Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον τελευταίο καιρό εχω μεγάλο lagαρισμα και κολλάει πολύ στο scrollαρισμα. Λέτε να φταίει κάποια εφαρμογή γι αυτό;

 

εχω το ιδιο πρόβλημα. νομιζω οτι υπάρχει μετά την τελευταία αναβάθμιση, αλλά ισως και να φταιει καποια ρυθμιση. δε νομιζω να ειναι θέμα καποιας εφαρμογης..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω το ιδιο πρόβλημα. νομιζω οτι υπάρχει μετά την τελευταία αναβάθμιση, αλλά ισως και να φταιει καποια ρυθμιση. δε νομιζω να ειναι θέμα καποιας εφαρμογης..

Αν βρειτε καμια ακρη παιδια, γραφτε το εδω να φτιαχτουμε και οι υπολοιποι. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά που διάβασα σε κάποια σελίδα. το touchsmart μπαίνει ενδιάμεσα στην οθόνη και σε tempered? Και αν ναι δημιουργεί όντως φούσκες στα σημεία που είναι τα κουμπιά.; Δε θα είναι waste του tempered glass αν βάλω touchsmart πάνω από το γυαλί;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά που διάβασα σε κάποια σελίδα. το touchsmart μπαίνει ενδιάμεσα στην οθόνη και σε tempered? Και αν ναι δημιουργεί όντως φούσκες στα σημεία που είναι τα κουμπιά.; Δε θα είναι waste του tempered glass αν βάλω touchsmart πάνω από το γυαλί;

 

ναι ισχυει. το δοκιμασα και ειναι δυστυχως έτσι.

Δεν εχει νοημα να εχουμε την touchplus πανω απο το tempered glass, οπότε ένα απο τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Τρένο ο codeworx φτιάχνει το ένα σφάλμα μετά το άλλο :blink: μας βλέπω με CM από τέλη Μαρτίου :lol:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Έτσι όπως το παει πριν το Πασχα βλέπω να την έχουμε! :)

http://forum.xda-developers.com/honor-6/orig-development/rom-cyanogenmod-11-honor-6-t3019056

 

Τρένο ο codeworx φτιάχνει το ένα σφάλμα μετά το άλλο :blink: μας βλέπω με CM από τέλη Μαρτίου :lol:

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Έτσι όπως το παει πριν το Πασχα βλέπω να την έχουμε! :)

http://forum.xda-developers.com/honor-6/orig-development/rom-cyanogenmod-11-honor-6-t3019056

 

Μου αρέσει που λέει, ε να υπάρχει ένα πρόβλημα εδώ θα μου πάρει μερικές εβδομάδες ή και μήνες και την επόμενη μέρα έχει φτιάξει αυτό το σφάλμα και όλα τα υπόλοιπα :lol::lol::lol: άντε να δούμε, τι θα δούμε.... Εν αναμονή και lolipop μέσα στους επόμενους μήνες επισήμως από την Huawei.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

CM11 Build Test :lol:

 

Έβαλα τα CWM για L02/L04 του codeworkx στο Multi-Tool.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια

σκεφτομαι να αγορασω και εγω αλλα δεν εχω καταλαβει ακομα το τηλ εχει Gorilla Glass 3?

Ποιο ειναι το πραγματικο sar γιατι γραφονται απο 0,32 εως 1,16!!!!

Ειδα οτι καποιοι φιλοι την επαθαν με κλονους απο που λετε να αγορασω?

ευχαριστω

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε temeped glass και touchplus τι προτεινετε;

 

Μπορεί καποιος να μου πει Τι είναι το touchplus?

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δεν το ήξερα ότι έχει τέτοια δυνατότητα. Το ψάχνω στο eBay και δεν το βρίσκω όμως.

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

:)

http://www.b2cbuying.com/huawei-honor-6-touchplus-film.html

 

Ευχαριστώ δεν το ήξερα ότι έχει τέτοια δυνατότητα. Το ψάχνω στο eBay και δεν το βρίσκω όμως.

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..την εγκατέστησα και είναι super!

 

Τώρα,που το τσεκάρω καλύτερα,βλέπω μια αργοπορία στο ρολόι του widget..

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου προτείνω αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=el

Πολύ όμορφο και πολυ παραμετροποιήσιμο .

 

Αυτή εννοώ..

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το update του HiSuite?

Μου βγάζει ενημέρωση, κατεβάζει κι όταν πάει να κάνει install βγάζει σφάλμα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε temeped glass και touchplus τι προτεινετε;

 

h touchplus καλή και χρυσή, αλλά γρατσουνιεται και "θαμπώνει" ευκολα απο προσωπικη εμπειρια.

μοιάζει με μια καλής ποιότητας προστατευτική μεμβράνη.

απο την άλλη, η tempered glass εχει απίστευτη αισθηση (σε μενα τουλαχιστον που δεν ειμαι συνηθισμένος σε τίποτε περισσότερο απο προστατευτικές μεμβράνες ως τώρα..) και μάλλον θα την προτιμήσω με βαριά καρδια..

Link to comment
Share on other sites

ναι ισχυει. το δοκιμασα και ειναι δυστυχως έτσι.

Δεν εχει νοημα να εχουμε την touchplus πανω απο το tempered glass, οπότε ένα απο τα δυο.

Οι φουσκάλες είναι πρόβλημα το οποίο μπορείς να ζήσεις με αυτό; Θέλω να πω ότι είναι κάτι το οποίο το ανέχεσαι για να έχεις τα πλεονεκτήματα και του tempered και της touchplus; Πχ. η κιτρινίλα δεν με χαλάει πλέον εμένα.

Link to comment
Share on other sites

h touchplus καλή και χρυσή, αλλά γρατσουνιεται και "θαμπώνει" ευκολα απο προσωπικη εμπειρια.

μοιάζει με μια καλής ποιότητας προστατευτική μεμβράνη.

απο την άλλη, η tempered glass εχει απίστευτη αισθηση (σε μενα τουλαχιστον που δεν ειμαι συνηθισμένος σε τίποτε περισσότερο απο προστατευτικές μεμβράνες ως τώρα..) και μάλλον θα την προτιμήσω με βαριά καρδια..

 

Άρα η touchplus με τη λογική ότι είναι μια απλή μεμβράνη μπορεί να χρειαστεί αλλαγη μετά από κάποιο σύντομο χρονικό διάστημα ενώ η άλλη είναι γυαλί.. Κι εγώ στην tempered κλινω..

Link to comment
Share on other sites

Άρα η touchplus με τη λογική ότι είναι μια απλή μεμβράνη μπορεί να χρειαστεί αλλαγη μετά από κάποιο σύντομο χρονικό διάστημα ενώ η άλλη είναι γυαλί.. Κι εγώ στην tempered κλινω..

 

Και εγώ tempered έχω βάλει και είμαι πολύ ικανοποιημένος με την αίσθηση αφής που έχει. Άσε που η touchplus κοστίσει σχεδόν 4 φορές πάνω.

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Οι φουσκάλες είναι πρόβλημα το οποίο μπορείς να ζήσεις με αυτό; Θέλω να πω ότι είναι κάτι το οποίο το ανέχεσαι για να έχεις τα πλεονεκτήματα και του tempered και της touchplus; Πχ. η κιτρινίλα δεν με χαλάει πλέον εμένα.

 

Ετσι είναι.

 

http://s17.postimg.org/voibxjsij/DSC_0237.jpg

 

http://s17.postimg.org/c97k4fz8b/DSC_0238.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχετε να προτείνετε κανένα καλο κατάστημα για παραγγελία? Διάβασα για τους κλώνους και προβληματιστηκα.

 

Η λειτουργία με τις δύο sim πως είναι? Επίσης η αλλάγή μπαταρίας αν χρειαστεί έιναι εύκολη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχετε να προτείνετε κανένα καλο κατάστημα για παραγγελία? Διάβασα για τους κλώνους και προβληματιστηκα.

 

Η λειτουργία με τις δύο sim πως είναι? Επίσης η αλλάγή μπαταρίας αν χρειαστεί έιναι εύκολη?

 

Vickmall...:)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...