Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με το πρόβλημα που προέκυψε στο κινητό μου. Η συσκευή λειτουργούσε για δυομιση χρόνια απροβλημάτιστα. Η μπαταρία είχε κάνει περίπου 950 κύκλους και το τελευταίο διάστημα έδειχνε ότι είχε εξαντληθεί η ζωή της αφού δεν διαρκούσε ούτε μισή μέρα σε σχέση με πριν αναλογικά με τη χρήση που της έκανα. Δύο μέρες πριν νεκρώσει το τηλέφωνο η συσκευή δεν μπορούσε να φορτίσει, δεν αναγνώριζε το καλώδιο του USB. Δοκίμασα βέβαια αρκετά καλώδια αλλά τίποτα. Στο τέλος κατάφερα να το φορτίσω χρησιμοποιώντας τη θύρα με το μανγητάκι. Μετά από 2 μέρες κι ενώ η μπαταρία ήταν στο 88%, μιλούσα στο τηλέφωνο, όταν ξαφνικά έκλεισε κι άρχισε να καίει. Έκαιγε τόσο πολύ που το έβαλα για λίγο στην κατάψυξη! Μετά από 4 ώρες περίπου η θερμοκρασία του επανήλθε στα φυσιολογικά, όμως ούτε φόρτιζε ούτε άνοιγε. Εν τω μεταξύ επειδή η διάρκεια ζωής της μπαταρίας είχε μειωθεί στο μισό, είχα παραγγείλει μπαταρία, η οποία έφτασε λίγες μέρες αργότερα. Την πήγα σε μαγαζί όπου και την τοποθέτησε στη συσκευή. Το κινητό πάλι πύρωσε ελαφρώς αλλά ούτε άνοιγε ούτε φόρτιζε. Δοκίμασα όλους τους συνδυασμούς με τα κουμπιά που έχει για επαναφορά αλλά τίποτα. Δοκίμασα να το συνδέσω στο PC μέσω του λογισμικού της Sony για επαναφορά συσκευής αλλά δυστυχώς τίποτα. Καμία ένδειξη ζωής. Το λαμπάκι δεν έχει ανάψει καθόλου από τότε που έκλεισε η συσκευή. Τι μου προτείνετε; Να την πετάξω; Το κακό είναι ότι είχα αποθηκευμένους στη συσκευή όλους του αριθμούς και δεν μπορώ να τους ανακτήσω... Αν το στείλω για σέρβις, το πιθανότερο είναι να μου πουν για αλλαγή πλακέτας, που για μένα δεν έχει νόημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η υπερθέρμανση δείχνει υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας.. Μάλλον υπάρχει κάποιο θέμα στην πλακέτα. Δεν αξίζει πλέον να το φτιάξεις. Σε λίγους μήνες θα το αλλάξω κ εγώ. Δεν πάει άλλο. Αν είχες επιλέξει να αποθηκεύονται οι επαφές σου και στο google account(αυτό είναι το default απ΄οτι θυμάμαι), τότε λογικά όταν συν δεθείς στο account σου με τη νέα συσκευή, θα ανακτηθούν οι επαφές.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Η υπερθέρμανση δείχνει υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας.. Μάλλον υπάρχει κάποιο θέμα στην πλακέτα. Δεν αξίζει πλέον να το φτιάξεις. Σε λίγους μήνες θα το αλλάξω κ εγώ. Δεν πάει άλλο. Αν είχες επιλέξει να αποθηκεύονται οι επαφές σου και στο google account(αυτό είναι το default απ΄οτι θυμάμαι), τότε λογικά όταν συν δεθείς στο account σου με τη νέα συσκευή, θα ανακτηθούν οι επαφές.

 

Δυστυχώς είχα απενεργοποιήσει την αυτόματη αποθήκευση επαφών στην google.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και γιατι δεν το στελνεις στο σερβις ωστε να σου πουν επισημα αντι να υποθετεις;

 

Γιατί κατά 99% θα μου πουν να αλλάξω πλακέτα που κοστίζει όσο ένα καινούριο τηλέφωνο. Επίσης θα με χρεώσουν τουλάχιστον ένα 50ευρω για τον έλεγχο του κινητού. Με 50 ευρώ παίρνω και μόνος μου πλακέτα από το ebay...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είχα απενεργοποιήσει την αυτόματη αποθήκευση επαφών στην google.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατί κατά 99% θα μου πουν να αλλάξω πλακέτα που κοστίζει όσο ένα καινούριο τηλέφωνο. Επίσης θα με χρεώσουν τουλάχιστον ένα 50ευρω για τον έλεγχο του κινητού. Με 50 ευρώ παίρνω και μόνος μου πλακέτα από το ebay...

 

Το 50ευρω απο που προκυπτει; Παλια ηξερα για 15-20 ευρω. Και επισης ναι μεν παιρνεις την πλακετα αλλα δεν θα ξερεις καν αν φταιει αυτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά είχε κανείς εμπειρία απο κατάστημα μεταχειρισμένων? Σκέφτομαι να παω αν ρωτήσω πόσο παίρνουν το z3, αλλά επειδή δεν είμαι κοντά, είπα να ρωτήσω εδώ. Απο το να μείνει σε ενα συρτάρι και να πάει χαμένο, σκέφτομαι να το δώσω.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχε κανείς εμπειρία απο κατάστημα μεταχειρισμένων? Σκέφτομαι να παω αν ρωτήσω πόσο παίρνουν το z3, αλλά επειδή δεν είμαι κοντά, είπα να ρωτήσω εδώ. Απο το να μείνει σε ενα συρτάρι και να πάει χαμένο, σκέφτομαι να το δώσω.
Γιατί δεν το βάζεις αγγελία;

 

Mate 10 Pro & Tapatalk pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη αλλά επειδή ενδιαφέρον πιστεύω δεν θα υπάρξει μέσα σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα, γι αυτό σκέφτηκα αυτή τη λύση.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...