Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η arvato είναι στο ίδιο σημείο ή έχει αλλάξει κάτι??

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει να ειναι και χαζο το διλημμα μου αλλα ειμαι αναμεσα σε Ζ3 και Ζ3compact. Τα 3 ραμ του Ζ3 μαλλον με κερδιζουν. Αλλα το compact ειναι πιο μαζεμενο και πιονομορφο γενικα. Ξερετε για ποιο λογο εχουν τετοια διαφορα στη τιμη ενω το Ζ3 ειναι καλυτερο; (Ζ3 στα 269- Ζ3C στα 350+)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η arvato είναι στο ίδιο σημείο ή έχει αλλάξει κάτι??

Ναι, στα ΚΤΕΛ Κηφισού. Λέγεται TS Solutions πλέον.

Μπορει να ειναι και χαζο το διλημμα μου αλλα ειμαι αναμεσα σε Ζ3 και Ζ3compact. Τα 3 ραμ του Ζ3 μαλλον με κερδιζουν. Αλλα το compact ειναι πιο μαζεμενο και πιονομορφο γενικα. Ξερετε για ποιο λογο εχουν τετοια διαφορα στη τιμη ενω το Ζ3 ειναι καλυτερο; (Ζ3 στα 269- Ζ3C στα 350+)

Φαντάζομαι επειδή πλέον το χουν λίγα μαγαζιά το Compact οπότε έχει διατηρήσει την υψηλή τιμή του μέχρι να τελειώσουν και τα τελευταία κομμάτια.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι και χαζο το διλημμα μου αλλα ειμαι αναμεσα σε Ζ3 και Ζ3compact. Τα 3 ραμ του Ζ3 μαλλον με κερδιζουν. Αλλα το compact ειναι πιο μαζεμενο και πιονομορφο γενικα. Ξερετε για ποιο λογο εχουν τετοια διαφορα στη τιμη ενω το Ζ3 ειναι καλυτερο; (Ζ3 στα 269- Ζ3C στα 350+)

Ότι είπε ο φίλος παραπάνω, το στοκ παίζει ρόλο, το Ζ3 compact έχει μόνο καλύτερη μπαταρία τπτ άλλο κι αυτό λόγω μικρότερης οθόνης αλλά και ανάλυσης, επίσης δεν έχει μεταλλικό πλαίσιο όπως το Ζ3, δεν αξίζει με τπτ ειδικά σε τέτοια τιμή, δώσε 370 και πάρε Ζ5

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ότι είπε ο φίλος παραπάνω, το στοκ παίζει ρόλο, το Ζ3 compact έχει μόνο καλύτερη μπαταρία τπτ άλλο κι αυτό λόγω μικρότερης οθόνης αλλά και ανάλυσης, επίσης δεν έχει μεταλλικό πλαίσιο όπως το Ζ3, δεν αξίζει με τπτ ειδικά σε τέτοια τιμή, δώσε 370 και πάρε Ζ5

 

Φίλε μου είχα και τα 2, δυσκολεύομαι πάρα πολύ να προτείνω σε κάποιον να δώσει αλλά 100 ευρώ να πάρει μόνο ένα δακτυλικο αισθητήρα και μια λίγο καλύτερη κάμερα. Γενικά νομίζω το ζ3 κρατιέται πολύ καλά ακόμα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα και τα 2, δυσκολεύομαι πάρα πολύ να προτείνω σε κάποιον να δώσει αλλά 100 ευρώ να πάρει μόνο ένα δακτυλικο αισθητήρα και μια λίγο καλύτερη κάμερα. Γενικά νομίζω το ζ3 κρατιέται πολύ καλά ακόμα

Και αναβάθμιση android 7, λίγο καλύτερη οθόνη,32gb ... Αν έχεις Ζ3 συμφωνώ δεν αξίζει να το σκοτώσεις για να πας σε Ζ5 αλλά αν δεν έχεις και θες οπωσδήποτε Sony τα αξίζει τα 100 ευρώ, βέβαια εγώ θα έπαιρνα κάτι άλλο αν είχα 370 αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Αν το δώσω το Ζ3 αντίο Sony!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Επειδη η καθυστεριση ειναι οντως περιεργη εχω στειλει ηδη email στο suport της sony και περιμενω απαντηση! Οταν απαντησουν θα ενημερωσω.

 

"Νέες εκδόσεις λογισμικού διατίθενται συνεχώς. Παρόλα αυτά, οι ενημερώσεις λογισμικού διατίθενται για λήψη σε διαφορετικές χρονικές στιγμές, ανάλογα με το μοντέλο, τον λειτουργό του δικτύου ή/και τη χώρα. Συνεπώς, δεν μπορούμε να σας δώσουμε μια ακριβή ημερομηνία για τη διάθεση μιας συγκεκριμένης ενημέρωσης για τη συσκευή σας. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την τελευταία αναβάθμιση παρακαλούμε να επισκεφτείτε την σελίδα μας στην διεύθυνση http://support.sonymobile.com/gr/xperiaz3/software/

Με εκτίμηση,

 

Κωνσταντίνος Κουζήγιαννης

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Xperia"

 

Παρολο που η απαντηση υπογραφεται απο συνεργατη της SONY ουσιαστικα μοιαζει με ρομποτικο εμαιλ. Η ουσια ειναι οτι οτι ξερουμε ξερει και η εξυπηρετηση της SONY!

 

Επιτελους βγηκε! Λετε να επιασε τοπο το email?

Καλη εγκατασταση.

Edited by sv8rx
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα στην ts solutions για την κιτρινίλα.. Είναι η 4η φορά που πάω σε service μέσα σε 1,5 χρόνο. Γνωρίζει κανείς από αυτούς που το επισκεύασαν και είχαν το αντίστοιχο θέμα, τι προκαλεί την κιτρινίλα?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα στο xpericheck ότι βγήκε η Customized GR 23.5.A.1.291-R4D. Και στο Companion εμφανίζει τη νέα έκδοση 23.5.Α.1.291 οπότε πάμε για εγκατάσταση... Edited by Bruno
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα στην ts solutions για την κιτρινίλα.. Είναι η 4η φορά που πάω σε service μέσα σε 1,5 χρόνο. Γνωρίζει κανείς από αυτούς που το επισκεύασαν και είχαν το αντίστοιχο θέμα, τι προκαλεί την κιτρινίλα?

Το πρόβλημα με την κιτρινιλα την είχε και το S, προκαλείται απο υπερθέρμανση, αλλά δεν θα έχεις πρόβλημα στο κινητό. Το S ποτέ δεν το έφτιαξα και δεν έχει πάθει τίποτα. Και τώρα το έχει η αδερφή μου, κανένα πρόβλημα.

Προφανώς η οθόνη που έχει ή που σου βάζουν έχει πρόβλημα με την θερμότητα.

Είναι σπαστικό, αλλά δεν θα έχεις πρόβλημα στη λειτουργία του κινητού.

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πραγματικα αυτο το κινητο εχει γινει πιο γρηγορο και απο το κοψιμο...

 

Χαιρεσε να το δουλευεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την κιτρινιλα την είχε και το S, προκαλείται απο υπερθέρμανση, αλλά δεν θα έχεις πρόβλημα στο κινητό. Το S ποτέ δεν το έφτιαξα και δεν έχει πάθει τίποτα. Και τώρα το έχει η αδερφή μου, κανένα πρόβλημα.

Προφανώς η οθόνη που έχει ή που σου βάζουν έχει πρόβλημα με την θερμότητα.

Είναι σπαστικό, αλλά δεν θα έχεις πρόβλημα στη λειτουργία του κινητού.

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ξέρω ότι δεν θα βγάλει πρόβλημα, αλλά είναι το λιγότερο σπαστικό σε ένα τηλέφωνο που είχα πληρώσει 480ε να είναι στο πλάι κίτρινη η οθόνη.. Τις άλλες φορές είχα πάει για εισροή νερού. Κιτρινίλα πρώτη φορά εμφάνισε.. Περιττό να πω ότι το προσέχω, θήκες, tempered glass, αγρατζούνιστο κλπ. Πραγματικά είναι ένα πολύ ολοκληρωμένο μοντέλο, αλλά είναι το πρώτο sony που με έχει στείλει τόσες φορές στο service.. Το p και το Z1 που είχα πριν ήταν σκυλιά πραγματικά.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Aπλα μην αφηνεις τη μπαταρια να πεφτει κατω απο το 20%, να το βαζεις για φορτιση.

Μου έφτασε μια φορά 15% επειδή δεν ήμουν σπίτι και μέσα σε σχεδόν μισό λεπτό είχε πάει 10 χωρίς να το χρησιμοποιώ... Αυτό δεν είναι πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα κιτρινιλας στην οθόνη,να προσθέσω ότι,κατά την φόρτιση απλά,δεν αγγίζουμε καθόλου το τηλέφωνο,ούτε για browsing ούτε για κάτι άλλο.μόνο καμία κλήση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν θα βγάλει πρόβλημα, αλλά είναι το λιγότερο σπαστικό σε ένα τηλέφωνο που είχα πληρώσει 480ε να είναι στο πλάι κίτρινη η οθόνη.. Τις άλλες φορές είχα πάει για εισροή νερού. Κιτρινίλα πρώτη φορά εμφάνισε.. Περιττό να πω ότι το προσέχω, θήκες, tempered glass, αγρατζούνιστο κλπ. Πραγματικά είναι ένα πολύ ολοκληρωμένο μοντέλο, αλλά είναι το πρώτο sony που με έχει στείλει τόσες φορές στο service.. Το p και το Z1 που είχα πριν ήταν σκυλιά πραγματικά.

Εαν το εμφάνισε μετά απο service και σου άλλαξαν οθόνη, να το πας πάλι πίσω. Αφού έβαλαν προβληματική οθονη, και κιτρινιζει όταν ζεστενεται..

Εγω το s το άφησα δεν ασχολήθηκα...ποτέ

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειχα για πολυ καιρο την γερμανικη 191, νομιζω αυτη που εβαλα προχτες δλδ την ελληνικη 191 παει πολυ καλυτερα., ισως και να ειναι ιδεα μου..
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα χθες μήνυμα για αναβάθμιση. Το έχετε δει με τη μπαταρία πως συμπεριφέρεται ;

Και κυρίως αν μετά θελήσω downgrade γίνεται χωρίς να χαλάσουν τα partitions που έχουν μέσα τους αλγορίθμους για κάμερα και οθόνη ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα! ειμαι αναμεσα στο ομορφο z3 και το huawai P8! επειδη βρισκονται σχεδον στην ιδια τιμη θελω ενα απο τα δυο. Μου αρεσουν εξισου αλλα δε μπορω να αποφασισω και θα θεμα μια γνωμη απο εσας!

Καθε αποψη δεκτη :D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα! ειμαι αναμεσα στο ομορφο z3 και το huawai P8! επειδη βρισκονται σχεδον στην ιδια τιμη θελω ενα απο τα δυο. Μου αρεσουν εξισου αλλα δε μπορω να αποφασισω και θα θεμα μια γνωμη απο εσας!

Καθε αποψη δεκτη :D:D

Καλησπέρα φίλε μου. Καλύτερα να ανοίξεις θέμα στο νήμα "επιλογή συσκευής".

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα! ειμαι αναμεσα στο ομορφο z3 και το huawai P8! επειδη βρισκονται σχεδον στην ιδια τιμη θελω ενα απο τα δυο. Μου αρεσουν εξισου αλλα δε μπορω να αποφασισω και θα θεμα μια γνωμη απο εσας!

Καθε αποψη δεκτη :D:D

Χωρίς πολλά πολλά σου λέω Ζ3 χωρίς συζήτηση! Καλορίζικο :D

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Aπο σημερα μολις συνδεω τον φορτιστη ακουγεται "φορτιση" :lol::lol::lol:

translate στο google,γραφω φορτιση και παταω φωνητικη ακροαση.το γραφω στο cool edit pro.

επεξεργασια της φωνης.μετατροπη με converter σε .ogg

μετονομαζω σε ChargerPluggedIn.ogg.

Mεταφορα στην SD.Με τον root explorer το κανουμε copy και παμε system-media-ui

διαγραφουμε το υπαρχον ChargerPluggedIn.ogg και κανουμε paste.

ετοιμο :lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Δικός μου άνθρωπος ενδιαφέρεται για ένα κινητό σχετικά καλό αλλά θέλει να έχει εξαιρετική κάμερα.

Π.χ. το Galaxy S7 έχει πολύ καλή κάμερα κατά τη γνώμη του (είναι φωτογράφος και ξέρει από αυτά), είναι όμως πολύ ακριβό.

Μήπως κανένας μπορεί να μου πεί πως συγκρίνεται η κάμερα του Xperia Z3 με αυτήν του Galaxy S7;;;

Link to comment
Share on other sites

Δικός μου άνθρωπος ενδιαφέρεται για ένα κινητό σχετικά καλό αλλά θέλει να έχει εξαιρετική κάμερα.

Π.χ. το Galaxy S7 έχει πολύ καλή κάμερα κατά τη γνώμη του (είναι φωτογράφος και ξέρει από αυτά), είναι όμως πολύ ακριβό.

Μήπως κανένας μπορεί να μου πεί πως συγκρίνεται η κάμερα του Xperia Z3 με αυτήν του Galaxy S7;;;

 

Καμία σχέση, πιο καλή του s6

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δικός μου άνθρωπος ενδιαφέρεται για ένα κινητό σχετικά καλό αλλά θέλει να έχει εξαιρετική κάμερα.

Π.χ. το Galaxy S7 έχει πολύ καλή κάμερα κατά τη γνώμη του (είναι φωτογράφος και ξέρει από αυτά), είναι όμως πολύ ακριβό.

Μήπως κανένας μπορεί να μου πεί πως συγκρίνεται η κάμερα του Xperia Z3 με αυτήν του Galaxy S7;;;

Αν θέλει κάμερα τότε μακριά από Σόνυ και στο λέει ένας που έχει Σόνακιας που ασχολείται και με την φωτογραφία (Dslr) :D

 

S6 ή LG G5 αν θέλει κοντά στα 370 ευρώ

Παίζει και το Lumia 950 αλλά είναι windows phone με ότι αυτό συνεπάγεται

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...