Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κθκλοφοραει και αφτη η εκδοση Honor 6x ξερει καννης τιποτα γεια αφτο :rolleyes:

 

Ωχ...Μόλις τυφλώθηκα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά την αναβάθμιση σε 16.1.5 έγινε κανενός η οθόνη κλειδώματος κινέζικη;

 

Σβήσε κάτι φακέλους "magazine" που είναι στην εσωτερική ή την εξωτερική με τις κινέζικες photos μέσα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλά που τα βρήκες τα Ελληνικά? Έχω φάει όλη την εφαρμογή,αλλά Ελληνικά πουθενά!!!!!!

Tahoma, Ubuntu, tweed, comforta.. Δοκίμασε τις μεγάλες γραμματοσειρες..

Εγώ έχω την tweed..

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημέρι σε όλους τους φίλους θέλω να συνδέσω το τηλ μέσο καλωδίου τύπου slim port

έχει δοκιμάσει κανένας και εάν ναι με ποιο κατάφερε να το κάνει

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αφού είναι συμβατό με mhl δεν θα είναι συμβατό με slimport. Εσύ έχεις το καλώδιο και δοκίμασες αλλά δεν δούλεψε;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα απο το πλαισιο ενα ανταπτορα και δούλεψε κανονικα χωρις κανενα προβλημα
Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

για λόγους οικονομίας μπαταρίας, όταν δεν έχω διαθέσιμο wifi, έχω ανοιχτό το 2g (2g only), ώστε να λαμβάνω ειδοποιησεις απο viber mail κλπ

και όποτε θελω ταχύτητα στο ιντερνετ (σερφάρισμα πχ) ανοίγω το 4g από το toggle.

το πρόβλημα μου, ειναι πως όταν κλείνω το 4g, το προτιμώμενο δίκτυο δεν επιστρέφει σε 2g only αλλά σε Auto 2g/3g.

γνωρίζει κάποιος κανεναν αυτοματοποιημένο τρόπο να επιστρέφει σε 2g?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα απο το πλαισιο ενα ανταπτορα και δούλεψε κανονικα χωρις κανενα προβλημα

Αυτό είναι slimport adapter?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο MHL(mikro usb σε HDMI) ετσι γραφει το κουτι του πανω και ειναι τις Turbox.

Τι διαφορα έχει απο το slimport?

Edited by Djdiageo
Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο απογοητευμένος από την κάμερα και το φλας. Το βράδυ δεν βγάζεις φωτο με τίποτα.Όλες θολές.τα 13mp δεν τα βλέπω.Μάλλον είναι θέμα φλας.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί είδα ξαφνικά μεγάλη πτώση της μπαταρίας. Από 93% που την άφησα χτες το βράδυ σε 74% σήμερα το πρωί. Το τηλέφωνο ήταν ανοιχτό αλλά χωρίς να λειτουργεί τίποτα. Αλλες φορές ήταν μηδενική η κατανάλωση. Βλέποντας τη κατανάλωση στα στατιστικά της μπαταρίας είδα ότι το Google Drive είχε 33% χρήση της CPU. Πως μπορώ να το απομονώσω αυτό για να μη μου καταναλώνει μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί είδα ξαφνικά μεγάλη πτώση της μπαταρίας. Από 93% που την άφησα χτες το βράδυ σε 74% σήμερα το πρωί. Το τηλέφωνο ήταν ανοιχτό αλλά χωρίς να λειτουργεί τίποτα. Αλλες φορές ήταν μηδενική η κατανάλωση. Βλέποντας τη κατανάλωση στα στατιστικά της μπαταρίας είδα ότι το Google Drive είχε 33% χρήση της CPU. Πως μπορώ να το απομονώσω αυτό για να μη μου καταναλώνει μπαταρία?

Από τις συντομεύσεις κλείσε τον "αυτόματο συγχρονισμο".

 

Εγώ χθες είχα γρήγορη πτώση όχι απότομη. Έκλεισα έκανα πλήρη φόρτιση και έστρωσε. Από το καλοκαίρι μόνο 2-3 φορές συμπεριφερθηκε αλλοκοτα η μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά SOS

μου έκλεισε ξαφνικά και δεν υπάρχει καμία ένδειξη.

 

 

 

το έλυσα. κρατάς πατημένο το power για 10-15 δευτερόλεπτα.

 

γιατί έγινε αυτό όμως δεν ξέρω. θα επανέλθω με νεότερα

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 5.1.16 κάνει επανακινήσεις μόνο του, όχι πολύ συχνά αλλά τουλάχιστον μια φορά τη μέρα.

ξέρετε τι μπορεί να φταίει, το έχει παρατηρήσει άλλος???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα από τα παραπάνω θέματα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 5.1.16 κάνει επανακινήσεις μόνο του, όχι πολύ συχνά αλλά τουλάχιστον μια φορά τη μέρα.

ξέρετε τι μπορεί να φταίει, το έχει παρατηρήσει άλλος???

 

Στη προηγούμενη αναβάθμιση μου το έκανε αυτό,εργοστασιακή επαναφορά και επανήλθε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Χθες παρελαβα το κινητακι. Απλα ειναι πολλα τα θεματα κ οι σελιδες κ ισως εχει δοθει απαντηση γι αυτα που θα ρωτησω.

 

1. Μπορω να βγαζω με φλας κατω απο 20% μπαταρια; Γιατι δε με αφηνει.

2. Πως αλλαζω την αναλύση απο 1080 σε 720(για να εχω λιγοτερη καταναλωση).

Ευχαριστω!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατην ανάλυση πας στις ρυθμίσεις, προστασία οθόνης, πατάς τον διακόπτη, επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ποια θηκη εχετε να προτεινετε για το κινητο? Κατα προτιμηση να υπαρχει και απο Ευρωπη καπου, μην χρειαστει κανενα μηνα παλι:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα μόνο το local.prop όπως λέει στο λινκ από το πρώτο ποστ

 

το άλλαξα και στα δυο. δεν έχω προσέξει κάποια διαφορά

Link to comment
Share on other sites

το άλλαξα και στα δυο. δεν έχω προσέξει κάποια διαφορά

 

Εγώ έλυσα το προβλημά μου με τα κινέζικα στον dialer και επίσης έχω πια τη δυνατότητα να βάζω όνομα/επίθετο σε νέες επαφές

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έλυσα το προβλημά μου με τα κινέζικα στον dialer και επίσης έχω πια τη δυνατότητα να βάζω όνομα/επίθετο σε νέες επαφές

 

αυτό ναι και άλλα πολλά. διαφορά με το build.prop λέω δεν είδα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...