Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή Χρονιά!

 

Παρακολουθώ το νήμα καθώς σκέφτομαι να γίνω κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού.

Μπορείτε να μου προτείνετε αξιόπιστα μαγαζία από όπου θα μπορούσα να το αγοράσω; Στην τιμή που βλέπω, πόσο περίπου να υπολογίσω τελωνείο; Κάτι άλλο που θα πρέπει έχω υπόψιν πριν την αγορά του;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Kαλή χρονιά φίλε μου.

Εγω πηρα το κινητο απο vickmall και όλα ήταν μια χαρα! για το to2c έχω διαβασει καλα λόγια,χωρις όμως να εχω προσωπικη εμπειρια.Εαν επιλέξεις τρόπο μεταφορας το απλό ταχυδρομείο (Singarope post) κατά 99% δεν πληρώνεις καθόλου τελωνείο,πρέπει να εισαι πολύ γκαντέμης,ο χρόνος αναμονής κυμαίνεται από 1 βδομάδα(πολύ τυχερος) εως 1 μήνα περίπου.Αν επιλέξεις ΕΜS στην ουσία για πιο γρήγορη μεταφορα του προοιόντος σου(όλα σχετικα βεβαια) εκει θα πληρώσεις τελωνείο και απ' ότι εχω διαβάσει στο παρόν τόπικ το ποσό ειναι 80 ευρώ,οπότε γνώμη μου Singapore post και τη βγάζεις κούτρα :P

Καλό θα ήταν να τους πεις πριν να στο στείλουν,να ελεγξουν εαν το κινητό δουλεύει ρολόι που λέμε και δεν εχει κάποιο πρόβλημα,μην μπλέξεις μετα με επιστροφές κτλ.

'Οταν θα παραλάβεις το δέμα άνοιξε το κάνοντας unboxing video σε περίπτωση που έχει υποστεί κάποια ζημιά κατα την μεταφορά,να μπορείς να αποδείξεις ότι δεν εισαι ελέφαντας!!!

Απο τις επιλογές που έχει για playstore,multilanguage κτλ μην επιλέξεις κάτι γιατι ή τα έχει ήδη το κινητό ή ειναι υποθεση ενος λεπτού,όλα αναφέροται στην πρώτη σελίδα!

Καλό θα ήταν να πάρεις μαζί με το κινητό,μια θήκη και ένα tempered glass για την οθόνη(προτείνω Nilkin 9h) για να έρθουν όλα μαζί και να μην μπλέξεις από την αρχη με διαφορετικά καταστήματα γιατί οι χρόνοι παράδοσης ποικίλουν,ώστε να τα έχεις όλα μαζί και αν υπάρξει κάποια άσχημη στιγμή(χτυπα ξυλο)να εισαι καλυμμένος.

Ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση (ακόμα).. Ένα αρχείο dload , βρίσκεται στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης..Πρέπει να το σβήσω όταν κάνω εγκατάσταση με τοπική ενημέρωση ή μόνο αν βρίσκεται στην sd card? Βασιζομαι στον οδηγό της πρώτης σελίδας..
Link to comment
Share on other sites

Εχει προσφορά το l12 το pandawill το Σάββατο

 

Όντως!!Ευχαριστώ για την πληροφορία φίλε!Ελπίζω να προλάβω να το αγοράσω.:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό και έχω μια ερώτηση. Επειδή είμαι πολυ επιρρεπης στις πτώσεις, αντέχει η καλύτερα να παρω κάποιο αλλο; Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό και έχω μια ερώτηση. Επειδή είμαι πολυ επιρρεπης στις πτώσεις, αντέχει η καλύτερα να παρω κάποιο αλλο; Ευχαριστώ πολύ

 

Με γυάλινη πλάτη και χωρίς θήκη όσο ανθεκτικό κι αν είναι φιλέ αν το πετάς συνέχεια σίγουρα θα είναι λιγότερο ανθεκτικό απο κάποιο άλλο με πλαστική ή αλουμινένια πλάτη.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη-έξυπνο κάλυμμα έχει φάει ωραίες βουτιές και δεν έχει το παραμικρό. Αλλά και γυμνό είχε φάει βουτα σε πλακοστρωτο και γλύτωσε με ένα σημαδακι μόνο στη γωνία. Σκληροτραχηλο το τουμπανακι μας.

 

Η touchplus με έχει βολέψει οπότε στερουμαι δυστυχώς τις υπηρεσίες ενός tempered glass... Σκέφτομαι να εφοδιαστω και με τα πιστόνια και το ΜΙ band της Xiaomi, προϊόντα που όπως έχει δοκιμάσει ο χρήστης Romanos είναι συμβατά με το κινητό μας. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση (ακόμα).. Ένα αρχείο dload , βρίσκεται στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης..Πρέπει να το σβήσω όταν κάνω εγκατάσταση με τοπική ενημέρωση ή μόνο αν βρίσκεται στην sd card? Βασιζομαι στον οδηγό της πρώτης σελίδας..

 

από το αρχείο που κατέβασες κανεις εξαγωγή τον συγκεκριμένο φακελο dload,τον τοποθετείς στην μνήμη του κινητού και κάνεις την διαδικασία.

Αν υπάρχει ήδη φάκελος dload στην μνήμη τον σβήνεις και βάζεις τον καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό και έχω μια ερώτηση. Επειδή είμαι πολυ επιρρεπης στις πτώσεις, αντέχει η καλύτερα να παρω κάποιο αλλο; Ευχαριστώ πολύ

 

 

Αγορασε το και κανε οτι εκανα και γω... Βαλε tempered glass μπρος-πισω και μια θηκη και εχεις τη καλυτερη δυνατη προστασια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με θήκη-έξυπνο κάλυμμα έχει φάει ωραίες βουτιές και δεν έχει το παραμικρό. Αλλά και γυμνό είχε φάει βουτα σε πλακοστρωτο και γλύτωσε με ένα σημαδακι μόνο στη γωνία. Σκληροτραχηλο το τουμπανακι μας.

 

Η touchplus με έχει βολέψει οπότε στερουμαι δυστυχώς τις υπηρεσίες ενός tempered glass... Σκέφτομαι να εφοδιαστω και με τα πιστόνια και το ΜΙ band της Xiaomi, προϊόντα που όπως έχει δοκιμάσει ο χρήστης Romanos είναι συμβατά με το κινητό μας. :cool:

 

 

Επιβεβαιωνω και γω την συμβατοτητα των xiaomi pistons 2 αν και θα θελα να χρησιμοποιησω καποια στιγμη τα δικα του για να χω και μια "συγκριτικη" αποψη.:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για Tempered Glass ,ποιο να προτιμήσω;το 9H+ ή το 9H?

 

 

Εχω την εντυπωση πως ειναι θεμα παχους το 9Η+ με 9Η. Δηλαδη 0.26mm με 0.3mm αντιστοιχα.

Τωρα τι να σου πω...σε καποιους το μεγεθος μετραει σε καποιους παλι οχι :lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Και ένα video με την αποσυναρμολόγηση της συσκευής.....αχρείαστη να'ναι :p

 

Με βάση το παραπάνω βίντεο το πίσω μέρος δεν κινδυνεύει από σπάσιμο παρά μόνο από γρατσουνιές. Αν και δεν μπορώ να καταλάβω τί γυαλί είναι αυτό που λυγίζει τόσο πολύ. Το ίδιο είναι και το sony Z2 από βίντεο που είδα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως ειναι θεμα παχους το 9Η+ με 9Η. Δηλαδη 0.26mm με 0.3mm αντιστοιχα.

Τωρα τι να σου πω...σε καποιους το μεγεθος μετραει σε καποιους παλι οχι :lol:

 

Πάχος έχουν το ίδιο,αλλά μάλλον η 9Η+ είναι μάλλον ρονταρισμένη στις άκρες.Μάλλον θα πάω για την 9Η+

 

Its thickness is only 0.3mm with precise CNC cutting technology. 2.5D edging craft make the film fit the screen easily, combine the film and phone body better. At the same time, there will no risk to hurt our hands in the process. It creates perfect edges; make the film thinner, clearer and safer.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι root και χρειάζομαι μια διευκρίνιση, για να περάσω με local update την 310 θα πρέπει να κάνω unroot το τηλέφωνο και στη συνέχεια να εγκαταστήσω τη νέα έκδοση;

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην εκλεκτη παρεα!

Ηθελα τα πολυτιμα σας φωτα για ακομη μια φορα.

-Για να κανω ρουτ το κινητο, ειναι αναγκη να μπω στην διαδικασια να κανω unlock τον bootloader? Η αρκει η παρακατω διαδικασια? (την βρηκα σε αλλο σαιτ)

1. Tap volume up and power button simultaneously for few seconds so that your Smartphone enters into recovery mode.

2. After entering into recovery mode successfully, look for “install zip from SD” option and tap on it.

3. Look for the Super SU file you downloaded and flash it.

4. Reboot your Honor 6 and you will find Super SU icon in your applications, launch it and click on “binaries”.

5. Reboot your Smartphone again.

That’s it; your Smartphone is successfully rooted.

 

Χρειαζεται κατι αλλο εκτος απ την παραπανω διαδικασια? Οι οδηγιες για ρουτ στο παρον thread δεν με βοηθησαν καθολου.. Παραπεμπουν κατευθειαν σε unlock bootloader.

 

Θα προτιμουσα να κανω ενα απλο ρουτ, και να μην ασχοληθω (προς το παρων), με bootladers.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι root και χρειάζομαι μια διευκρίνιση, για να περάσω με local update την 310 θα πρέπει να κάνω unroot το τηλέφωνο και στη συνέχεια να εγκαταστήσω τη νέα έκδοση;

 

Όχι, ίσως χάσεις το root όμως μετά το update.

 

Καλησπέρα στην εκλεκτη παρεα!

Ηθελα τα πολυτιμα σας φωτα για ακομη μια φορα.

-Για να κανω ρουτ το κινητο, ειναι αναγκη να μπω στην διαδικασια να κανω unlock τον bootloader? Η αρκει η παρακατω διαδικασια? (την βρηκα σε αλλο σαιτ)

1. Tap volume up and power button simultaneously for few seconds so that your Smartphone enters into recovery mode.

2. After entering into recovery mode successfully, look for “install zip from SD” option and tap on it.

3. Look for the Super SU file you downloaded and flash it.

4. Reboot your Honor 6 and you will find Super SU icon in your applications, launch it and click on “binaries”.

5. Reboot your Smartphone again.

That’s it; your Smartphone is successfully rooted.

 

Χρειαζεται κατι αλλο εκτος απ την παραπανω διαδικασια? Οι οδηγιες για ρουτ στο παρον thread δεν με βοηθησαν καθολου.. Παραπεμπουν κατευθειαν σε unlock bootloader.

 

Θα προτιμουσα να κανω ενα απλο ρουτ, και να μην ασχοληθω (προς το παρων), με bootladers.

 

Η διαδικασία που παραθέτεις αφορά custom recovery και όχι την stock.

Custom recovery (CWM ή TWRP) με lock bootloader δεν μπορείς να έχεις.

Πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader αναγκαστικα για root.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

VirusPlus το έκανα και με πήγε στο cwm, εκεί τι κάνω; πήγα να κάνω εγκατάσταση από το φάκελο dload αλλά δεν γινόταν

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Κανεις μετάφραση την σελίδα και το γράφει επάνω, η σταθερή είναι η δεύτερη στην σειρά αν θυμάμαι καλά.

Όταν βλέπω απο το κινητο ββλέπω την b307,οταν μπαινω στο pc βλεπω 4.12.1..αυτη Ειναι Η 2η2η στη σειραα.. Θελω τη Stable

Link to comment
Share on other sites

VirusPlus το έκανα και με πήγε στο cwm, εκεί τι κάνω; πήγα να κάνω εγκατάσταση από το φάκελο dload αλλά δεν γινόταν

 

Διαβάζεις αυτά που έχω γράψει 100 φορές και έχει link στο 1ο post.

Ότι προσπαθείς να κάνεις official update από CWM και απορείς γιατί δεν γίνετε;

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζεις αυτά που έχω γράψει 100 φορές και έχει link στο 1ο post.

Ότι προσπαθείς να κάνεις official update από CWM και απορείς γιατί δεν γίνετε;

 

δεν προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση από cwm, το βήμα 2. Τοπική ενημέρωση (Local Update) διάβασα και ακολούθησα αλλά με πήγε στο cwm.

τέλος πάντων, θα προσπαθήσω από hi suite

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Κανεις μετάφραση την σελίδα και το γράφει επάνω, η σταθερή είναι η δεύτερη στην σειρά αν θυμάμαι καλά.

Όταν βλέπω απο το κινητο ββλέπω την b307,οταν μπαινω στο pc βλεπω 4.12.1..αυτη Ειναι Η 2η2η στη σειραα.. Θελω τη Stable

Εδώ ποιες βλέπεις http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=76

Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπω απο το κινητο ββλέπω την b307,οταν μπαινω στο pc βλεπω 4.12.1..αυτη Ειναι Η 2η2η στη σειραα.. Θελω τη Stable

 

[ATTACH]55464[/ATTACH][ATTACH]55465[/ATTACH]

 

δεν προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση από cwm, το βήμα 2. Τοπική ενημέρωση (Local Update) διάβασα και ακολούθησα αλλά με πήγε στο cwm.

τέλος πάντων, θα προσπαθήσω από hi suite

 

Με CWM official update δεν πρόκειται να κάνεις.

Θες την stock recovery, ότι ισχύει για τα ΟΤΑ ισχύει για όλα τα updates

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]55464[/ATTACH][ATTACH]55465[/ATTACH]

 

 

 

Με CWM official update δεν πρόκειται να κάνεις.

 

πως μπορώ να αφαιρέσω το cwm?

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

VirusPlus το έκανα και με πήγε στο cwm, εκεί τι κάνω; πήγα να κάνω εγκατάσταση από το φάκελο dload αλλά δεν γινόταν

Αντιγραφετε το φάκελο dload στο κινητό, εαν υπάρχει ηδη φάκελος με αυτό τον ονομα τον σβήνετε. Μετά πας στην ενημέρωση λογισμικού, μενού και τοπική ενημέρωση.

Κατοπιν τα βήματα σε οδηγούν απλά.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να αφαιρέσω το cwm?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5675449#post5675449

[ATTACH]55466[/ATTACH]

ή Multi-Tool.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφετε το φάκελο dload στο κινητό, εαν υπάρχει ηδη φάκελος με αυτό τον ονομα τον σβήνετε. Μετά πας στην ενημέρωση λογισμικού, μενού και τοπική ενημέρωση.

Κατοπιν τα βήματα σε οδηγούν απλά.

 

 

αυτό έκανα, το τηλέφωνο έκανε επανεκκίνηση και με πήγε στο cwm :)

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...