Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η λειτουργία glove τι είναι; ξερει κανείς ;

 

Για χρήση της οθόνης αφής με γάντια. Ιδιαίτερα χρήσιμο τους κρύους μήνες και στους μοτοσυκλετιστές...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το λοιπόν... Αφαίρεση κινέζικων από το LockScreen #3 (χωρίς Root):

Αρχικά εξηγώ, τα κινέζικα που εμφανίζονται στο LockScreen είναι το "Title" και το "Subject" της κάθε photo, οπότε:

Κάνουμε εγγραφή σε όλα τα τα θέματα (ή όποια θέλουμε) κι ελέγχουμε για update.

Οι εικόνες από το LockScreen αποθηκεύονται στον φάκελο "MagazineUnlock" στην Εσωτερική μνήμη.

1. Συνδέουμε το κινητό στο PC και μεταφέρουμε τον φάκελο "MagazineUnlock" στο PC.

2. Επιλέγουμε όλες τις εικόνες που περιέχει και κάνουμε δεξί click σε μια από αυτές.

3. "Properties" > "Details" και σβήνουμε (ή γράφουμε ότι θέλουμε) τα "(multiply value)" από το "Title" και το "Subject".

4. "Apply" και "OK", μεταφέρουμε τον φάκελο "MagazineUnlock" πάλι στο κινητό, αποσυνδέουμε κι ήμαστε έτοιμοι.

[ATTACH]56071[/ATTACH][ATTACH]56072[/ATTACH]

 

Δεν βρίσκω τον φακελο Magazineunlock που γραφεις ειναι στο root ή καπου μεσα σε αλλον φακελο?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά που διάβασα σε κάποια σελίδα. το touchsmart μπαίνει ενδιάμεσα στην οθόνη και σε tempered? Και αν ναι δημιουργεί όντως φούσκες στα σημεία που είναι τα κουμπιά.; Δε θα είναι waste του tempered glass αν βάλω touchsmart πάνω από το γυαλί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη θελω να το τσιμπησω..χρειαζομαι την βοηθεια σας.

Αναβαθμισεις για το λογισμικο παιρνεται ή οχι?? Εχετε ακουσει τιποτα για lollipop αν θα αναβαθμιστει φετο ή τιποτα??

Πληζζ απαντηστε γιατι ειμαι σε απογνωση....να το παρω ή να περιμενω το meizu M1 note 32GB

Nothing is true, everything is permitted

- Altaïr Ibn-La'Ahad -

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη θελω να το τσιμπησω..χρειαζομαι την βοηθεια σας.

Αναβαθμισεις για το λογισμικο παιρνεται ή οχι?? Εχετε ακουσει τιποτα για lollipop αν θα αναβαθμιστει φετο ή τιποτα??

Πληζζ απαντηστε γιατι ειμαι σε απογνωση....να το παρω ή να περιμενω το meizu M1 note 32GB

 

Πρώτη σελίδα όλες σου οι απαντήσεις

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία glove τι είναι; ξερει κανείς ;

 

 

Εαν βρίσκεσαι στη Ρωσία (-5 °c) :p και θέλεις να στείλεις μύνημα ή να παίξεις επειδή φοράς γάντια χάνεις σε ευαισθησία το touch του τηλεφώνου.Η λειτουργια glove κανει υπερευαίσθητη την οθόνη στην αφή για να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με γάντια.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

https://docs.google.com/file/d/0ByMzv4Lip3i-eFBOM01ZWGpfdWc/edit?usp=docslist_api

 

Το αυριανό update για την dev rom σήμερα!

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

αν και έφτασε Αθήνα το κινητο L02 δεν προλαβα να το παρω χτες αλλά θα το έχω την Δευτέρα.

Παρακολουθώ το νήμα κι έχω διαβάσει όλα μέχρι την σελίδα 160 (και τα επόμενα διάσπαρτα).

 

Παίρνοντας αφορμή απο την δημοσίευση του Romanos απο πάνω

 

Όσοι τις έχετε βάλει ποια λειτουργεί πιο απροβλημάτιστα B310 ή dev 5.1.16 (ή αν έχει προλάβει κάποιος να δοκιμάσει update 5.2.1);

 

ευχαριστώ :)

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω αναφέρει και στο παρελθόν και οι δυο εκδόσεις στην πλειονότητα τους είναι σταθεροτατες απλά στην dev εμφανίζονται νέα features ή φτιάχνονται bugs που αργούν να βρουν το δρόμο τους στην stable.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο μήνυμα τους είναι μια προσφορά με κουπόνι αξίας 30$! Μου απάντησαν επίσης ότι δεν είναι κλώνος, αλλά διαφορετική έκδοση.

Το έχουν χάσει αυτοί λέμε... :( :( :(

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Την ξερω αυτή την διαφορά, απλά δεν μπόρεσα να δω πουθενά ποια είναι αυτά τα bug (φανταζομαι θα τα λενε στο changelog) ή αν υπάρχουν καινούρια!

 

πχ στην 5.1.16 δεν λειτουργεί αυτό, ή μου τυχαίνει αυτό, ή ...

 

Οπότε θα βάλω κατευθείαν την 5.1.16 και θα κάνω update στην 5.2.1

 

Ευχαριστώ :)

 

Όπως έχω αναφέρει και στο παρελθόν και οι δυο εκδόσεις στην πλειονότητα τους είναι σταθεροτατες απλά στην dev εμφανίζονται νέα features ή φτιάχνονται bugs που αργούν να βρουν το δρόμο τους στην stable.

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο stable που πολλές φορές δεν έχουμε bugs που να φαίνονται και να βρίσκονται εύκολα. Συνήθως η dev φαιρνει νέα features.

 

Miketra απλά είναι αστείοι. Dispute, claim στα καπάκια, screenshot από την συζήτηση σας σχετικά με άλλη έκδοση, φωτογραφίες από original Huawei θα βρεις λογικά στο internet αλλά και στο review μου, http://honor6.nianios.gr

 

Φίλτρα στην μαμισια κάμερα με την τελευταία dev

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο μήνυμα τους είναι μια προσφορά με κουπόνι αξίας 30$! Μου απάντησαν επίσης ότι δεν είναι κλώνος, αλλά διαφορετική έκδοση.

Το έχουν χάσει αυτοί λέμε... :( :( :(

 

εμένα δε μου έχουν απαντήσει για δεύτερη φορά ακόμα

τους είχα πει ότι δεν αποδέχομαι τα 20€ επιστροφή και ότι θέλω το οριτζιναλ κινητό από το ευρωπαϊκό τους

κατάστημα να το στείλουν άμεσα με courier.

εγώ έκανα dispute όπως είπα και έστειλα μήνυμα με το ιμει και το σ/ν στη huawei να δω αν και τι θα μου

απαντήσουν και αυτοί..

Υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω ιμει να ταυτοποιήσουμε τη γνησιότητα?

 

το ερώτημα είναι τι κάνουμε αν δεν αποδεχθούν το dispute?

εγώ έχω ξενερώσει απίστευτα μιας και έχω 3 μερες το κινητό και δεν μπορώ να κάνω τίποτα

χθες έσβησα και όσα data είχα μέσα και το εχω στο κουτί του :(

 

 

ΟΥΦ ευχαριστώ Ρομανέ

τώρα που ξαναείδα φωτογραφίες από οριτζιναλ ειδα ότι λειπει αυτό το πραγματάκι αριστερά από το ηχείο μπροστά

δλδ έχει μονο ηχειο και κάμερα

Edited by soron80
Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

εμένα δε μου έχουν απαντήσει για δεύτερη φορά ακόμα

τους είχα πει ότι δεν αποδέχομαι τα 20€ επιστροφή και ότι θέλω το οριτζιναλ κινητό από το ευρωπαϊκό τους

κατάστημα να το στείλουν άμεσα με courier.

εγώ έκανα dispute όπως είπα και έστειλα μήνυμα με το ιμει και το σ/ν στη huawei να δω αν και τι θα μου

απαντήσουν και αυτοί..

Υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω ιμει να ταυτοποιήσουμε τη γνησιότητα?

 

το ερώτημα είναι τι κάνουμε αν δεν αποδεχθούν το dispute?

εγώ έχω ξενερώσει απίστευτα μιας και έχω 3 μερες το κινητό και δεν μπορώ να κάνω τίποτα

χθες έσβησα και όσα data είχα μέσα και το εχω στο κουτί του :(

 

 

ΟΥΦ ευχαριστώ Ρομανέ

τώρα που ξαναείδα φωτογραφίες από οριτζιναλ ειδα ότι λειπει αυτό το πραγματάκι αριστερά από το ηχείο μπροστά

δλδ έχει μονο ηχειο και κάμερα

 

 

Μου απάντησαν στο paypal case και με pm από το φόρουμ! Περιμένω να δω τι θα γίνει γιατί επιμένω να θέλω το original τηλέφωνο από την ευρωπαϊκή αποθήκη! :mad:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

εμένα δε μου έχουν απαντήσει για δεύτερη φορά ακόμα

τους είχα πει ότι δεν αποδέχομαι τα 20€ επιστροφή και ότι θέλω το οριτζιναλ κινητό από το ευρωπαϊκό τους

κατάστημα να το στείλουν άμεσα με courier.

εγώ έκανα dispute όπως είπα και έστειλα μήνυμα με το ιμει και το σ/ν στη huawei να δω αν και τι θα μου

απαντήσουν και αυτοί..

Υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω ιμει να ταυτοποιήσουμε τη γνησιότητα?

 

το ερώτημα είναι τι κάνουμε αν δεν αποδεχθούν το dispute?

εγώ έχω ξενερώσει απίστευτα μιας και έχω 3 μερες το κινητό και δεν μπορώ να κάνω τίποτα

χθες έσβησα και όσα data είχα μέσα και το εχω στο κουτί του :(

 

 

ΟΥΦ ευχαριστώ Ρομανέ

τώρα που ξαναείδα φωτογραφίες από οριτζιναλ ειδα ότι λειπει αυτό το πραγματάκι αριστερά από το ηχείο μπροστά

δλδ έχει μονο ηχειο και κάμερα

Κάνε και claim άμεσα, αφού η απάντηση τους είναι να σου επιστρέψουν 20€.

Το έχουν χαμένο, στην σελίδα τους έχουν το κανονικό κινητό και στέλνουν κλώνους.

Soron80,έχεις καμία σχέση με το swiftclub?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κλώνοι και για τη Huawei...έλεος πια:protest:

Δεν υποτιμώ την εταιρία,κατακρίνω την απάτη των κινεζικών eshop.

Εδω ειχαν κλώνους και για τα thl, εδώ θα κολλουσαν; :)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και claim άμεσα, αφού η απάντηση τους είναι να σου επιστρέψουν 20€.

Το έχουν χαμένο, στην σελίδα τους έχουν το κανονικό κινητό και στέλνουν κλώνους.

Soron80,έχεις καμία σχέση με το swiftclub?

 

ναι μεγάλη, αν και τελευταία δεν έχω χρόνο :(

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

ναι μεγάλη, αν και τελευταία δεν έχω χρόνο :(

Και ποιος έχει μήπως; Θα την βρεις την άκρη και εσύ και όλα τα παιδιά που μπλεξαν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το honor 6 παιρνει επέκταση μνήμης με καρτα sd?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι παίρνει σίγουρα

αν θυμάμαι καλά μεχρι 64

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=el

Πολύ όμορφο και πολυ παραμετροποιήσιμο .

 

Ευχαριστώ..την εγκατέστησα και είναι super!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παίρνουμε τις αναβαθμίσεις χωρίς να καταλαβαίνουμε τις αλλαγές,τουλάχιστον εγώ,ξέρει μήπως κάποιος που μπορώ να ενημερώνομαι στο τι καινούργιο έχει κάθε αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παίρνουμε τις αναβαθμίσεις χωρίς να καταλαβαίνουμε τις αλλαγές,τουλάχιστον εγώ,ξέρει μήπως κάποιος που μπορώ να ενημερώνομαι στο τι καινούργιο έχει κάθε αναβάθμιση;

 

Άμα είσαι γνωστής της κινεζικής γλώσσας το αναφέρει πριν την λήψη αναβάθμισης

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για χρήση της οθόνης αφής με γάντια. Ιδιαίτερα χρήσιμο τους κρύους μήνες και στους μοτοσυκλετιστές...

Ευχαριστώ πολύ φίλε Ρομανέ :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εαν βρίσκεσαι στη Ρωσία (-5 °c) :p και θέλεις να στείλεις μύνημα ή να παίξεις επειδή φοράς γάντια χάνεις σε ευαισθησία το touch του τηλεφώνου.Η λειτουργια glove κανει υπερευαίσθητη την οθόνη στην αφή για να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με γάντια.

Ευχαριστώ φίλε Cris :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ..την εγκατέστησα και είναι super!

 

Το έχω και γω και είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό εχω μεγάλο lagαρισμα και κολλάει πολύ στο scrollαρισμα. Λέτε να φταίει κάποια εφαρμογή γι αυτό; Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...