Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους.

διαβάζω αυτά που λέτε και πραγματικά νοιώθω ότι έχω άλλο κινητό. εγώ γιατί είμαι ακόμα στο 4.4.2 και δεν μου βγάζει καμία OTA;

έχω την 317 και ακόμα και το HISUITE μου λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση για το H60-L02.

Κάνω κάτι λάθος; Εσείς αναβαθμίσατε από OTA ή από την sd με εγκατάσταση;;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Για δες εδω σε αυτο το ποστ φιλε, μηπως βγαλεις καμια ακρη και σου βγαλει καμια ενημερωση.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394520

 

Απο οσο θυμαμαι για αυτο το κινητο η καλυτερη εκδοση ηταν η 316 με 317, αυτην που εχεις τωρα δηλαδη. Στην 5αρα εκδοση android ειχε αρκετα bugs και ενα απο τα κυριοτερα ηταν οτι δεν ερχονταν ειδοποιησεις σε whats app και viber οταν ηταν κλειστη η οθονη για αρκετη ωρα. Στην εκδοση 6 φτιαχτηκαν αυτα τα θεματακια αλλα εμφανιστηκαν αλλα, μικροτερης σημασιας.

 

EDIT: Αν δεν δουλευει το λινκ, ειναι το ποστ #9125 .

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Καλησπερα στην παρεα!

Αν και πηρα τελικα αλλο κινητο προσφατα (p20 pro), κρατησα το απιστευτο και αθανατο honor6 (h60-L02 - το δικαρτο)

Μονο μπαταρια του χω αλλαξει.

Ειπα λοιπον να του κανω και ενα hard reset μετα απο 5 χρονια ομορφης συμβιωσης.

Κανω το ρεσετ αλλα βλεπω πως με την επαναφορα δεν υπαρχει πουθενα play store, μονο κατι κινεζιες.

Με τα πολλα καταφερνω και βαζω το playstore, κατευαζοντας το απο καπου.

Ωστοσο, εχει χαθει η επιλογη για να κανεις google account (στα settings), οποτε δεν μπορω να κανω sync επαφες κλπ.

Ξερω οτι η εκδοση μου δεν κυκλοφορησε επισημα στην Ελλαδα. Το χα φερει απ εξω.

Γνωριζετε μηπως που μπορω να βρω τα σωστα google apps ωστε να τα εγκαταστησω στο κινητο και να το ξανακανω λειτουργικο?

Δεν εχω, επισης, δοκιμασει ποτε να του αναβαθμισω το android/root κλπ. Μου αρεσε οπως ηταν.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είναι όλα γραμμένα στο πρώτο ποστ όσο θυμάμαι. Έτσι είναι οταν κανείς ρεσετ, μόνο τα κινεζικά έχει μέσα και πρέπει να το σεταρεις πάλι. Ρίξε μια ματιά, πιστεύω θα τα βρεις όλα εκεί.

 

Νικος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά! Εχω ακόμα το honor 6 L012 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Αξιζαν τα λεφτα του. Απλα μου εσπασε το touchplus τζαμακι οθονης και δεν μπορω να βρω πουθενα ! Αν καποιος γνωριζει που μπορω να βρω ή αν καποιος εχει καποια στο συρταρι του και ενδιαφερεται να του την αγορασω ας με ενημερωσει
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα σας παιδιά! Εχω ακόμα το honor 6 L012 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Αξιζαν τα λεφτα του. Απλα μου εσπασε το touchplus τζαμακι οθονης και δεν μπορω να βρω πουθενα ! Αν καποιος γνωριζει που μπορω να βρω ή αν καποιος εχει καποια στο συρταρι του και ενδιαφερεται να του την αγορασω ας με ενημερωσει

 

 

http://www.shop13.gr/gnisia-othoni-me-touch-screen-honor-6-mayro-p-180036.html

 

Αν γράψεις στο γουγλη ( honor 6 οθόνη ) θα σου βγάλει πάρα πολλά !

 

Εγώ το έδωσα στον γιο για πρώτο τηλέφωνο πριν λίγο καιρό , πήρα και μια μπαταριά να την αλλάξω κάποια στιγμή και ψάχνω smart θήκη να του πάρω τώρα , αυτές με το παραθυράκι! Μετά από τόσα χρόνια είναι ακόμα τουμπανάκι!

Edited by mach3
Προσθήκη κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα ο φιλος παραπανω ψαχνει τζαμακι touchplus με τα εξτρα πληκτρα και οχι οθονη κινητου.

 

Οταν ειχα βαλει touchplus τζαμακι, το ειχα παρει ή απο ebay ή απο aliexpress, δεν θυμαμαι. Μετα απο κανα χρονο που εσπασε και εψαχνα παλι το ιδιο δεν εβρισκα πουθενα, οποτε εβαλα ενα απλο τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και εγώ είχα πάρει παλαιότερα δύο τρία (touchplus γυαλί για το απλό Η60 - όχι για το Honor6-Plus). πραγματικά κάνουν τη διαφορά με το μέγεθος οθόνης.

δεν ξαναβρήκα όμως. Πουθενά.

 

γνωρίζετε κάτι ?

 

Αν καταλαβα καλα ο φιλος παραπανω ψαχνει τζαμακι touchplus με τα εξτρα πληκτρα και οχι οθονη κινητου.

 

Οταν ειχα βαλει touchplus τζαμακι, το ειχα παρει ή απο ebay ή απο aliexpress, δεν θυμαμαι. Μετα απο κανα χρονο που εσπασε και εψαχνα παλι το ιδιο δεν εβρισκα πουθενα, οποτε εβαλα ενα απλο τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ρωτησω αν και δεν νομιζω να ασχολειται κανεις με το συγκεκριμενο κινητο. Μου επεσε τις προαλλες κατω και εσπασαν τα τζαμακια που ειχα μπροστα στην οθονη και πισω στην πλατη.

 

Μιας που το εχω και το χρησιμοποιω ποτε ποτε για κανα παιχνιδακι, εψαξα στο ali και ebay για τζαμακια μπρος πισω. Για την οθονη βρηκα. Για πισω εχει παρει κανεις τελευταια να μου στειλει λινκ απο τον πωλητη;

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Honorάκι. Μετά από 5 χρόνια και έναν μήνα το αντικατέστησα με το xaiomi redme note 8 pro. Το έδωσα βέβαιa στον γιο μου να πετάει το drone. Του είχα αλλάξει και μπαταρία το καλοκαίρι σαν καινούριο το παρέδωσα. Χρόνια μπροστά το Honor και σαν λειτουργικό το emui πολύ ανώτερο από της xaiomi. Είπα να στείλω ένα τελευταίο μνμ πριν αποχωρίσω από την συζήτηση για το HONOR 6.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να αλλάξω μπαταρία στην Αθήνα;

Και για μένα τελείωσε το υπέροχο αυτό κινητό μετά από 4,5 χρόνια και θέλω να το δώσω στη μικρή να χαζεύει κανένα παιχνιδάκι. Επειδή όμως η μπαταρία δεν κρατάει όπως παλιά, κάθε βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να αλλάξω μπαταρία στην Αθήνα;

Και για μένα τελείωσε το υπέροχο αυτό κινητό μετά από 4,5 χρόνια και θέλω να το δώσω στη μικρή να χαζεύει κανένα παιχνιδάκι. Επειδή όμως η μπαταρία δεν κρατάει όπως παλιά, κάθε βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Εγω την ειχα αλλαξει μονος μου δυο ή τρεις φορες που την αλλαξα. Δεν ειναι δυσκολο. Και την επομενη μπαταρια που θα του αλλαξω παλι μονος μου θα την περασω.

 

Για μαγαζι στην αθηνα δεν ξερω, αλλα φανταζομαι αν πας σε καποιο μαγαζι που επισκευαζουν κινητα θα στην αλλαξουν. Στην τελικη αν σου πουν οτι δεν επισκευαζουν κινητα Huawei δειξτους κ το βιντεο που χρησιμοποιω εγω ως οδηγο για την αλλαγη.

 

Αλλιως αν δεν θες να πας στα τυφλα, ξεκινα τηλεφωνα σε αυτα τα μαγαζια που εχουν κ μπαταρια ως ανταλλακτικο. Και πας σε οποιο σε βολευει. https://www.skroutz.gr/s/7774380/Huawei-HB4242B4EBW-Honor-6.html

 

Καλη χρονια σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα σε όλους και καλό Πάσχα.

Δεν ξέρω αν είναι ακόμα ενεργό το νήμα αλλά είπα να θέσω ένα ερώτημα.

έχω το H60-L02 και το έχω δώσει στη μικρή να παίζει. όμως της έπεσε και έσπασε την οθόνη. είναι ακόμα λειτουργικό δηλαδή δουλεύει η οθόνη αλλά φοβάμαι το σπάσιμο μην επεκταθεί και κανένα μικρό κομμάτι την κόψει γιατί ακόμα και έτσι δεν το αφήνει.

 

έχετε καμιά ιδέα για ανταλλακτική οθόνη αλλά και εγκατάσταση από τεχνικό;

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και καλή Ανάσταση

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

γεια σας ενδιαφερομαι για αυτο το κινητο το ειχα παλια ειχα το honor 6 h60 l12 . αν καποιος εχει διαθεσιμο και το πιο απλο μοντελο δεν εχω προβλημα ας μου στειλει μυνημα ενδιαφερομαι για αγορα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...