Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άλλο ένα "δωράκι" της Marshmallow, το κινητό πλέον δεν μπορεί να συνδεθεί στον υπολογιστή για μεταφορά αρχείων μέσω wifi...

Με ποιό πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Κρυφές ρυθμίσεις SystemUI για 6.0.1

Κατεβαζουμε τη notifications bar για να εμφανισουν οι ''γρηγορες ρυθμισεις'', εκει παταμε παρατεταμενα το εικονιδιο με το γραναζακια πανω δεξια για λιγα δευτερολεπτα, μολις το αφησουμε θα εμφανιστει μια επιλογη που θα λεει ''διασκεδαση για ορισμενους, αλλα οχι για ολους .... μπλα-μπλα-μπλα'' παταμε το ''το καταλαβα'' και εκει υπαρχουν καποιες αλλες ρυθμισεις για της ''γρηγορες ρυθμισεις'' για τη ''γραμμη καταστασης'' για το ''ποσοστο μπαταριας'' και ''λειτουργια επιδειξης''. Οταν ενεργοποιηθει αυτη η επιλογη υπαρχει και στις ρυθμισεις τελευταια επιλογη κατω-κατω το System UI Tuner. Eπισης μεσα στο μενου του SystemUI αν πατησουμε τις 3 τελιτσες πανω δεξια μπορουμε να κανουμε καταργηση του SystemUI απο της ρυθμισεις.

 

Η πληροφορια ειναι απο το 4PDA, στο ποστ 3462 πατηστε τα σποιλερ να δειτε τις εικονες http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=601037&st=3460#entry49011727

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό πρόγραμμα?

 

Στην lollipop ήταν μέσα στις ρυθμίσεις από τη μαμά sony για τρόπο μεταφοράς αρχείων μέσω του companion, δεν χρειαζόσουν κάποιο επιπλέον πρόγραμμα, πλέον το έχουν αφαιρέσει..

Link to comment
Share on other sites

Στην lollipop ήταν μέσα στις ρυθμίσεις από τη μαμά sony για τρόπο μεταφοράς αρχείων μέσω του companion, δεν χρειαζόσουν κάποιο επιπλέον πρόγραμμα, πλέον το έχουν αφαιρέσει..

Μη κολλάς. Κάνε share έναν φάκελο στο pc σου και μπες από το file commander.

Link to comment
Share on other sites

Μη κολλάς. Κάνε share έναν φάκελο στο pc σου και μπες από το file commander.

Σου ζητάει να κατεβάσεις το premium file commander, μόνο με διεύθυνση στον browser μπορείς να ανταλλαξεις αρχεία

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε το shareit της lenovo , εχει εφαρμογη για το pc και για το τηλεφωνο

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σου ζητάει να κατεβάσεις το premium file commander, μόνο με διεύθυνση στον browser μπορείς να ανταλλαξεις αρχεία

Όχι βέβαια. Ανοίγεις το file commander, επιλογές - τοπικό δίκτυο - πατάς το κυκλάκι της ανανέωσης και σου βγάζει ip. Πάτα κλείσιμο όταν σου λέει για την πληρωμένη έκδοση. Το μόνο που δε μπορείς να κάνεις είναι να αποθηκεύσει στα αγαπημένα έναν προορισμό δικτύου. Πρέπει να πηγαίνεις όπως σου έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Ανοίγεις το file commander, επιλογές - τοπικό δίκτυο - πατάς το κυκλάκι της ανανέωσης και σου βγάζει ip. Πάτα κλείσιμο όταν σου λέει για την πληρωμένη έκδοση. Το μόνο που δε μπορείς να κάνεις είναι να αποθηκεύσει στα αγαπημένα έναν προορισμό δικτύου. Πρέπει να πηγαίνεις όπως σου έγραψα.

Ωραίος thanks! Κι απ όλη αυτή την λίστα με τις ip επιλέγω μια στην τύχη, έχει πολλές (γράφει από κάτω επισκέπτης σε όλες)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος thanks! Κι απ όλη αυτή την λίστα με τις ip επιλέγω μια στην τύχη, έχει πολλές (γράφει από κάτω επισκέπτης σε όλες)

Περίεργο, εμένα με ένα πάτημα μου βγάζει 3 και η μία είναι το pc μου. Τις ξέρω γιατί είναι static.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ελληνικό unbranded έχει βγει η 575; Γιατί το βάζω στο pc companion και μου δίνει ακόμα την 570
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει ακόμη. Στην αναμονή είμαι και 'γω..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω επέστρεψε σε αυτονομία 4.4 ....:rolleyes:

 

Μετα απο 4 πληρης φορτισεις μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την αυτονομια της συσκευης.

Εχω 3,5 ωρες οθονη με 50% μπαταρια (παντα 3g με δεδομενα κλειστα και wifi παντα ανοιχτο και συνδεμενο, φωτεινοτητα 75% αυτοματο)

Σε σχεση με τη lollipop εχω 40% βελτιωση στην αυτονομια !!!:happy:

 

Μολις μου ηρθε και η .575 (την εβαλε κανενας; ):worry:

Edited by zlatcokimi
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε σε ελληνικό unbranded πότε θα έρθει, από τότε που το πήγα σερβις και μου έχουν βάλει την ελληνική ρομ πάντα τελευταίος παίρνω ενημερώσεις :mad:

Είναι εύκολο να βαλουμε άλλη ρομ; (δεν το έχω κάνει ποτέ είμαι ψιλοασχετος) κι αν ναι ποια λέτε και πως ;

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε σε ελληνικό unbranded πότε θα έρθει, από τότε που το πήγα σερβις και μου έχουν βάλει την ελληνική ρομ πάντα τελευταίος παίρνω ενημερώσεις :mad:

Είναι εύκολο να βαλουμε άλλη ρομ; (δεν το έχω κάνει ποτέ είμαι ψιλοασχετος) κι αν ναι ποια λέτε και πως ;

Εχθές βγήκε η ελληνική της Vodafone και της Cosmote. Οπότε μπορεί μέχρι ΣΚ να την πάρουμε και εμείς.

Αν εννοείς να βάλεις άλλης χώρας firmware, δεν έχει νόημα να το κάνεις. Δεν θα δεις καμία διαφορά.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι rooted οποτε θα περιμενω μπας και βγει καποιο αλλο update συντομα.

Τωρα ειμαι με τη rom 570

[LB/UB] [Recovery/Root] [RecRoot V4] Sony 6.0.1 MM >> το αρχειο που ειναι μεσα στο Quote: απο το πρωτο ποστ με ονομα Download RecRoot Combined v4 for Android 6.0.1 Marshmallow [all MM Firmwares supported] http://forum.xda-developers.com/z3/general/wip-sony-android-6-0-mm-t3337357

Το δοκιμασα και οταν ''τρεχω'' το install.bat με βαζει σε twrp :up: Mετα εκανα boot και με το titanium επελεξα να μπω σε recovery αλλα δεν μπηκε.

Αυριο θα κατεβασω και τη rom απο το λινκ απο κατω

D6603 23.5.A.0.575 / R3D flashable-prerooted - Preroot + TWRP 3.0.2 >>> http://forum.xda-developers.com/z3/general/rom-customized-ru-prerooted-recovery-t3382853

Θα μπω σε recovery μεσο install.bat και θα φλασαρω την 575

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξίζει το κινητό για να το αγοράσω από το skroutz to dual?

 

Το κινητό ειναι πολυ καλο καλες φωτο.σήμα. μπαταρία καλύτερη του note 2. ραμ3 γιγα. αδιαβροχο...Έχω παραγγείλει και δεύτερο z3( Ερχόμενος από galaxy note2 )

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου. Έχω ένα Z3 με 4.4 και twrp. Ποια ρομ προτείνουμε για αναβάθμιση? Ευχαριστω
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Η 570 εχει ενα θεματακι με το wifi που δεν πιανει καλα και εχει μικρη εμβελεια,,, τωρα παιρνω backup τα αρχεια μου για να βαλω με καθαρη εγκατασταση την 575 που διορθωνει αυτο το προβλημα. Αν θες δες 3-4 ποστ ποιο πισω. Επισης μολις βαλω τη rom θα βαλω και xposed zip και μετα θα κανω boot.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Mαμισια με root ειναι ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, τέλεια μου ακουγεται.. Να την περασω έτσι αν είναι πάνω από την 4.4?δε θα έχω θέμα..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

κατα 99,9% μπορεις να την περασεις απο πανω

Να εχεις πανω απο 50% μπαταρια

Wipe User Data

Wipe Cache

Wipe Dalvick Cache

Wipe System

Install .zip from SDCard -> Install ХХХХХХ.zip

Αν θες να περασεις και xposed κατεβασε το xposed-v80-sdk23-arm και αφου φλασαρεις τη rom χωρις να κανεις boot φλασαρεις και το xposed zip, οταν ανοιξει το τηλεφωνο κανεις εγκατασταση και το XposedInstaller_3.0_alpha4.apk και εισαι ''αστακος''

Το πρωτο boot θα κανει περιπου 10 λεπτα, υπομονη

 

Δοκιμαζεις με δικη σου ευθυνη ;):)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...