Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίζει custom από τα κινεζομαγαζα?

 

Τα screenshot από τα update που ποσταρε είναι τα aosp δεν είναι της emui, αρα την έχουν πειράξει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Virusplus τι μπορώ να κάνω?

 

Να φλασαρεις system.img από fastboot και μετα 3 κουμπιά.

Γενικά την ολική επαναφορά σε stock που έχει στο 1ο ποστ.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το system.img ειναι κάποιο συγκεκριμένο αρχείο που θα το βρω στο αρχικό νήμα?

 

Έχει οδηγίες πως να το κάνεις extract απο το update.app στο 1ο post

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έχει οδηγίες πως να το κάνεις extract απο το update.app στο 1ο post

 

ok. σε ευχαριστω. θα το προσπαθησω και αν κολησω ξαναρωταω.

 

update: πηρα την Β310 εκανα extract recovery.img και system.img οπως λεει ο οδηγος και τώρα κανει διαρκες loop κατα την εκκινηση!!!

του εβγαλα τα ματια?

μηπως πρεπει να παρω 2.3 και οχι 3.0 ρομ?

Edited by aggelos7
Link to comment
Share on other sites

ok. σε ευχαριστω. θα το προσπαθησω και αν κολησω ξαναρωταω.

 

update: πηρα την Β310 εκανα extract recovery.img και system.img οπως λεει ο οδηγος και τώρα κανει διαρκες loop κατα την εκκινηση!!!

του εβγαλα τα ματια?

μηπως πρεπει να παρω 2.3 και οχι 3.0 ρομ?

 

Πρώτα πρέπει να περάσεις την stock της ROM της οποίας είσαι, αφου είσαι σε 2.3 πρέπει να περάσεις το system αυτής.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να περάσεις την stock της ROM της οποίας είσαι, αφου είσαι σε 2.3 πρέπει να περάσεις το system αυτής.

 

οκ το δοκιμάζω.

 

update: ολα οκ με unbrick απο official B119SP01, περασμα με 3 κουμπια, πλεον βλεπω ota,local update,otg update.

Ευχαριστω τον virusplus για την πολυτιμη βοηθεια του.

Edited by aggelos7
Link to comment
Share on other sites

οκ το δοκιμάζω.

 

update: ολα οκ με unbrick απο official B119SP01, περασμα με 3 κουμπια, πλεον βλεπω ota,local update,otg update.

Ευχαριστω τον virusplus για την πολυτιμη βοηθεια του.

Καινούργιο το είχες πάρει ή από χέρι; Για αυτό λέμε οταν παραγγελνουμε από Κίνα, να τα κανουν μόνο τσεκ τα βασικά και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα..

 

Ως μελλοντικός κάτοχος του κινητού θελώ να βάλω κάτι εδώ..

Κάποιοι κάτοχοι στο XDA επικοινώνησαν με μέλος της CM για να κάνουν port στο κινητό.. Ένας από τους πιο γνωστούς,ο codeworkx,συμφώνησε απλά επειδή δεν έχει το κινητό έχει βρεί δυσκολίες..Για αυτό γίνεται μια κίνηση να μαζευτούν χρήματα να αγοράσει την συσκευή ώστε να μπορέσει να τα καταφέρει..Όποιος θέλει να συνεισφέρει ας κοιτάξει εδώ

http://forum.xda-developers.com/honor-6/orig-development/cm-development-started-money-collection-t3011343

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είπα για κόλλημα στο κινητό και ότι έκλεινε μόνο του.έφταιξε το Kaspersky. / το εβγαλα και όλα καλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στον υπολογιστή το χρησιμοποιώ Χρόνια Χωρίς πρόβλημα. Στο κινητό και δεν πάει καλά

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο το είχες πάρει ή από χέρι; Για αυτό λέμε οταν παραγγελνουμε από Κίνα, να τα κανουν μόνο τσεκ τα βασικά και τίποτα άλλο.

 

καλημερα.καινουριο το πηρα. απλα τους ειπα να βαλουν τα καινουρια updates. αυτοι εβαλαν custom rom και οχι μια Stable stock.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Εχω παρατηρησει πως οταν φορτιζω το κινητο, δεν μου ερχονται ειδοποιησεις απ το βαιμπερ. Μολιε βγαζω τον φορτιστη ερχονται κατευθειαν!!

Καμια ιδεα μηπως;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Εχω παρατηρησει πως οταν φορτιζω το κινητο, δεν μου ερχονται ειδοποιησεις απ το βαιμπερ. Μολιε βγαζω τον φορτιστη ερχονται κατευθειαν!!

Καμια ιδεα μηπως;

 

Καλημέρα. Εμένα μου έρχονται κανονικά.

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Διαχείρ. ειδοποίησ. και βάλε το Viber στην αποδοχή

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Προστατευόμ. εφαρμ. και ενεργοποίησε το Viber (να γράφει Με προστασία από κάτω)

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Πρόγ. Διαχείρ. έναρξης και ενεργοποίησε το Viber

 

με αυτά πιστεύω να σου δουλέψει κανονικά.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εμένα μου έρχονται κανονικά.

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Διαχείρ. ειδοποίησ. και βάλε το Viber στην αποδοχή

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Προστατευόμ. εφαρμ. και ενεργοποίησε το Viber (να γράφει Με προστασία από κάτω)

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Πρόγ. Διαχείρ. έναρξης και ενεργοποίησε το Viber

 

με αυτά πιστεύω να σου δουλέψει κανονικά.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου! Τα εκανα οπως μου τα γραψες. Το θεμα ειναι πως τα χα βαλει ηδη ετσι, απ την αρχη, με βαση τις αρχικες οδηγιες της πρωτης σελιδας.

Για καποιον λογο ξερρυθμιστηκαν απ οτι φαινεται. Ισως με κανα update.

Για να δουμε τι θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/honor-6/orig-development/cm-development-started-money-collection-t3011343/page3

 

Μέσα σε μία ημέρα μόλις αγοράστηκε συσκευή για τον developer. Ελπίζω σύντομα να δούμε καμιά CM για εμάς και με βάση αυτήν, γιατί όχι και άλλες ROM?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νέος kernel;

 

版本: H60-L02.kernel.【Android4.4.2_EMUI3.0】.tar

 

MD5: 36DD03A17A858E4189497814B0CCC242

 

文件大小: 141.77MB

 

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=99

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Νέος kernel;

 

版本: H60-L02.kernel.【Android4.4.2_EMUI3.0】.tar

 

MD5: 36DD03A17A858E4189497814B0CCC242

 

文件大小: 141.77MB

 

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=99

Ο κερνελ πως περνιεται;με local όπως η ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ακολουθώ καθημερινά το νήμα αλλά δεν ξέρω αν έχω χάσει την απάντηση.

 

Έχω το L02 branded της WO αλλά δεν μου έχει έρθει η αναβάθμιση σε 310. Έχω υπομονή και δεν καίγομαι να περάσω την καινούρια αλλά το ότι δεν έρχεται η νέα έκδοση με προβληματίζει. Είμαι στη 307 χωρίς να έχω πειράξει τίποτα.

 

Με βλέπω για local στο τέλος βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κινητό της κοπέλας μου που ήταν branded της Wo, το έκανα debrand με το multitool του Virus γιατί δεν είχε πάρει ΟΤΑ για 310. Και μετά την διαδικασία δεν έχει πάρει ακόμα ενημέρωση..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βάζοντας ενα καινούργιο Θέμα σας αλλάξει η εμφάνιση του dialer εφόσον βέβαια το υποστηρίζει το θέμα?

Εμένα όχι...ξέρετε τι μπορεί να παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βάζοντας ενα καινούργιο Θέμα σας αλλάξει η εμφάνιση του dialer εφόσον βέβαια το υποστηρίζει το θέμα?

Εμένα όχι...ξέρετε τι μπορεί να παίζει?

 

Ούτε εμένα αλλάζει.Ίσως να φταίει το γεγονός ότι έχω δύο sim μέσα,και παρατηρώ ότι σε όλα τα θέματα η εικόνα για τον dialer είναι για μία sim.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα αλλάζει.Ίσως να φταίει το γεγονός ότι έχω δύο sim μέσα,και παρατηρώ ότι σε όλα τα θέματα η εικόνα για τον dialer είναι για μία sim.

 

Μπα δεν είναι αυτό,το δοκιμασα....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπα δεν είναι αυτό,το δοκιμασα....

 

Τι δοκίμασες; Αν το εκάστοτε θέμα δεν υποστηρίζει τον dialer σου, δεν τον αλλάζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι δοκίμασες; Αν το εκάστοτε θέμα δεν υποστηρίζει τον dialer σου, δεν τον αλλάζει.

 

Τι εννοείς"δεν υποστηρίζει τον dialer σου"

Κατεβάζω το θέμα το εγκαθιστο,αλλάζουν όλα τα άλλα εκτός τον dialer.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο L02 που έχω δοκίμασα τώρα ένα θέμα "Free" και ο dialer αλλάζει κανονικά.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...