Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις φώτο πως φτιάχνουμε φακέλους ?

 

Το βρήκα

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια nougat υα παρει,? Διοτι διαβασα πως θα παρει μονο το plus....:(

 

Δε συμπεριλαμβάνεται στην επίσημη λίστα της Sony με τις συσκευές που θα πάρουν την Nougat.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδια nougat υα παρει,? Διοτι διαβασα πως θα παρει μονο το plus....:(

Χωρίς Android N οι συσκευές με επεξεργαστές Snapdragon 800 και 801

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα που ειναι η αναβαθμιση 23.5.Α.1.291 για Custom GR?

Έλα ντε! Αγνοείται! :mad:

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσα το bοotloader.ροταρα την. 291 αλλα με αλλα κερνελ απο αυτα που δινει ο οδηγος.

Παρατηρησα οτι εχω ελευθερη ram 500-600 mb οταν με την 575 ειχα σταθερα πανω απο 1gb(1.2 με 1.3gb συνηθως)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσα το bοotloader.ροταρα την. 291 αλλα με αλλα κερνελ απο αυτα που δινει ο οδηγος.

Παρατηρησα οτι εχω ελευθερη ram 500-600 mb οταν με την 575 ειχα σταθερα πανω απο 1gb(1.2 με 1.3gb συνηθως)

Εννοείς με την. 291 την κανονική είχες 500-600 ?

Εγώ με 130.εφαρμογες έχω από 0,90 έως 1gb ελεύθερη ραμ στην 575

1,2-1,3 είχα αρχικά στην 5.1.1

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή sony δεν είχα, αν το ροοταρεις τι γίνετε με την εγγύηση ?

Και,εφόσον δεν πάρουμε την Ν, μπορούμε μέσω development ? Πάλι τι γίνετε με την εγγύηση ?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή sony δεν είχα, αν το ροοταρεις τι γίνετε με την εγγύηση ?

Και,εφόσον δεν πάρουμε την Ν, μπορούμε μέσω development ? Πάλι τι γίνετε με την εγγύηση ?

Την εγγυηση την χανεις μονο αν ξεκλειδωσεις το bootloader. Φημες λενε οτι εχει εξυπηρετησει με εγγυηση και με ξεκλειδωμενο bootloader, θα ελεγα ομως να μην το τολμησεις.

 

Αν εισαι root και χρειαστεις εγγυηση (φτου φτου μακρια...) βαζεις παλι την επισημη rom με το flashtool, εισαι παλι εντος εγγυησης και το πας στο σερβις.

 

Καλο ειναι βεβαια να του βαλεις παλι τι δικη του rom (γεωγραφικη περιοχη-παροχου) αν και δεν νομιζω να εχεις προβλημα με την εγγυηση αν βαλεις οποιαδηποτε επισημη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Την εγγυηση την χανεις μονο αν ξεκλειδωσεις το bootloader. Φημες λενε οτι εχει εξυπηρετησει με εγγυηση και με ξεκλειδωμενο bootloader, θα ελεγα ομως να μην το τολμησεις.

 

Αν εισαι root και χρειαστεις εγγυηση (φτου φτου μακρια...) βαζεις παλι την επισημη rom με το flashtool, εισαι παλι εντος εγγυησης και το πας στο σερβις.

 

Καλο ειναι βεβαια να του βαλεις παλι τι δικη του rom (γεωγραφικη περιοχη-παροχου) αν και δεν νομιζω να εχεις προβλημα με την εγγυηση αν βαλεις οποιαδηποτε επισημη.

 

Ευχαριστώ,θα το ροοταρα μόνο και μόνο για την NOUGAT...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Έχω δύο ερωτήσεις.. Η πρώτη αφορά την κλασική ζημιά με την κιτρινίλα στην οθόνη. Εμφάνισε και εμένα μια μικρή στην αριστερή μεριά. Μάθαμε που οφείλεται αυτό? Φουσκώνει η μπαταρία με τον καιρό και πιέζει το panel? Αγόρασα το z3 2/2015, και από τότε έχω αλλάξει μία φορά οθόνη και δύο συσκευές με εγγύηση.. Έχω βαρεθεί να πηγαίνω arvato.. Η δεύερη αφορά το root/ Ανακάλυψα κ' εγω επιτέλους πως γίνεται να έχεις Free 3g Internet μέσω vpn.. Το θέμα είναι ότι θέλω να το κάνω hotspot, αλλά δεν υποστηρίζεται hotspot δικτύου vpn. Γίνεται μόνο με εφαρμογή η οποία θέλει root. Έχουμε κάποιον εύκολο οδηγό για root στην .575? Γιατί στους xda γίνεται χαμός και δεν έβγαλα άκρη είναι η αλήθεια.. Ευχαριστώ πολύ!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Έχω δύο ερωτήσεις.. Η πρώτη αφορά την κλασική ζημιά με την κιτρινίλα στην οθόνη. Εμφάνισε και εμένα μια μικρή στην αριστερή μεριά. Μάθαμε που οφείλεται αυτό? Φουσκώνει η μπαταρία με τον καιρό και πιέζει το panel? Αγόρασα το z3 2/2015, και από τότε έχω αλλάξει μία φορά οθόνη και δύο συσκευές με εγγύηση.. Έχω βαρεθεί να πηγαίνω arvato.. Η δεύερη αφορά το root/ Ανακάλυψα κ' εγω επιτέλους πως γίνεται να έχεις Free 3g Internet μέσω vpn.. Το θέμα είναι ότι θέλω να το κάνω hotspot, αλλά δεν υποστηρίζεται hotspot δικτύου vpn. Γίνεται μόνο με εφαρμογή η οποία θέλει root. Έχουμε κάποιον εύκολο οδηγό για root στην .575? Γιατί στους xda γίνεται χαμός και δεν έβγαλα άκρη είναι η αλήθεια.. Ευχαριστώ πολύ!

Aν λες για την εφαρμογη Psiphon 113 (..?..) εχε στο νου σου οτι ανεβαζει θερμοκρασιες και ""τρελενει'' τη μπαταρια. Εγω το δοκιμασα πριν κανα μηνα σε ενα landvo που εχω και σε ενα xperia p ενος φιλου.

root, θα πρεπει να εχεις twrp recovery και να φλασαρεις pre root την 575 rom

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Aν λες για την εφαρμογη Psiphon 113 (..?..) εχε στο νου σου οτι ανεβαζει θερμοκρασιες και ""τρελενει'' τη μπαταρια. Εγω το δοκιμασα πριν κανα μηνα σε ενα landvo που εχω και σε ενα xperia p ενος φιλου.

root, θα πρεπει να εχεις twrp recovery και να φλασαρεις pre root την 575 rom

 

Ναι, γι' αυτήν λέω! Δεν έχω παρατηρήσει τίποτα από τα δύο.. Τουλάχιστον στο Z3. Κατάλαβα...Δεν υπάρχει δηλαδή άλλος τρόπος? Έχω να ασχοληθώ με root από την εποχή που είχα το xperia p. Πέτυχα κ' αυτό, αλλά δεν ξέρω αν θα δουλέψει(http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/one-click-root-tool-android-2-x-5-0-t3107461)..

 

 

Σκεφτομαι την αγορα του,πια εκδοση android εχει,και μεχρι πια θα παρει?

 

Έχει πάρει μέχρι και την 6.0.1. Καμιά συσκευή με snap 800/801 δεν θα μπορέσει να πάρει την 7..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Πέτυχα κ' αυτό, αλλά δεν ξέρω αν θα δουλέψει(http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/one-click-root-tool-android-2-x-5-0-t3107461)..

Δοκιμασε το δεν χανεις τιποτα. Μπορει να χρειαστε να κανεις 3-4φορες προσπαθεια για να σου το κανει root επισης μπορει να χρειαστει να κανεις ""καταργηση εγκατασταστης ενημερωσεων"" στην εφαρμογη ""υπηρεσιες google play""(η εφαρμογη που εχει εικονιδιο ενα κοματι παζλ) και μετα να δοκιμασεις παλι

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση.Μια ακόμα ερώτηση,γρήγορη φόρτιση έχει?

Νο.....!!!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση.Μια ακόμα ερώτηση,γρήγορη φόρτιση έχει?

 

Με samsung φορτιστη,λευκος ειναι,φορτιζει ταχυστα.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Με samsung φορτιστη,λευκος ειναι,φορτιζει ταχυστα.

Θα χαλάσεις την μπαταρία αν του δίνεις ρεύμα πιο γρήγορα απ ότι μπορεί να δεχτεί

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Θα χαλάσεις την μπαταρία αν του δίνεις ρεύμα πιο γρήγορα απ ότι μπορεί να δεχτεί

 

Δε μπορει να παρει ρευμα πιο "γρηγορα" απο οτι μπορει να δεχτει!

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει να παρει ρευμα πιο "γρηγορα" απο οτι μπορει να δεχτει!

Βάλε ένα φορτιστή tablet και μετά έλα και ξαναπες το μου αυτό

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα φορτιστή tablet και μετά έλα και ξαναπες το μου αυτό

 

Και αυτοκινητου μπαταρια αμα θελεις βαζω. Εχει ενα μεγιστο οριο που ρυθμιζει ο καθε κατασκευαστης.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτοκινητου μπαταρια αμα θελεις βαζω. Εχει ενα μεγιστο οριο που ρυθμιζει ο καθε κατασκευαστης.

Δεν είπα ότι φορτιστή βάλεις θα το φορτίσει σε μισή ώρα... Η κοπέλα μου φορτιζε το Ζ1 compact απ το φορτιστή του tablet γιατί λέει φορτιζε πιο γρήγορα, της λέω θα πάρεις την μπαταρία στο χέρι, όπως και την πήρε γρήγορα ... τώρα εσύ κάνε ότι καταλαβαίνεις...

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...