Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hantor.CozyCamera

 

High-Speed Camera (GIF,Burst)

 

πολύ καλύτερο από το μαμά.

 

δείτε το

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν μάλλον καλά νέα για τους κατόχους L02 με brand "WO".

Έγινε ενσωμάτωση του debrand στο Multi-Tool.

 

αυτό πως το βλέπουμε στο κινητό. αν είναι branded?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα ενδιαφεομαι για το honor 6 αλλα δυστυχώς δεν έχω παρακολουθησει το θεμα στο forum και λόγω χρονου δεν προλαβαίνω να διαβάσω και πολλά (297 σελιδες ειναι αυτες) οπότε θα κανω καποιες ερωτήσεις και ελπιζω να μην επαναλαμβάνω πράγματα που έχουν ειπωθεί. Λοιπόν καταρχην ποια εκδοση ειναι για Ελλάδα (2σιμ+4g)? Υπάρχουν κάποια site που θεωρείτε αξιόπιστα? Το τηλ έρχεται ροοταρισμενο multilanguage η θα πρέπει να ψάχνομαι? Επίσης θα έρθει με κινεζικα (apps και γραματα) τα οποια θα παλεύω να εξαφανισω? Αυτα για αρχη ελπίζω να μη κούρασα!

 

1)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5759481#post5759481

2)http://honor6.nianios.gr μερικά έχω βάλει εκεί

3)Χωρίς root, multilanguage από τη μαμά του

4)Ελάχιστα κινέζικα τα περισσότερα βγαίνουν

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε!

Ευχαριστώ.

 

Για χειροκίνητα πρέπει να γίνει αλλαγή του oeminfo.

Για backup του oeminfo:

adb shell su -c "dd if=/dev/block/platform/ff1fe000.dwmmc0/by-name/oeminfo of=/sdcard/oeminfo" 
adb pull /sdcard/oeminfo .\Backup\oeminfo

Για restore ή flash του debranded oeminfo (θέλει unzip):

adb push oeminfo /sdcard/oeminfo
adb shell su -c "dd if=/sdcard/oeminfo of=/dev/block/platform/ff1fe000.dwmmc0/by-name/oeminfo"

 

Το έκανα,το "wo" έφυγε,το τηλέφωνο εγινε μαμά κατασταση,σαν να περασα την ρομ με την μέθοδο των τριών κουμπιών.

Σε επόμενη αναβάθμιση,δεν πιστεύω να χρειαστεί τα ίδια.

Αν το ήξερα,ίσως και να μην το έκανα,πολύ βαρετό το στήσιμο,αν και το φορμάτ πάντα καλό κάνει.

virus το multitool μας έχει λύσει τα χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με το γνήσιο hands-free, πως μπορούμε να κάνουμε επανακληση με το κουμπί του hf; βρήκα μόνο πως τερματίζει η κλήση, αν το πατάς παρατεταμένα.. Αλλά, αν το πατάς από αναμονη, σου κάνει φωνητική αναζήτηση μέσω Google..

 

Κανείς;;; έχω σπάσει το κεφάλι μου...

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;;; έχω σπάσει το κεφάλι μου...

Αν και τα έχω πάρει, λίγο για ραδιόφωνο τα χρησιμοποίησα, θα προσπαθησω να το δω αύριο

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα έχω πάρει, λίγο για ραδιόφωνο τα χρησιμοποίησα, θα προσπαθησω να το δω αύριο

 

ΟΚ... Αναμένω..

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την τελευταια εκδοση B310.

Το κινητο το ελαβα καινουριο απο to2c με εκδοση emotionUI 2.3 me B119SP01.

Πηγα να κανω upgrade με Hisuite αλλα μου εβγαλε error to τηλεφωνο.

Μπορω να περασω το update με την SDcard? Ποια ειναι η διαδικασια? το τηλεφωνο δεν ειναι root.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη σελίδα έχει οδηγό

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την τελευταια εκδοση B310.

Το κινητο το ελαβα καινουριο απο to2c με εκδοση emotionUI 2.3 me B119SP01.

Πηγα να κανω upgrade με Hisuite αλλα μου εβγαλε error to τηλεφωνο.

Μπορω να περασω το update με την SDcard? Ποια ειναι η διαδικασια? το τηλεφωνο δεν ειναι root.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

ευχαριστω για την απάντηση σου. θα το κανω απο την καρτα μνημης. αν εχει και αλλους φακέλους η καρτα πειραζει η πρεπει πρωτα να την κανω format?

παω στο:

5. Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις του κινητού ---->Λογισμικό Ενημέρωσης ---> αλλά δεν βλεπω Μενού (κάτω, 3 γραμμές) --->

παρα μονο ελεγχος για ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απάντηση σου. θα το κανω απο την καρτα μνημης. αν εχει και αλλους φακέλους η καρτα πειραζει η πρεπει πρωτα να την κανω format?

παω στο:

5. Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις του κινητού ---->Λογισμικό Ενημέρωσης ---> αλλά δεν βλεπω Μενού (κάτω, 3 γραμμές) --->

παρα μονο ελεγχος για ενημερώσεις.

 

Δώσε screenshot από το Ρυθμίσεις του κινητού ---->Λογισμικό Ενημέρωσης

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε emui 2.3 κάπου νομίζω τις είχε αυτές τις επιλογές που αναφέρω αλλά δεν θυμάμαι που...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε emui 2.3 κάπου νομίζω τις είχε αυτές τις επιλογές που αναφέρω αλλά δεν θυμάμαι που...

 

ναι σε 2.3 ειμαι. δεν πειραζει. αν σου ερθει στειλε μου. ισως το δει και κανενας άλλος και βοηθησει. Ευχαριστώ παντως.

Link to comment
Share on other sites

ναι σε 2.3 ειμαι. δεν πειραζει. αν σου ερθει στειλε μου. ισως το δει και κανενας άλλος και βοηθησει. Ευχαριστώ παντως.

Δεν σου γράφει πουθενά για τοπική ενημέρωση;

Αν πατήσεις στην 2η φώτο εκεί που γράφει ενημερώσεις συστήματος δεν κάνει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

εσείς που κάνατε debrand έχετε δει κάποια διαφορά εκτός από το logo?

Στην λειτουργία του; Αν ρωτάς για αυτό, όχι

Link to comment
Share on other sites

Στην λειτουργία του; Αν ρωτάς για αυτό, όχι

 

το λέω γιατί έκανα μια αναζήτηση και σε παλιότερες συσκευές έλεγε ότι τις κάνει πιο γρήγορες. μάλλον πλέον δεν ισχύει αυτό

Link to comment
Share on other sites

το λέω γιατί έκανα μια αναζήτηση και σε παλιότερες συσκευές έλεγε ότι τις κάνει πιο γρήγορες. μάλλον πλέον δεν ισχύει αυτό

 

Εδώ το μόνο branding ήταν το boot logo... αν δεν κάνω λάθος...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ... Αναμένω..

Δοκίμασες το κουμπί;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και τα έχω πάρει, λίγο για ραδιόφωνο τα χρησιμοποίησα, θα προσπαθησω να το δω αύριο

το τέσταρες;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου γράφει πουθενά για τοπική ενημέρωση;

Αν πατήσεις στην 2η φώτο εκεί που γράφει ενημερώσεις συστήματος δεν κάνει τίποτα;

Οταν παταω εκεί με πάει στην πρώτη εικόνα κάνω έλεγχο και μου βγάζει πως έχω την τελευταία εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το κουμπί;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το τέσταρες;;

Κάνει αυτό που λες μόνο, ακύρωση κλησης πατώντας το παρετεταμενα και τίποτα άλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν παταω εκεί με πάει στην πρώτη εικόνα κάνω έλεγχο και μου βγάζει πως έχω την τελευταία εκδοση

Έχεις βάλει το φάκελο dload και μετά να κάνεις τα βήματα που έγραψες;

Μόνο ένα φάκελο dload πρέπει να έχεις

Link to comment
Share on other sites

@aggelos7 η ROM σου είναι πειραγμενη, δεν είναι stock.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παίζει custom από τα κινεζομαγαζα?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...