Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω απορω πάλι γιατι δεν ήρθε το OTA σε όλους. Εκανα ελεγχο πριν λιγο και τιποτα...Λεω μήπως εκανα κάτι στο κινητό και δεν μου έρχεται?? πλεον??? Αλλα τελευταία ενέργεια ήταν με 3 κουμπια εβαλα την b307 αυτο....Δεν ξέρω τι γινεται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις είδα οτι έκανε και η γυναικα μου στο honor την αναβάθμιση σε 310.Σορυ που δεν την ανέβασα αλλά την έκανε εγκατάσταση και δεν μου είπε τιποτα.Διαφορές δεν είδα αλλά μου λέει οτι έχει μεγαλύτερη διαρκεια μπαταρίας.Για το sar νομιζω οτι λόγω 2 ενεργών καρτών δεν πρεπει να είναι και πολυ χαμηλό αλλά ολα αυτά είναι υποθέσεις, αν δεν έχουμε κάτι επισημο δεν μπορούμε να ξερουμε..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε στο ένα ενημέρωση.. Στο άλλο ακόμα όχι.. Υποθέτω ότι οι ενημερώσεις έρχονται από διαφορετικούς κινεζικους servers και έτσι εξηγείται η χρονική διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα Official φορτιστή EU γι'αυτούς που ψάχνουν και δεν βρίσκουν

Δεν έχω κάνει ακόμη φόρτιση αλλά θα δοκιμαστεί το βράδυ και θα αναφέρω τα αποτελέσματα, πάντως έχουν περίπου το ίδιο βάρος.

 

Τον φορτιστή μπορείτε να τον δείτε εδώ http://bataria.gr/huawei-usb-hw-050200e3w-original.html

 

Είτε στο Skroutz.gr σε χαμηλότερη (ελαφρώς) τιμή https://www.skroutz.gr/c/581/fortistes-kinhtwn-tilefwnwn.html?keyphrase=HW-050200E3W

Ενώ κατά την αναζήτηση βρήκα και τα ακουστικά

 

http://bataria.gr/huawei-honor-am-12-white-original.html

 

Έγινε και μία σύγκριση για το πόσο ρεύμα λαμβάνεται από το κάθε φορτιστή με το official καλώδιο. Η διαφορά είναι αμελητέα, οπότε νομίζω πως όποιος θέλει EU φορτιστή μπορεί να προχωρήσει στην αγορά.

 

με ποιο προγραμμα κανεις ελεγχο?

Link to comment
Share on other sites

Με ένα widget που βρήκα στο play δεν θυμάμαι όνομα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχει ασχοληθεί κανείς με το weather? δεν έχει ελληνικές πόλεις. μόνο 2 βρίσκω Volos και Patra (όπως τα γράφω)

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό (θα πρέπει να είσαι root).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η Β310 και εγκαταστάθηκε με επιτυχία. Δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το Όνομα/Επίθετο για νέες επαφές. Κατά τα άλλα δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά και δεν ξέρω τι έχουν βελτιώσει.
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα

currentwidget: battery monitor

αυτο δεν είναι?

 

Ναι αυτο είναι

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτό (θα πρέπει να είσαι root).

 

ευχαριστώ. το είχα δει και νωρίτερα αλλά δεν θέλω να χάσω τα ΟΤΑ update. αν δεν βρω άλλη λύση θα το κάνω όμως. με gps βρίσκει την πόλη (αυτό είναι το περίεργο) αλλά δεν μπορώ να την προσθέσω.

Link to comment
Share on other sites

αν περάσουμε την Β310 στο L02 θα ξαναγυρίσουν τα κινέζικα στη λίστα κλήσεων?

Εγώ που το έκανα, δεν μου γύρισαν,σε κάποιες κλήσεις που έκανα δεν είδα κινέζικα. Υπόψιν είχα πειράξει το local. prop. Το ξαναγυρισα όμως από το backup που είχα κρατήσει και έκανα restart,για να μην μου βγάλει σφαλμα κατά την εγκατάσταση της rom. Αλλά είδα κάτι άλλο, το γνωστό πρόβλημα που δεν μπορείς στις επαφές να γραψεις ξεχωριστά το επίθετο. Και έτσι ξαναπειραξα το local. Prop κρατώντας backup ξανά.

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

αργείς;;;; :):lol::lol:

 

Δυστυχώς. Είχα διακοπή ρεύματος και δεν ήμουν σπίτι, τώρα τα ξανανεβάζω... από αύριο λογικά θα είναι online τα mirror.

Πρόλαβαν οι Ρωσσοι όμως.

L02 Β310 FullROM

L12 Β310 FullROM

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς. Είχα διακοπή ρεύματος και δεν ήμουν σπίτι, τώρα τα ξανανεβάζω... από αύριο λογικά θα είναι online τα mirror.

Πρόλαβαν οι Ρωσσοι όμως.

L02 Β310 FullROM

L12 Β310 FullROM

Δεν πειράζει, την κατέβασα απο το emui.com

Για μια ακόμη φορά σε ευχαριστώ για το tool. Και μια ερώτηση, τι διαφορές έχουν μεταξύ τους οι δύο cwm και η twrp? Πριν το είχα με cwm, αλλά τώρα έβαλα twrp, για να την δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. το είχα δει και νωρίτερα αλλά δεν θέλω να χάσω τα ΟΤΑ update. αν δεν βρω άλλη λύση θα το κάνω όμως. με gps βρίσκει την πόλη (αυτό είναι το περίεργο) αλλά δεν μπορώ να την προσθέσω.

 

Δεν έχεις πρόβλημα. Κρατάς back up και όταν υπάρχει update, τα επαναφέρεις.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, την κατέβασα απο το emui.com

Για μια ακόμη φορά σε ευχαριστώ για το tool. Και μια ερώτηση, τι διαφορές έχουν μεταξύ τους οι δύο cwm και η twrp? Πριν το είχα με cwm, αλλά τώρα έβαλα twrp, για να την δοκιμάσω

 

Τι να σου πω... δεν έχω ιδέα για το ποιες είναι οι ουσιαστικές τους διαφορές.

Εγώ απλά τις περνάω για root και βάζω stock κατευθείαν, δεν τις κρατάω καθόλου.

Με την TWRP δεν μου δουλεύει το sideload πάντως.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... δεν έχω ιδέα για το ποιες είναι οι ουσιαστικές τους διαφορές.

Εγώ απλά τις περνάω για root και βάζω stock κατευθείαν, δεν τις κρατάω καθόλου.

Με την TWRP δεν μου δουλεύει το sideload πάντως.

Έχεις δίκιο για το sideload, αλλά έχει δικο του τρόπο να κάνεις root

Η στοκ είναι πιο σταθερή;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα την 310 για να κανω local update απο την sd αλλα οταν κανει επανεκκίνηση μπαινει στο cwm . Εχω ξεχάσει κατι, τις οδηγιες τις διάβασα δεν λενε κατι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για το sideload, αλλά έχει δικο του τρόπο να κάνεις root

Η στοκ είναι πιο σταθερή;

 

Δεν βρίσκω λόγο να έχω συνεχεία custom recovery στο κινητό και να μου κόβει τα ΟΤΑ.

Την βάζω μόνο για το root κι αυτό μόνο αν το χάσει μετά από κάποιο update.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω λόγο να έχω συνεχεία custom recovery στο κινητό και να μου κόβει τα ΟΤΑ.

Την βάζω μόνο για το root κι αυτό μόνο αν το χάσει μετά από κάποιο update.

Σωστός, θα το εφαρμοσω και εγώ

Παιδια κατεβασα την 310 για να κανω local update απο την sd αλλα οταν κανει επανεκκίνηση μπαινει στο cwm . Εχω ξεχάσει κατι, τις οδηγιες τις διάβασα δεν λενε κατι άλλο.

Με το εργαλείο άλλαξε την cwm σε στοκ. Επίσης και αν έχεις αλλάξει κάτι άλλο, όπως το local. prop

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος changelog για την Β310 ή κάποιος που την έβαλε να μας πει τις αλλαγές?

Αναφέρθηκε κάπου πως είναι ίδια με την dev 5.1.1 αλλά ισχύει...?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Και με την 307 δεν έχω παράπονο :)

 

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!Φίλε αυτα τα στατιστικά είναι στην FHD ανάλυση ή στην HD??Γιατί εγώ πάνω απο 4 ώρες οθόνη μετά από σχεδόν 3 μήνες που το έχω δε κατάφερα να δω!! :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...