Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Τι εννοείς"δεν υποστηρίζει τον dialer σου"

Κατεβάζω το θέμα το εγκαθιστο,αλλάζουν όλα τα άλλα εκτός τον dialer.

 

Εννοώ αυτό ακριβώς που γράφεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το κινητό της κοπέλας μου που ήταν branded της Wo, το έκανα debrand με το multitool του Virus γιατί δεν είχε πάρει ΟΤΑ για 310. Και μετά την διαδικασία δεν έχει πάρει ακόμα ενημέρωση..

Όταν έκανες την διαδικασία, μετά το κινητό ηταν σαν να έκανες εργοστασιακες ρυθμίσεις; Δηλαδή ήθελε στήσιμο από την αρχή;

Για την 310 μην περιμένεις τζάμπα, κάνε τοπική ενημέρωση. Δεν έφταιγε το wo, καθώς οταν το πρωτοπηρα μου έκανε καποιες αναβαθμίσεις και την 307 δεν την πήρε ΟΤΑ. Την έκανα local update οπως επίσης και την 310

Link to comment
Share on other sites

Μετά την διαδικασία ναι ήταν σαν να πέρασα πέρασα ρομ με τη μέθοδο των 3 κουμπιών. Περίεργο μου φάνηκε ότι δεν έχασα root.
Link to comment
Share on other sites

Νέος kernel;

 

版本: H60-L02.kernel.【Android4.4.2_EMUI3.0】.tar

 

MD5: 36DD03A17A858E4189497814B0CCC242

 

文件大小: 141.77MB

 

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=99

 

 

Καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα να εχουμε

πως το περναμε το Kernel στο τηλ περναμε το αρχειο στο κινητο και μετα μεσα απο την ενημερωση λογισμικου

Ευχαριστω

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα να εχουμε

πως το περναμε το Kernel στο τηλ περναμε το αρχειο στο κινητο και μετα μεσα απο την ενημερωση λογισμικου

Ευχαριστω

 

και @ilka71

 

Δυστυχώς δεν το έχω το τηλέφωνο ακόμα (το περιμένω), οπότε δεν ξέρω πως περνιέται ο kernel και δεν βρήκα και κάτι :(

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

@ilka71 @Djdiageo

ο kernel που δίνει η Huawei είναι για developers, δεν γίνεται flash απευθείας στο κινητό, πρέπει να γίνει compile πρώτα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Παραγγειλα το κινητο απο minideal και μου στειλανε το L04 αντι για το L02.Τι λετε να κανω? Αξιζει να το στειλω πισω και ποσες μερες θα παρει η ολη διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Παραγγειλα το κινητο απο minideal και μου στειλανε το L04 αντι για το L02.Τι λετε να κανω? Αξιζει να το στειλω πισω και ποσες μερες θα παρει η ολη διαδικασια?

 

 

Φυσικά και να το στείλεις πίσω.Δείξε πως είσαι φανερά ενοχλημένος για να σου στείλουν το σωστο με ems για πιο γρήγορα.Υπολόγισε 15 με 20 μέρες.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Παραγγειλα το κινητο απο minideal και μου στειλανε το L04 αντι για το L02.Τι λετε να κανω? Αξιζει να το στειλω πισω και ποσες μερες θα παρει η ολη διαδικασια?

 

Μου φαίνεται περίεργο να έχει πρόσβαση το Minideal σε L04. :blink:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται περίεργο να έχει πρόσβαση το Minideal σε L04. :blink:

 

Αυτο μου ειπανε και αυτοι αλλα δυστηχως ετσι ειναι. Η βλακεια ειναι οτι εγω σε 10 μερες φευγω εξωτερικο για δουλεια οποτε δεν νομιζω μεσα σε αυτες τις μερες να γινει η δουλεια! Θα τους ζητησω να μου επιστρεψουν ενα μερος των χρηματων και να κρατησω το λαθος κινητο που μου στειλανε. Αλλιως θα μου παρει κανα διμηνο το ολο πηγαινε-ελα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα..

 

Ως μελλοντικός κάτοχος του κινητού θελώ να βάλω κάτι εδώ..

Κάποιοι κάτοχοι στο XDA επικοινώνησαν με μέλος της CM για να κάνουν port στο κινητό.. Ένας από τους πιο γνωστούς,ο codeworkx,συμφώνησε απλά επειδή δεν έχει το κινητό έχει βρεί δυσκολίες..Για αυτό γίνεται μια κίνηση να μαζευτούν χρήματα να αγοράσει την συσκευή ώστε να μπορέσει να τα καταφέρει..Όποιος θέλει να συνεισφέρει ας κοιτάξει εδώ

http://forum.xda-developers.com/honor-6/orig-development/cm-development-started-money-collection-t3011343

 

Ο codeworkx μάζεψε ήδη τα λέφτα από τις δωρεές και πραγματοποίησε την παραγγελία του κινητού!!! και τώρα μπαίνουμε στην αναμονή για να αποκτήσουμε και εμεις προσβαση σε cyanogenmod.:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια γεια χαρά.

Έχετε δοκιμάσει να κάνετε βίντεοκληση με το viber? Σας δουλεύει?

Εμένα μόλις πατήσω το κουμπί για την κάμερα,τερματίζει η κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και σε σενα.

Απ' οσο ξερω, η βιντεοκληση δεν υποστηριζεται στο viber, οσον αφορα τα smartphones, μονο σε P/C η laptop. Δε βαζω το χερι μου στη φωτια, αλλα αυτο ισχυε παλιοτερα που το ειχα ψαξει, ισως καποιος συμφορουμιτης, να εχει πιο "φρεσκιες" πληροφοριες σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα κι εγώ από Vickmall. Έφαγα μια φρίκη γιατί είχε αγγλικά-κινέζικα μόνο στο πληκτρολόγιο αλλά πέρασα την 310 και όλα OK :P
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα κανονικά βίντεο κλήση σε viber

 

Ποιά rom φοράς αδερφέ για να δω μήπως είναι θέμα λειτουργικού?

Link to comment
Share on other sites

Videoκληση σε viber κανω και γω κανονικα, ειμαι με την stable b310.Για προσπαθησε το ξανα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, για να κάνω debrand to L02 με το WO logo, μπορώ να χρησιμοποιήσω το multi tool του virusplus?

Το multitool που κατέβασα από την 1η σελίδα του thread δεν περιέχει debrand.....Ξεκίνησα τη διαδικασία για root, ξεκλείδωσα bootloader, πάω να εγκαταστήσω cwm και έχω κολλήσει εκεί......δεν μου εγκαθιστά cwm ούτε απο το multitool αλλά ούτε και μέσω cmd......βοήθεια!!

EDIT: Έκανα root τελικά, παίρνω backup μέσω titanium, και θα προχωρήσω σε debrand....Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:Αφού τελειώσω με το debrand, πρέπει να πάρω stock recovery, να κάνω επαναφορά της recovery και μετα να κλειδώσω ξανά bootloader για να είμαι οκ?

Edited by panos7440
Link to comment
Share on other sites

αν δεν επαναφέρω τη stock θα έχω πρόβλημα σε κάτι?

Έκανα το debrand, όλα κομπλέ,δεν επανέφερα τη stock recovery ακόμα όμως, το τηλέφωνο μπαίνει σε bootloop χωρίς το wo logo ευτυχώς, και με πετάει σε cwm.....

Edited by panos7440
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια γεια χαρά.

Έχετε δοκιμάσει να κάνετε βίντεοκληση με το viber? Σας δουλεύει?

Εμένα μόλις πατήσω το κουμπί για την κάμερα,τερματίζει η κλήση.

Εχω και εγω θέμα με την βίντεο κλήση του Viber...μιλάω κανονικά άλλα με το που παταω το κουμπί βίντεο κλείνει η εφαρμογή... Ειμαι b310

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

αν δεν επαναφέρω τη stock θα έχω πρόβλημα σε κάτι?

Έκανα το debrand, όλα κομπλέ,δεν επανέφερα τη stock recovery ακόμα όμως, το τηλέφωνο μπαίνει σε bootloop χωρίς το wo logo ευτυχώς, και με πετάει σε cwm.....

 

Απλά δεν θα μπορείς να περάσεις τις νέες ρομ. Βέβαια μπορείς να αφήσεις την recovery που έχεις τώρα και πριν το update να βάλεις την στοκ.

Όταν λες σε βάζει σε cwm, αν κάνεις reboot in system δεν ανοίγει;

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν θα μπορείς να περάσεις τις νέες ρομ. Βέβαια μπορείς να αφήσεις την recovery που έχεις τώρα και πριν το update να βάλεις την στοκ.

Όταν λες σε βάζει σε cwm, αν κάνεις reboot in system δεν ανοίγει;

δεν άνοιγε όχι,κατέβασα recovery από τα uploads του virusplus, την πέρασα και άνοιξε επιτέλους το μηχάνημα χαχαχα

 

Το μόνο κακό είναι πως πρέπει να κάνω setup από την αρχή τώρα......:(

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω θέμα με την βίντεο κλήση του Viber...μιλάω κανονικά άλλα με το που παταω το κουμπί βίντεο κλείνει η εφαρμογή... Ειμαι b310

 

Και με την επαναφορα που εκανα παλι δεν δουλευε.Ετσι δυστηχως αναγκαστηκα να περασω την ρομ απο την αρχη και ολα κομπλε.

Μαλλον κατι δεν δουλευε σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...