Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ αυτό που ανοίγεις την εφαρμογή τηλέφωνο κ δείχνει για λίγο τον αριθμό κ μετά γίνεται όνομα δεν το φτιάξανε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κ αυτό που ανοίγεις την εφαρμογή τηλέφωνο κ δείχνει για λίγο τον αριθμό κ μετά γίνεται όνομα δεν το φτιάξανε.

Έβαλα σήμερα την 575 και δουλεύει κανονικά, μια χαρά φαίνονται χωρίς να παρουσιάζεται έτσι όπως λες. (την 570 δεν την είχα βάλει περίμενα την 575 απευθείας)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Κ αυτό που ανοίγεις την εφαρμογή τηλέφωνο κ δείχνει για λίγο τον αριθμό κ μετά γίνεται όνομα δεν το φτιάξανε.

 

Ναι και εμένα συνεχίζει να το κάνει αυτό στην .575 όπως και στη .570. Από Δευτέρα θα του κάνω clean install γιατί και τις 2 αναβαθμίσεις πήγα απευθείας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα συνεχίζει να το κάνει αυτό στην .575 όπως και στη .570. Από Δευτέρα θα του κάνω clean install γιατί και τις 2 αναβαθμίσεις πήγα απευθείας...

Έχω την εντύπωση πως αυτό θα φταίει, εμένα όπως είπα δεν το κάνει, την πέρασα με clean install

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, στη 575 οταν κανετε επανεκκινηση στο τηλεφωνο σας εμφανιζει στη notification bar ειδοποιηση για τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160605/b5763819ac9866e621348ab47a93695a.jpg

 

 

sorry για την μεγαλη εικονα

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν εμφανίζει ειδοποίηση για δεδομένα.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω την έκανα με clean install και πάλι το κάνει αυτό με τα νουμερα.

 

Ναι κ σε εμένα τελικά δεν πρέπει να το φτιάξανε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δουλεύει άψογα, τι γίνεται; Και έχω και αρκετές εφαρμογές τι να πω..

Παιδιά μια ερώτηση όταν κάνω βελτιστοποίηση μπαταρίας σε όλες τις εφαρμογές, βγω και μετά ξαναμπώ πάλι μου την εμφανίζει κλειστή, γιατί αυτό;

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κάνει κι εμένα στο πρώτο όνομα όταν ανοίξεις για πρώτη φορά το call log, επειδή το είχα ανοίξει δεν το παρατηρούσα στην αρχή, επίσης η μπαταρία είναι από άλλο πλανήτη! 60% υπόλοιπο με 3:15 οθόνη... Αυτά την δεύτερη μέρα με λίγο 3g, 40 λεπτά ομιλίας συνέχεια WiFi, και κάνα 2ωρο ιντερνετικό ραδιόφωνο το βράδυ, μπορεί και να αντέξει και 3 μέρες πλέον, πως θα το αποχωριστώ δεν ξέρω, μόνο με το S7 edge πλέον! Δυστυχώς η Σόνυ μετά το Ζ3 σταμάτησε να με ελκύει...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160610/4cfcc48920a405418f51fe24c805260a.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160610/28526a6a8d6fe33b3ba32a20a19f0bc9.jpg

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα συνεχίζει να το κάνει αυτό στην .575 όπως και στη .570. Από Δευτέρα θα του κάνω clean install γιατί και τις 2 αναβαθμίσεις πήγα απευθείας...

 

και εδω με z2 και 575 κανει το ιδιο , οποτε θα εχει θεμα η marshmallow

Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθησα αυτες της μερες το θεμα με την εφαρμογη τηλεφωνο να δω αν το κανει και σε εμενα με τη Ρωσικη 575 και ναι το κανει, οχι παντα αλλα το κανει. Σε ολα μου τα τηλεφωνα βαζω exdialer και για αυτο δεν ειχα δει αυτη τη καθυστεριση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες μια ερωτησουλα..

Ενας φιλος που εχει τη συσκευη μου ανεφερε οτι μετα απο αναβαθμιση στην 6, ο ηχος στο ακουστικο εχει πεσει παρα πολυ και δεν ακουει σχεδον καθολου..

Το τσεκαρα απο ρυθμισεις δεν εχει κατι ολα νορμαλ..

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες μια ερωτησουλα..

Ενας φιλος που εχει τη συσκευη μου ανεφερε οτι μετα απο αναβαθμιση στην 6, ο ηχος στο ακουστικο εχει πεσει παρα πολυ και δεν ακουει σχεδον καθολου..

Το τσεκαρα απο ρυθμισεις δεν εχει κατι ολα νορμαλ..

Εγώ είχα το ίδιο θέμα με το πάνω ηχείο, αλλά σε λολιποπ, πήγε σέρβις γιατί μου άλλαξαν και οθόνη στην εγγύηση (κιτρινιλα). Απλά έπρεπε να πιεζω το τηλ στο αυτί μου με τέρμα τον ήχο

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το ίδιο θέμα με το πάνω ηχείο, αλλά σε λολιποπ, πήγε σέρβις γιατί μου άλλαξαν και οθόνη στην εγγύηση (κιτρινιλα). Απλά έπρεπε να πιεζω το τηλ στο αυτί μου με τέρμα τον ήχο

Όταν γύρισε από σέρβις είχε διορθωθεί; προσπαθώ να καταλάβω αν είναι θέμα software ή hardware.

Αν είναι hardware τόση σύμπτωση να το κάνει μετά από αναβάθμιση;

 

 

Sent from my MI 3W using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όταν γύρισε από σέρβις είχε διορθωθεί; προσπαθώ να καταλάβω αν είναι θέμα software ή hardware.

Αν είναι hardware τόση σύμπτωση να το κάνει μετά από αναβάθμιση;

 

 

Sent from my MI 3W using Tapatalk

Προσωπικά μου άλλαξαν ηχείο, πες στον φίλο να κάνει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και βλέπει. Μπορεί να μην έκατσε καλά η 6

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες κι εγώ την αναβάθμιση στην 6. Δεν ενθουσιάστηκα. Πρώτα απ' όλα η Stamina έκανε φτερά και η ενσωματωμένη εφαρμογή δεν λέει και πολλά. Το καλό είναι βέβαια, ότι ανακοινώθηκε πως η Stamina θα επιστρέψει σε μελλοντική αναβάθμιση.

 

Υπάρχει όμως και κάτι άλλο που με προβλημάτισε. Με την αναβάθμιση, παρατηρώ ότι έχει μειωθεί ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος κατά 2 σχεδόν GB χωρίς να έχω εγκαταστήσει επιπλέον εφαρμογές. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες κι εγώ την αναβάθμιση στην 6. Δεν ενθουσιάστηκα. Πρώτα απ' όλα η Stamina έκανε φτερά και η ενσωματωμένη εφαρμογή δεν λέει και πολλά. Το καλό είναι βέβαια, ότι ανακοινώθηκε πως η Stamina θα επιστρέψει σε μελλοντική αναβάθμιση.

 

Υπάρχει όμως και κάτι άλλο που με προβλημάτισε. Με την αναβάθμιση, παρατηρώ ότι έχει μειωθεί ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος κατά 2 σχεδόν GB χωρίς να έχω εγκαταστήσει επιπλέον εφαρμογές. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Αφού έχεις καλύτερη μπαταρία τώρα τι να την κάνεις την stamina, μια χαρά δουλεύει η βελτιστοποίηση πάντως

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνώμη που ρωτάω αλλα αν βαλω Customized GR rom θα υπάρχει επιλογή για 160 χαρακτήρες στα μηνύματα??? ευχαριστώ..
Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνώμη που ρωτάω αλλα αν βαλω Customized GR rom θα υπάρχει επιλογή για 160 χαρακτήρες στα μηνύματα??? ευχαριστώ..

Ναι θα εχει :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!! :) εχει κανένας κανένα link για τη 23.4.A.1.264 GR ???βρήκα την Ιταλικη rom και CE1 : Central Europe.Αυτες εχουν παλι 160 χαρακτηρες στα μηνύματα? Edited by psaltas
Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατάφερα και έσπασα την οθόνη του Xperia Z3 με ένα απλό πεσιματάκι έχοντας πάνω και tempered glass :cry::cry: , αποτέλεσμα να μην δουλεύει ούτε η αφή και να βλέπω όμορφες γραμμούλες. Έχει αλλάξει κανείς οθόνη; Πόσο πάνε οι τιμές στο επίσημο service της sony αλλά και σε τρίτους; Αν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία με κάποιο κατάστημα που έμεινε ευχαριστημένος ας στείλει ένα pm. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατάφερα και έσπασα την οθόνη του Xperia Z3 με ένα απλό πεσιματάκι έχοντας πάνω και tempered glass :cry::cry: , αποτέλεσμα να μην δουλεύει ούτε η αφή και να βλέπω όμορφες γραμμούλες. Έχει αλλάξει κανείς οθόνη; Πόσο πάνε οι τιμές στο επίσημο service της sony αλλά και σε τρίτους; Αν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία με κάποιο κατάστημα που έμεινε ευχαριστημένος ας στείλει ένα pm. Ευχαριστώ.

Στο επισημο νομιζω πως θα ειναι πανακριβο.

Αν θες μπορεις να παραγγειλεις πολυ φθηνα και αν ''πιανουν'' τα χερια σου να την βαλεις ή να πας σε ενα καταστημα να σου την τοποθετησουν

http://www.aliexpress.com/af/lcd-display-touch-screen-for-sony-xperia-z3-d6603.html?ltype=wholesale&d=y&origin=n&isViewCP=y&catId=0&initiative_id=SB_20160624144404&SearchText=lcd+display+touch+screen+for+sony+xperia+z3+d6603

Σε καθε περιπτωση κανε ερευνα τιμων πρωτα και δες τι σε συμφερει ;)

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο επισημο νομιζω πως θα ειναι πανακριβο.

Αν θες μπορεις να παραγγειλεις πολυ φθηνα και αν ''πιανουν'' τα χερια σου να την βαλεις ή να πας σε ενα καταστημα να σου την τοποθετησουν

http://www.aliexpress.com/af/lcd-display-touch-screen-for-sony-xperia-z3-d6603.html?ltype=wholesale&d=y&origin=n&isViewCP=y&catId=0&initiative_id=SB_20160624144404&SearchText=lcd+display+touch+screen+for+sony+xperia+z3+d6603

Σε καθε περιπτωση κανε ερευνα τιμων πρωτα και δες τι σε συμφερει ;)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε Karthan7, το μόνο που με προβληματίζει είναι αν αυτές οι οθόνες είναι αυθεντικές γιατί εκτός από την ποιότητα απεικόνισης φοβάμαι και για unresponsive touch κλπ σε περίπτωση κινεζιάς,

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε Karthan7, το μόνο που με προβληματίζει είναι αν αυτές οι οθόνες είναι αυθεντικές γιατί εκτός από την ποιότητα απεικόνισης φοβάμαι και για unresponsive touch κλπ σε περίπτωση κινεζιάς,

Είναι σίγουρα κινεζιες...

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...