Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Υπαρχει στο μενου του τηλεφωνου μας, καποια επιλογή, που να ενισχύει το σήμα (του τηλεφωνου) του παροχου μας, μεσω ιντερνετ?

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά καλησπέρα . Μου έστειλε από Καναδά ο αδερφός μου ενα s5 κλειδωμενο στην "t-mobile".

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεκλειδώσω;

Αν του φλασάρω καποια rom;

Ευχαριστώ πολύ.

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Ψάχνω για μπαταρία για το S5 καθώς μετά από 2 χρόνια χρήσης άρχισε να "πέφτει" η αντοχή της! Οι μπαταρίες που δίνουν τα skroutzoμάγαζα είναι original και κρατούν στον χρόνο όπως η μπαταρία που είχε από την μαμά του? Εδώ το link ->http://www.skroutz.gr/s/4666328/Samsung-EB-BG900-Galaxy-S5.html?from=catspan&keyphrase=EB-BG900BBE

Έχει πάρει κάποιος εδώ μέσα ή να πάω κατευθείαν σε κατάστημα SAMSUNG για να είμαι σίγουρος?

Link to comment
Share on other sites

Και γω ημουν στο δίλημμα αυτο κ τελικα την πηρα απο την σαμσουνγκ για να ειμαι σιγουρος

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κι εγώ χθες απόγευμα αγόρασα από την SAMSUNG. Ψάχνοντας και στο Amazon βρήκα κριτικές χρηστών για μπαταρίες που έχουν αγοράσει που έλεγαν ότι ενώ υπάρχουν μπαταρίες στο amazon που δείχνουν ότι είναι της SAMSUNG στις φωτογραφίες (με πλήρες λογότυπο πάνω κτλ), έφτασαν στα χέρια τους και δεν έχουν ούτε καν το λογότυπο της εταιρείας και είναι fake. Πιστεύω το ίδιο πρόβλημα θα υπήρχε και στο skroutz μιας και οι κριτικές που έχουν γραφτεί από κάτω από τις μπαταρίες (στο link που έδωσα) δείχνουν ότι οι μπαταρίες αυτές έχουν μόνο 3 μήνες ζωής και ότι δεν λειτουργούν με την τελική απόδοση που έχει η μπαταρία της μαμάς SAMSUNG.

 

Και γω ημουν στο δίλημμα αυτο κ τελικα την πηρα απο την σαμσουνγκ για να ειμαι σιγουρος

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πήρα και εγώ το κινητο και σε λιγες μερες θα μου ρθει.

 

Επειδη είναι μεταχειρισμενο σκεφτηκα να παρω και εγω καινουρια μπαταρια. απο εδω http://www.e-shop.gr/samsung-battery-eb-bg900-for-galaxy-s5-s5-neo-g900-g901-g903-p-TEL.017237 ειναι καλη? γιατι το θεωρω αρκετα αξιοπιστο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πήρα και εγώ το κινητο και σε λιγες μερες θα μου ρθει.

 

Επειδη είναι μεταχειρισμενο σκεφτηκα να παρω και εγω καινουρια μπαταρια. απο εδω http://www.e-shop.gr/samsung-battery-eb-bg900-for-galaxy-s5-s5-neo-g900-g901-g903-p-TEL.017237 ειναι καλη? γιατι το θεωρω αρκετα αξιοπιστο καταστημα

 

Σωστή φαίνεται! Και η τιμή δεν είναι πολύ μακριά από την μπαταρία που δίνει η SAMSUNG (24.90€) . Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αλλαξα καρτα σιμ στο σ5 της συζυγου μου για να εχει 4g,αλλα δυστυχως παροτι απο τις ρυθμισεις το 4g ειναι ενεργοποιημενο δεν συνδεεται με 4g παραμονο 3g ή h.Η εκδοση android ειναι 6 και το δικτυο wind.Καμια ιδεα;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κγω το προβλημα αυτό.

Αλλαξα σιμ και πήρα 4g, αλλα τίποτα. Λεω θα ειναι χαλασμένη η κάρτα. Ξανά αλλάζω καρτα, και παλι τιποτα. Ολες οι ρυθμίσεις ηταν σωστες. Μου τις εκαναν σε καταστημα wind.

Και τελικά παω σε αλλο καταστημα που ειχε ενα πιτσιρικά τσακαλι. Του λεω "εχω κανει τις σωστες ρυθμίσεις κ εχω αλλαξει 2 καρτες, αλλα τζίφος". Μου λέει "βγαλε την σιμ σου, να βαλω την δικια μου"

Με το που βαζω την δικια του σιμ, βλεπωγια πρωτη φορα την ένδειξη 4g στο τηλεφωνο.

Του λεω "ποιο ειναι το προβλημα με την καρτα μου?. Και μου ειπε πως δεν ηταν ενεργοποιοημενο το 4g απο την εταιρεια για τον αριθμό μου. Μιλησε επι τοπου με τα κεντρικά κ αφου του το επιβεβαίωσαν κ το ξεκλείδωσαν το 4g ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ, μου είπε να κανω ρεσταρτ το τηλεφωνο μου κ να μπω.

Με το που εκανα το ρεσταρτ μπηκα σε 4g.

Πηγαινε σε καταστημα κ πες τους να παρουν τα κεντρικα για να στο ξεκλειδωσουν

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κγω το προβλημα αυτό.

Αλλαξα σιμ και πήρα 4g, αλλα τίποτα. Λεω θα ειναι χαλασμένη η κάρτα. Ξανά αλλάζω καρτα, και παλι τιποτα. Ολες οι ρυθμίσεις ηταν σωστες. Μου τις εκαναν σε καταστημα wind.

Και τελικά παω σε αλλο καταστημα που ειχε ενα πιτσιρικά τσακαλι. Του λεω "εχω κανει τις σωστες ρυθμίσεις κ εχω αλλαξει 2 καρτες, αλλα τζίφος". Μου λέει "βγαλε την σιμ σου, να βαλω την δικια μου"

Με το που βαζω την δικια του σιμ, βλεπωγια πρωτη φορα την ένδειξη 4g στο τηλεφωνο.

Του λεω "ποιο ειναι το προβλημα με την καρτα μου?. Και μου ειπε πως δεν ηταν ενεργοποιοημενο το 4g απο την εταιρεια για τον αριθμό μου. Μιλησε επι τοπου με τα κεντρικά κ αφου του το επιβεβαίωσαν κ το ξεκλείδωσαν το 4g ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ, μου είπε να κανω ρεσταρτ το τηλεφωνο μου κ να μπω.

Με το που εκανα το ρεσταρτ μπηκα σε 4g.

Πηγαινε σε καταστημα κ πες τους να παρουν τα κεντρικα για να στο ξεκλειδωσουν

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Πηρα τηλ και ειναι ενεργοποιημενο το 4g.Πριν απο λιγο ομως ξεκινησε να εχει σημα 4g :).Ατιμο πραγμα η τεχνολογια :p

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πέσουν τηλέφωνα....... :-)

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φίλε πως έκανες την εγκατάσταση,γιατί εγω πέρασα μεσω cwm την 7.1.1RR ''πάνω"

στην επίσημη sammy stock marshmallow και κόλλησε.Μήπως πρέπει να βάλω πρώτα την RR marshmallow?και ποιές διαφορές παρατήρησες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το κάνει για εξοικονόμηση ενέργειας από το S2 ήδη που είχα μετά S5 και τώρα S7.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Αξίζει η αλλαγή πρός S7?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, μία ερώτηση θέλω να κάνω. Μου έπεσε στα χέρια μου ένα Samsung S5 SM-G900P SPIRIT (Αμερικάνικο) το οποίο δεν έχει καθόλου ελληνικά ως γλώσσα συστήματος. Γνωρίζει κανείς εάν μπορώ να του βάλω ελληνικά ????
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξής σπαζοκεφαλιά:

Μια φίλη μου έφερε ένα S5 με σπασμένη οθόνη, στο οποίο έχει βάλει μοτίβο κλειδώματος, αλλά δεν θυμάται και το google account της.

Δεν θέλει να επισκευάσει την οθόνη λόγω κόστους, αλλά θέλει να ανακτήσει τις επαφές της (και ότι άλλο μπορέσει).

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα.Απο σημερα κατοχος του 5αρι και εγω.Το βρηκα νανεχει ξεμεινει απο αποθηκη σφαργισμενο στα 150 ευρω.πρωτη φορτιση και πεφτει γρηγορα η μπαταρια.Ειδομεν!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σου.

Την αλλάζεις με καινούργια απο την σαμσουνγκ, με 23€ περίπου

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Θα την κρατησω λιγο ακομη.Ειναι η δευτερη φορτιση μπας και στρωσει.Πανω η μπαταρια λεει 3-1-2017.Λογικα ειναι καινουργια.Αυτο που παρατηρησα για αρχη είναι οτι το σημα και το ηχειο σκοτωνουν.Τοσο δυνατη ανοικτή ακροαση δεν ειδα ουτε στο s6 που ειχα περισυ.Σε σημειο που τριζει ολο το κινητο.καταβαζω 2 σκαλια
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το διπλο μηνυμα.Προφανως εχω θεμα με την μπαταρια.Απο 7 το πρωι και 13.00 αδειασε.εφαρμογες δεν εχω πολλες.κατεβασα το battery doctor και λεει οτι η μπαταρια ειναι καλη.Τι να φταει?.Η κατακορυφη καθοδος εγινε οταν εβαλα 4g
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα παιδια,ποια ειναι η καλυτερη custom rom για το s5? επεσε ενα στα χερια μου και θελω να το πειραξω .
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου στο μενού της φωτογραφικής, να βγάζω φωτο και να φαίνεται η ημερομηνία σε καποιο σημείο της?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ποια ειναι η καλυτερη custom rom για το s5? επεσε ενα στα χερια μου και θελω να το πειραξω .

 

Resurrection Remix N

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις γιατι στο κινητο μου φαινεται μονιμα αχνα ενα πληκτολογιο και μια οθονη?οκ δεν μ εμποδιζει στην λειτουργεια του,αλλα ειναι λιγο εκνευριστικο ειδικα σε λευκο φοντο,ακριβως το ιδιο,πανομοιοτυπο προβλημα,εχει κι ενα φιλος.Λυνεται αυτο ή θελει αλλαγη οθονης?ευχαριστω για την οποια βοηθεια!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις γιατι στο κινητο μου φαινεται μονιμα αχνα ενα πληκτολογιο και μια οθονη?οκ δεν μ εμποδιζει στην λειτουργεια του,αλλα ειναι λιγο εκνευριστικο ειδικα σε λευκο φοντο,ακριβως το ιδιο,πανομοιοτυπο προβλημα,εχει κι ενα φιλος.Λυνεται αυτο ή θελει αλλαγη οθονης?ευχαριστω για την οποια βοηθεια!

 

Αλλαγή οθόνης.

Burn in λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις γιατι στο κινητο μου φαινεται μονιμα αχνα ενα πληκτολογιο και μια οθονη?οκ δεν μ εμποδιζει στην λειτουργεια του,αλλα ειναι λιγο εκνευριστικο ειδικα σε λευκο φοντο,ακριβως το ιδιο,πανομοιοτυπο προβλημα,εχει κι ενα φιλος.Λυνεται αυτο ή θελει αλλαγη οθονης?ευχαριστω για την οποια βοηθεια!

 

Εκτός από burn-in μπορείς να το συναντήσεις και ως Image Retention.

Υπάρχουν τεχνικές για να το ελαττώσεις (πχ να βάλεις πιο σκούρο θέμα στο πληκτρολόγιο, να παίξεις για αρκετές ώρες full-screen video με χιονιάκια, να αλλάξεις ισορροπία χρωμάτων της οθόνης, κλπ) αλλά είναι πολύ δύκολο να εξαφανιστεί, ειδικά σε OLED.

Ευτυχώς δεν είμαστε σε θέμα για LG, γιατί θα άρχιζε flame :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μια γρηγορη ερωτηση,

Εχω S5 εξωτερικου και δεν εχει βγαλει αναβαθμιση μετα το Μαιο.

Αξιζει να του βαλω ρομ Cosmote???

Θα ηθελα να βαλω custom 7αρα αλλα σκεφτομαι την βιντεοκλιση (4G)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...