Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να αναφέρω και εγώ ότι με την Β310 τέλος τα κινέζικα στο dialer.

Το θέμα με την καταχώρηση των επαφών δεν διορθώθηκε.Από αυτονομία δεν έχω προλάβει να ελέγξω ακόμη.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ είμαι με την έκδοση με το wo logo. Έβαλα την Β310 με ΟΤΑ αλλά τα κινέζικα δεν έφυγαν από τον dialer. Γενικώς δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μην μας αγχώνετε , αφήνετε το κινητό χωρις 3g και χωρις ίντερνετ εντελώς? Δε γίνεται να το πετύχω αυτή τη διάρκεια εγώ. Χωρίς παιχνιδια πάντα...

Ε καλά, 6 ώρες οθόνη σε 2 ημέρες, τι κάνω, Απλά το κραταω ανοιχτό για να σε τρελανω; :)

Πιο πολύ σερφαρισμα με wifi, οταν δεν χρειάζομαι το 3g για δεδομένα το γυρνάω σε 2g. Σημαντικό ότι δεν έχω την εφαρμογή fb, κατά την γνώμη μου, καταναλώνει πολύ μπαταρία.

Παιδιά γενικά χαρείτε το κινητό, ξεχάστε ποσοστά μπαταρίας κλπ. Ένα τιπ, γνωστό βέβαια, καλό είναι να φορτιζεις το κινητό τακτικά και όχι οταν φτάνει σε χαμηλά ποσοστά. Και στο 40% και στο 50%,60%,65%κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την έκδοση με το wo logo. Έβαλα την Β310 με ΟΤΑ αλλά τα κινέζικα δεν έφυγαν από τον dialer. Γενικώς δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά.

Ομοίως και εγώ τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι στην παρέα και γω εδώ και 2 μήνες άψογο το κινητό σε όλα του πολύ βολικό, γρήγορο και πολύ καλή αυτονομία, πείρα την Β310 από τους τελευταίους προχθές και για όποιους ενδιαφέρονται εδώ είναι η μετάφραση για το τι καινούριο έφερε η Β310 Translator_Honor_B310.jpeg?dl=0 https://www.dropbox.com/s/3053gvq667ps7ku/Translator_Honor_B310.jpeg?dl=0Με την βοήθεια του lumina 1020 και camera translate. Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το official.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

κι απ'οτι καταλαβαίνω από την περιγραφή κάνει διαφορετικά πράγματα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Στο video πάντως φαίνεται να λειτουργεί σχετικά καλά.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

root πάνω στην τελευταία έκδοση 310 γίνετα ή πρέπει να βάλω άλλη rom?

 

Το Multi-Tool είναι αναβαθμισμένο για την B310

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το Multi-Tool είναι αναβαθμισμένο για την B310

 

οπότε παρακάμπτω τα βήματα 2 5 και 6?

 

και έχω φάει κόλλημα με τον κωδικό ξεκλειδώματος. δεν έχει το h60-l02

Link to comment
Share on other sites

οπότε παρακάμπτω τα βήματα 2 5 και 6?

 

και έχω φάει κόλλημα με τον κωδικό ξεκλειδώματος. δεν έχει το h60-l02

 

έκανα τη διαδικασία με firebug και έβαλα το h60-l02. τα βάζω όλα και μετά μου βγάζει αυτό:

 

Product model and IMEI are mismatched.

Link to comment
Share on other sites

οπότε παρακάμπτω τα βήματα 2 5 και 6?

 

και έχω φάει κόλλημα με τον κωδικό ξεκλειδώματος. δεν έχει το h60-l02

 

έκανα τη διαδικασία με firebug και έβαλα το h60-l02. τα βάζω όλα και μετά μου βγάζει αυτό:

 

Product model and IMEI are mismatched.

 

Δεν ξέρω σε πια βήματα αναφέρεσαι, πάντως σίγουρα όχι σε αυτά που έχω δώσει εγώ.

Χρεισημοποιείς λάθος site και λάθος μέθοδο.

Ότι χρειάζεσαι είναι στο 1ο post.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε πια βήματα αναφέρεσαι, πάντως σίγουρα όχι σε αυτά που έχω δώσει εγώ.

Χρεισημοποιείς λάθος site και λάθος μέθοδο.

Ότι χρειάζεσαι είναι στο 1ο post.

 

τα βήματα στο Multitool εννοώ.

 

για το άλλο γνωρίζουμε κάτι??? "Product model and IMEI are mismatched"

Link to comment
Share on other sites

τα βήματα στο Multitool εννοώ.

 

για το άλλο γνωρίζουμε κάτι??? "Product model and IMEI are mismatched"

 

To Multi-Tool σε πάει σε άλλο site όπου υπάρχει το L02 και δεν χρειάζονται οι αλλαγές που λες. Αν κι από κει δεν μπορείς να πάρεις unlock code στείλε mail στην huawei.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

To Multi-Tool σε πάει σε άλλο site όπου υπάρχει το L02 και δεν χρειάζονται οι αλλαγές που λες. Αν κι από κει δεν μπορείς να πάρεις unlock code στείλε mail στην huawei.

 

ok. είναι κινέζικα αλλά πήρα κωδικό.

 

είσαι κορυφή. τέλος!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελείωσε και το root και όταν πάω να κάνω reboot μου βγάζει:

 

Root access possibly lost. Fix?

THIS CAN NOT BE UNDONE.

 

 

τι κάνω???

 

έκανα οκ fix. όλα καλά

Edited by john71
Link to comment
Share on other sites

εχω το L04 αγορασμενο απο amazon . στο online updates μου εβγαλε σημερα οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση η B114 !

ειμαι root με το virusplus tool και εχω επαναφερει το stock recovery. Μπορω να προχωρησω σε αναβαθμιση on line mεσω wifi η θα εχω καποιο προβλημα???

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

εχω το L04 αγορασμενο απο amazon . στο online updates μου εβγαλε σημερα οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση η B114 !

ειμαι root με το virusplus tool και εχω επαναφερει το stock recovery. Μπορω να προχωρησω σε αναβαθμιση on line mεσω wifi η θα εχω καποιο προβλημα???

 

Προχωρας κανονικά, αν χάσεις root το Multi-Tool είναι αναβαθμισμένο για την Β114.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

το ξαναρώτησα αλλα δεν πηρα απαντηση..Virusplus τι λες?

 

''θυμίστε μου λιγο επειδή εκανα την διαδικασία με το εργαλείο για root του Virusplus και παλι, γιατι εβαλα με 3 κουμπια στην b307 και μετα με update την 310...,Αφου έκανα το root, στο τέλος με το εργαλείο κλειδώνουμε και παλι τον bootloader??ή οχι? Γιατι πηγα να το κανω μετα την επαναφορα της stock recovery και μου βγαλε failed βαζοντας και παλι τον κωδικο ξεκλειδώματος...Αν δεν το κλειδώσουμε υπαρχει περιπτωση να μην περνουμε τα ΟΤΑ?''

 

Κλειδώνουμε ή οχι τον bootloader αυτη ειναι η ερώτηση στο τελος της διαδικασιας...??

Link to comment
Share on other sites

το ξαναρώτησα αλλα δεν πηρα απαντηση..Virusplus τι λες?

 

''θυμίστε μου λιγο επειδή εκανα την διαδικασία με το εργαλείο για root του Virusplus και παλι, γιατι εβαλα με 3 κουμπια στην b307 και μετα με update την 310...,Αφου έκανα το root, στο τέλος με το εργαλείο κλειδώνουμε και παλι τον bootloader??ή οχι? Γιατι πηγα να το κανω μετα την επαναφορα της stock recovery και μου βγαλε failed βαζοντας και παλι τον κωδικο ξεκλειδώματος...Αν δεν το κλειδώσουμε υπαρχει περιπτωση να μην περνουμε τα ΟΤΑ?''

 

Κλειδώνουμε ή οχι τον bootloader αυτη ειναι η ερώτηση στο τελος της διαδικασιας...??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5675449#post5675449

ΠΡΟΣΟΧΉ: Για να κλειδώσετε τον bootloader θα πρέπει να επαναφέρετε το κινητό σας σε stock ROM με τη μέθοδο των 3 κουμπιών.

Αυτό, όπως έχω πει πολλές φορές κι όπως λέει και η σημείωση στο Multi-Tool, σημαίνει πως ο bootloader δεν κλειδώνει αν το κινητό είναι σε stock κατάσταση.

Το Root δεν είναι stock κατάσταση. Αν δοκίμαζες να τον κλειδώσεις θα έβλεπες και το αντίστοιχο error αποτυχίας.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...