Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως εγω που περιμενω την ευρωπαικη εκδοση εδω και μια βδομαδα να μου αποσταλει βλεπω οτι η εταιρια νοιαστηκε περισοτερο για την ασιατικη αγορα και μετα για ευρωπαιους και σια ,οπως και να χει απο αξιολογησεις ειναι στιβαρο κινητο ,αλλα λιγο ποιο σοβαρη διαχειριση να ειχε θα πηγαινε πολυ ψηλα...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα ήρθε Ξάνθη, θα παραλάβω λοιπόν και θα κάνω μια σύντομη ενημέρωση για το κινητό. Ανυπομονώ...

 

Λοιπόν το κινητό παρελήφθη σήμερα, είναι out of the box, εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, στιβαρό και ταυτόχρονα πανάλαφρο. ο πωλητής από το aliexpress το είχε ήδη ρουταρισμένο χωρίς να το ζητήσω και με τη σύνδεση wifi μου έκανε κατευθείαν εγκατάσταση μια ενημέρωση της cyanogen. Εκπληκτική οθόνη, φωτογραφίες με πολλές επιλογές (είναι ήδη γνωστά). Το τηλέφωνο έφυγε 25.06.2014 από Κίνα και έφτασε σήμερα 09.07.2014 Ξάνθη (θεωρώ ότι είναι πολύ γρήγορη αποστολή με την singapore post).

Ο πωλητής είχε extra silicon case και μεμβράνη οθόνης καθώς και μια ακόμα θήκη σαν δώρα. Το τηλέφωνο είναι άσπρου χρώματος χωρίς το σήμα της cyanogen πίσω.

Το τηλέφωνο απλά τα σπάει, ήχος εξαιρετικός, ταχύτητα υπερηχητική.

Προηγούμενο κινητό zopo zp980 με 2Gb ram

Edited by nekmaria
νεότερα δεδομένα
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο!!Εξαιρετικά γρήγορη αποστολή!Εγώ θα περιμένω λίγο ακόμη τι θα γίνει με την απαευθείας αγορά από την εταιρεία!Οι θήκες τι λένε?προστατεύουν καθόλου?
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο!!Εξαιρετικά γρήγορη αποστολή!Εγώ θα περιμένω λίγο ακόμη τι θα γίνει με την απαευθείας αγορά από την εταιρεία!Οι θήκες τι λένε?προστατεύουν καθόλου?

 

Δεν ξέρω πως να επισυνάψω φωτογραφίες στο νήμα, θα το ψάξω και θα δω. Όχι κάτι ιδιαίτερο οι θήκες, απλά προστατεύουν επαρκώς

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό παρελήφθη σήμερα, είναι out of the box, εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, στιβαρό και ταυτόχρονα πανάλαφρο. ο πωλητής από το aliexpress το είχε ήδη ρουταρισμένο χωρίς να το ζητήσω και με τη σύνδεση wifi μου έκανε κατευθείαν εγκατάσταση μια ενημέρωση της cyanogen. Εκπληκτική οθόνη, φωτογραφίες με πολλές επιλογές (είναι ήδη γνωστά). Το τηλέφωνο έφυγε 25.06.2014 από Κίνα και έφτασε σήμερα 09.07.2014 Ξάνθη (θεωρώ ότι είναι πολύ γρήγορη αποστολή με την singapore post).

Ο πωλητής είχε extra silicon case και μεμβράνη οθόνης καθώς και μια ακόμα θήκη σαν δώρα. Το τηλέφωνο είναι άσπρου χρώματος χωρίς το σήμα της cyanogen πίσω.

Το τηλέφωνο απλά τα σπάει, ήχος εξαιρετικός, ταχύτητα υπερηχητική.

Προηγούμενο κινητό zopo zp980 με 2Gb ram

 

Συμφωνώ με όλα. Το έχω και εγώ στα χέρια μου και πραγματικά είναι πύραυλος. Κάμερα για σεμινάριο, πανίσχυρο και εκπληκτική οθόνη. Με χαλάει μόνο που δεν υποστηρίζει wireless charging. :(

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

μόλις το παρήγγειλα, απλά δεν μποορώ να καταλάβω το λόγο που με χρέσωε 6 ευρώ παραπάνω ενω στο paypal εχω κάνει τις ρυθμίσεις να χρεωνομαι στην τιμή του πωλητή και σαν primary νομισμα το αμερικάνικο.
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

μόλις το παρήγγειλα, απλά δεν μποορώ να καταλάβω το λόγο που με χρέσωε 6 ευρώ παραπάνω ενω στο paypal εχω κάνει τις ρυθμίσεις να χρεωνομαι στην τιμή του πωλητή και σαν primary νομισμα το αμερικάνικο.

 

 

Δεν αρκεί να κάνεις primary νομισμα το $. Πρέπει να κάνεις την αλλαγή από τα στοιχεία της κάρτας σου να χρεώνει την κάρτα σε $.

 

off topic ends!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό παρελήφθη σήμερα, είναι out of the box, εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, στιβαρό και ταυτόχρονα πανάλαφρο. ο πωλητής από το aliexpress το είχε ήδη ρουταρισμένο χωρίς να το ζητήσω και με τη σύνδεση wifi μου έκανε κατευθείαν εγκατάσταση μια ενημέρωση της cyanogen. Εκπληκτική οθόνη, φωτογραφίες με πολλές επιλογές (είναι ήδη γνωστά). Το τηλέφωνο έφυγε 25.06.2014 από Κίνα και έφτασε σήμερα 09.07.2014 Ξάνθη (θεωρώ ότι είναι πολύ γρήγορη αποστολή με την singapore post).

Ο πωλητής είχε extra silicon case και μεμβράνη οθόνης καθώς και μια ακόμα θήκη σαν δώρα. Το τηλέφωνο είναι άσπρου χρώματος χωρίς το σήμα της cyanogen πίσω.

Το τηλέφωνο απλά τα σπάει, ήχος εξαιρετικός, ταχύτητα υπερηχητική.

Προηγούμενο κινητό zopo zp980 με 2Gb ram

 

ωραια πραματα :)

 

οντως η καμερα ειναι τοσο καλη?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα!!Από πρόσκληση που έδωσε φίλος από άλλο τεχνολγικό σάιτ!!!Τώρα αναμονή!!!!64 αρι...310 μέχρι τη Γερμανία και από εκεί θα μου το στείλει άλλος φίλος!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως θα κάνω αναλυτικό μόλις μου έρθει. Το παρήγγειλα σήμερα με EMS.

Ομοιοπαθείς εδώ.Το παρήγγειλα χθες απο vickmall με EMS.Ελπίζω να μην πληρώσουμε τελωνείο(αν και με EMS συνήθως δεν πληρώνεις).

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα κι εγω στα 276. Για να δούμε πόσο κοντά είναι οι Κινέζοι.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια πρόσκληση για το 64 GB Sandstone Black όποιος θέλει μου λέει...

 

Υπόψιν για να μην πάει χαμένη αυτός που θα την πάρει πρέπει να την χρησιμοποιήσει εντός 24 ωρών και η διεύθυνση αποστολής να είναι σε μια από τις παρακάτω χώρες: Austria, Belgium, Canada, Denmark, Finland, France, Germany, Hong Kong, Italy, Netherlands, Portugal, Spain, Sweden, Taiwan, United Kingdom, and United States.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια πρόσκληση για το 64 GB Sandstone Black όποιος θέλει μου λέει...

 

Υπόψιν για να μην πάει χαμένη αυτός που θα την πάρει πρέπει να την χρησιμοποιήσει εντός 24 ωρών και η διεύθυνση αποστολής να είναι σε μια από τις παρακάτω χώρες: Austria, Belgium, Canada, Denmark, Finland, France, Germany, Hong Kong, Italy, Netherlands, Portugal, Spain, Sweden, Taiwan, United Kingdom, and United States.

Έχω βρει ενα γνωστό Αγγλία. Προσπαθώ να συννενοηθω. Αν βγάλω άκρη θα σου πω αμέσως αν σε προλαβω κ δεν τη δώσεις αλλου

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο από τα παιδιά που το έχουν στα χέρια τους να μας πουν αν το κινητό έχει κάποιο θεματάκι με την οθόνη γιατί παίζουν τα εξής δύο προβλήματα. Τόνος άσπρου οθόνης γέρνει προς το κίτρινο (μάλλον θέμα software) είτε κιτρίνισμα στις άκρες της οθόνης (μάλλον θέμα hardware). Θα βοηθούσε πολύ μια αντικειμενική απάντηση για εμάς που είμαστε λίγο πριν την αγορά!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε πρόλαβε ο φίλος taliban...

 

Για την ακρίβεια μου έστειλε ΠΜ στις 13:03

 

οποτε ο taliban κινει τα νηματα εφοσον θα εχει να μοιρασει δυο προσκλησεις απο μερους του!!!!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος του ηχείου είναι ΠΟΛΥ δυνατός και ποιοτικός. Εντυπωσιάστηκα. Αντιθέτως ο ήχος στο ακουστικό είναι ίδιος με του Nexus 5 που ήταν σχετικά χαμηλός.

 

Εγώ προτίμησα τα capacity, χάνεις οθόνη με τα on screen χωρίς να υπάρχει λόγος. Τα gestures δουλεύουν μια χαρά, απλά 1-2 φορές στην τσέπη της βερμούδας μου, ενεργοποιήθηκε η κάμερα :p Η οθόνη του είναι πολύ ευαίσθητη πάντως. Θυμίζω οτι δεν του έχω screen protector περιμένω να μου έρθει :p

 

Φοτο θα φτιάξω Flickr album για το review και θα ανεβάσω εκεί σύντομα.

 

περιμενω ιδιαιτερα το αλμπουμ:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς σε πρόλαβε ο φίλος taliban...

 

Για την ακρίβεια μου έστειλε ΠΜ στις 13:03

 

ρε την απατη!!!:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οποτε ο taliban κινει τα νηματα εφοσον θα εχει να μοιρασει δυο προσκλησεις απο μερους του!!!!

 

δε νομιζω οτι ισχυει πλεον αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά περίμενα να δω :lol: επειδή ξέρω ότι έχεις και το Ν5.

Έστω και προφορικά μου τα επιβεβαίωσες.

Η CM είναι βαρύτερη αλλά αν κάτσουμε να βάλουμε σε βανιλια όλα αυτά που έχει θα γίνει πιο βαριά. Οπότε μια χαρά.

 

Τώρα κάποιες ερωτήσεις προς όλους.

Πως είναι ο ήχος από τα ηχεία?

Βολεύει καλύτερα ο συνδυασμός capacity + gestures η τα on screen button?

Οι φώτο είναι λίγο σκοτεινές η μου φαίνεται? Ανεβάστε μερικές να κάνουμε σύγκριση.

 

βαρυτερη η cm?:X

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Το ισχύει στο θέμα εγγύηση για τις συσκευές που αγοράστηκαν από Κίνα?

Όποιος το αγοράσει από το κατάστημα στο νέο ψυχικό πάντως έχει 5 χρόνια εγγύηση και συνεργάζονται με το service της procordia

Link to comment
Share on other sites

Σε benchmarks θερμαίνεται όπως όλα τα κινητά. Δεν εδώ δει άλλες αυξήσεις θερμοκρασίας.

 

Σε ποιότητα είναι 2 σκαλιά πάνω από Nexus, επίπεδο Samsung.

 

nekmaria Android 4.4.2 εχεις;

 

Ναι 4.4.2 έχω

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιο από τα παιδιά που το έχουν στα χέρια τους να μας πουν αν το κινητό έχει κάποιο θεματάκι με την οθόνη γιατί παίζουν τα εξής δύο προβλήματα. Τόνος άσπρου οθόνης γέρνει προς το κίτρινο (μάλλον θέμα software) είτε κιτρίνισμα στις άκρες της οθόνης (μάλλον θέμα hardware). Θα βοηθούσε πολύ μια αντικειμενική απάντηση για εμάς που είμαστε λίγο πριν την αγορά!

 

Το τηλέφωνο που αγόρασα από το aliexpress, η κινέζικη έκδοση με cyanogen δεν έχει καθόλου κίτρινο

Link to comment
Share on other sites

 

Το τηλέφωνο που αγόρασα από το aliexpress, η κινέζικη έκδοση με cyanogen δεν έχει καθόλου κίτρινο

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο δύσκολο να το παρατηρήσεις, είναι μια κίτρινη γραμούλα στο κάτω μέρος της οθόνης όπως φαίνεται και σ' αυτή τη φώτο . Αν πάντως κάποιος έχει το προβληματάκι αυτό καλό θα ήταν να μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός ενδιαφέρεται να αγοράσει κινητό κοντά στα 250. Ενδιαφέρωνταν αρχικά (μετά και από προτροπές δικές μου) για το Lenovo KT900 και S960 Vibe X.

 

Στα specs φαίνεται killer όντως το μηχάνημα. Οπότε μια δυο ερωτήσεις:

1) Από που θα συνιστούσατε αγορά, ώστε το μοντέλλο που θα έρθει στα χέρια μου να είναι πλήρως αξιοποιήσιμο (λ.χ. χωρίς ασυμβατότητες σε LTE) σε Ελλάδα;

 

2) Δεν είμαι άσχετος φλασαρίσματα άλλων ROM κτλ, θα χρειαστεί κάποιο πείραγμα αν παρθεί από Κίνα (δείτε ερώτηση (1));

 

Τέλος, έχει την καλοσύνη να μου στείλει κάποιος invite;

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το αγοράσει από το κατάστημα στο νέο ψυχικό πάντως έχει 5 χρόνια εγγύηση και συνεργάζονται με το service της procordia

 

Που ειναι το καταστημα αν ξερει κανενας??

Link to comment
Share on other sites

καποιος που το πηρε με invite να μας πει αν ειχε θεμα με τελωνειο?για ευρωπη αναφερομαι
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

καποιος που το πηρε με invite να μας πει αν ειχε θεμα με τελωνειο?για ευρωπη αναφερομαι

 

Δεν υπάρχει ούτε μια πιθανότητα, δέμα από χώρα Ε.Ε. να "πληρώσει" τελωνείο - μπορεί όμως να συμβεί πχ σε εισαγωγή από Ελβετία...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...