Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το τελευταίο update, η μπαταρία αργεί πολύ να πέσει από το 100%. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς αυτό στη .291?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά το τελευταίο update, η μπαταρία αργεί πολύ να πέσει από το 100%. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς αυτό στη .291?

Φίλε ισχύει αυτό. Πολλοί μάλιστα λένε ότι "τρώει" περισσότερο μπαταρία μετά το update. Εγώ που είμαι κάτοχος του z3 εδώ και 2μήνες έχω παρατηρήσει ότι έχει πέσει αρκετά η απόδοση της μπαταρίας. Κρατάει μια μέρα με το ζορι με κανονική χρήση. Ισχύει και σε εσένα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ισχύει αυτό. Πολλοί μάλιστα λένε ότι "τρώει" περισσότερο μπαταρία μετά το update. Εγώ που είμαι κάτοχος του z3 εδώ και 2μήνες έχω παρατηρήσει ότι έχει πέσει αρκετά η απόδοση της μπαταρίας. Κρατάει μια μέρα με το ζορι με κανονική χρήση. Ισχύει και σε εσένα αυτό;

 

Είναι ενεργοποιημένο η βελτιστοποίηση φόρτισης. Πήγαινε στις ρυθμίσεις -->σχετικά με το τηλέφωνο --> κατάσταση --> Βελτιστοποίηση φόρτισης και απενεργοποίησέ της. Λογικά θα έχεις την ίδια αυτονομία με πριν!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update, η μπαταρία αργεί πολύ να πέσει από το 100%. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς αυτό στη .291?

 

ναι ετσι ειναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θέλει κάμερα τότε μακριά από Σόνυ και στο λέει ένας που έχει Σόνακιας που ασχολείται και με την φωτογραφία (Dslr) :D

 

S6 ή LG G5 αν θέλει κοντά στα 370 ευρώ

Παίζει και το Lumia 950 αλλά είναι windows phone με ότι αυτό συνεπάγεται

 

δυστχηως πολυ θορυβο τα σονυ, ειδικα στα crop βγαζει ματι. ΕΙναι κριμα γιατι κατα τα αλλα σε αποδοση χρωματων, αναλυση κλπ στεκονται πολυ καλα. Παντως οι φωτογραφιες που τραβαει αν τις βλεπεις στο κινητο δεν ειναι ασχημες, οταν τις ανοιγεις στο πισι ειναι που τρως την καλη τη ξενερα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημένο η βελτιστοποίηση φόρτισης. Πήγαινε στις ρυθμίσεις -->σχετικά με το τηλέφωνο --> κατάσταση --> Βελτιστοποίηση φόρτισης και απενεργοποίησέ της. Λογικά θα έχεις την ίδια αυτονομία με πριν!

Αυτό το έχω ξανά ακούσει και το έχω κάνει. Δεν μου φαίνεται διάφορα. Η μπαταρία εξαντλείται πάλι γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις καιρό, πάνω από 9-12 μήνες, μήπως είναι η ώρα να του αλλάξεις μπαταρία?? Γιατί με το τελευταία update, και με την βελτιστοποίηση ενεργοποιημένη, δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα στην αυτονομία. Το αντίθετο θα έλεγα..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις καιρό, πάνω από 9-12 μήνες, μήπως είναι η ώρα να του αλλάξεις μπαταρία?? Γιατί με το τελευταία update, και με την βελτιστοποίηση ενεργοποιημένη, δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα στην αυτονομία. Το αντίθετο θα έλεγα..

Όπως είπα και παραπάνω, το κινητό το έχω εδώ και 2μήνες. Και γι αυτό απορώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει και άλλη μια εταιρεία που κάνει εξουσιοδοτημένο σέρβις εκτός από την Arvato, ποια είναι γνωρίζει κανείς?

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει και άλλη μια εταιρεία που κάνει εξουσιοδοτημένο σέρβις εκτός από την Arvato, ποια είναι γνωρίζει κανείς?

Την Omnitech μάλλον λες.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Την άποψη σας απο επιδότηση πήρα από το πλαίσιο ένα lg g3 . Μετά από την αναβάθμιση στην 6 έβγαλε ένα μήνυμα ότι δεν είναι συμβατό το τηλέφωνο με την νέα βερσιόν κάτι τέτοιο.. Το πήγα πλαίσιο επικοινωνήσουν με την lg και τελικά επειδή αυτό έγινε μέσα στο 7ημερο θα γίνει αντικατάσταση συσκευης. Μεταξύ z3 και m5 σε ποιο λέτε να καταληξω ή τι άλλο θα μου προτείνεται στα 280€ ?

Ευχαριστώ

Stouri
Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα το z3 μεταξύ αυτών των δύο...Σε αυτήν την τιμή, δεν υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση από τη sony... Αν θες να δεις κάτι και σε samsung, δες το a5 2016..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση... Στα χαρακτηριστικα του κινητού λέει ότι έχει σύνδεση 4G. Εμένα πιάνει μέχρι Η+. Δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα Το 4G?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση... Στα χαρακτηριστικα του κινητού λέει ότι έχει σύνδεση 4G. Εμένα πιάνει μέχρι Η+. Δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα Το 4G?

Υποστηριζεται και πιάνει κανονικά, μήπως δεν το έχεις ενεργοποίημενο;

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις και πολύ παλιά sim... αν την έχεις κόψει, άλλαξέ την και πάρει τηλ να σου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω εδώ και 10 ημερες το z3 πρωιν κάτοχος LG g2 έχω να πω πως το κινητό με έχει απογοητευση η μπαταρία κρατάει 1 ημέρα με απλή χρήση το πάνω ηχείο ορισμενες φορές παραμορφωνει και όταν ανοίγεις την οθόνη η φωτεινότητα ανοίγει σιγά σαν να έχω τον αισθητήρα φωτεινότητας ανοιχτό! Το έχει παρατηρήσει και άλλος η το δικό μου έχει πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις και πολύ παλιά sim... αν την έχεις κόψει, άλλαξέ την και πάρει τηλ να σου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία.

Δεν είναι τόσο παλιά αλλά όντως την έχω κόψει...

Link to comment
Share on other sites

Δικός μου άνθρωπος ενδιαφέρεται για ένα κινητό σχετικά καλό αλλά θέλει να έχει εξαιρετική κάμερα.

Π.χ. το Galaxy S7 έχει πολύ καλή κάμερα κατά τη γνώμη του (είναι φωτογράφος και ξέρει από αυτά), είναι όμως πολύ ακριβό.

Μήπως κανένας μπορεί να μου πεί πως συγκρίνεται η κάμερα του Xperia Z3 με αυτήν του Galaxy S7;;;

Η γνώμη μου είναι να πάρεις μια φθηνή dslr η mirrorless γύρω στα 300 ευρώ και να μη προσπαθείς να μάθεις φωτογραφία από τα κίνητα, γιατί είναι πεταμένα λεφτά γι αυτό το σκοπό.

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@joe-4 +1.000.... απλά αν επιμένει και θέλει σώνει και καλά κινητό ας επιλέξει το g5 για εξαιρετική κάμερα κινητού.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από το z3 έμαθα φωτογραφία, πίστευα ότι είχα το καλύτερο μέχρι που κατάλαβα πόσο κακό White balance και Auto ρυθμίσεις έχει και το άλλαξα. Dslr και mirrorless σορρυ αλλά είναι για χομπιστες καθώς η καλύτερη ποιότητα φωτογραφίας τους δεν αντισταθμίζεται από την κακιστη φορητοτητα τους

 

Sent from my Samsung SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα μετά από καιρό να βάλω την τελευταία marshmallow. Είχα την lollipop ακόμα. Άλλαξα και μπαταρία γιατί είχε πρόβλημα. Πρώτα συμπέρασμα είναι ότι όντως η μπαταρία είναι χειρότερη δυστυχώς. Παρατήρησα όμως καλύτερο multitasking. Ίσως είναι ιδέα μου είναι νωρίς ακόμα. Ελπίζω να στρώσει η μπαταρία μέσα σε λίγες μέρες, είναι και φρέσκια. Πάντως τελικά δε βλέπω ουσιαστικό νόημα να αναβαθμίσει ι κανείς.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αναφέρεις τις ρυθμίσεις που "πείραξες" με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα φωτογραφίας για το z3

 

λοιπόν επειδή είχα και έχω ακόμη το Z3 και το έχω συγκρίνει μα αρκετές τελευταίες συσκευές όπως Galaxy S7 και Huawei P9 μπορώ να πω πως η φωτογραφική του είναι πολύ καλή καθώς και το interface της sony στην κάμερα είναι επίσης καλό. Απλά δεν θα χρησιμοποιείς ποτέ το auto (εκτός από συνθήκες σχεδόν απόλυτου σκοταδιού). Όταν το χρησιμοποιείς κατά 99% η φωτογραφία σου θα βγει overexposed και χάλια.

 

Πάντα στο manual με φωτομέτρηση κεντρική - πολλαπλή για αντικείμενα - τοπία, πρόσωπο - για φωτογραφίες με πρόσωπα που δεν βρίσκονται ακριβώς στο κέντρο του κάδρου (αν δεν σε ικανοποιεί παίξε με το ΕV+-) και εστίαση κεντρική ή πρόσωπο αντίστοιχα, το iso στο αυτόματο, τα megapixels στα 8 (έχει σημασία αυτό γιατί γίνεται διαφορετικό processing) καθώς επίσης δεν θα τραβάς φωτογραφία με την πρώτη αλλά θα κρατάς πατημένο το κουμπί του shutter μέχρι να κάνει lock (να γίνει μπλε ο κύκλος) και μετά θα σύρεις το δάχτυλό σου εκτός κουμπιού χωρίς να τραβήξεις φωτογραφία. Με τον τρόπο αυτό θα ρυθμίζεις σωστά το white balance και μετά βγάζεις την φώτο κανονικά.

 

Επίσης σε συνθήκες πολύ καλού φωτισμού ημέρας μπορείς να χρησιμοποιείς και τα 23mp με καλύτερη λεπτομέρεια χωρίς απώλεια στην ποιότητα.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

τελευταια στο δικο μου μενει ανοιχτο το φως στην οθονη ,δεν κλεινει αυτοματα στον χρονο που του εχω ορισει χωρις να μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο ξαφνικα,ετσι το βραδυ πρεπει να το εχω κλειστο γιατι αν μου ερθει ειδοποιηση καθως κοιμαμαι τοτε το φως μενει ανοιχτο μεχρι να ξυπνησω,,δοκιμασα ολα τα γνωστα αλλα κανεναν αποτελεσμα,,το σμαρτ λοκ ειναι κλειστο.Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει να μην πηγαινω σε περασμα λειτουργικου παλι?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...