Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

HiSuite 2.3.42

[ATTACH]56400[/ATTACH]

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχετε να προτείνετε κανένα καλο κατάστημα για παραγγελία? Διάβασα για τους κλώνους και προβληματιστηκα.

 

Η λειτουργία με τις δύο sim πως είναι? Επίσης η αλλάγή μπαταρίας αν χρειαστεί έιναι εύκολη?

 

καλή σου μέρα φιλε μου

εγώ το πήρα από το minideal.net πολύ καλή εξυπηρέτηση και δεν είχα κανένα πρόβλημα με την συναλλαγή

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχετε να προτείνετε κανένα καλο κατάστημα για παραγγελία? Διάβασα για τους κλώνους και προβληματιστηκα.

 

Η λειτουργία με τις δύο sim πως είναι? Επίσης η αλλάγή μπαταρίας αν χρειαστεί έιναι εύκολη?

 

Από Vickmall το πήρα εγώ. Μετά την παραγγελία κάνε τσατ και ζήτα τους κανένα δωράκι (θήκη σιλικόνης, φορτιστή αυτοκινήτου, tempered glass κατάφερα να πάρω :P )

Με τις SIM μια χαρά όλα απ' όσο δοκίμασα (αν και την μια την έχω αποκλειστικά για internet).

Η μπαταρία δεν είναι αποσπώμενη.

Link to comment
Share on other sites

μακριά από coolicool & e-fox

έχουμε μεγάλα μπλεξίματα εμείς που αγοράσαμε από εκεί :(:(:(

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αλλα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο το plus H αυτο τελικα?στο plus το ενα slot ειναι και για sd οποτε χανετε η μια sim(εγω το θελω και για 2σιμ)....απο την αλλη η τιμη για 32gb ειναι αρκετα υψηλη...ωστε να κερδιζα χωρο...τι προτεινετε?

σας ευχαριστω

 

υ.γ επισης εχω ακουσει καλα λογια και για το nubia z7 max επειδη με ενδιαφερει να εινια δικαρτο.τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αλλα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο το plus H αυτο τελικα?στο plus το ενα slot ειναι και για sd οποτε χανετε η μια sim(εγω το θελω και για 2σιμ)....απο την αλλη η τιμη για 32gb ειναι αρκετα υψηλη...ωστε να κερδιζα χωρο...τι προτεινετε?

σας ευχαριστω

 

υ.γ επισης εχω ακουσει καλα λογια και για το nubia z7 max επειδη με ενδιαφερει να εινια δικαρτο.τι λετε?

 

Καλύτερα άνοιξε ένα topic εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το default widget καιρού του κινητού σήμερα μου εμφανίζει σαν τοποθεσία μια πόλη της Βουλγαρίας (είμαι Ξάνθη). Στην αναζήτηση δεν μπορώ να βρω καμία ελληνική πόλη, εκτός από Πάτρα και Βόλο (ούτε Αθήνα έχει). Αντιμετωπίζει άλλος πρόβλημα;

 

Πάντως μέχρι και χθες εμφάνιζε σωστά την Ξάνθη. Την έβρισκε αυτόματα σαν default location. Υπάρχει τρόπος να του ορίσω την πόλη που θέλω εγώ, αφού αυτόματα δεν βρίσκει την σωστή;

Edited by pgia
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει δοθεί λύση στο πρόβλημα που όταν βάζεις ένα wallpaper στην home screen αυτόματα στην ζουμάρει πολύ;

 

Μήπως στην 310 άλλαξε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ας καταθέσω την άποψή μου σχετικά με τα tempered glass ούτως ώστε να βοηθηθούν κάποιοι (ίσως).

 

Αρχικά να πω πως τα έβαλα όχι τόσο για προστασία από πτώσεις κλπ, αλλά για προστασία από γρατσουνιές, δαχτυλιές και γενικότερα για καλύτερη αίσθηση.

2 μέρες μετά που έβαλα τα tempered της Nillkin [front/back] (και αφαίρεσα την θήκη σιλικόνης από την συσκευή), το κινητό είχε μια άσχημη πτώση σε τσιμέντο από ύψος -ευτυχώς- μόνο ενός μέτρου.

 

Το αποτέλεσμα ήταν ένα ράγισμα στην μέση της οθόνης (μαζί με κάποια σημάδια ακόμη στις γωνίες), ευτυχώς μόνο του tempered και λίγο του σασί.

Το πίσω αρχικά φάνηκε ΟΚ (πέραν των γρατζουνιών που άρχισαν να εμφανίζονται από την πρώτη μέρα). Μετά από 2-3 μέρες όμως, εμφανίστηκε και σε αυτό ένα σπάσιμο στο ύψος της κάμερας.

 

Πέραν αυτών, το μπροστά, δεν «πατούσε» σε όλη την οθόνη. Στο επάνω μέρος ήταν ΟΚ, αλλά στο κάτω, είχε μεγάλο κενό, ιδίως στις γωνίες!

Στο πίσω μέρος ήταν καλύτερα τα πράγματα, αλλά όχι τέλεια. Πάλι οι γωνίες είχαν ένα, μικρότερο από το μπροστά, κενό.

 

Σήμερα παρέλαβα το glass της Ultimate Shield. Ενθουσιάστηκα από την συσκευασία του και μόνο.

«Έκατσε» επάνω στην οθόνη τέλεια, χωρίς το παραμικρό κενό. Το μόνο που μαρτυρά την τόσο επίπονη και επώδυνη πτώση (για εμένα, όχι για το κινητό :p) είναι το σημαδάκι στο πλαστικό μέρος της συσκευής.

 

Τώρα πλέον είμαι στην αναμονή ενός φθηνού tempered για την πίσω πλευρά του κινητού. Δυστυχώς δεν βρήκα της Ultimate Shield για πίσω.

 

Οπότε, αν ω μη γένοιτο επέλθει και άλλη παρόμοια πτώση βγάζοντας νοκ αουτ το tempered glass, θα πάω πάλι σε Ultimate Shield (ή κάτι φτηνιάρικο, για να το δοκιμάσω και εκείνο).

 

Θα ήθελα πάντως να μάθω εάν αυτά της Nillkin, έχουν κενό και σε άλλους χρήστες ή απλά εγώ ήμουν ο γκαντέμης της υπόθεσης και μου ήρθαν fake ή ελαττωματικά.

 

Αυτά, συγνώμη αν σας κούρασα. Στα link περιέχονται εικόνες από το κάθε tempered glass όπως επίσης και τα καταστήματα απ' όπου τα αγόρασα.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει δοθεί λύση στο πρόβλημα που όταν βάζεις ένα wallpaper στην home screen αυτόματα στην ζουμάρει πολύ;

 

Μήπως στην 310 άλλαξε αυτό;

 

Αυτό που λες δεν έιναι πρόβλημα.

Απλά πριν τσεκαρεις με το γνωστό √ για να πάρει το καινούργιο wallpaper,

κλείσε με τα δύο δάχτυλα από έξω προς τα μεσα ώστε να μαζευτεί το wallpaper.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν έιναι πρόβλημα.

Απλά πριν τσεκαρεις με το γνωστό √ για να πάρει το καινούργιο wallpaper,

κλείσε με τα δύο δάχτυλα από έξω προς τα μεσα ώστε να μαζευτεί το wallpaper.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Αυτό που αναφέρεις το έκανα φυσικά από τα πρώτα και σου το δίνει σαν επιλογή αν πατήσεις αριστερά το ''Κυλ.ταπετσαρίας'' . Κάνεις αυτό με τα δάχτυλα αλλά όταν πατάς το τικ, στην ζουμάρει και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα μια άκυρη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στην 5.2.1.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Αυτό που αναφέρεις το έκανα φυσικά από τα πρώτα και σου το δίνει σαν επιλογή αν πατήσεις αριστερά το ''Κυλ.ταπετσαρίας'' . Κάνεις αυτό με τα δάχτυλα αλλά όταν πατάς το τικ, στην ζουμάρει και πάλι.

Είσαι με προστασία οθόνης;

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Είσαι με προστασία οθόνης;

Εδώ και δύο μέρες ναι. Αλλά και πριν που δεν είχα το ίδιο έκανε. Θα κάνω έναν ακόμη φουλ κύκλο να δω λίγο την μπαταρία και θα το ξαναγυρίσω για να προσπαθήσω.

 

Με προστασία οθόνης ενώ ήμουν 4.5 ώρες οθόνης, τώρα είδα 5.30! Οπτικά δεν βλέπω διαφορά με το Full HD.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα. Εχω μια ερωτηση. Η εφαρμογη του καιρου σαν τοποθεσια με βγαζει Σκοπια παρολο που το εχω τρεχουσα τοποθεσια. Μηπως κανεις μπορει να μου πει πως διορθωνετε ?
Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος. Έμενα με εμφανίζει σε μια πόλη της Βουλγαρίας. Μήπως αφαίρεσαν τις Ελληνικές πόλεις από τις τοποθεσίες; Edited by pgia
Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος. Έμενα με εμφανίζει σε μια πόλη της Βουλγαρίας. Μήπως αφαίρεσαν τις Ελληνικές πόλεις από τις τοποθεσίες;

 

Κάτι γίνεται γιατί κι εμένα μου βγάζει Αθήνα σας τρέχουσα τοποθεσία

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα. Εχω μια ερωτηση. Η εφαρμογη του καιρου σαν τοποθεσια με βγαζει Σκοπια παρολο που το εχω τρεχουσα τοποθεσια. Μηπως κανεις μπορει να μου πει πως διορθωνετε ?

 

Και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος. Έμενα με εμφανίζει σε μια πόλη της Βουλγαρίας. Μήπως αφαίρεσαν τις Ελληνικές πόλεις από τις τοποθεσίες;

 

Κάτι γίνεται γιατί κι εμένα μου βγάζει Αθήνα σας τρέχουσα τοποθεσία

 

εμένα βγαζει γευγελή (honor 3c), μάλλον η εφαρμογη φταίει.

 

Κάντε root την συσκευή, αλλάξτε το local.prop (ίσως να θέλει αλλαγή και στο build.prop, δεν είμαι σίγουρος) και ορίστε την πόλη σας χειροκίνητα.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο: στο Facebook messenger δε με αφήνει να έχω ανοιχτή την εικόνα του συνομιλητή μου. Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αυτό; Στις επιλογές έχω βάλει να μην κρύβονται όταν έχω ανοιχτή εικόνα συνομιλητή αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό μου ή αν κάνετε μαγικά εσείς αλλά το δικό μου κατά μέσο όρο δεν ξεπερνάει τις 4 ώρες οθόνης και ειδικά όταν δεν είμαι σε WiFi (κλείνω το WiFi και δεν το αφήνω να ψάχνει ασκοπα) νιώθω ότι πέφτει υπερβολικά εύκολα.

 

Δεν έχω ενεργοποιημενη την προστασία οθόνης, είμαι με αυτόματη φωτεινοτητα, έχω κλειστά τον εντοπισμό, το μπλε δόντι, το nfc, και δεν έχω αφήσει ανοιχτές ενεργοβορες εφαρμογές πέρα από το viber και το messenger.

 

Υπαρχει κανένα tip (όπως αφαίρεση κάποιας συγκεκριμένες εφαρμογής) που μου έχει ξεφύγει;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...