Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, ίσως χάσεις το root όμως μετά το update.

 

 

 

Η διαδικασία που παραθέτεις αφορά custom recovery και όχι την stock.

Custom recovery (CWM ή TWRP) με lock bootloader δεν μπορείς να έχεις.

Πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader αναγκαστικα για root.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την αμεση απαντηση σου.

Η αληθεια ειναι πως φοβαμαι λιγο να πειραξω σε τετοιο βαθμο το κινητο, εαν δεν εχω σουπερ αναλυτικες οδηγιες απο διπλα..

Οποτε ας μεινουμε λιγο ακομη σε αναμονη, εως οτου να μας ερθει το κουραγιο, ή η απαραιτητη γνωση..

Link to comment
Share on other sites

Κάνε boot και τσέκαρε ποια ρομ έχεις. Είσαι σίγουρος οτι είσαι σε cwm ή stock recovery?

 

Τον μπερδεύεις.

VirusPlus το έκανα και με πήγε στο cwm, εκεί τι κάνω; πήγα να κάνω εγκατάσταση από το φάκελο dload αλλά δεν γινόταν
Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

 

 

οκ, λέω να κάνω ολική επαναφορά σε stock κατάσταση και να περάσω 310 με 3 κουμπιά, ευχαριστώ.

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την αμεση απαντηση σου.

Η αληθεια ειναι πως φοβαμαι λιγο να πειραξω σε τετοιο βαθμο το κινητο, εαν δεν εχω σουπερ αναλυτικες οδηγιες απο διπλα..

Οποτε ας μεινουμε λιγο ακομη σε αναμονη, εως οτου να μας ερθει το κουραγιο, ή η απαραιτητη γνωση..

 

Το να ξεκλειδώσεις τον bootloader είναι η μισή διαδικασία από αυτήν που παράθεσες πιο πριν και υπόθεση δευτερολεπτων (εφόσον ανοίγει το site της EMUI).

Οι οδηγίες έχουν δοθεί από εμένα μαζί με το Multi-Tool κι είναι στο πρώτο post αλλά τις δίνει κι η Huawei στο site της EMUI.

Προσωπικά πιο αναλυτικά δεν μπορώ να τις γράψω, αν κάποιος άλλος μπορεί να τις αποδώσει πιο κατανοητές ας το κάνει.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παντως και σε FHD μια χαρά τα πάει η μπαταρία :)

Τι μαγικό κάνετε και κρατάει η μπαταρία με 6 ώρες ανοιχτή οθόνη;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι μαγικό κάνετε και κρατάει η μπαταρία με 6 ώρες ανοιχτή οθόνη;;;

Δε παιζω παιχνίδια ίσως

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ, λέω να κάνω ολική επαναφορά σε stock κατάσταση και να περάσω 310 με 3 κουμπιά, ευχαριστώ.

Πως κατέβασες την rom? Χρησιμοποιησες κάποιον download manager?

Αν δεν σας βγαίνουν οι διαδικασίες, χαρείτε το κινητό οπως είναι και κάποια στιγμή διαβάζοντας το πειραζετε, δεν υπάρχει λόγος άγχους :)

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

επειδη εχω και τα αυθεντικα ακουστικα της huawei αλλα και τα piston απλα να ενημερωσω για τα εξης:

-προσωπικα θεωρω καλυτερα τα Piston. εχουν πιο εντονα μπασα. τα αυθεντικα δεν υστερουν κατα πολυ. η πιστοτητα ειναι εξισου καλη με των piston αλλα τα μπασα ειναι ενα κλικ παρακατω. αυτο βεβαια ειναι και στο τι αρεσει του καθενος.

-απο ποιοτητα κατασκευης θεωρω καλυτερα τα Piston μονο και μονο λογω οτι το κυριως σωμα του καλωδιου δεν ειναι απο πλαστικο.

-τα piston ειναι πιο βαρια στο αυτι λογω της μεταλλικης κατασκευης.

-τα πληκτρα των piston δεν υποστηριζουν ολες τις λειτουργιες οπως τα αυθεντικα (λογικο θα μου πειτε...)

ελπιζω να βοηθησα οσους αναρωτιουνταν.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πριν το τελικό στάδιο.. Καλύτερα να βάλω το dload στην sd ή στη μνήμη τηλεφώνου;; Μπορεί και να είναι άσχετο, αλλά φυλαγε τα ρούχα σου.. Το σίγουρο είναι ότι θα σβήσω το ήδη υπάρχον αρχείο από την εσωτερική μνήμη, που είναι τοποθετημένο..
Link to comment
Share on other sites

Γιατι νομιζω πως η 5.1.1 ειναι πιο καλη απο την Β310? ιδεα μου?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι νομιζω πως η 5.1.1 ειναι πιο καλη απο την Β310? ιδεα μου?

 

Πώς κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα.Τι διαφορές έχεις παρατηρήσει;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου φύγε η παρθενιά σε πτώση και σπάσιμο tempered glass :wacko:

Αν δεν είχα θήκη και το τζαμάκι παιδιά :D πήγαινα για οθόνη ή άλλο τηλ. :cry: Μπορείτε να μου προτείνεται για άμεση αγορά μαγαζί; Πλερώνω όσο όσο :D αρκεί να τα χω γρήγορα π.χ. αύριο;:lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

θυμίστε μου λιγο επειδή εκανα την διαδικασία με το εργαλείο για root του Virusplus και παλι, γιατι εβαλα με 3 κουμπια στην b307 και μετα με update την 310...,Αφου έκανα το root, στο τέλος με το εργαλείο κλειδώνουμε και παλι τον bootloader??ή οχι? Γιατι πηγα να το κανω μετα την επαναφορα της stock recovery και μου βγαλε failed βαζοντας και παλι τον κωδικο ξεκλειδώματος...Αν δεν το κλειδώσουμε υπαρχει περιπτωση να μην περνουμε τα ΟΤΑ? Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Πώς κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα.Τι διαφορές έχεις παρατηρήσει;

η γενικη αίσθηση του κινητου ... δεν ξερω... ισως και να ειναι ιδεα μου...

 

 

θυμίστε μου λιγο επειδή εκανα την διαδικασία με το εργαλείο για root του Virusplus και παλι, γιατι εβαλα με 3 κουμπια στην b307 και μετα με update την 310...,Αφου έκανα το root, στο τέλος με το εργαλείο κλειδώνουμε και παλι τον bootloader??ή οχι? Γιατι πηγα να το κανω μετα την επαναφορα της stock recovery και μου βγαλε failed βαζοντας και παλι τον κωδικο ξεκλειδώματος...Αν δεν το κλειδώσουμε υπαρχει περιπτωση να μην περνουμε τα ΟΤΑ?

Δεν υπαρχει λογος να ξανακλειδωσεις τον bootloader. Παιρνεις ΟΤΑ κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Παντως και σε FHD μια χαρά τα πάει η μπαταρία :)

Λοιπόν μην μας αγχώνετε , αφήνετε το κινητό χωρις 3g και χωρις ίντερνετ εντελώς? Δε γίνεται να το πετύχω αυτή τη διάρκεια εγώ. Χωρίς παιχνιδια πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στην παρέα …σε μένα ρε παιδιά γιατί δεν ήρθε η αναβάθμιση 3,10? B307 έχω πάνω
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν ερχόταν. Έκανα επανεκκίνηση εχθές, πήγα για έλεγχο ενημερώσεων και την έβγαλε κατευθείαν. Δεν ξέρω αν παίζει κανα ρόλο αλλά δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς προβλήματα/κολλήματα με τις επαφές? Εδώ και κανένα μήνα όταν ανοίγω κάποια επαφή αργεί αρκετά και αν προσπαθήσω να κάνω κάποια τροποποίηση σε υπάρχουσα επαφή αργεί πολύ και τελικά κρασάρει η εφαρμογή με τις επαφές. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς προβλήματα/κολλήματα με τις επαφές? Εδώ και κανένα μήνα όταν ανοίγω κάποια επαφή αργεί αρκετά και αν προσπαθήσω να κάνω κάποια τροποποίηση σε υπάρχουσα επαφή αργεί πολύ και τελικά κρασάρει η εφαρμογή με τις επαφές. Καμία ιδέα?

Ψιλοκολημματα ναι άλλα οχι να κρασαρει...ανοίγει κανονικά...απλα καμια φόρα καθυστερεί πχ ενα δεύτερο να ανοίξει την επαφη η να αναζητήσει η να επεξεργαστεί

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Με την Β310 είδα βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας. Με FHD, ανοιχτό WIFI διαρκώς, λίγο 4G και δεδομένα όταν είμαι εκτός σπιτιού και ελάχιστο gaming κρατάει 1μιση μέρα με ενεργή οθόνη γύρω στις 5 με 5μιση ώρες..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...