Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα στοιχειά που εμφανίζουν τα διάφορα προγράμματα checkers είναι ουσιαστικά ανάγνωση του build.prop.

To build.prop είναι ένα αρχείο text ουσιαστικά που μπορείς να το αλλάξεις και να δείχνει ότι θες, μην τα πολύ εμπιστεύεστε για τα spec.

Το ότι δεν αναγράφει το "honor" στην πλάτη αρκεί. Εντυπωσιακό πάντως για τα συγκεκριμένα μαγαζιά.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως εντυπωσιακό, ειδικά απο το coolicool που έχω πάρει αρκετά κινητά και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Κραξτε τους παιδιά οσο δεν πάει άλλο στα thread τους εδω στο φόρουμ μας και πιστεύω θα δικαιωθειτε.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με παραξενεύει και το γεγονός ότι ήρθε με εμουι 2.3 και οχι 3 όπως περίμενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορούμε με κάποιο τρόπο μέσω του ιμει να μάθουμε τι παίζει;;

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πραγματικά δεν έχω κανένα άγχος...θα ανοίξω case στο paypal και εννοείται θα ζητήσω το κινητό από την ευρωπαϊκή αποθήκη! Δεν περιμένω ένα μήνα πάλι! Εχω στείλει ήδη email στο support και pm στον αντιπρόσωπο του φόρουμ!
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/HUAWEI-Honor-6-5-0-4G-3G-phablet-with-Capacitive-10-Point-13-0MP-8-OCT-CORE-/261575986899

Είτε είναι έκδοση άγνωστη σε εμάς μέχρι τώρα είτε είναι κλώνος. Παρ όλα αυτά το βρήκα σε διάφορα site προς πώληση. Επίσης το ότι εμφανίζει τόσο λίγο ελευθερο χώρο οφείλεται στο γεγονός ότι έχει 8gb ενσωματωμένου χώρου και όχι 16gb που λέει. Κουράγιο παιδιά, το δίκιο σας θα το βρείτε απλά ίσως περάσει καιρός.

Link to comment
Share on other sites

στο coolicool είναι απαράδεκτοι

ζητάνε συγνώμη για το πρόβλημα και θέλουν να στείλουν πίσω 20 ευρώ

στο efox είπανε πως θα λύσουν το πρόβλημα στέλνοντας καινούριο κινητό

άνοιξα ενα case στο paypal φυσικά και αρνήθηκα την προσφορά τους

τους αντιπρότεινα να μου στείλουν ενα original κινητό άμεσα από την ευρωπαϊκή αποθήκη τους!

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα να γράφουμε εδώ! Καλύτερα στο νήμα του coolicool! Να το δουν όλοι και κανονικά πρέπει να διαγραφεί!
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

στο coolicool είναι απαράδεκτοι

ζητάνε συγνώμη για το πρόβλημα και θέλουν να στείλουν πίσω 20 ευρώ

στο efox είπανε πως θα λύσουν το πρόβλημα στέλνοντας καινούριο κινητό

άνοιξα ενα case στο paypal φυσικά και αρνήθηκα την προσφορά τους

τους αντιπρότεινα να μου στείλουν ενα original κινητό άμεσα από την ευρωπαϊκή αποθήκη τους!

 

δεν μου στειλαν κανενα πμ.... για τα ματια του κοσμου απαντησαν ετσι εκει .ειναι μεγαλοι απατεωνες τελικα. αν μου στειλουν το οριτζιναλ δικαρτο μοντελοL-02 και αφου παραλαβω και το ελεγξω θα τους στειλω το αλλο.. και στο εντωμεταξυ θα ανοιξω και θεμα στο πειπαλ για να ειναι τα χρηματα ασφαλισμενα. αντε να δουμε εδω που μπλεξαμε...

Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε πόσοι παρέλαβαν και δεν ξέρουν τα βασικά και θα μείνουν με το μουφα...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε πόσοι παρέλαβαν και δεν ξέρουν τα βασικά και θα μείνουν με το μουφα...

 

αυτό σκεφτόμουνα κι εγώ

αν δεν υπήρχε θέμα με τη μια κάρτα σιμ και αν δεν παρακολουθούσα το φόρουμ

θα το καταλάβαινα μέρες μετά :):lol::lol::lol:

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία, μου βγάζει τα εξής:"η υπηρεσία καιρού δεν είναι διαθέσιμη" & "σφάλμα δικτύου"..Ενώ το WiFi και το 3g είναι φουλ..Επίσης,πλεον στα sms με κεφαλαία μου παίρνει 160 χαρακτήρες σ'ενα sms(θετικό αυτό)
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία, μου βγάζει τα εξής:"η υπηρεσία καιρού δεν είναι διαθέσιμη" & "σφάλμα δικτύου"..Ενώ το WiFi και το 3g είναι φουλ..Επίσης,πλεον στα sms με κεφαλαία μου παίρνει 160 χαρακτήρες σ'ενα sms(θετικό αυτό)

 

Με τη στοκ εφαρμογη? Το L02 έχεις? Ποιο πληκτρολογιο χρησιμοποιείς?

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθω στα πρακτικά, επειδή συνέδεσα λογαριασμό Google για το play store για να το σβήσω όταν επιστρεψω το κινητό αρκεί να το ξεκινήσω με power + volume up και να επιλέξω wipe data;;;
Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Με τη στοκ εφαρμογη? Το L02 έχεις? Ποιο πληκτρολογιο χρησιμοποιείς?

 

Άκυρο..Μου γράφει 160 χαρακτήρες,αν βάζω (για τεστ) άσχετα γράμματα στη σειρά..Όταν,βγαίνουν λέξεις, μου βγάζει περιορισμένα γράμματα..(70 νομίζω)Για τα άλλα θέματα καμία απάντηση;;

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθω στα πρακτικά, επειδή συνέδεσα λογαριασμό Google για το play store για να το σβήσω όταν επιστρεψω το κινητό αρκεί να το ξεκινήσω με power + volume up και να επιλέξω wipe data;;;

 

Το λογαριασμό μπορείς να τον σβησεις από τις ρυθμίσεις των λογαριασμών δεν χρειάζεται wipe

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο..Μου γράφει 160 χαρακτήρες,αν βάζω (για τεστ) άσχετα γράμματα στη σειρά..Όταν,βγαίνουν λέξεις, μου βγάζει περιορισμένα γράμματα..(70 νομίζω)Για τα άλλα θέματα καμία απάντηση;;

 

σε συγκεκριμενα γραμματα οπως το Α πεφτει ο μετρητης στα 70,σε αλλα οχι ισως γι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Το λογαριασμό μπορείς να τον σβησεις από τις ρυθμίσεις των λογαριασμών δεν χρειάζεται wipe

 

Ναι αλλά αν θέλω να σβήσω ότι εχω κάνει στο κινητό ( εφαρμογές, ρυθμίσεις, φωτογραφίες) τι κάνω?

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά εσύ είσαι ένας από αυτούς που παεαλαβανε fake οπότε δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση. Από την άλλη άμα έχεις το official χωρίς Root και recovery κάνεις την εγκατάσταση μιας full rom , την πιο πρόσφατη κατά προτίμηση, με την μέθοδο των τριών κουμπιών όπως αυτή περιγράφεται από το λινκ στην πρώτη σελίδα. Άμα είσαι root και με custom recovery λογικά με τα wipes θα γίνει δουλειά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά εσύ είσαι ένας από αυτούς που παεαλαβανε fake οπότε δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση. Από την άλλη άμα έχεις το official χωρίς Root και recovery κάνεις την εγκατάσταση μιας full rom , την πιο πρόσφατη κατά προτίμηση, με την μέθοδο των τριών κουμπιών όπως αυτή περιγράφεται από το λινκ στην πρώτη σελίδα. Άμα είσαι root και με custom recovery λογικά με τα wipes θα γίνει δουλειά.

 

ναι το official χωρίς Root εχω EMUI 2.3 B121SP06 ROM

 

ευχαριστώ

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πως κάνουμε reset η απενεργοποιούμε την διαχείριση κίνησης δεδομένων? Την έκανα την βλακεία και μου βγάζει συνέχεια ότι ξεπέρασα το όριο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή εφαρμογή καιρού;;

 

Σου προτείνω αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=el

Πολύ όμορφο και πολυ παραμετροποιήσιμο .

Edited by _Pandora_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...