Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είπα ότι φορτιστή βάλεις θα το φορτίσει σε μισή ώρα... Η κοπέλα μου φορτιζε το Ζ1 compact απ το φορτιστή του tablet γιατί λέει φορτιζε πιο γρήγορα, της λέω θα πάρεις την μπαταρία στο χέρι, όπως και την πήρε γρήγορα ... τώρα εσύ κάνε ότι καταλαβαίνεις...

 

Μπορει το κινητο της να ειχε φορτιστη πχ των 0,8Α οπως πολλα κινητα, και αυτο να δεχοταν ρευμα εως 1,2Α. Βαζοντας ενα φορτιστη λοιπον ας πουμε των 1,5Α θα επαιρνε το μεγιστο του 1,2Α που δεχοταν. Σε καθε περιπτωση πιο πολυ κακο κανει να αφηνεις το κινητο σου να πεφτει κατω του 15% μπαταρια ( deep discharge) παρα να αλλαζεις το φορτιστη :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγηκανε μαχαιρια,ε φορτιστες....

Το κινητο εχει την εργοστασιακη μπαταρια 20 μηνες.βγαζει για πλακα και πολυ βαρια χρηση μια μερα με 25-30% υπολοιπο.με τον φορτιστη samsung 9 μηνες......

Αλλο θεμα:

Για να το κανω root στην. 291 χρησιμοποιησα advanced karnel 575 και 291.

Κατι δεν μου πηγαινε καλα στην ram και την λειτουργια.Χθες περασα το stock kernel σαν. ftf μεσω flashtool.

Ολα γινανε φυσιολογικα.

Απλα πριν λιγο βλεποντας ενα βιντεο full HD (400mb 7 λεπτων)και πατωντας στην οθονη περισσοτερο κατα λαθος,μεγενθυση,εκανε επανεκινηση.

Απο χθες που περασα το κερνελ δουλευει τελεια.

Τυχαιο γεγονος η επανεκινηση?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος γνωστός μου ενδιαφέρεται για κινητό στα επίπεδα τιμής που κινείται τώρα το Ζ3. Θεωρείτε ότι αξίζει η αγορά του κινητού ακόμα; Σκοπεύει να κρατήσει το κινητό αρκετό διάστημα (2 χρόνια τουλάχιστον).
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

αξιζει πολυ.3 ram.δεν κολαει.microSD,ομορφο,4K video.εξου και κραταει ψηλη τιμη used

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ παρατήρησα σήμερα ένα άλλο θέμα με την μπαταρία...το είχα βάλει στη φόρτιση και είχα 59%, μου ήρθε μήνυμα στο messenger και μπήκα να απαντήσω και άλλοι 59% πήγε ξαφνικά 58%. Πως έγινε αυτό; Αρχίζει και τα παίζει η μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ παρατήρησα σήμερα ένα άλλο θέμα με την μπαταρία...το είχα βάλει στη φόρτιση και είχα 59%, μου ήρθε μήνυμα στο messenger και μπήκα να απαντήσω και άλλοι 59% πήγε ξαφνικά 58%. Πως έγινε αυτό; Αρχίζει και τα παίζει η μπαταρία;

 

Δεν είναι απόλυτες οι τιμές φόρτισης! Πχ θα μπορούσε η πραγματική τιμή να ήταν όταν σταμάτησες τη φόρτιση 59.01 κι έτσι αμέσως θα μπορούσε να πέσει σε 58.99 και απλά στο status έδειξε 58.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο φίλος, μην ανησυχείς. Αν δεις πχ από το 60% να πέφτει στο 17 απότομα ή από το 14-15%, να σβήνει, τότε να καταλάβεις ότι τα έπαιξε η μπαταρία. Πάντως με βαριά χρήση και φορτισμα κάθε μέρα και μερικές φορές δύο φορές την ημέρα, θα σε βγάλει άνετα δύο χρόνια προτού αρχίσει να πέφτει...
Link to comment
Share on other sites

Εγινε ευχαριστώω…

Aπλα μην αφηνεις τη μπαταρια να πεφτει κατω απο το 20%, να το βαζεις για φορτιση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να το φορτίζω μέχρι 100% ή πέφτει η απόδοση; Επίσης αν το βάζω το βράδυ στη φόρτιση και το παίρνω το πρωί; Το λέω επειδή πάει 100% και συνεχίζει στη φόρτιση για και ώρες ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος. Το z3v με 32 gb για verizon παίζει ή γίνεται να παίξει στην Ελλάδα ? Το δίνουν γύρω στα 180e.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος. Το z3v με 32 gb για verizon παίζει ή γίνεται να παίξει στην Ελλάδα ? Το δίνουν γύρω στα 180e.

Και γιατί δεν κοιτάς το plus αν σε ενδιαφέρει η μνήμη του κινητού, δεδομένο ότι είναι περίπου ίδια, τουλάχιστον εξωτερικά...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν κοιτάς το plus αν σε ενδιαφέρει η μνήμη του κινητού, δεδομένο ότι είναι περίπου ίδια, τουλάχιστον εξωτερικά...

 

Το plus είναι χειρότερο από το κανονικό...έτσι λένε τα review

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν κοιτάς το plus αν σε ενδιαφέρει η μνήμη του κινητού, δεδομένο ότι είναι περίπου ίδια, τουλάχιστον εξωτερικά...

 

Προφανώς γιατί είναι ακριβότερο . Το θέμα είναι αν αυτά τα Verizon τηλέφωνα που πουλάνε ως "unlocked" λειτουργούν στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος. Το z3v με 32 gb για verizon παίζει ή γίνεται να παίξει στην Ελλάδα ? Το δίνουν γύρω στα 180e.

Δες τις μπάντες που δουλεύει. Η μία νομίζω είναι διαφορετική που σημαίνει ότι θα δουλεύει εδώ (σιγουρέψου ότι δεν είναι κλειδωμένο στον παροχο), αλλά αν βρεθείς σε σημείο που η εταιρεία σου εκπέμπει μόνο στην μπάντα που λείπει, τότε θα βγεις εκτός δικτύου. Δες και οι ελληνικές εταιρίες σε τι μπάντες εκπέμπουν. Νομίζω γενικά ότι από τη στιγμή που είναι ξεκλείδωτο δεν θα έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το plus είναι χειρότερο από το κανονικό...έτσι λένε τα review

Έχει αρκετές αναβαθμίσεις που δεν θα πάρει το απλο Z3, όπως το android 7,το Full manual στην κάμερα 2,0. Έχει απλά χειρότερη μπαταρία λόγω ισχυροτερου επεξεργαστή (όπως άλλωστε και το Ζ5) και ζεσταίνεται και πιο πολύ

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετές αναβαθμίσεις που δεν θα πάρει το απλο Z3, όπως το android 7,το Full manual στην κάμερα 2,0. Έχει απλά χειρότερη μπαταρία λόγω ισχυροτερου επεξεργαστή (όπως άλλωστε και το Ζ5) και ζεσταίνεται και πιο πολύ

 

να ειναι καλα οι development......:happy:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

να ειναι καλα οι development......:happy:

Για πες... :D

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!αυτές της μέρες είμαι σε δίλημμα για το πιο κινητό να πάρω και είμαι ανάμεσα στο z3 και z5.αξίζει να πάρω το z3 αντί του z5 εν έτη 2016?η κάμερα του z5 έχει μεγάλη διαφορά από το z3?με προβληματιζει επίσης και ο 810 που εχει το z5 μήπως στης μελλοντικές ενημέρωσης ρίξουν την ισχύ του επεξεργαστή?πως πάνε και τα δύο στο θέμα της μπαταρίας?επίσης το κινητό πρόκειται να το κρατήσω 2-3 χρονάκια!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!αυτές της μέρες είμαι σε δίλημμα για το πιο κινητό να πάρω και είμαι ανάμεσα στο z3 και z5.αξίζει να πάρω το z3 αντί του z5 εν έτη 2016?η κάμερα του z5 έχει μεγάλη διαφορά από το z3?με προβληματιζει επίσης και ο 810 που εχει το z5 μήπως στης μελλοντικές ενημέρωσης ρίξουν την ισχύ του επεξεργαστή?πως πάνε και τα δύο στο θέμα της μπαταρίας?επίσης το κινητό πρόκειται να το κρατήσω 2-3 χρονάκια!

Αν θες να το κρατήσεις 2-3 χρόνια πας για Ζ5, η κάμερα έχει αρκετή βελτίωση, full manual mode δακτυλικο αποτύπωμα κλπ, λίγο καλύτερη οθόνη, επίσης στα Ζ5 δεν αναφέρθηκαν ξεκολλημενες οθόνες ενώ στο Ζ3 υπήρχαν (εγώ παθών), βουρτσισμενο γυαλί πίσω που αντέχει τις μικρογρατζουνιες . Το Z3 έχει καλύτερη μπαταρία και ζεσταίνεται λιγότερο.

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Επι ευκαιρίας μιας και το ζησητατε, έβαλαν shutter speed στο manual Mode του Ζ5?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

μηπως να στειλουμε ενα εμαιλ στην σονυ να τους πουμε οτι εχουν ξεχασει τα unbranded z3 στην 575?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να το κρατήσεις 2-3 χρόνια πας για Ζ5, η κάμερα έχει αρκετή βελτίωση, full manual mode δακτυλικο αποτύπωμα κλπ, λίγο καλύτερη οθόνη, επίσης στα Ζ5 δεν αναφέρθηκαν ξεκολλημενες οθόνες ενώ στο Ζ3 υπήρχαν (εγώ παθών), βουρτσισμενο γυαλί πίσω που αντέχει τις μικρογρατζουνιες . Το Z3 έχει καλύτερη μπαταρία και ζεσταίνεται λιγότερο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

μηπως να στειλουμε ενα εμαιλ στην σονυ να τους πουμε οτι εχουν ξεχασει τα unbranded z3 στην 575?

 

Επειδη η καθυστεριση ειναι οντως περιεργη εχω στειλει ηδη email στο suport της sony και περιμενω απαντηση! Οταν απαντησουν θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...