Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο 1 εβδομαδα επιτελους ετοιμο το ζ3 απο ομνιτεκ..αλλαχθηκαν, πλακετα,οθονη,μπαταρια,καμερες κ οι δυο κ η πλατη του κινητου απο οπου περασε το νερο.ενα ολοκαινουριο τηλ ,με λιγα λογια. με 2 χρονια εγγυηση απο την αρχη.τωρα το διλημα ποιο να κρατησω??το ζ3 η το samsung a5 2016 που αγορασα??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα απο 1 εβδομαδα επιτελους ετοιμο το ζ3 απο ομνιτεκ..αλλαχθηκαν, πλακετα,οθονη,μπαταρια,καμερες κ οι δυο κ η πλατη του κινητου απο οπου περασε το νερο.ενα ολοκαινουριο τηλ ,με λιγα λογια. με 2 χρονια εγγυηση απο την αρχη.τωρα το διλημα ποιο να κρατησω??το ζ3 η το samsung a5 2016 που αγορασα??

Μπας και σου έδωσαν καινούργιο...Όλα τα εξαρτήματα ανέφερες :p

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1 εβδομαδα επιτελους ετοιμο το ζ3 απο ομνιτεκ..αλλαχθηκαν, πλακετα,οθονη,μπαταρια,καμερες κ οι δυο κ η πλατη του κινητου απο οπου περασε το νερο.ενα ολοκαινουριο τηλ ,με λιγα λογια. με 2 χρονια εγγυηση απο την αρχη.τωρα το διλημα ποιο να κρατησω??το ζ3 η το samsung a5 2016 που αγορασα??

 

εγω θα κρατουσα το σαμμυ, μονο και μονο επειδη ειναι καινουριο - δεν εχει μπει χερι απο σερβις.

 

Αλλα αν ηταν και τα δυο καινουρια χαλαρα το Ζ3

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εγω θα κρατουσα το σαμμυ, μονο και μονο επειδη ειναι καινουριο - δεν εχει μπει χερι απο σερβις.

 

Αλλα αν ηταν και τα δυο καινουρια χαλαρα το Ζ3

 

Κ το άλλο μία εβδομάδα το έχω. Δεν νομίζω να μου έδωσαν άλλο αν κ έχει άλλο ιμει λόγω αλλαγής πλακετας. Κ με ζελατίνα μπροστά κ πίσω τοποθητεμενες. Να απο τα δύο θα πάει στην γυναίκα μάλλον το α5

Link to comment
Share on other sites

Κ το άλλο μία εβδομάδα το έχω. Δεν νομίζω να μου έδωσαν άλλο αν κ έχει άλλο ιμει λόγω αλλαγής πλακετας. Κ με ζελατίνα μπροστά κ πίσω τοποθητεμενες. Να απο τα δύο θα πάει στην γυναίκα μάλλον το α5

 

Και μόνο τα 3 Gb ραμ για μένα λένε καρφωτό z3...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1 εβδομαδα επιτελους ετοιμο το ζ3 απο ομνιτεκ..αλλαχθηκαν, πλακετα,οθονη,μπαταρια,καμερες κ οι δυο κ η πλατη του κινητου απο οπου περασε το νερο.ενα ολοκαινουριο τηλ ,με λιγα λογια. με 2 χρονια εγγυηση απο την αρχη.τωρα το διλημα ποιο να κρατησω??το ζ3 η το samsung a5 2016 που αγορασα??

 

Στο ιδιο διλλημα περιπου ημουν και εγω αλλα με Ζ3 και Xiaomi Note 3 Pro.

Το Ζ3 με κερδισε :D

 

Μπας και σου έδωσαν καινούργιο...Όλα τα εξαρτήματα ανέφερες :p

 

send from my cave using smoke signals

 

Και σε εμενα που τα αλλαξαν ολα , μονο το πισω τζαμακι ηταν το δικο μου !

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω το ζ3 υπερτερεί σε κάποια πράγματα αλλά και το άλλο έχει απίστευτη οθόνη και χρώματα. Τωρα βάζοντας τα διπλα δίπλα όπως τα συγκρινουν σε διάφορα sites, οι διαφορές μεταξύ τους ανοίγοντας εφαρμογές ταυτόχρονα είναι μηδαμινες. Μέχρι το βράδυ θα πρέπει να αποφασίσω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω το ζ3 υπερτερεί σε κάποια πράγματα αλλά και το άλλο έχει απίστευτη οθόνη και χρώματα. Τωρα βάζοντας τα διπλα δίπλα όπως τα συγκρινουν σε διάφορα sites, οι διαφορές μεταξύ τους ανοίγοντας εφαρμογές ταυτόχρονα είναι μηδαμινες. Μέχρι το βράδυ θα πρέπει να αποφασίσω.

Φίλου το Α5 έφτασε στο σημείο να κολλάει απίστευτα όταν το γέμισε, το δικό μου Ζ3 είναι γεμάτο και πάει το ίδιο όπως στην αρχή, πραγματικά απίστευτη διαχείριση και εμπειρία χρήσης το λειτουργικό της Sony. Επίσης μπαταρία καμία σχέση!

Ακόμα και τώρα που θέλω να πάω σε S7 edge το σκέφτομαι...

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να σταματήσει η σύγκριση με άλλο τηλέφωνο. Αν θέλετε μπορείτε να ανοίξετε vs στο αντίστοιχο νήμα.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε φίλε δεν είπαμε κάτι κακό. Μια γνώμη ζήτησα για το ποιο θα κρατήσω τελικά μετά από αυτό που επαθα με το τηλέφωνο κ την κατάληξη που είχε. Μιας κ εχω κ τα δύο στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω την πήρες την απάντηση σου. Εφτα μηνύματα γράφτηκαν για αυτό. Δεν είναι ο κατάλληλος χώρος εδώ για απευθείας συγκρίσεις με τηλέφωνα.

Επίσης, η γραφή τύπου sms απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Συνεχίζουμε παίδες. :)

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Επειδη σκεφτομαι για πιθανη αγορα του Ζ3 και δεν εχω παρακολουθησει το θεμα απ την αρχη, ξερουμε μεχρι ποια εκδοση android θα παρει η συσκευη; πχ. 6 ή παιζει και για android Ν;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Επειδη σκεφτομαι για πιθανη αγορα του Ζ3 και δεν εχω παρακολουθησει το θεμα απ την αρχη, ξερουμε μεχρι ποια εκδοση android θα παρει η συσκευη; πχ. 6 ή παιζει και για android Ν;

Λογικά θα πάρει και την Ν, την έχει δώσει σε developer preview και το κινητό πάει σφαίρα σε σχέση με τα καινούργια Χ της Σόνυ

 

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, για όποιον ενδιαφέρεται βγήκε η 23.5.A.1.291 για Vodafone GR

 

δεν μου εχει ερθει αναβαθμιση ειμαι με στοκ 23 5 α 0 575

 

μπενοντας σε αυτο το site της sony και πατωντας το ιμει σου λεει ποια ειναι η τελευται εκδοση λογισμικου

 

http://support.sonymobile.com/gr/xperiaz3/software/

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

δεν μου εχει ερθει αναβαθμιση ειμαι με στοκ 23 5 α 0 575

 

μπενοντας σε αυτο το site της sony και πατωντας το ιμει σου λεει ποια ειναι η τελευται εκδοση λογισμικου

 

http://support.sonymobile.com/gr/xperiaz3/software/

 

Από εδώ το είδα https://xpericheck.com/device/D6603

Εγώ έχω Customized GR οπότε δεν έχει βγει επίσημα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ή σονυ ζήτησε να κρατήσει 3 μέρες το κινητό για να περάσει το λάστιχο στο καπακι usb.

Είπαν θα τσεκαρουν διαφορα για στεγανότητα.

Τους είπα δεν το βάζω νερό και στο υπογράφω.Ανενδοτοι.

Πιο πέρα ένας έριχνε μπινελικια γιατι έφερνε 4η φορά την συσκευή με το......ιδιο θέμα!!!!!!!κάπου κολαγε.

"Εγώ στους άσχετους τεχνικούς σας που τους φορατε πόδια για βαρυτητα,δεν αφήνω την συσκευή μου να καταντησω σαν το κύριο εκεί"

Μιλάμε για τέρμα εξωτερική εργασία.

Παραγγείλα απέξω 4 και ησυχασα.

Το κινητό γίνεται root?πως?θέλω να βάλω adblock.

Δεν έχω θέμα ταχύτητας,το κινητό πετάει. ...

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό γίνεται root?πως?θέλω να βάλω adblock.

Δεν έχω θέμα ταχύτητας,το κινητό πετάει. ...

 

Aν δεν γινει δες το πρωτο ποστ, θα πρεπει να βαλεις με flashtools την χχχχ,93 (4.4.x) να κανεις root να βαλεις twrp και να φλασαρεις απο recovery την xxx.575 (6.0.1) pre root rom:)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum έχω ένα προβλημαε ένα sony z3....μου βγάζει το μνμ "επικάλυψη οθόνης"....πως το απενεργοποιω?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται τα Z2/Z3 δεν θα πάρουν Android 7 (Nugat)

 

http://blogs.sonymobile.com/2016/08/23/sony-xperia-and-android-7-0-nougat/

 

Λογικό μου φαίνεται, έχουν κλείσει διετία...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου φαίνεται, έχουν κλείσει διετία...

Τότε τα development preview γιατί τα έδωσαν στα Ζ3; Σφαίρα πήγαινε. Αυτό πάντως είναι μεγάλη πατάτα του ανδροιντ, αφού το κινητό αντέχει γιατί να μην το κάνουν. Διετία κλείνει σε ένα δύο μήνες.

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται τα Z2/Z3 δεν θα πάρουν Android 7 (Nugat)

 

http://blogs.sonymobile.com/2016/08/23/sony-xperia-and-android-7-0-nougat/

Κρίμα :mad:

 

 

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...