Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5675449#post5675449

 

Αυτό, όπως έχω πει πολλές φορές κι όπως λέει και η σημείωση στο Multi-Tool, σημαίνει πως ο bootloader δεν κλειδώνει αν το κινητό είναι σε stock κατάσταση.

Το Root δεν είναι stock κατάσταση. Αν δοκίμαζες να τον κλειδώσεις θα έβλεπες και το αντίστοιχο error αποτυχίας.

 

ναι δοκίμασα να τον κλειδώσω γιατι ετσι νομιζα οτι επρεπε να κανω και μου βγαλε error. Αρα ειμαι οκ. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαζή ερώτηση... Υπάρχει περίπτωση το εργαλείο για ρουτ να δουλεύει και στο 3c;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Τελευταία μου βγάζει μήνυμα " η υπηρεσία καιρού δεν είναι διαθέσιμη".. Γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση... Υπάρχει περίπτωση το εργαλείο για ρουτ να δουλεύει και στο 3c;

 

Σαν κώδικας ναι θα δουλεύει, αλλά τα recoveries είναι διαφορετικά για το 3C.

Θα πρέπει να το προσαρμόσεις δηλαδή.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Αναβάθμισα για την 5.1.16 του L02 και του L12.

To 5.1.16 OTA του L02 ανέβηκε στα mirrors μαζί με τα local/build.prop.

H 5.1.16 FullROM του L12 ανέβηκε στο Mega.

Δεν έχασα root κατά την αναβάθμισή.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο: το φως led έχει μόνο πορτοκαλί, πράσινο και κόκκινο χρώμα; Επίσης, μπορούμε να προσαρμόσουμε ανάλογα με την ειδοποίηση το χρωματισμό που θα λειτουργεί;
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον VirusPlus για την βοήθειά του. Ακολούθησα τις οδηγίες του πρώτου ποστ (unlock bootloader, cwm, super user, root) και επιτέλους πειράζοντας το local.prop ξεφορτώθηκα τα Κινέζικα στον dialer και μπορώ επιτέλους να περάσω επαφές με όνομα/επίθετο.

Καταλαβαίνω ότι με local.prop πειραγμένο και Cwm δε μπορώ να δεχθώ OTA. Η ερώτησή μου είναι: μπορώ να κάνω local update εάν κατεβάσω την official rom όταν είναι διαθέσιμη κάθε φορά; και δεύτερον, πρέπει να ξαναπειράζω το local prop εφόσον περνάει με local update η rom;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται ούτε local update. Πρέπει να τα αλλάξεις κάθε φορά. Σε εμένα τα κρατάει backup το root explorer και καθε φορά σβηνω το πειραγμενο και επαναφερω το αρχικό, αφού σβήσω την κατάληξη bak, που έχει. Υπόθεση μισού λεπτού.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται ούτε local update. Πρέπει να τα αλλάξεις κάθε φορά. Σε εμένα τα κρατάει backup το root explorer και καθε φορά σβηνω το πειραγμενο και επαναφερω το αρχικό, αφού σβήσω την κατάληξη bak, που έχει. Υπόθεση μισού λεπτού.

 

Ευχαριστώ.

Εάν αλλάξω το local prop ξανά σε κινέζικα (χειροκίνητα μέσω του root explorer) δηλαδή μπορώ να κάνω Local update;

Ποιο root explorer χρησιμοποιείς;

Το root χάνεται με την αναβάθμιση μέσω local update;

Edited by douglas
Link to comment
Share on other sites

πεδεια ειμαι αναμεσα στο χονορ 6 και το ουανπλας , παρακαλο γεια βοηθεια προτη μου φορα ειναι να παρω εργαλειο σε τετεια κυβικα, και δεν μπορο να αποφασισο πιο απο τα δυο να διαλεξω, δεν με νοιαζει η οποια διαφορα στην τιμη τους . ενας λογος που φρεναρο γεια το ουανπλας ειναι η 5,5 οθονη. :wacko::blink:
Link to comment
Share on other sites

πεδεια ειμαι αναμεσα στο χονορ 6 και το ουανπλας , παρακαλο γεια βοηθεια προτη μου φορα ειναι να παρω εργαλειο σε τετεια κυβικα, και δεν μπορο να αποφασισο πιο απο τα δυο να διαλεξω, δεν με νοιαζει η οποια διαφορα στην τιμη τους . ενας λογος που φρεναρο γεια το ουανπλας ειναι η 5,5 οθονη. :wacko::blink:

 

Κοίταξε... όσο πιο αντικειμενικά γίνεται, δεδομένου ότι βρίσκεσαι στο φόρουμ του Honor 6, εγώ θα σου πρότεινα...το Honor6 :D

 

έχει κάποια βασικά υπέρ οπώς την κάρτα μνήμης και την δεύτερη σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Εάν αλλάξω το local prop ξανά σε κινέζικα (χειροκίνητα μέσω του root explorer) δηλαδή μπορώ να κάνω Local update;

Ποιο root explorer χρησιμοποιείς;

Το root χάνεται με την αναβάθμιση μέσω local update;

 

Τον root explorer,

Λογικά μπορείς να κάνεις update.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξαναγίνει η συζήτηση...έχω αφαιρέσει το screen protector κάνα μηνά και νομιζω οτι πλεον βλέπω ψιλογρατζουνιες στην οθόνη... Αρα μάλλον δεν παιζει gorilla glass...
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο: το φως led έχει μόνο πορτοκαλί, πράσινο και κόκκινο χρώμα; Επίσης, μπορούμε να προσαρμόσουμε ανάλογα με την ειδοποίηση το χρωματισμό που θα λειτουργεί;

 

μπορεις να κατεβάσεις κάποια εφαρμογη όπως αυτή αν είσαι root.

Δυστυχώς η έλλειψη πολλών χρωμάτων είναι μια ελάχιστη "αδυναμία" του κινητου ...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία αν γνωρίζει κάποιος..... Στο τεστ antutu με ρύθμιση στην οθόνη HD, έχω σκορ 44830, ενώ στη ρύθμιση FULL HD το σκορ πέφτει στα 41800. Κανονικά όταν δουλεύω FULL HD, δεν θα έπρεπε το σκορ να είναι μεγαλύτερο????

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55605&stc=1&d=1421439112

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

κθκλοφοραει και αφτη η εκδοση Honor 6x ξερει καννης τιποτα γεια αφτο :rolleyes:

 

 

Φυσικά.Μιλάς για το Honor 6 plus το οποίο είναι και γνωστό ως Honor 6x.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μιας και από τα θέματα της Huawei δεν είδα πουθενά αλλαγή γραμματοσειρας, βρήκα το ifont από το googleplay με ελληνικές γραμματοσειρες..
Link to comment
Share on other sites

Μιας και από τα θέματα της Huawei δεν είδα πουθενά αλλαγή γραμματοσειρας, βρήκα το ifont από το googleplay με ελληνικές γραμματοσειρες..

Καλά που τα βρήκες τα Ελληνικά? Έχω φάει όλη την εφαρμογή,αλλά Ελληνικά πουθενά!!!!!!

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Στην 5.1.16 μου σκαει το play store εχει τυχει σε αλλον? την κατεβαζω φουλ να την ξαναπερασω

Ακυρο με μια επανεκκίνηση έστρωσε

Καλά που τα βρήκες τα Ελληνικά? Έχω φάει όλη την εφαρμογή,αλλά Ελληνικά πουθενά!!!!!!

πολλες εχουν και ελληνικα μεσα , η choco cooky ξερω οτι εχει σιγουρα

Edited by baspats
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δε με αφήνει άνευ εγγραφής να κατεβάσω θέματα πλέον

 

Αν είσαι root σβήσε το "Αναγνωριστικο Huawei", restart και είσαι έτοιμος.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...