είναι έχει αρχίσει να ξεκολλάει η φλάτζα αδιαβροχοποίησης της θήρας usb. Δε με απασχολεί τόσο γιατί δε θα το βάλω μέσα στην πισίνα άλλα σίγουρα έχει επηρεαστεί η αδιαβροχοποίηση, αν όχι στην καθημερινότητα σίγουρα αν βυθιστεί η συσκευή στο νερό. Για την ανθεκτικότητα της πλάτης του δεν έχω γνώμη γιατί σχεδόν από την πρώτη μέρα την κάλυψα με ενα carbon stiker διαφορετικά η συσκευή σε λεία επιφάνεια γλιστράει επικίνδυνα. Τέλος, κάτι λιγότερο σημαντικό, προσωπικά βρίσκω την συσκευή αρκετά άβολη στο κράτημα.Προερχόμενος από το G2 η εργονομία του z3 είναι κατά πολύ χειρότερη. Διαβάζω ότι με τις καμπυλωμένες γωνίες έχει γίνει πιο άνετο στο κράτημα από το z2 και απορώ πόσο χάλια πρέπει να ήταν το τελευταίο...

 

Όπως και να έχει το κινητό είναι πολύ καλό allaraunder κρατάει άνετα στην εποχή μας και θα αντέχει για αρκετό καιρό ακόμα. Είναι γρήγορα και απροβλημάτιστο παντού (και σε παιχνίδια που έχω δοκιμάσει). Είμαι γενικά πολύ ευχαριστημένος και απλώς θεώρησα καλό να αναφέρω τα αρνητικά που βρίσκω εγώ.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στη φλατζα που λες, γιατί δεν πας να στην αλλάξουν; Το καλύπτει η εγγύηση.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στη φλατζα που λες, γιατί δεν πας να στην αλλάξουν; Το καλύπτει η εγγύηση.

 

Εστάλη από το Mate 8

 

 

Αυτό δε το γνώριζα, ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω όταν βρω χρόνο άλλα φοβάμαι ότι κάτι θα βρούν σαν δικαιολογία. Εχω βλέπεις και τα σημάδια στο μεταλλικό σασι που φυσικά είναι άσχετα με την φλάτζα αλλά...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε το γνώριζα, ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω όταν βρω χρόνο άλλα φοβάμαι ότι κάτι θα βρούν σαν δικαιολογία. Εχω βλέπεις και τα σημάδια στο μεταλλικό σασι που φυσικά είναι άσχετα με την φλάτζα αλλά...

Πιθανόν. Αλλά δεν νομίζω.

Αυτό που φοβάμαι εγώ με τα service είναι ότι δεν τα προσέχουν και μερικές φορές σου κάνουν σημάδια.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πάνω οτι εργονομικά πάσχει οπως και απο z1 εως σήμερα όλα της z σειράς πάσχουν σε αυτο.

Οπως επίσης θα προτιμούσα να μην ειναι στην μια πλευρά και το power button και τα volume button μαζί.

Οπως και να μην ειναι πολυ κοντά μεταξύ τους σε απόσταση.

 

Όσων αφορα το γλιστρίμα αυτο αφορα τα περισσότερα κινητά της αγοράς ιδιαιτερα όσα εχουν γυαλί-αλουμίνιο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

πηγα και το πηρα, απο το πλαισιο στην βενιζελου και ειναι εβδομαδα 16W27!!!μιλαμε πριν 3 εβδομαδες φτιαχτηκε, ειναι δυνατον?

 

μεσα ειχε 2 ζελατινες για μπρος πισω και τα ακουστικα ειναι τα ΜΗ750

 

ΥΓ εχει και εγκατεστημενη την 6.0.1, την 575...

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο...περιμένουμε εντυπώσεις...και η επιστροφή από g4 πώς σου φάνηκε?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

μπαλα παει...νεξουσιζει αρκετα θα ελεγα. Παντως δεν μου εδωσε την εντυπωση οτι εχασα και πολλα σε ταχυτητα, υποψιν παιχνιδια δεν παιζω, αργοτερα θα επανελθω.

 

ξενιζει στην αρχη το μεγεθος φυσικα που ειναι μικροτερο αλλα με βολεψε που ειναι φλατ και γραφω στο γραφειο χωρις να κανει τραμπαλα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

"Ησύχασες" από το ρίσκο του bootloop του g4.Εγώ έχω καβατζα το πρώτο Ζητακι με την 5.1.1 και πάει μπάλα φαντάζομαι το Ζ2. ;) enjoy it.!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειχα ποτε αγχος για το G4, απλα η μπαταρια του ειχε πλεον ξεφτιλιστει, την ερτωγα σε 6 ωρες καποιες μερες
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

πηγα και το πηρα, απο το πλαισιο στην βενιζελου και ειναι εβδομαδα 16W27!!!μιλαμε πριν 3 εβδομαδες φτιαχτηκε, ειναι δυνατον?

 

μεσα ειχε 2 ζελατινες για μπρος πισω και τα ακουστικα ειναι τα ΜΗ750

 

ΥΓ εχει και εγκατεστημενη την 6.0.1, την 575...

 

Άπιστευτο τόσο φρέσκια παρτιδα.

Σε τι χρωμα το είχε το Πλαίσιο;;

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μπαλα παει...νεξουσιζει αρκετα θα ελεγα. Παντως δεν μου εδωσε την εντυπωση οτι εχασα και πολλα σε ταχυτητα, υποψιν παιχνιδια δεν παιζω, αργοτερα θα επανελθω.

 

ξενιζει στην αρχη το μεγεθος φυσικα που ειναι μικροτερο αλλα με βολεψε που ειναι φλατ και γραφω στο γραφειο χωρις να κανει τραμπαλα

 

Εμένα κλείνει σε λίγο 2 χρόνια (απ τα πρώτα που κυκλοφόρησαν) κι ακόμα δεν μπορώ να το αποχωριστώ για το S7 edge που έχω βάλει στο μάτι! Θα μου λείψουν πολλά (double tap wake /lock, ραδιόφωνο Fm, pure android, απροβληματιστο λειτουργικό χωρίς drains κλπ) . Με περιμένει ο αδερφός μου στη γωνιά να του το δώσω :D

Διαφορά στην ταχύτητα με το G4 δεν θα καταλάβεις καθώς είναι αλαγκαριστο και απ τα κορυφαία λειτουργικά σχεδόν καθαρό android, μόνο διαφορά στην κάμερα θα δεις κι αυτό μόνο σε σούρουπο και βραδινές λήψεις.

Εγώ όποτε το ψάχνω πολύ το σκέφτομαι και δεν θέλω να το δώσω!

Καλορίζικο!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...